|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 8:12:03   
orhideja75
Zjutraj, ko vstanem opažam, da so malce zarosena okna. Sicer tam približno 5 cm.
Kaj bi lahko bilo narobe?
Smo pa poleti na novo zatesnili okna. 

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 8:20:38   
BAMBINA_
Zaradi odvečne vlage. Poskušaj prostore večkrat prezračiti pa bo bolje. 

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 8:23:50   
orhideja75
Ma to nič ne pomaga. Sej popoldne prezračim, pa je vseeno. Sam prej sem nam to ni dogajalo (ko so bila slaba tesnila).
A zdej okna preveč tesnijo? Sej to je ja vredu. Bomo prišparali na kurjavi, pa hrupa je manj, sam me skrbi, da ne bi potem začelo kje v kakšnem kotu plesnetiuser posted image , kot sem to opazila že pri parih prijateljihuser posted image .


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 8:58:19   
Ines.
Pri nas je isto. Nova okna, stara bajta in polno vlage. Ja, tudi plesen imamo. Jo pa odstranjujemo z varikino ali paro vsake toliko časa. Morda ti bo pomagal razvlažilnik zraka, da ne bo plesni.

_____________________________

Zdravi otroci, srečna mamica.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:14:18   
lili79
Ja pri nas je tud isto. Stara na novo adaptirana hiša, okna rosijo (sicer ko je zunaj fuuul mraz kar teče z njih dol) pa čez čas sse tud plesen pojavi. Samo prepričanje, da je to zato ker so stare bajte, je napačno, saj poznam kar nekaj primerov ko se to dogaja v novih stanovanjih. Za razloge pa navajajo različne zadeve:
- neke toplotne mostove (WTF? user posted image )
- pa za nezadostno prezračevanje (odprto imam po cele dneve user posted image ),
- pa za napako v gradnji (nimam pojma kaj bi lahko bilo narobe, saj vlage ni bilo preden smo adaptiirali notranji del).
V glavnem rešitve nismo najdli, bi bilo pa fino če se kaka najde, ki je to imela pa je uspela rešit to zadevo user posted image .
LP

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:24:21   
piščanc
v stanovanju/hiši je vlaga. lesena okna niso toliko tesnila in se je vse skupaj izenačevalo. nova okna bolj tesnijo in pride do zadrževanja vlage.

edina rešitev je zračenje, ki pa ni kratkoročna. vsako noč, vsak dan je treba stanovanje/hišo zračiti. še posebej je to vidno pri novih stanovanjih/hišah, ker je v stenah še vlaga. in to traja lahko več mesecev.

ena izmed rešitev so udi razvlažilniki zraka

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu lili79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:25:28   
orhideja75
Ja sej v tem je problem. Do sedaj tega ni bilo. Pa ne mi rečt, da je letos več vlage kot prejšnje letouser posted image .
Pa tudi večkrat prezračim. Po mojem sedaj okna preveč tesnijo, sam to naj bi bilo samo bolj pozitivno.
Upam, da se najde rešitev in, da nam bo katera znala svetovati.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu lili79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:26:57   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

v stanovanju/hiši je vlaga. lesena okna niso toliko tesnila in se je vse skupaj izenačevalo. nova okna bolj tesnijo in pride do zadrževanja vlage.

edina rešitev je zračenje, ki pa ni kratkoročna. vsako noč, vsak dan je treba stanovanje/hišo zračiti. še posebej je to vidno pri novih stanovanjih/hišah, ker je v stenah še vlaga. in to traja lahko več mesecev.

ena izmed rešitev so udi razvlažilniki zraka

in kje se dobijo te razvlažilniki zraka???


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:27:27   
lex
midva sva skoraj diplomirala iz oken, vlage in toplotnih mostovuser posted image

Obnovila sva stari del hiše, ki je prej imel 50 let stara okna. ta okna so prepuščala paro (izdihan zrak, kondenz,......), sedaj sva zamenjala stara okna z novimi in že par mesecev po vselitvi sva imela plesen. Plesen se je nabirala na delu, ki ni podkleten in je sestavljen iz 2 zunanjih sten in plošče, ki je direktno na zemlji, ker je tukaj najbolj mrzla točka hiše se plesen nabira prav tam. na oknih pa se rosi zato, ker so to toplotni mostovi - tam kjer toplota prehaja ven. To se dogaja, ker okna ne dihajo več tako kot so, ampak so totalno zatesnjena in ne prepuščajo pare. Edina rešitev je, da dovolj zračiš. In midva sva spalnico prebelila z jubom vendar sva dodala neko emulzijo, ki zatira plesen in letos je še ni. Se ti pa lahko naredi, da boš imela kje zid moker, tedaj ga moreš dobro posušiti z zračenjem prostora - to ti je tudi najmrzlejša točka v hiši.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lili79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:42:50   
*pepelka*
Nova okna dosti bolj tesnijo, kot pa so stara lesena. Pri lesenih oknih je večkrat pihalo in je bilo to bolje za sprotno zračenje. V hiši je dosti vlage, mi smo se tega rešili z razvlažilcem zraka, sicer je bil strošek cca 60.000 Sit, a vlage ni več, pa tudi plesni nimamo. Če bi se nam razvlažilec polkvaril in se ne bi dal več popraviti,  bi takoj kupili novega, saj smol se znebili vlage, plesni in nepreijetnega vonja po zatohlem.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:44:05   
*pepelka*
in kje se dobijo te razvlažilniki zraka???

Imaš jih v vseh večjih trgovina kot so npr. Merkur ali pa kaj drugega

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 9:52:44   
TinkiBinki
Ja, tako se začne. Mi smo v novogradnji imeli tudi orošena okna, potem pa tapravo zeleno plesen in gobe. Veliko zračenja pomeni tudi zvečer pred spanjem, ne samo popoldne. Na vlago lahko vpliva tudi, če sušiš kako perilo v tem prostoru. Midva sva nabavila higrometer (za merjenje vlage), se pa dobijo razvlažilci ali kako se temu reče, v Merkurju prodajajo tudi nek kamen, ki veže vlago nase.
Povprašaj in ne odlašaj, ker je potem zoprno sanirat te stene. Pa še na dihala vpliva tak zrak in je več bakterij v zraku - ni dobro za zdravje!

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
13.11.2007 16:21:54   
robinzon
Sploh ne razumem, zakaj imajo ljudje tako radi plastična okna. Če grem po naši ulici, vidim, da je že več kot polovica zamenjala okna za plastiko in se ne zavedajo, kakšne so posledice. Les je les, je pa res, da so dražja. Lani na sejmu sem videla lesena od ene avstrijske firme in sem bila 100%, da so plastična, tako lepo so bila obdelana.

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
14.11.2007 8:19:08   
orhideja75
tudi jaz prisegam na lesena okna. in, če jih bomo kdaj zamenjali, se bomo sigurno odločili za lesena. se mi zdijo bolj "topla", kot pa tista plastična.
danes pa ni bilo nič zarosenouser posted image . sem včeraj ful zračilauser posted image .


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
14.11.2007 12:16:13   
Mimika1
Mi imamo novo hišo (ki se je sušila eno leto) in lesena okna in imamo isti problem!!! Če bo šlo tako naprej, bomo do pomladi imeli čisto uničena okna. Čisto povsod se pojavlja kondenz - tam kjer je 18 stopinj (soba, ki jo ne kurimo) ali 22. Bolje je edino, če zvečer odprem okno ampak to ne morem počet po celi hiši. Tko sem jezna, pa še pliseje imamo gor in jih moram stalno odmikat, da pobrišem.
Kakšna ideja, razen tega, da montiramo zračnike ampak to potem pomeni, da bomo imeli bolj hladno oz. da bomo morali bolj kurit.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
15.11.2007 17:49:33   
kendy
Mi imamo tudi nova okna in moram rečt,da nam dosti manj rosijo kot prejšnja leta,ki smo imeli lesena.Tudi mi smo rešli problem vlage z razvlažilcem zraka.
Je pa res zoprno se zjutraj zbudit in videt mokre šipe.Ko smo imeli stara okna je bila cela šipa mokra.user posted image

(odgovor članu Mimika1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
15.11.2007 17:59:25   
Anonimen
ja predobro tesni. tudi mi imamo zarošena okna zdaj v novogradnji kot smo jih imeli prej v stari leseni hiši v kateri definotvino ni bilo vlage. vlaga se na oknih nabira zaradi temperaturne razlike. zunaj mraz, znotraj toplo in šipa je toplotni most na katerem se topel zrak ohlaja in kondenzira. pomaga zračenja pa da brišeš okna če te moti :) plastična proti lesenim zarad kondenza vsaj ne bodo zacvetela user posted image

(odgovor članu kendy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
16.11.2007 7:55:52   
orhideja75
ja sej jaz jih kar lepo brišem. bolje tako, kot pa, da bi se začela vlaga nabirat še na stenah. zaenkrat to še ni. pa zvečer res mal prezračim in vidim, da to res malce pomaga.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
16.11.2007 10:53:17   
solatja
mož je lani dvakrat dol spravljal in belil tisto plesen, ki se je naredila zaradi vlage user posted image user posted image user posted image pa tuid na dihlala lahko kako vpliva, verjetno. user posted image ker zračiti z dojenčkom nismo mogli, smo nabavili razvlaževalec (naš je bil okoli 300 eurov), ki je zlata vreden. dela nam non stop, ker lahko pride vlažnost tudi čez 70%, če ni vklopljen, vlaga na oknih se pa pojavi nad 55%. se pravi, da čez 55% ne sme priti. v mercatorju se kupijo takšne male posodice firme Magic za cca. 10 eurov, ki tudi nekoliko pobirajo (jih imamo v omari), ampak razvlaževalec je prvovrsten. poleg tega tisti zrak, ki ga pobere, posuši in otopli za kake 2-3 stopinje, tako da zaradi njega tudi manj grejemo.user posted image   in tudi nimam več skrbi, da noter sušim perilo. ga vklopim, vlažnost sicer naraste, ampak se v roku nekaj ur spet počasi umiri. je pa malo glasen, ampak se ga navadiš (odvisno tudi od programa). sosedi nimajo teh težav, ker zjutraj odprejo balkon in zračijo celo dopoldne.
ti pa povem, da sem komaj verjela, ko smo lani v prvih 24 urah iz njega spravili 20l vode user posted image user posted image je pa res, da smo imeli kapljice na oknih in lužo na tleh (pod balkonskimi vrati)

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
16.11.2007 12:58:33   
orhideja75
Pri nas tudi ni zaroseno v vseh prostorih. okna so zarosena samo v kuhinji in spalnici ter na hodniku. tako, da mi to ni ravno jasno. gre pa tukaj za štiri različne stene. niso vsa ta okna na eni strani.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zjutraj so malce zarosena okna
18.11.2007 17:57:33   
Anonimen
Pri nas so tudi zarosena okna  že takoj zvečer, zdaj pa damo čez noč roleto dol do konca in je problem rešen. Okna so pa na severni strani, drugje ni teh problemov. In tudi plesen se pojavlja v teh prostorih. Je pa moj kupil eno stvar ca20EUR, ki vleče nase vlago, (Bauhaus), je neka posodica z strupenim kamnom, ki se ga ne smeš in ne moreš dotikati.  Pa se je v 14 dneh res nabralo za 1 - 2 dcl vode. Lp

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?