|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 11:22:12   
spacey
Sej si sama že napisala, da je kolegica in ne priajteljica. Torej, če bi bila prava prijateljica bi vedela in razumela, da se z bolanim otrokom ne hodi k drugim na zabavo. In ja, jaz bi ji povedala na lep način direktno. Če pa ne bo razumela, potem pa takih kolegic ali prijateljic ne rabiš!

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 11:54:05   
kalbo
Seveda je z novorojenčki situacija drugačna, sam ene mamice hitro pozabjo, da njihov otrok še zdaleč ni niti novorojenček, niti dojenček, ampak malček. Za šest mesecev se izolirat od zunanjega sveta je pa blesarija. Prvih 14 dni je vrh glave zadosti.

Sam ko maš dva škrata, prvega ne moreš iz stanovanja zapret, zato pol po navadi nehaš komplicirat.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 12:12:54   
Anonimen
Veš kaj raho, si čisto sama kriva, ker si jo spet povabla. Jaz bi jo že lani skenslala. In ti še ZDAJ ne4 veš kak ji naj rečeš?user posted image  Upam, da ji boš SPLOH kaj rekla... aja, pa glej da jo povabiš spet naslednje leto..

< Sporočilo je popravil nivess -- 5.12.2007 12:15:26 >

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 12:16:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

In smrkavost mora dat otrok skozi, zarad imunskega sistema, tko da jest zarad tega ne delam panike. 


V petih letih pa pol je bil enkrat smrkav, potemtakem še nima zgrajenega imunskega sistema al kako?

Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč, ...tudi samo šmrkanje in krehanje se mi ne zdi "zdravo" oz. tak otrok ni za med otroke nikar za med novorojence.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
5.12.2007 12:22:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:13:07   
kalbo
V petih letih pa pol je bil enkrat smrkav, potemtakem še nima zgrajenega imunskega sistema al kako?


Pol pa najbol, da svoje otroke lepo zapakirate v skafandre, pa bodo varni pred bacili. Malo je treba mislit z glavo. Sam itak je to težko, se meni zdi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:14:07   
kalbo
Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč,


In, predraga velecenjena gospa, kako naj pa preprečim, da ti ne bom šel na živce, če moj otrok kreha?

Veš, preden streseš s tipkovnice blesarijo, oziroma stvar, ki lahko koga prizadane (mene nisi, da ne bo pomote) moraš malo uporabit vsebino lobanje, ki se ji reče možgani, pa pogledat malo dlje od lastnega kurnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:36:04   
Sibil_
Raho-na tvojem mestu je še pogledala ne bi več.In bi ji direkt rekla, da če je normalna in da kako more kaj tazga naredit.user posted image

Albina-potem ti gre verjetno velika večina otrok v vrtcu in njihovih staršev na živce.Želim ti, da ti kdaj tvoj lastni otrok ne bo šel na živce, če slučajno zboli.user posted image
Nekateri se res ne zavedate svoje sreče, ko so otroci zdravi in v vrtcu.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:41:12   
eva1
ja kva sploh kompliciraš-jaz vsakem povem, da naj ne hodi z bolnim otrokom k nam! že vnaprej, ker bi jih sigurno dam poslala-lepo al pa grdo! Kje pa piše, da morjo vsi zbolet, zarad ene čudne mamice! Sploh jo pa ne štekam, da lahko bolnega otroka okol vlač!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:52:10   
Naja31
Joj, jaz poznam tudi eno tako.
Na srečo nimam preveč pogostih stikov. Za naš rojstni dan je njen otrok zbolel, s tem, da je še dve uri pred rojstnim dnevom razmišljala ali naj ga pripelje, pa je imel kar vročino. Za njihov rojstni dan je pa moj zbolel. In njej se sploh ni zdelo logično, da ne bomo prišli. user posted image

Enkrat smo bili skupaj na kavici (večja družba), njen otrok ves bogi, full je kašljal, že na prvi pogled se je videlo, da ni ok, ona ga pa prime in poriva v mojega sina": Daj Marku lupčka, daj ga pozdravi,...." Na srečo moj otrok ni navdušen nad tem, da ga drugi kar lupčkajo, ampak takrat sem ga jaz stran potegnila in sem rekla, da ne bova zraven sedela, če njen direkt v mojega kašlja. Pa je potem sama rekla "ja, saj je res mal bolan".

Sem pa tudi slišala, da sta otroka zjutraj nafilala s calopolom in ga poslala v varstvo, da mu itak nič ni.

Glede na to da smo zdaj v fazi ko smo vsi smrkavi, če gremo kam na obisk, vedno povem kakšno je stanje in potem naj se tista mamica odloči ali naj pridemo ali ne.
Resnično pa sovražim ljudi, ki mi pridejo na obisk in potem tam smrkajo in kihajo vame in mojega otroka. Imam tudi eno tako prijateljico. Me je enkrat povabila k sebi, pa sem rekla, da ne bom prišla, ker sem full prehlajena, ampak nje to sploh ni motilo. No, sem ji povedala, da jaz taka ne hodim naokrog, da ne okužim drugih (v upanju da bo sama dojela, da naj ona prehlajena doma ostane), pa je samo rekla, da je ona tudi zadnjič bla vsa prehlajena na enem seminarju in so potem vsi okrog nje kihal in smrkal. In še vedno ni dojela.

Torej, Raho,povej ji direkt. Jaz bi ji.  

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 13:58:08   
kalbo
No da bomo na jasnem. Vročičen otrok je za v hišo, ne za ven. Za po obiskih pa sploh ne. Smrkav otrok, ki sem in tja zakašlja, pa mene še nikoli ni motil. Je pa res, da je pred obiskom treba na take stvari opozorit, ker se moraš na obisku pač prilagodit pravilom gostitelja.

Kot sem rekel, uporabit je treba pač zdravo pamet.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:07:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V petih letih pa pol je bil enkrat smrkav, potemtakem še nima zgrajenega imunskega sistema al kako?


Pol pa najbol, da svoje otroke lepo zapakirate v skafandre, pa bodo varni pred bacili. Malo je treba mislit z glavo. Sam itak je to težko, se meni zdi.


Zakaj pa? Moj otrok je vsak dan v vrtcu in še zdaleč ne izoliran od bacilov.


(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:12:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč,


In, predraga velecenjena gospa, kako naj pa preprečim, da ti ne bom šel na živce, če moj otrok kreha?

Veš, preden streseš s tipkovnice blesarijo, oziroma stvar, ki lahko koga prizadane (mene nisi, da ne bo pomote) moraš malo uporabit vsebino lobanje, ki se ji reče možgani, pa pogledat malo dlje od lastnega kurnika.


Ne moreš mi preprečiti, da mi ne boš šel na živce in ne vem od kdaj je blesarija to, da poveš, kar misliš. In še enkrat, zame ni normalno, da so nekateri otroci non stop od septembra do marca z zelenimi šmrklji do brade, ker se mi ne zdi zdravo. Eto, kalbo, toliko.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:16:22   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Jst sem vso prijaznost in diskretnost izgubila, ko je moja tamala pristala v bolnišnici na kisiku, zaradi otrok, ki so SAMO kašljali.
Jst že prej vprašam ali so otroci zdravi. In potem sploh ni debate ali bi prišli ali ne.
Tukaj ni nobene prijaznosti več.


Jaz tudi vprašam, ali so najavljeni gosti zdravi. Sem pa ugotovila, da obstajajo VELIIIIKE razlike v percepciji zdravega otroka.

Moj otrok je eden tistih, ki je nonstop bolan, veliko sva v bolnici. In včasih tudi zato, ker so drugi otroci "zdravi, samo malo kašljajo" (seveda jim potem z nosa visi zelen smrkelj in pri takem kašlju so nas poslali v bolnico) ali pa "zdaj so že dobri, driske skorajda ni več, bruhal danes zjutraj ni več"...

Tako da jaz ne vprašam več, ALI so zdravi, ampak KAKO KAJ zdravje, a kaj kašlja,...

In jih enostavno odpikam. Pri nas, ki smo bili v zadnje pol leta mogoče zdravi za par tednov skupaj, je ZDRAVJE pač na prvem mestu. Šele potem pride vse ostalo, tudi bolj ali manj zaželeni gostje.



_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:16:27   
kalbo
Zakaj pa? Moj otrok je vsak dan v vrtcu in še zdaleč ne izoliran od bacilov.


Potem imaš veliko srečo, ki se je očitno ne zavedaš. Tko je in nič drugače. Normalno je relativen pojem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:17:42   
kalbo
In jih enostavno odpikam. Pri nas, ki smo bili v zadnje pol leta mogoče zdravi za par tednov skupaj,


Ja, pazi da ne boš šla komu na živce.

Se pa strinjam, tvoja hiša, tvoja pravila.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:19:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zakaj pa? Moj otrok je vsak dan v vrtcu in še zdaleč ne izoliran od bacilov.


Potem imaš veliko srečo, ki se je očitno ne zavedaš. Tko je in nič drugače. Normalno je relativen pojem.


O ja, pa se  je, iz dneva v dan bolj.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:20:29   
Anonimen
zame ni normalno, da so nekateri otroci non stop od septembra do marca z zelenimi šmrklji do brade, ker se mi ne zdi zdravo..



Kolko se spomnim so ravno tiste mame, ki dnevno vlivajo fiziološko za preventivo v noseka, jamrale kolko so njihovi otroci non stop šmrkavi. Hm..le zakaj?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:22:24   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

In jih enostavno odpikam. Pri nas, ki smo bili v zadnje pol leta mogoče zdravi za par tednov skupaj,


Ja, pazi da ne boš šla komu na živce.



Če bom šla komu na živce, naj pride malo k nam, lahko predamo štafeto ne-zdravja naprejuser posted image . Naš otrok je skoraj ves čas zdrav, "samo malo kašlja, bruha zadnje pol ure ne več, driske skorajda ni, vročina je že pod 39".

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 14:25:32   
Barbs
Raho, a si dala temo gor, da bo prebrala in ti ne bo treba povedat?user posted image

Če pa ni na RR, ji pa sprintajuser posted image  Izi biziuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 15:04:25   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč, ...tudi samo šmrkanje in krehanje se mi ne zdi "zdravo" oz. tak otrok ni za med otroke nikar za med novorojence.


user posted image  user posted image  user posted image

In jih kar pogosto srečujem. Doma bosi na mrzlih tleh, z golim hrbtom, ko se priklonijo, v najhujši burji brez kape, z lajajočim kašljem... starši pa pravijo, da "gradijo imunski sistem"!
Saj jim ni nič, ne?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 15:11:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč, ...tudi samo šmrkanje in krehanje se mi ne zdi "zdravo" oz. tak otrok ni za med otroke nikar za med novorojence.


user posted image  user posted image  user posted image

In jih kar pogosto srečujem. Doma bosi na mrzlih tleh, z golim hrbtom, ko se priklonijo, v najhujši burji brez kape, z lajajočim kašljem... starši pa pravijo, da "gradijo imunski sistem"!
Saj jim ni nič, ne?


Končno nekdo, sem se počutila kot neandertalec v 21 stoletju.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 15:49:12   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ma, meni gredo pa na živce starši oz. ne vem kdo, ki imajo non stop bolne otroke. Pa non stop šmrklje do tal, pa krehanje na moč, ...tudi samo šmrkanje in krehanje se mi ne zdi "zdravo" oz. tak otrok ni za med otroke nikar za med novorojence.


user posted image  user posted image  user posted image

In jih kar pogosto srečujem. Doma bosi na mrzlih tleh, z golim hrbtom, ko se priklonijo, v najhujši burji brez kape, z lajajočim kašljem... starši pa pravijo, da "gradijo imunski sistem"!
Saj jim ni nič, ne?


Končno nekdo, sem se počutila kot neandertalec v 21 stoletju.


No-naš triletnik ni nikoli bos, vedno dovolj oblečen, toplo imamo doma-ko je v vrtcu je pa vedno prisoten šmrkelj ali pa pogosto zboli.

In smo jemali vse možne sirupe, na recept in brez, pili čajčke, jedli sadje, bili na zraku...in nič ne pomaga.In zdaj pač hodi malo šmrkast okorg, kaj čem?NIma pa vročine in ne kašlja.

No in kaj naj jaz naredim, da bo otrok čisto zdrav in v vrtcu?Ker pač očitno nas veliko tega ne ve...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 15:56:50   
Anonimen
No in kaj naj jaz naredim, da bo otrok čisto zdrav in v vrtcu?Ker pač očitno nas veliko tega ne ve...

_____________________________


Tega pa jaz ne vem, nisem medicine študirala, samo tako razmišljam, da vse ne more biti v redu z otrokom, če mu pol leta visi zelen šmrkelj do brade. Zakaj je tako, pa jaz ne vem, vprašaj dohtarje ali koga drugega. Jaz samo povem, kaj opažam in kaj mi je bad.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Potrebujem nasvet - kako kolegici razloži...
5.12.2007 16:29:48   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: rija


mene so že vajeni, da zmeraj težim: a ste zdravi?user posted image
 

enakouser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?