|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 15:36:55   
Annny
Mamice, kako shranjujete svoje mleko, ki ga izčrpate s prsno črpalko?
Ali kupite tiste Aventove vrečke za zamrzovanje ali imate kake plastične posodice (kje se kupijo?) ali mogoče stekleničke?

Hvala lepa:rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 15:44:36   
kimi
jaz sem kar v steklenički shranjevala potem pa dudo gor in gremo.:)- saj se dobijo tisti beli plastični pokrovči s katerim lahko fino zapreš

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 15:51:44   
Natas@
Jaz si ga izčrpam kar v stekleničko in ga shranim v hladilnik, tam pa tako in tako ni dolgo, ker imam požeruščka starega 16 dni. Pogrejem pa v mikrovalovki (nujna kontroal)


(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 17:46:04   
Jančika_
Imam Aventove vrečke, zaprem jih z takimi sponkami, napišem gor datum, pa v zmrzovalnik z njimi.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 17:46:50   
Jančika_
Aja, načrpam v flaško in pretočim, ker nimam tistega držala za vrečke.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 18:03:55   
Annny
Najlepša hvala- tudi jaz moram nabaviti te vrečke, ker bi rada mleko zamrznila (tako malo za zalogo, ker ga je zdaj zares preveč in mogoče kasneje še prav pride:))..Sem rakica po horoskopu- mi radi 'kupčkamo' stvari:)-

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 18:20:56   
niki5
malo bom zašla iz teme...
Annny, full luštna slikica :bravo:

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 19:09:17   
Abby
Tudi jaz sem rakica in sem tudi uporabljala sistem Avent. Namreč, mleka je bilo več kot dovolj, mene je pa blazno skrbelo, kaj bi se zgodilo, če se mi zgodi kaj nepredvidenega (npr. vnetje slepiča) in bi morala v bolnico, punči bi pa ostala brez hrane.
Na koncu smo vso zalogo sicer zavrgli, ker je odtajano mleko imelo sumljiv kovinski okus.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 19:41:24   
Annny
Niki5, hvala enako:):rozica:

Abby, potem sva si pa podobni...tudi meni hodijo po glavi take stvari...Saj res- kako pa veš, kakšen okus je imelo mleko?

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 19:47:39   
Abby
Poskusila sem ga - svežega in odtajanega. Sveže je imelo okus po rogljičih iz listnatega testa, odtajano pa ni bilo ničemur podobno.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 23:00:28   
ksenija.
Kako pa ste odtajale in segrevale mleko? Jaz sem slišala, da ga lahko serevaš oziroma odtajaš samo pod vročo vodo!

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Shranjevanje izčrpanega mleka
28.10.2004 23:33:50   
frutka_
Jaz sem tudi rakica in uporabljam Avaentove vrečke za shranjevanje...hahaha!;)

Glede mlekca ti svetujem nasl.. Niti ni tako noro, da ne bi prebrala,ker sem poskusila vsega hudiča:hudicek: kar se tiče shranjevanja mleka.

Najprej, ko mleko izčrpaš ga spravi v vrečke (priporočam Aventove, ker so opremljene tudi z nalepkami. Baje pa, da je še bolje, če uporabiš steklene posodice od npr. malih marmeladnih kozarčkov). Paziti moraš, da so čistio čisti!!!
Strogo si beleži datume. Globoko zamrznjeno mleko lahko hraniš 6 mesecev. Tisto v predalu od hladilnika pa le 3 mesece.
Nasl..Ne ustraši se, če boš videla gor na mleku rumeno plast. To je maščoba. Meni je bilo full hecno, ko sem videla, da se na "mojem" mleku naredi smetanca!

Ko boš odtaljevala si zapomni, da NE ODTALJUJ VNAPREJ!!! Jaz sem rabila kar nekaj časa, da sem pogruntala, da ne smem odtaliti, ko grem od doma in pripraviti za nasl. obrok. Mleko se pripravi, ko ga potrebuješ. To pomeni, da ga v situaciji vzameš iz zamrzovalnika ali hladilnika in ga odtališ pod tekočo TOPLO in ne vročo vodo. Vse to je idealno da se mleko sesiri. Pa še nekaj je, da ga preveč ne mešaj, ker to tudi pripomore k sesiranju.

Meni se je večkrat zgodilo, da so se v steklenički pojavile take bele grudice. Pa zelo dolgo nisem prišla gor kaj bi to bilo. No, na koncu ko sem izključila vse ostale dejavnike sem ugotovila zgoraj opisano!

9nebesaTorej mleko odtališ pod tekočo toplo vodo, ne mešaj ga preveč in pripravlaja ga sproti.9nebesa

Seveda pa ti bo črpanje mleka vzelo veliko časa, zato si ne očitaj, če ne boš izčrpala veliko mleka. Za svojo pupico ga imaš vedno dovolj, ker si ga nikoli ne moreš izčrpati toliko, kot ga otrok poje, ker se proizvaja sproti. Ja, pa še nekaj. Najbrž ga imaš zdaj veliko, da ga lahko shranjuješ. Jaz in nekatere mamice s katerimi sem se pogovarjala, smo ugotovile, da ga za otročke imamo dovolj, za črpanje pa absolutno premalo. Zakaj?! Zato ker sta se ponudba in povpraševaje ustalili in ga tvoje telo proizvaja za hranjenje otroka dovolj, za izvoz pa premalo. V primeru resnih sankcij se obrni na Aptamil. Jaz ga uporabim, ko je sila in me ni blizu, da ga nahranim (zadnjič, ko sem šla v Avstrijo).

"svetovalka" za dojenje:angel:;):angel:

Ne priporočam pa ti uporabe mikrovalovke,ker se mleko zunaj segreje noter pa je lahko vroče in baje, da se v mikrovalovki uničijo neke pomembne snovi. Predlagam ti, da se pozanimaš pri svetovalki za dojenje Karmen na medover.net

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?