|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 11:52:44   
*alja*
Ti kilogrami mi nikakor ne grejo iz glave!
Moja punca bo avgusta stara 5 let. Tehta 25 kg in 117 je velika. Nosi hlače številko 122 gornje dele pa 128.
Meni se ne zdi debela, ampak vsi pravijo kako je močna in velika.
Več res ne vem kaj naj!
Res pazim da se ne prenajeda, da je zdravo hrano (no razen ko pridemo kam na obisk, tam je skos lačna)

Vsaki dan zdaj greve na sprehod, poskušam da se čim več giblje.
Kako jo obdržat na teh kilogramih, da ne bo pridobivala na teži?

Bom pa dala eno sliko v album, ker me res zanima mnenje drugih, ker mame itak vidimo da je vse popolnouser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:04:43   
a.jda
Naša je stara 6 let, ima kaki 2 kili manj kot vaša, pa se vsem zdi kr močna. Moram rečt da med suhicami pač ni. Glavno da je zdrava.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:07:34   
uškinamama
alja, napiši en njen jedilnik,  ker "zdrava prehrana" je en tak zavajaoč pojem.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:10:16   
mala maja
naš 5 letnik (marec 2010) je imel januarja isto 117 cm in 20.5 kg. Naš je velik in suh. Bi imel lahko kakšno kilico več. Nosimo št 128 ali 134, odvisno kaj pa tudi 122 še pravi naseuser posted image , čeprav se je zdnji mesec tako potegnil da mu je vse premajhno. števiko nogice ima pa 31-33, odvisno od modelauser posted image Bi tak kot njegov bratec ko ima pri 12 letih 45 številko nogeuser posted image

Punčka pa se mi glede na to da bi jo primerjala z našim ne zdi nič kaj debela. Čisto lušna punčka. Sej ni treba otroka stradati, če paziš na prehrano, pa gibanje je dovolj. Kaj bi jaz dala da bi naš več pojedel.
jedilnik našega včeraj, s tem da sem mu zjutraj naštimala zajtrk polento pa mleko, pa ko tega ni hotel sem mu ponudla kruh pa sir, še sirove štručke ni maral:
- 5 gumi bonbonov
- jogurt
- malo juhe (ena večja zajemlka) s kroglicami
- kos biskvita, kozarec mleka
- 1/4 majhnega jabolčka
- voda
Da bi kaj več pojedel je pa že praznikuser posted image .

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:15:58   
*alja*
Jedilnik
zajtrka čez teden nima (maogoče malo čaja ali mleka, redko) ker pač noče jest takoj ko vstane.
V vrtcu ima malico (si jo nese od doma), košček polnozrnatega kruha z namazom + vsak dan druga zelenjava.
V vrtcu ima ob 13 kosilo (kar pač dobijo), ko pride domov ob 15 uri hoče z nama jest in ji dam čist malo porcijo tistega kar pač jemo (ne pohamo in ne cvremo v olju) ob 19 uri pa je sadje in kak jogurt.

Ob vikendih pa zajtrk, dopoldanska malica je sadje, kosilo, popoldanska malica polnozrnat kruh z namazom, večer jogurt.

Razen ko gremo kam na obisk tam pa je kekse pa čokolado, pa pecivo


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:22:45   
uškinamama
Potem pa , če se ne baše (po jedilniku sodeč)  ji probaj povečat aktivnosti, da pač porabi tisto kar si ji nabira.  Mogoče plavanje ali rolanje, kolesarjenje.

Sem zdaj gledala na med.over . net tabele rasti in dejansko je tvoja deklica na meji " debelosti" (ne maram ta izraz za otroke user posted image ). 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:25:51   
*alja*
na plavanje hodi!

Slike mi ne gre naložit, bom poskušala popoldan, slabo vreme pa mi internet šteka.




_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:33:06   
roberta
ob takem jedilniku bi bi bila jaz skos lačna user posted image

ne vem, meni se zdi, da prehrana ni pretirana. tut, če ne bi nič migala. pač očitno njeno telo trenutno tako deluje - da bolj hrani kot rabi. ampak dokler tako je in ni očitno predebela (je pa zdrava), jaz ne bi nič ukrepala. če pa bi se stanje spremenilo v "debelost", bi stopila do zdravnika, ker samo na prehrano sodeč, ta ne more biti problem.

samo za primerjavo: moja hčerka ziher poje več kot to, pa je suha kot trlica, pa tudi športno se ne udejstvujemo kaj dosti....

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:33:46   
**Tinkara78**
Moja je stara skoraj 5,5 in ima pri višini 120 cm cca. 21 kg.

S 4 kg več bi verjetno zgledala že malo zaobljeno.

Moja nosi velikost hlače se mi zdi, da še vedno večino 116  -nekaj pa že 122 (odvisno od znamke oblačil), zgoraj pa 122. Problem je da nam zgoraj zmanjka po dolžini, po širini pa so majica preširoke.


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 12.4.2010 12:38:39 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:53:59   
*alja*
Z športom se res kaj dost ne ukvarja, je edinka in nekega "dirkanja" ni. Rada riše, piše se igra z barbikami,...

Je pa res da že od malega rada je. Njej je vse dobro. Je vse kar se skuha. Tudi apetit ima. Ker večer če bi ona vidla da ata je bi ona tudi jedla, tako da ata ima večerjo ko mala zaspi.

Je pa res da ni glih "špehasta" je močne konstrukcije in bolj močna.




_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 12:59:52   
Zala01
Ma alja, HB da ima punčka apetit. Mi imamo z našim skoraj 5-letnikom stalne borbe s hrano že od malega naprej, včasih se mi zdi, da živi od zraka in vode. Velik je 115, težak pa 17 kg. Trlica, res. Ampak poln energije. Glede na jedilnik, ki si ga napisala, ne je prav nič preveč, mogoče bi jaz dodala samo malo več gibanja, ko se bojo začeli sončni dnevi...kolo, skiro, rolerji itd.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 13:04:05   
Prvosonce
joj ne sekiraj se, lahko bo čez pol leta mal zrasla in postala prava suhica ... lahko pa je pač take postave.

Tudi praviš, da rada je in to se sigurno pozna, moj malček je pa že skoz izbirčen, ne bi ravno vsega, pa tud vedno ne, ima obdobja ko zelo malo poje, no in je tud vedno suhec ...


No za primer moja nečakinja je stara 8 let, tudi ne poje veliko - velikokrat, ampak par koščko - in ima 26 kg, koliko je velika ne vem točno ... suhica v glavnem


... zato mogoče poskusi več manjših obrokov, čeprav se mi zdi, da ima res zdravo prehrano, tako, da se ne sekiraj, če je zdrava ...


LP

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 13:04:08   
Brinčika
Naša ima 5 let  in je visoka 117 , ima 25 kg, pa se mi ne zdi čisto nič debela, ne se preveč ubadat s tem , kaj drugi rečejo , važno da so otroci zdravi. Je pa res da je v zadnih dveh mesecih šla v širino - nima pa trebuha, to vidim ker sem ji takrat kupila kavbojke pa ji sedaj ne grejo več gor. Po pogovoru z drugimi mamicami so mi največkrat rekle da se jim  pri  5- ih začne telo malo oblikovat, tudi naša hodi na plavalni.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 13:06:02   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

Ma alja, HB da ima punčka apetit. Mi imamo z našim skoraj 5-letnikom stalne borbe s hrano že od malega naprej, včasih se mi zdi, da živi od zraka in vode. Velik je 115, težak pa 17 kg. Trlica, res. Ampak poln energije. Glede na jedilnik, ki si ga napisala, ne je prav nič preveč, mogoče bi jaz dodala samo malo več gibanja, ko se bojo začeli sončni dnevi...kolo, skiro, rolerji itd.


To je pa kot bi alkoholiku rekel, ah, na še en liter, saj ni panike, glavno da ti paše. In Alji verjetno ni HB, kot praviš, zato pa sprašuje kako in kaj. In vedno se potem oglašajo tiste, ki imajo obraten problem, kot da Alji to kaj pomaga. user posted image

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 13:27:05   
Aja32
Jaz sem pogledala tabelico rasti in teže deklic od 2. do 18. leta.
Tvoja punčka je visoka in čisto primerne teže za to višino.

Tukaj piše, če ima cca. 116 o. 117 cm, je teža okoli 25 kg.


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 13:33:28   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

Ma alja, HB da ima punčka apetit. Mi imamo z našim skoraj 5-letnikom stalne borbe s hrano že od malega naprej, včasih se mi zdi, da živi od zraka in vode. Velik je 115, težak pa 17 kg. Trlica, res. Ampak poln energije. Glede na jedilnik, ki si ga napisala, ne je prav nič preveč, mogoče bi jaz dodala samo malo več gibanja, ko se bojo začeli sončni dnevi...kolo, skiro, rolerji itd.


To je pa kot bi alkoholiku rekel, ah, na še en liter, saj ni panike, glavno da ti paše. In Alji verjetno ni HB, kot praviš, zato pa sprašuje kako in kaj. In vedno se potem oglašajo tiste, ki imajo obraten problem, kot da Alji to kaj pomaga. user posted image


Volga umiri se. Ne primerjaj zdravega apetita po hrani pri rastoči deklici z apetitom po alkoholu. S prvim stavkom sem jo hotela samo pomiriti in ji v nadaljevanju svojega posta prikazala, kako je, če je situacija obratna. Ja, sem se oglasila in ji odgovorila na post...ti si se oglasila in posmetila temo. BV.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 14:58:39   
ZARA
Zara ima pri 6 letih 122cm/ 20kg. Slike pa ne vidim, alja.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 12.4.2010 15:00:37 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:03:20   
špelin@
Naša srednja je stara skoraj 5 let in ima 120 cm ter 22 kg. Ni ravno koščena kot moja najstarejša hči, ampak daleč od tega, da bi bila debela.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:08:24   
*alja*
Nikakor mi ne gre tu naložit slike!

Sem dala na FB en album javnega pa lahko pogledate
http://www.facebook.com/editalbum.php?aid=14850&org=1#!/album.php?aid=14850&id=100000098672689
Me res zanima vaše mnenje, če je res videt tako ful debela in sem jaz preveč zaščitniška mama!



_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:12:16   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Nikakor mi ne gre tu naložit slike!

Sem dala na FB en album javnega pa lahko pogledate
http://www.facebook.com/editalbum.php?aid=14850&org=1#!/album.php?aid=14850&id=100000098672689
Me res zanima vaše mnenje, če je res videt tako ful debela in sem jaz preveč zaščitniška mama!



Tvoja deklica definitivno NI debela!

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:12:55   
ZARA
Kako pa vidite to, no? Kako naj jo najdem? Aha, zdaj je slika naložena, hvala! In ne, ni debela!!

< Sporočilo je popravil ZARA -- 12.4.2010 15:15:03 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:15:13   
BUŠICA
niti pod razno ni debela- je čist normalna! in luškana povrh!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:19:00   
Julija08
Halooooooooooo?!!! Punčka pa res ni debela, ni ravno preklasta, ampak je ravno prava.....

Luštkana je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:20:19   
Raho
Tvoja punca ni debela.

Naš petkeltnik pa je bolj mehke sorte. ima pa 25 kg in je velik 122 cm. In jaz ga omejujem pri hrani. Vedno bolj, ker vidim,d a se mu vse nalaga.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:22:28   
livia
Meni se tudi ne zdi debela, čeprav sem pričakovala eno bajsko glede na kile, ki si jih napisala. Velika je res ful, očitno ima pa težke kosti. Ne obremenjuj se.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?