|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 14:39:09   
julam
No, mi smo eni izmed nesrečnežev, ki nismo dobili mesta v vrtcu. Še vedno se nisem sprijaznila, še vedno mi gre na jok. Naš najmlajši član je "na cesti", medtem ko sta starejša2 oba v vrtcu. OK, kriv je naš očka, ker ni prijavljen tukaj. Ampak se mi ne zdi fer, ker so otroci rojeni LJubljančani, prav tako tudi jaz. Pa pravijo na občini, da morajo poskrbet najprej za svoje. A mi pa nismo?
Skratka, bolj kot kalkuliram, bolj se bojim, da tudi za drugo leto nimamo možnosti, tudi če se očka "preseli v LJ". Resno razmišljam o ločivi, saj je to zgleda edina možnost, da naša mala štruca sploh pride v vrtec pred vstopom v šolo. Ker ni fora v denarju, ampak v vrtcu. Privat se mi zdi OK za prvo leto, potem pa otrok rabi vrtec. Vsaj jaz tako mislim, ko gledam starejša2.

No, ne bom dologovezila. Zanima me, kaj boste tisti, ki ste v podobni situaciji? A kdo razmišlja o pritožbi? Mogoče bi ena množična pritožba zadevo vsaj za drugo leto malo premaknila. ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 16:41:03   
miapia
Mi smo vsi ljubljančani, pa občina ni nič poskrbela za mojega otroka. Že drugo leto smo bili zavrnjeni. Skrajno ne fer se mi zdi pa, da otrok v svojem kraju oz. v najbližjem vrtcu od doma ne dobi mesta zaradi tistih, ki so neljubljančani in jim je vrtec samo usput. Kam naj pa jaz vozim svojega otroka v varstvo, ker sem ljubljančanka in delam v ljubljani? V Maribor??? Ne preostane mi drugega, da od svoje povprečne sloveske plače dajem 400-500 eur za privat varstvo na račun tistih, ki so v preteklosti zavajali realnost in jo še danes. Toliko o tem, koliko ljubljanskih otrok je dobilo vrtec.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 17:30:12   
tojeto1
Pišite mail na Preverjeno, Svet na Kanalu A, tednik....

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 17:33:09   
Pupa1
Podpis pod Miopio. Mi smo tudi vsi "stari" Ljubljančani, s tem, da imamo že enega otroka v vrtcu, pa smo izviseli - smo zavrnjeni. Hvalabogu, da imamo po zdajšnjih kriterijih "stari " Ljubljančani prednost, in to se mi zdi pravično, ampak evo:  nam vseeno ni pomagalo! Med drugim verjetno tudi zato, ker so lj.vrtci že od prej polni takšnih otrok, katerih starši so prijavljali spremembo bivališča zgolj zaradi vpisa v vrtec. Sploh žalostno, da do tega pride, torej do tega, da so starši primorani "goljufati". Mestna oblast bi morala poskrbeti za dovolj vrtcev in to v sodelovanju z vlado. Tukaj ni pardona. Ampak ej: važno, da bo nogomenti štadion pravočasno zgrajen. Seveda, kdo pa rabi vrtce?? user posted image

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 22:29:48   
Nežka.
Evo še nas, oba rojena Ljubljančana, živiva že celo življenjenje v Ljubljani, poročena, strejša 2 v vrtcu, tretji zvisel (H.C.Andersen). Kaj naj zdaj, se ločim al kaj?
Tut slučajno ne, načela imam pa lahko še vedno!


(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
30.5.2010 22:34:35   
Nežka.
Aja, pa še to, zakaj je bil spremenjen letos pravilnik, natančneje točkovnik, pri vpisu otrok. Zato da je čim manj vpisanih drugorojenih, tretjerojenih otrok, ki jim vrtec financira občina/država in čim več edinovpisanih (pomeni, da je prvorojeni ali pa da ima brate/sestre, ki pa so, že v šolah), ki jim varstvo ne plačuje država/občina. Tako kot vedno gre samo za denar.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 8:46:41   
NANA123
RAJE BI ZA OBA OTROKA PLAČALA VRTEC 200 EUR KOT PLAČALA ZA ENEGA OTROKA VRTEC ZA DRUGEGA DALA CELO PLAČO 500 EVROV.NE VEM KAJ NAJ NAREDIM LP KOT DA SO UVEDLI BREZPLAČNE VRTCE

(odgovor članu Nežka.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 9:21:07   
julam
predlagam eno množično pritožbo, naslovljeno na Zokija. OK, da mi nismo zadostil kriterijem, še nekak razumem, ampak da "čistokrvni" LJubljančani niso not prišli, mi je pa čist mim. Halo, KDO pa potem sploh JE PRIŠEL not???

GLede denarja pa: a ne krije zastonjkarskih otrok država? Sej nima občina nič zraven? Al je drugač?

Mene je začel resno skrbet, da naš tretji otrok sploh do šole ne bo prišel not, saj gre ta generacija naprej v drugo starostno in bo čez par let tudi tam gužva.


KAJ NAJ NAREDIMO???

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 9:40:37   
Pupa1
DEfinitvno je potrebno ta problem (ki ni nastal čez noč, mimogrede!!!) zopet izpostaviti v medijih. Ma enostavno ne razumem, da se do sedaj ni naredilo več na tem področju. Če je problem (in verjetno je, saj kdaj pa ni, a ne) v denarju, pa naj kvazi državne banke dajo MOL-u posojilo za gradnjo novih vrtcev... Če ga lahko odobrijo za Stožice in nove trg. centreuser posted image . Lahko jih je sram, sam tolk bom rekla.
V glavnem no, vrtec so očitno dobili tisti, ki so bili lansko leto zavrnjeni in so zaradi tega letos dobili tistih dodatnih 10 točk, Julam, a veš. Predvidevam...

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 9:52:47   
julam
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1


V glavnem no, vrtec so očitno dobili tisti, ki so bili lansko leto zavrnjeni in so zaradi tega letos dobili tistih dodatnih 10 točk, Julam, a veš. Predvidevam...



Sam neki mi ni jasno - a unim od lani ni bilo treba zbirat točke po novih kriterijih, so avtomatično not prišli? Če ja, potem bomo tudi vsi mi zviskoti drugo leto avtomatično not? user posted image user posted image user posted image

Jao, sej mi je mož rekel, da nej že neham morit in počakam do sept, ampak men enostavno ne gre iz glave!

Se strinjam, da Stožice PREKO TRUPEL, sej bo šel stadion v zgodovino. user posted image user posted image user posted image Komi čakam volitve jeseni user posted image !




(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 9:59:43   
dva soncka
Sam neki mi ni jasno - a unim od lani ni bilo treba zbirat točke po novih kriterijih, so avtomatično not prišli? Če ja, potem bomo tudi vsi mi zviskoti drugo leto avtomatično not?


Ne, to pa ne. Isto so zbirali točke, ampak so jih pač zbrali več, ker jim priprada 10 točk, ker so lani izviseli. Drugo leto boste pa vi imeli 10 dodatnih točk, ker ste letos izviseli (in tako imeli več možnosti, da premagate tiste, ki bodo prvič oddali vlogo)

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:01:50   
Pupa1
Tudi tisti, ki so bili lansko leto zavrnjeni, so morali letos oddati vlogo in šli čez "točkovanje", le da so dobili še dodatnih 10 točk (po pravilniku oz. kriterijih).

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:05:22   
julam
IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

Sam neki mi ni jasno - a unim od lani ni bilo treba zbirat točke po novih kriterijih, so avtomatično not prišli? Če ja, potem bomo tudi vsi mi zviskoti drugo leto avtomatično not?


Ne, to pa ne. Isto so zbirali točke, ampak so jih pač zbrali več, ker jim priprada 10 točk, ker so lani izviseli. Drugo leto boste pa vi imeli 10 dodatnih točk, ker ste letos izviseli (in tako imeli več možnosti, da premagate tiste, ki bodo prvič oddali vlogo)



Ja, sej se mi je zdel tako bolj logično. Ampak potem pa močno dvomim, da je vseh tistih več 100 kandidatov od lani ustrezalo najstrožjemu pogoju, da sta oba starša LJubljančana že več let. In tako se spet vprašam, kdo hudiča je prišel letos not?

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:13:18   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: julam

IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

Sam neki mi ni jasno - a unim od lani ni bilo treba zbirat točke po novih kriterijih, so avtomatično not prišli? Če ja, potem bomo tudi vsi mi zviskoti drugo leto avtomatično not?


Ne, to pa ne. Isto so zbirali točke, ampak so jih pač zbrali več, ker jim priprada 10 točk, ker so lani izviseli. Drugo leto boste pa vi imeli 10 dodatnih točk, ker ste letos izviseli (in tako imeli več možnosti, da premagate tiste, ki bodo prvič oddali vlogo)



Ja, sej se mi je zdel tako bolj logično. Ampak potem pa močno dvomim, da je vseh tistih več 100 kandidatov od lani ustrezalo najstrožjemu pogoju, da sta oba starša LJubljančana že več let. In tako se spet vprašam, kdo hudiča je prišel letos not?



Jaz mislim, da je to čist odvisno od vrtca. Kolikor tole berem, je misija nemogoče prit v Vrhovce, Šentvid pa še kateri vrtec. V našem je bila baje meja 69, tako da smo mi noter z drugim otrokom letnik 2010, čeprav je mož prijavljen v LJ od lani, ko smo šli na svoje. Nikakor se mi pa ne zdi fer, da s prvim otrokom, ne da imaš kake ekstra pike in si Ljubljančan, ne moreš v pol vrtcev v LJ. S prvim smo šli čez vse to. Pomoje so kriteriji bolj fer kot so bili 2 leti nazaj, če bi seveda spremljali, kje so zrasli novi bloki (stanovanjski sklad, neprofitne najemnine...) in tam odprli vrtce.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:17:06   
Pupa1
Meni so v vrtcu rekli, da je ogromno takih, ki lansko leto niso bili sprejeti, torej so ti prišli notri. Pa socialno ogrožene družine, samohranilke,...
Glej, mi imamo 79 točk, pa nismo sprejeti. PA sem mislila, da bomo, ker že imamo otroka v vrtcu, pa stari Ljubljančani...Ne vem... Zdaj zaekrat iščem varstvo v kakšnem zasebnem vrtcu.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:28:37   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Meni so v vrtcu rekli, da je ogromno takih, ki lansko leto niso bili sprejeti, torej so ti prišli notri. Pa socialno ogrožene družine, samohranilke,...
Glej, mi imamo 79 točk, pa nismo sprejeti. PA sem mislila, da bomo, ker že imamo otroka v vrtcu, pa stari Ljubljančani...Ne vem... Zdaj zaekrat iščem varstvo v kakšnem zasebnem vrtcu.


Torej je še zmeri tako, da s prvim otrokom sploh ni šans, če nimaš ekstra pik, če niti z drugim ne moreš. Očitno je še zmeri pol LJ samohranilk. Meni so pri prvem rekli, da naj bom samohranilka, če hočem dobit vrtec, samo to mi je pa čist adijo. Potem sem brez tega sredi leta dobila drug vrtec in na srečo zdaj istega še za drugega. Pa imam en vrtec 50m od doma, v tega pa 20 min peš. Kolk so jih pa sprejeli v vašem vrctu?

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:37:08   
Pupa1
Novih "jasličnih" otrok sprejmejo 34, se mi zdi. Če do denar, bodo decembra odprli še en oddelek, ampak se ni za zanašati na to. Tudi jaz se vse bolj sprašujem, kdo je v našem vrtcu sploh bil sprejet. Sploh, ko vidim, da je v drugih vrtcih nižja meja za sprejem. Gre pa v mojem primeru za vrtec Trnovo.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:43:39   
piko12
Ja, to je pa res malo. Pol pa ni čudno, da lahko nekaj "samohranilk" zasede mesta. Zdaj sem še enkrat pogledala odločbo in mi smo sprejeti samo zato, ker bodo odprli novo enoto s štirimi oddelki. Jaz vsekakor držim pesti za vse, da bodo odprli nove oddelke ali pa da najdete drugo varstvo za zmerno ceno.user posted image

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 10:51:22   
julam
pri nas bosta odprta 2 nova oddelka, pa je še vedno 116 otrok na čakalni listi. meja je bila 77 točk.

Zgleda, da se s tem pravilnikom res podpira LOČITEV.

Dejte mi prosim še tole povedat: če se moj mož prijavi v LJ jutri, bo potem do drugega leta že "stari LJubljančan"? Dobimo potem drugo leto 50+20 pik?

Evo, zdej bom pa dala tale vrtec na off, ker me je že čist deprimiralo vse tole razmišljanje, kalkuliranje in jeza.

A ja, mi imamo najmlajšega člana že od spomladi privat, zgleda, da bo še eno leto. Sej pravim, za tele malčke palčke je to za moje pojme še čist oK, da bi pa bli do šole privat, se mi zdi pa nesprejemljivo.



(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 11:03:13   
mini86
to sem se tud js sprašvala..js sm tuki prjavlena od lanskega avgusta..pomoje ne dobiš pik ker ne bo drugo leto dve leti..
dobiš pa dodatnih 10 pik ker si biu letos zavrnjenuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 11:41:18   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Meni so v vrtcu rekli, da je ogromno takih, ki lansko leto niso bili sprejeti, torej so ti prišli notri. Pa socialno ogrožene družine, samohranilke,...
Glej, mi imamo 79 točk, pa nismo sprejeti. PA sem mislila, da bomo, ker že imamo otroka v vrtcu, pa stari Ljubljančani...Ne vem... Zdaj zaekrat iščem varstvo v kakšnem zasebnem vrtcu.


Torej je še zmeri tako, da s prvim otrokom sploh ni šans, če nimaš ekstra pik, če niti z drugim ne moreš. Očitno je še zmeri pol LJ samohranilk.


Ni tako - vse je odvisno od vrtca (koliko je bilo vpisanih otrok v posamewzen vrtec in koliko je potem ta vrtec imel prostih mest-na podlagi tega je potem vsak vrtec posebej določal mejo s točkami). Pri nekaterih je bilo npr. dovolj 69 točk (kar pomeni, da je v vrtec bil lahko sprejet tudi otrok edinček, ki nima starjšega bratca/sestre v vrtcu) spet pri drugih vrtcih ni bilo dovolj, da si imel dodatnih 10 točk, če si bil lani zavrnjen.

Mi smo bili zavrnjeni na Galjevici, kjer je bilo za sprejem potrebnih kar 81 točk - smo pa stari Ljubljančani in imamo enega otroka že v tem vrtcu.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 12:13:40   
ledenka
 

lepo bi bilo sedaj, če bi dobili na vpogled podatke, koliko točk je bilo potrebnih za kateri vrtec. za naš vrtec je bilo očitno potrebnih ohoho točk, za katere druge vem, da so prišli noter s 65 ali še manj.

smo pa res čudni starši, če hočemo točno določen vrtec za otroke user posted image  in jih nočemo na čisto drugi konec vozit!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 12:15:55   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1

IZVIRNO SPOROČILO: piko12

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Meni so v vrtcu rekli, da je ogromno takih, ki lansko leto niso bili sprejeti, torej so ti prišli notri. Pa socialno ogrožene družine, samohranilke,...
Glej, mi imamo 79 točk, pa nismo sprejeti. PA sem mislila, da bomo, ker že imamo otroka v vrtcu, pa stari Ljubljančani...Ne vem... Zdaj zaekrat iščem varstvo v kakšnem zasebnem vrtcu.


Torej je še zmeri tako, da s prvim otrokom sploh ni šans, če nimaš ekstra pik, če niti z drugim ne moreš. Očitno je še zmeri pol LJ samohranilk.


Ni tako - vse je odvisno od vrtca (koliko je bilo vpisanih otrok v posamewzen vrtec in koliko je potem ta vrtec imel prostih mest-na podlagi tega je potem vsak vrtec posebej določal mejo s točkami). Pri nekaterih je bilo npr. dovolj 69 točk (kar pomeni, da je v vrtec bil lahko sprejet tudi otrok edinček, ki nima starjšega bratca/sestre v vrtcu) spet pri drugih vrtcih ni bilo dovolj, da si imel dodatnih 10 točk, če si bil lani zavrnjen.

Mi smo bili zavrnjeni na Galjevici, kjer je bilo za sprejem potrebnih kar 81 točk - smo pa stari Ljubljančani in imamo enega otroka že v tem vrtcu.



Sej sem par postov gor jaz isto napisala, mi smo na srečo glih v tistega z 69pikami prišli.user posted image V glavnem, vrtcev je premalo, sploh v nekaterih delih LJ in tam so bile noro visoke omejitve...

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 12:18:15   
petra79p
Kar se tiče samohranilk in tega, to letos sploh ne gledajo. Jaz sem samohranilka pa prijavlena sm premal časa v Lj in sem zbrala celih 57 točk. To ti prnese sam 5 točk več, ker si enostarševska družina. Tko da jih maš tam 50 in pa 7 za otroka, ki bo meu več kot 11 mesecev. To je vse kar sm zbrala. Sem pa v Lj 10 let, ker sem najemnica nism spreminjala prebivališča, za službo tut nism rabla....Vem, da eni to gledate kot izkoriščanje in kao dauk gre v drugo občino in to....sam tko je. Zakaj pa maš pol možnost začasnega prebivališča. No, nima veze...skratka na karto samohranilke se ne da nč špilat.

Bi pa lahko kaka inšpekcija recimo mal delat začela, pa preverjala če dejansko tam žvijo kot so prijavljeni ljudje, ker vedno nastrada tisk k ni treba.

Pa namest dab zakone spreminjal nej raj kak vrtc še sezidajo....najlaži je en odlok sprejet pas vsega frej. Zasebni vrtci so pa svinsko dragi. Eni še plače nimajo tolk. Pa da ne omenjam, da 3/4 družin plačuje najemnine, ker si svojga fleta ne morjo kupt.

Ah, kr groza me je. Maš otroka, ki ga nimaš kam dat v varstvo, ko je star 11 mesecev, ti pa moraš v službo. A ni to žalostno? A sploh kaj razmišljajo ti naši funkcionarji? Ne vem, ....

Tisti, k ste pa že 2. leto zapored zvisel pa sploh....user posted image

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: tisti, ki ste bili zavrnjeni - lj
31.5.2010 12:21:36   
julam
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka



lepo bi bilo sedaj, če bi dobili na vpogled podatke, koliko točk je bilo potrebnih za kateri vrtec. za naš vrtec je bilo očitno potrebnih ohoho točk, za katere druge vem, da so prišli noter s 65 ali še manj.

smo pa res čudni starši, če hočemo točno določen vrtec za otroke user posted image  in jih nočemo na čisto drugi konec vozit!


zanimiv bi bil tudi vpogled v seznam sprejetih otrok. user posted image


pa še to: še in še se gradijo nove soseske, kam kej bodo šli ti otroci? že samo na našem koncu sta dve novi stanovanjski soseski, novih vrtcev ni v planu, stare enote pokajo po šivih. Ker število rojstev zgleda še ne bo začelo upadati. user posted image





(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?