|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nekaj posebnega .......
6.11.2007 20:30:49   
MojaM
Zdravo!

Moj ima ta vikend rojstni dan in bi postregla gostom kaj posebnega!

Imate mogoče kake recepte?

Hvala!

LP!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 20:31:40   
Anonimen
Kaj pa bi naredila?

Kaj mesnega?
Vegetarianskega?
Ribe?
Sendviče al narezek?
Pecivo?

(odgovor članu MojaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 21:38:56   
MojaM
Oj!

Ma ne bi kuhala, bolj vrjanta na kakšne senvičke, namaze, ......

Hvala!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 21:44:35   
Anonimen
Bom ti jutri zvečer par stvari napisala, zdej se mi ne da več tipkat.user posted image

Drgač jst dostikrat naredim kkšne bagetke z različnimi nadevi, tortilje z različnimi nadevi, potem naredim par omakic in tortilja čips zraven za pomakat, kakšne spomladanske zavitke ipd.



< Sporočilo je popravil karin24 -- 6.11.2007 21:45:56 >

(odgovor članu MojaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 21:46:47   
Anonimen
Za otroke definitivno kakšni sadni ražnjiči.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 21:59:04   
MojaM
Karin24
Prosim za par tvojih receptov!

Hvala!
Seveda jutri kot si že napisala!

LP!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nekaj posebnega .......
6.11.2007 22:14:51   
mojsoncek
Narezek (mesni, sirov)
oblozeni kruhki
popeceni kruhki
kanapeji http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1887151
tortilije http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1867893


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu MojaM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nekaj posebnega .......
7.11.2007 8:08:13   
MARTINŠČICA
Nekaj idej:
  • Jaz bom letos za svoj r.d. sama delala različne paštete (namaze) in bomo skupaj mazali. Nekaj jih lahko kupiš  (bakala, tatarc, zeliščno maslo, liptaver ...) Podobne namaze pa lahko narediš sama. Na netu je polno receptov za različne namaze - skutne, ribje, jetrne, maslene, piščančje, gosje, olivne, pikantne, avokadove ... Odvisno je od okusa povabljencev.
  • Če vam je všeč surovo meso, lahko narediš karpačo na rukoli.
  • Lahko narediš fondi
    • v sirovo omako pomakate koščke mesa, kruha, zelenjave ...,
    • ali pa v čokolado pomakate jagode, banane, ananas ...

  • Za predjed koruzni čips in omake za pomakanje - salsa, gaucamole ... Nato naredi mehiške palačinke. Vse si lahko pripraviš vnaprej, preden pridejo gosti, pa spečeš v pečici. Palačinke spečeš iz bele in koruzne moke. Polnilo pripraviš iz mletega govejega/svinjskega/mešanega/piščančjega mesa, popečenega na čebuli, začiniš s soljo, poprom, majaronom, peteršiljem, česnom, baziliko, currijem in origanom. Dodaš na kocke narezano rumeno, rdečo in zeleno papriko, malo pločevinko koruze in malo pločevinko rdečega fižola. Premešaš, dodaš nariban sir. Napolniš palačinke in jih oblikuješ v kanelone, jih polagaš v višji pekač. Zvite palačinke posuješ z naribanim sirom in cik-cak dekoriraš s pekočim ketchupom. Vse skupaj preliješ z 1 dcl mleka, da se palačinke preveč ne izsušijo. Peči v pečici 30 min pri 190°C.
  • Sladica - cel olupljen kaki, sladka smetana z maskarpone sirčkom, po smetani pa potresena zrna granatnega jabolka.
  • Solata - glavnati ohrovt/kitajsko zelje s koščki kivija in mandarin, česen in okisaš.
  • Sadna pizza


_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nekaj posebnega .......
7.11.2007 9:30:12   
mojsoncek
Sem vceraj pozabila na solate...

testeninska, rizeva, s kus kus-om.

Napisi kaj vec kaj te zanima, da bomo lahko tudi kaksen recept napisale in ne samo nastevale jedi user posted image .


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nekaj posebnega .......
7.11.2007 19:54:20   
MojaM
Ja rada bi recepte za kakšne tople senviče, razne vrste kruhkov, baget, ..... kaj bolj enostavnega in hitrega.

Hvala!

LP!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nekaj posebnega .......
7.11.2007 20:24:39   
Anonimen
Bagetke so najbolj simpl stvari na svetuuser posted image . Kupiš kruh za bagete(lahko francosko štruco), in pol jih nadevaš kot pice, z čemerkoli kar maš pri roki.
Meni so ful dobre da jih pač namažeš z pasiranim paradižnikom, daš gor koruzo, na koščke narezano papriko, korenček...in na hitro prepraženo mleto meso, žez pa sir. Potem jih daš v pečico za toliko časa da se sir stopi.
Lahko jih narediš tudi z gobicami, raznorazno zelenjavo, tuno in čebulo, bučkami...pač nadevaš, posuješ s sirom in v pečico.

Totrilje pa kupim. Nadevam jih pa z piščancem ali pa mletim mesom, ter z zelenjavo.
Na koščke narežem papriko(najraje rdečo), koruza, rdeč mehiški fižol, koruzni storžki, še boljš je če kupiš mehiško zamrznjeno zelenjavo pa sam meso zmešaš na ognju z zelenjavo, prepražiš, doliješ malo pelatov,dodaš čili, malo tabaska, sol, poper, peteršilj...(lahko pa samo začimbe za chili con carne) prekuhaš da je gosto in nafilaš tortilje. Jaz jih zvijem kot palačinke, lahko pa jih samo prepogneš ali pa narediš trikotnik. Potem jih namažem s kislo smetano in v pečico toliko da se smetana strdi. To naredim z piščančjim ali pa mletim mesom, lahko pa tudi samo z zelenjavo in daš notr sir.

Omakico za tortilja čips pomakat lahko kupiš, jaz jo pa naredim kar sama. V mikser dam papriko, česen, čebulo,odcejene pelate, čili, poper,sol in zmeljem vse skupaj in olaaa...user posted image

Ful dobro pa pride tudi fondi če ga imaš. Lahko si ga pa tudi kje sposodiš k včasih je blo to ful popularno in so ga vsi imeliuser posted image . Notr stopiš čokolado in potem noter pomakate na koščke narezano raznorazno sadje. Banane, hruške, jabolka, jagode....edin kivi odsvetujem, je zanič s čokoladouser posted image .


(odgovor članu MojaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nekaj posebnega .......
8.11.2007 5:37:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MojaM

Ja rada bi recepte za kakšne tople senviče, razne vrste kruhkov, baget, ..... kaj bolj enostavnega in hitrega.

Hvala!

LP!



Francosko štruco razrežež na male kruhke. na Ene lahko nadevaš malo tune iz konzerve in čez nariban navadni sir. na druge daš kolobar mozarele, na mozarelo kolobar paradižnika. Na tretje lahko daš dimljen sir, na četrte mešanico (na kockice narezane šampijone, paradižnik, pizza šunko ali pršut, nariban sir, origano, olivno olje). Zložiš jih na pladenj in jih daš v vročo pečico tolk da se pogrejejo in sirček stopi. Ko jih vzameš ven na vsakega daš še list sveže bazilike ali listek rožmarina.
TAki kruhki so mi všeč, da jih lahko pripraviš v naprej, ko pa pridejo gosti, pa jih samo v pečico vtakneš.

Če že greješ kruhke, pa še lahko zraven postrežeš tatarca, ali mesnega ali ribjega.

Zraven pa naredi še sadna (ananas, melona, grozdje, jagode, jabolka....) nabodalca ali pa še sirno zelenjavna nabodalca (češnjev paradajz, sirček, barvna paprika, kumare.....)

Za bagetke pa jaz naredim take sendviče: Goveje zrezke zelo na tanko stolčem, kot list tanke,. Jih narežem na trakove, namažem z dijon gorčico in olivnim oljem, malo pustim, da se marinirajo. Potem jih na žaru ali toasterju na hitro spečem (zato morajo bit čim bolj tanki), poberem dol. Takoj na isto ploščo dam narezane šampijone in narezano čebulo, poberem dol, Če šampijoni poberejo vso olje, dam še malo olivnega olja na ploščo ali pa ga kapnem na pol prerezane bagetke, bagetke nato dam na isto ploščo, da se pogrejejo in malo zapečejo. Nato bagetko namažem z gorčico (čist malo) gor dam meso, narezan parmezan ali kak drug sir, gobice in čebula, na vrhu še pest rukole, pokrijem z drugo polovico bagetke. Malo pritisnem in prerežem na pol. V vsako polovičko lahko zapičiš zobotrebec da bolj skup drži. Goveje šnicle lahko zamenjaš s kakim drugim, vendar je najboljše tak. Tak sendvič je bolj za lačne, vendar ga ne moreš v naprej pripravt, ker je boljše, če so vse sestavine tople, da stopijo sirček, je pa res, da ga narediš v 5 minutah, saj je vse na tanko narezano



< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 8.11.2007 5:40:38 >

(odgovor članu MojaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nekaj posebnega .......
8.11.2007 13:56:58   
mojsoncek
Imam 5 minut casa...

Peceni paradizniki
- ociscene in prepolovljene paradiznike napolnis z maso (nasekljan petersilj, cesen, drobtine, sir - parmezan ali ovcji sir, olivno olje, sol in poper). Peces 30 minut na 200. Postrezes ohlajene.

Crostini z oljcno kremo
- baziliko, zelene olive, posusene feferone, pinjole in olivno olje zmiksas s palicnim. V pecici popeces na tanke rezine belega kruha (cca. 4 minute na max. temperaturi). Popecene rezine namazes s kremo in cimprej postrezes.

Crostini z namazom iz piscanca in rukole - kuhano piscancje meso narezes na kocke, dodas limonin sok, olje in nekaj zlic juhe in zmiksas s palicnim. Nasekljas rukolo in jo primesas masi. Popeces rezine kruha in jih namazes z namazom.

Crostini z namazom iz fizola in kaper - zmiksas kuhan bel fizol, kapre, petersilj in oljcno olje in zmes zacinis z limoninim sokom, soljo in cilijem v prahu. Primesas se zlico sesekljanih kaper. Namazes na popecene rezine kruha.

Bruschette z gobami - na visoki temperaturi poprazis panceto, gobe in papriko. Ko je poprazeno solis in popras. Popecene rezine kruha natres s cesnom in jih oblozis s poprazeno penceto, gobami in papriko.

Crostini iz pecice - tuno ali sardone zmeckas z vilico in primesas maslo. Zmes namazes na rezine kruha. Mocarelo narezes na tanke rezine in oblozis namazane rezine kruha. Peces cca. 5 minut, da se sir stopi. Preden postrezes, se popopras.

Drugace mi je pa se vedno vsec tudi klasika: prsut na grisinih + melona, ali pa sir (narezan na kocke) oblozen z orehi.

< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 8.11.2007 13:58:07 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nekaj posebnega .......
8.11.2007 15:41:39   
hrchy
zelo velikrat naredim cocktail pomako z vodko (majoneza, kecap in malo vodke) in potem enostavno narezem korenje na ene 7 cm dolge palcke in jih ponudim v kozarcku zraven... imajo vsi rajs kot cips!!!!

pa zadnjic sem naredila prato, pa mi je ostala in sem jo naslednji dan narezala na kockice in jo mrzlo ponudila kot prigrizek... se vem ne, kdaj je sla... user posted image

pa nekaj idej za pomake:
Tzatziki: pol kumare, jogurt, cesen, sol
Smetanova:smetana,majoneza,naribana paprika,origano,poper,sol,olive
Pikantna:majoneza,smetana,jogurt,kapre,olive,piri piri,pikantna sol,gorcica
Fetaki:Fetaki,Spinaca
Majonezna:majoneza,jogurt,sol,poper,timijan,limonin sok,suhi paradizniki
Fizolova:fizol,cebula,zdenka sir,smetana,sol,poper

Pa lahko kupis kajzarce in jih prerezes na pol, nalozis na pekac in na vsako das malo salame, sira, zelenjave... skreiras mini pice.... in jih na hitro zapeces pod zarom v pecici

Naredis malo vecje palacinke, jih narezes na sestine, nadevas in zavijes (iz sirsega konca proti "spici") in jih na koncu spnes z zobotrebci. tako lahko naredis sladke ali slane - z razlicnimi nadevi.

al pa testeninska solata s kaksnim paradiznikom, piscancem in ananasom... pa polita s cocktail omako (z vodkouser posted image )

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nekaj posebnega .......
8.11.2007 15:42:37   
hrchy
se tole sem nasla:

ŠPINAČNO-LOSOSOVA RULADA   250 g špinače 150 ml sladke smetane 4 jajca Muškatni orešček Maslo   Prekajen losos Hrenov namaz ali Tamar sir   Špinačo prepražimo na malo masla, da izgubi vodo, nato jo rahlo ohladimo. Primešamo smetano in rumenjake, začinimo z muškatnim oreščkom. Iz beljakov stepemo sneg in ga narahlo primešamo špinači. Zmes nalijemo na pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo pri srednji temperaturi, dokler se ne strdi. Pečeno vzamemo iz pekača skupaj s peki papirjem, počakamo, da se malo ohladi in nato zvijemo v rolado skupaj s peki papirjem. Ko je povsem ohlajemo, razvij, namaži z namazom, obloži z lososom in zvij v rolado (tokrat brez peki papirja). Nareži in postrezi!!!

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nekaj posebnega .......
8.11.2007 15:57:04   
hrchy
si mi nardila skusnjavo in sem sla se mal po netu brskat, pa sem nasla se eno idejo za sladico:
sladke tortilje: navadne psenicne tortilje narezes na manjse koscke, jih nalozis na pekac, potreses z mesanico sladkorja in cimeta in das v vroco pecico za toliko casa, da sladkor karamelizira.
sadna pomaka: skuta + sladka smetana + maline ali pa vanilijev pudnig/krema s kanckom ruma ali kaksnega likerja ali pa samo zmiksano sadje...

ok, zdej je pa dovolj!

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Recept: Zelenjavna lazanja
photo
Če še nikoli niste pekli lazanje, ker ste prepričani, da je priprava preveč zahtevna in zamudna, preverite ta preprost r...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?