|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj v šolo
3.8.2007 22:45:48   
malecka
mene pa zanima naslednje. moja hčerkica se je rodila 28. 12. 2006 pa me zanima ali bo mogla v šolo z svojimi letniki ali bo šla z 2007.ali sploh imam pravico odločat jaz kot starš. se mi zdi da bi bilo boljše da gre z naslednjo generacijo. ne vem povejte svoja mnenaja prosim.

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 22:53:07   
kofetek2010
naš je 13.12. pa je šel s svojimi letniki - lahko pa se odločiš in ga daš ene leto kasneje user posted image

za ta manjšo (rojena 07.12.) sem že 100% odločena, da bo šla kasneje user posted image  

poišči malo po RR in boš našla kar veliko tem glede vpisa in izkušenj z devetletko user posted image

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:08:17   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

mene pa zanima naslednje. moja hčerkica se je rodila 28. 12. 2006 pa me zanima ali bo mogla v šolo z svojimi letniki ali bo šla z 2007.



wauw, rodila se je 2006 pa gre že 2007 v šolo? user posted image user posted image

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:13:15   
Marogica
Jaz se s tem še ne obremenjujem, pa je moj ta mlajši rojen 15.12.2004. Najbrž pa je tako, da isti letnik gre pač isto leto v šolo, za tistih par dni se meni osebno zdi čisto vseeno...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:16:26   
malecka
dix me nis pravilno zastopla a bo šla z letniki 06 ali z latniki 07. vem da leta 2007 ne gre v šolo !!!!!!user posted image user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:17:46   
kofetek2010
Marogica - ni par dni, ampak je skoraj leto dni razlike med otroci user posted image  
in v šolo se gre septembra, tako da nekateri še niti 6 let niso stari in ne januarja, če si to mislila user posted image

v sinovem razredu so v glavnem rojeni med januarjem in avgustom, le par jih je (mislim, da 5), ki so kasneje in naš je najmlajši 

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:19:41   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

dix me nis pravilno zastopla a bo šla z letniki 06 ali z latniki 07. vem da leta 2007 ne gre v šolo !!!!!!user posted image user posted image


u š*t, črko Z pred 2007 sem spregledala.

se pardoniram user posted image

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj v šolo
3.8.2007 23:32:06   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Marogica - ni par dni, ampak je skoraj leto dni razlike med otroci user posted image  
in v šolo se gre septembra, tako da nekateri še niti 6 let niso stari in ne januarja, če si to mislila user posted image




Ja imaš prav. In sedaj me res zanima, kdaj bom SVOJEGA otroka v šolo vpisalauser posted image  Mater, skoraj 4 leta neprespanih nočiuser posted image .

Najbrž je dosti odvisno od otrokovega razvoja-to pa ti v vrtcu in testiranju v šoli kaj hitro povedo-upam vsaj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj v šolo
4.8.2007 7:08:09   
bumerang
Po zakonu ga moraš vpisati z njegovo generacijo. Hkrati pa prositi za odlog vpisa za eno leto. Potem se na šoli sestavi komisija in praviloma ugodi staršem, ker imajo ti na koncu zadnjo besedo. Zna se zakomplicirat, če je zaradi njega razred številčno okrnjen in ne morejo oblikovati dodatnega oddelka. Ampak če vztrajaš, tudi v tej situaciji uspeš.

Moj je rojen par dni za tvojim in zagotovo bo šel v šolo eno leto kasneje. Neglede na to kaj bo rekla komisija in neglede na to koliko bo znal. Ker to kar se zadnje čase z devetletko dogaja, presega vso znanstveno fantastiko!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj v šolo
4.8.2007 9:22:22   
vesna.com
Malo (oz. veliko) je odvisno tudi od otroka.Najlažje boš sama ocenila ko pride čas.Boš videla kako se ti bo zdelo takrat.Nasplošno pa v moji okolici izkušnje niso slabe če gre s 5imi leti.Saj pravim, boš kasneje lažje precenila.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj v šolo
4.8.2007 15:41:11   
daša
Moj je rojen 25.12.2003. Sem skoraj 100% da ga bom dala  eno leto kasneje. Če bo le mogoče, pa če slučajno ne bo res kazal ogromno interesa in bi se tisto leto dolgočasil, v kar pa dvomim.
Ta veliki je letos zaključil 4.razred devetletke. Če ne bi imela te izkušnje za sabo najbrž niti pomislila ne bi, da bi ga dala kasneje. Tako pa, kot pravijo devetletka je živ obup. Saj ne rečem 1,2 razred je čisto fino, pa na easy, letos (4. razred) sem se pa celo leto spraševala, če je z mano kaj narobe. Pa to morajo znati stvari, ki se smo jih mi učili 7. razredu.Tolliko kot se je moj letos učil se jaz nisem v 8. razredu, pa sem bila prav dobra. Pa fant ni neumen. Samo z znanjem iz šole bi dobil pri ocenjevanju trojko, če sva pa popoldan imela učne vaje je bilo pa pet. Ful jih "šponajo". zraven se pa še učiteljice lovijo. dajte učiteljice - se mi zde da vas je kar nekaj tu gori, povedat ve, kaj bi naredile, če bi imela otročke rojenega na koncu leta.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj v šolo
4.8.2007 18:51:44   
andrea
Jaz ti svetujem eno leto kasneje. Tudi naš je rojen v decembru;pa je šel v šolo z dobrimi 5. leti. To pa zato, ker je bilo tisto leto, na naši šoli, 
(pre)malo vpisanih otrok in čim bi enega izgubili bi iz dveh razredov naredili samo en razred, še ena učiteljica preveč, pa vzgojiteljico bi dobili za krajši čas.... Skratka meni je še vedno žal, da ni šel kasneje, pa gremo letos že v 5/9. Z učenjem tudi ni bilo problemov, je vsa leta priden, letos prvič ocene, je dobival same 5. in kakšno 4. Končni uspeh odličen. Ampak to ni to. Eno leto prehitro se začnejo obveznosti(za otroke in za starše). No kakorkoli že igranje ni več na 1 mestu, ki naj bi bilo otrokom prioriteta. In velikokrat je bilo potrebno veliko diplomatskih pogajanj, ko je bilo treba prekiniti druženje s prijatelji in narediti naloge ali pa se naučiti pesmice ali pa razna druga šolska opravila. Lp

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj v šolo
5.8.2007 10:51:51   
daša
Ja, Andrea, vidim da imava isti starega otroka (jeseni gresta v 5/9). Točno tako kot si napisala je bilo tudi pri nas. In ravno zaradi tegaa sem prišla do zaklučka da tamalega dam kasneje če se bo le dalo.

(odgovor članu andrea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj v šolo
5.8.2007 11:06:23   
Anonimen
Tako nekako sem jaz slišala od ene pedagoginje: če ga daš pozneje, ne moreš narediti nobene škode, če ga daš prej, pa ogromno. Tako da bi jaz otroka vsekakor dala pozneje, če bi se mi le malo zazdelo, da pa mogoče iz kateregakoli vidika ni toliko zrel kot večina vrstnikov.

(odgovor članu daša)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj v šolo
6.8.2007 12:04:08   
KODA
Naš bo šel letos septembra v prvi razred.Ker je letnik 2000(rojen maja),bi morali iti že lani.Čisto nič mi ni žal,da gre leto kasneje.Nobenih komplikacij ni bilo,ko sem pri vpisu priložila prošnjo za preložitev šolanja.
V vrtcu mi je rekla,če bodo kaj komplicirali,da naj samo rečem" mama ima vedno zadnjo besedo."Pa ni bilo treba.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj v šolo
6.8.2007 13:27:21   
Anja**
Moj je rojen oktobra 2005. In bo šel v šolo leto kasneje. Pa zato, da bi še eno leto plačevala pujsje drag vrtec, pač pa zaradi tega, da mu bo v šoli lepo, da bo njegova socialna zrelost ok (primerna šolskim zahtevam).

In, ja, imam izkušnje s prvošolko in lastne tudi.

LP, anja

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj v šolo
6.8.2007 14:05:13   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: KODA

Naš bo šel letos septembra v prvi razred.Ker je letnik 2000(rojen maja),bi morali iti že lani.Čisto nič mi ni žal,da gre leto kasneje.Nobenih komplikacij ni bilo,ko sem pri vpisu priložila prošnjo za preložitev šolanja.
V vrtcu mi je rekla,če bodo kaj komplicirali,da naj samo rečem" mama ima vedno zadnjo besedo."Pa ni bilo treba.


Kako pa to, da ste preložili šolanje kljub temu, da je rojen maja meseca?

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 1:11:06   
KODA
Zato,ker se še zmeraj držim tega reka"mama pozna najbolje svojega otroka".

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 9:25:16   
purple
Moj je rojen 30.11., pa sem ga dala v šolo z svojimi vrstniki. V razredu je najmlajši, nima pa večjih problemov. Res pa je, da starši najbolj poznajo svojega otroka in če meniš, da še ni zrel za v šolo, ga ne daj.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 12:56:46   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: KODA

Zato,ker se še zmeraj držim tega reka"mama pozna najbolje svojega otroka".


Ja, s tem se pa strinjam.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 13:05:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: KODA

Zato,ker se še zmeraj držim tega reka"mama pozna najbolje svojega otroka".


Ja, s tem se pa strinjam.


Jaz pa se samo delno stronjam. Včasih mame prekleto pretiravajo, ko gre za sposobnosti in pamet njihovih otrok.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 13:10:35   
nejcko
Mi smo letos odložili šolanje za sina, ki je rojen v začetku novembra. O tem sem začela razmišljati šele lani, torej leto dni pred obveznim vpisom, letos sem pred vlogo za odlog še nekaj cincala, ampak ne dolgo. Mislim, da sva se z možem odločila edino prav in ni mi žal, da bo sin imel še eno leto časa (jaz pa tudiuser posted image ), preden se začnemo spopadati s krutim šolskim sistemom. Ker sem tudi šolnik, vem, kaj prezgodnji vpis prinese otrokom.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 22:04:53   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mi smo letos odložili šolanje za sina, ki je rojen v začetku novembra. O tem sem začela razmišljati šele lani, torej leto dni pred obveznim vpisom, letos sem pred vlogo za odlog še nekaj cincala, ampak ne dolgo. Mislim, da sva se z možem odločila edino prav in ni mi žal, da bo sin imel še eno leto časa (jaz pa tudiuser posted image ), preden se začnemo spopadati s krutim šolskim sistemom. Ker sem tudi šolnik, vem, kaj prezgodnji vpis prinese otrokom.


Res je, tudi jaz delam v šolstvu in to ravno v prvi triadi.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 22:06:12   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: KODA

Zato,ker se še zmeraj držim tega reka"mama pozna najbolje svojega otroka".


Ja, s tem se pa strinjam.


Jaz pa se samo delno stronjam. Včasih mame prekleto pretiravajo, ko gre za sposobnosti in pamet njihovih otrok.....


Ja tudi to je verjetno res, a jaz (delam v šolstvu) navadno srečujem starše, ki precenjujejo otrokove sposobnosti.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj v šolo
7.8.2007 22:48:31   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Včasih mame prekleto pretiravajo, ko gre za sposobnosti in pamet njihovih otrok.....


Žal je res tako in najbolj žalostno je, ker se pri tem ne zavedajo, kakšno medvedjo uslugo delajo svojemu otroku in samim sebi. Ko pa pride do težav - največkrat v drugi triadi - so krivi vsi drugi, in spet ne priznajo, da so v bistvu sami sebe in s tem svojega otroka privedli do te točke. Začaran krog.

Najbolj neumno je, da večina staršev enači odložitev vpisa otroka v šolo z otrokovo umsko nesposobnostjo, kar seveda v večini primerov ni res. Večina odložitev vstopa v šolo se zgodi zaradi otrokove psihične oz. socialne nezrelosti, ampak ljudem je to težko vcepiti v glavo. In konec koncev, četudi je otrok morda malo bolj počasen - mar ni v interesu vsakega starša, da dela v dobro otroka in mu omogoči vse najboljše???
Zame je prav priznanje starša, da je njegov otrok pač "drugačen", in sprejemanje lastnega otroka, takega, kot je, izraz starševske skrbi in ljubezni, a danes se očitno ima tudi otroke zaradi imiđa. Škoda.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?