|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potrebujem nasvet - kako kolegici razložiti...
4.12.2007 23:46:43   
Raho
Prosim vas, povejte mi, kako naj kolegici razložim, da naj bolne hčere ne vozi v družbo drugih otrok. Letos je že drugič pripeljala bolno hčer k nam med zdrave otroke in prvi je danes že zbolel. Seveda potem starši grdo gledajo tudi mene. Da ne rečem, da so meni zato, ker je otrok pri nas bruhal in imel 38,7 temperaturo (dopoldan so bili pri zdravniku in ta jim je odsvetoval obisk) prestavili CR. To se ni zgodilo prvič, zato sprašujem, kako naj ji taktno povem oz. jo lepo prosim, da naj z bolnim otrokom ne hodi v družbo drugih otrok. Bojim pa se predvsem zato, ker bomo sedaj imeli doma novorojenko in res ne želim, da bi že prvi mesec kaj staknila.

Vsak nasvet bo dobrodošel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
4.12.2007 23:49:50   
Slončica
Čisto tako kot si povedala nam.Brez ovinkarjenja in jasno.Če ni tvoja prijateljica nimaš kej zgubit, če pa je, ji pa malo razsvetli pojme in boš vidla če bo še tvoja prijateljica.Je pa totalno neodgovorna.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
4.12.2007 23:54:41   
lojzika
Jst vsakič ko kličem katero kar direkt vprarašam zdravo, a ste zdravi?

Druga politika ko dobite novorojenčka poveš da 3 mesece ne sprejemate obiskov. Enkrat sem celo nekje prebrala da je bonton tak da se ne hodi menda celo 6 mesecev k novorojenčku.

Meni gredo na živce tudi tiste mame, k srečajo mamico z dojenčkom in prime svojega otroka in ga porine mamici z vozičkom v voziček pa reče poglej kako lep dojenček. Sploh zdjle ko vsak ta drugi smrka.

Naslednjič ko se bo najavila za obisk ji pa reči a ste zdravi pa ji potem v napol hecu povej da je tvoj zadnjič zbolel


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
4.12.2007 23:55:59   
rija
če sama ni tolika taktna, da ostane z bolanim otrokom doma, ga tudi ti ne rabiš prav veliko...

mene so že vajeni, da zmeraj težim: a ste zdravi?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
4.12.2007 23:55:59   
malecka
Brez ovinkarjenja, jasno in glasno povej, da ne želiš njenih obiskov kadar so bolni. user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 0:00:00   
Raho
Fora je v tem, da jo je danes klicala kolegica, od katere malček je zbolel in ji povedala, da je bolan. Pa je ta odgovorila, da je bilo še 9 drugih otrok na RD. V glavnem popolnoma brez odgovornosti oziroma brez slabe vesti. Sem ravno rekla, da ji bom podarila en dober medicinski priročnik.

Čuj, Rija, vi ste še zdravi?

Črtomir pa najverjetneje ne bo zbolel, ker dobia sedaj kolostrum, ki je tako ali tako bogat s protitelesi.

Je pa Črto lani zaradi njih pristal v bolnišnici (ga je zdelala viroza v nulo in je potem fasal zastrupitev želodca).

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 0:05:29   
malecka
user posted image user posted image user posted image in ti se bojiš oz. sprašuješ na kak način ji povedat, da ne prihaja k tebi  kadar so njeni otroci bolni user posted image no coment

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 0:06:56   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

user posted image user posted image user posted image in ti se bojiš oz. sprašuješ na kak način ji povedat, da ne prihaja k tebi  kadar so njeni otroci bolni user posted image no coment


Sprašujem, kako taktno povedati. Ker če ji bom povedala tako kot ji želim, ravno ne bo s taktomuser posted image

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 2:28:04   
Magi*
če ji boš šla taktno razlagat, je velika verjetnost, da te sploh razumela ne bo. boš videla, da bo treba kar direkt rečt.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 3:54:35   
yellowcrystalstar
jaz tudi ne bi kaj dosti taktizirala, bi bila kar direktna. če bo pa užaljena je pa to itak njen problem. sploh pa ne vem kje ima glavo, da hodi naokoli z otrokom s tako visoko vročino. user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 5:32:13   
arielca
Raho, jaz bi se z njo pogovorila in ji zadevo razložila. Predvsem posledice njenega ravnanja. Saj konec koncev tudi bolan otrok nima nič od zabave!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 7:06:34   
srki
Rečeš kratko in jedernato, z lepim tonom, da v bodoče ne želiš, da prihaja k tebi na obisk z bolnim otrokom in naj ne bo zaradi tega užaljena, da je sama mati in da naj razume to.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 7:08:41   
ZARA
A bolano hčer vozi okrog? Povej ji, da je bolano dete za v posteljo in ne za na zabavo. Če ne bo dojela, pa udari tvojo breztaktno varianto.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 7:22:52   
Anonimen
Glede na to, da si na vodstvenem mestu mislim da je v tebi zadosti menegerja, da boš znala in zmogla povedat. Mislim, da ne rabiš nasveta, ker itak veš kaj boš naredila.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 7:41:16   
natasaom
pri taki zadevi jest ne rabim taktike..vedno vprašam kolegice po zdravju otrok.pa če je kdo bolan pač povem,da ne  želim da hodjo k men.midve pa tud ne hodva okol z vročino.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:14:17   
soncece24
Če bi meni prestavili porod zaradi ene, ki ne zna z bruhajočim otrokom doma ostat bi pozabila na ves takt in jo nadrla kot psa. Drugo leto pa bi jo 100% preskočila pri povabilih. Mislim svašta...

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:19:56   
cukerček
povej ji jasno in glasno....

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:20:26   
Anonimen
Tale kolegica je zelo zelo podla. Resnično.

Imaš pa zdaj tako ali tako lahko miljon izgovorov, da ji preprečiš obisk pri sebi.
Ne smeš zboleti zaradi CR, takoj po rojstvu itak še sama ne boš prišla k sebi, mala bo majhna in tako ali tako lahko sporočiš, da ne sprejemaš obiskov 2 meseca.user posted image  Mogoče malo pretirano, vendar jaz bi naredila točno tako.


Tisti priročnik pa ne verjamem, da ji bo kaj koristil. Če ji do zdaj ni nič kapnilo, ji tudi potem ne bo. Očitno boš morala bit "nesramna " do nje.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:31:07   
caillou
Ja povej ji naravnost ne. Pa kaj imajo ljudje tak užitek vozikat svoje bolane otroke sem ter tja ?
Pa kakšen je to prijatelj te vprašam ?



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:38:10   
Lenny
Povej direktno, kratko in jedernato. Tvegaš sicer prekinitev stikov, kar se je zgodilo nama v enem primeru, vendar veš, da si s tem zaščitila svoje otroke pred nepotrebnimi okužbami.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 8:38:20   
Anonimen
Če ji je una kolegica direktno povedala,  da se je otrok nalezel od te bolane punčke pa še vedno noče prevzeti za to krivde nase, potem po moje res nimaš kaj taktizirat. Še če ji boš direktno povedala, se je po moje ne bo prijelo.

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 9:03:50   
MarijaPo
To je res problem. Meni recimo je zdravje mojih otrok, sebe in moza bolj vazno od prijateljstva, zato bi na tvojem mestu "zrtvovala" prijateljstvo s to zensko in bi ji precej neposredno povedala, da se zal ne bomo vec videvali, ker so prevec neodogovorni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 9:04:11   
frutka_
Ne povabi je več...user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 9:39:03   
kalbo
Pove se ji direktno brez ovinkarjenja.

Smrkav otrok brez vročine pa ni bolan otrok. In smrkavost mora dat otrok skozi, zarad imunskega sistema, tko da jest zarad tega ne delam panike. Definitivno pa ne velja to za rota virus in druge nevšečnosti, v tem primeru bi bil pa brez milosti. Novorojenček lahko umre zarad rota virusa.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 9:51:07   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pove se ji direktno brez ovinkarjenja.

Smrkav otrok brez vročine pa ni bolan otrok. In smrkavost mora dat otrok skozi, zarad imunskega sistema, tko da jest zarad tega ne delam panike. Definitivno pa ne velja to za rota virus in druge nevšečnosti, v tem primeru bi bil pa brez milosti. Novorojenček lahko umre zarad rota virusa.


tudi smrkav otrok ni za na obisk k novorojenčku. novorojenčki hitro fašejo respiratorne viruse, ki se jim lahko razvijejo v kake bronhitise ali pljučnice in potem imaš, po domače povedano, še dolgo sranje.

ko je v hiši novorojenček, je treba pač obiske malo omejiti, sploh v zimskih mesecih, ko smo vsi malo nahodni in se zadržujemo v zaprtih prostorih. predvsem tu mislim na obiske z malimi otroki, ki hodijo v vrtec ali šolo.

tle rajši malo bolj kompliciram. user posted image  saj tisti kritični mesec, dva hitro mineta.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?