|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 12:37:34   
mamica80
drage mamice, (predvsem tiste, ki imate ze dva ali vec otrockov)
na vas se obracam, ker ne vem kaj bi.

Danes mi je pediatrinja svetovala cepljenje proti rotavitusu. Se toliko bolj ga priporoca, ker imamo doma 2 leti in pol starega fanta, ki je  v vrtcu in bi se mali se hitreje lahko okuzil.

Zdaj pa ne vem: rada bi za nasega najmlajsega clana vse najboljse, vendar nisem ravno prepricana, ce je res vse najboljse zmeraj dobro. Pa se poceni ni...

Prosim pomagajte z nasveti, izkusnjami...

Hvala!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:19:11   
lelaval
Prvič slišim, da obstaja cepivo proti rota virusu.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mamica80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:28:15   
April
jaz imam tudi enega v vrtcu, pa sem se odločila, da ne bomo cepili. Sin ne bo šel v jasli.

(odgovor članu mamica80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:34:00   
Anonimen
Jaz sem našega dala, ker imamo tudi eno vrtčevko doma, pa še z 11 meseci bo šel v jasli, če bomo dobili vrtec.

Reakcija na cepivo ni bilo nobene, ta denar pa raje pozabim, kot da gledam otroka, ki dristka in bruha, pa mu ne morem pomagat.

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:34:26   
tinatona
Oj!

Jaz sicer še nimam drugega otroka, ampak delam v ZD in ti lahko samo povem da veliko staršev cepi otročke proti Rota virusu. Se jih pa lahko cepi najkasneje do 6 meseca starosti. Cepljenje je treba opraviti 2x (pri 4.5mes in potem še 5.5-6 meseca); je pa samoplačniško in stane 75€ na dozo.

LP

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:42:06   
Aja32
Sem definitivno za...user posted image user posted image user posted image Našo pupo smo cepili, ni bilo nobene reakcije. 

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:42:50   
N _ B
Smo cepili, ker je starejša v vrtcu.

Poznam pa že kar nekaj primerov, ko je zbolela cela družina, najmlajši, ki je bil cepljen pa ne.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:47:00   
manetka
Prejšni teden je cepila svojega ta malega kolegica, ker ima še dve punčki v vrtcu, pa je mali na žalost imel krčke in fajn ga je zvijalo, tok da je rekla de ni vedla, da je lahko tolk hudo, sam še vseen bolš par urc krčkov kot pa rota virus.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:52:15   
polona25
Tudi mi smo našega cepili in ni bilo nobene reakcije. Imamo doma še 3 letnika. Ko je bil on majhen cepiva še ni bilo in če ne bi bil že prestar, bi cepili tudi njega. Kar pa se denarja tiče pa se strinjam z zvesto. Tistih 130 eur se pozabi takoj, ko vidiš kako se otrok matra že ob bruhanju in driski, ki traja samo kakšen dan. Niti pomisliti ne upam, da faše rota virus, ko se vse to vleče teden ali več.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 13:52:19   
sončnica14
Živjo!

Drugega otročka sicer še čakamo, lahko pa ti povem, da je naš prvi otrok pri cca 10- mesecih staknil rota virus. Kje ga je staknil nimam pojma.  Bil je tako bogi, da sva bila tri dni v bolnici, kjer je bil priključen na infuzijo. Potem sva šla domov vendar je še kar nekaj časa trajalo, da si je opomogel.  
V tistih dneh je bil kot cunja, čisto brez moči. Samo spal je oz. ležal, bruhal in driskal.

Verjetno se bom pri drugem otroku odločila za cepljenje. Moram pa se o tem cepljenju še malo pozanimati. Takrat tega cepljenja še niso prakticirali. Mislim, da je sedaj kakšno leto kar je mogoče  cepljenje.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 14:38:51   
malecka
tudi mi smo bili bolani in v bolnici na infuziji, pa ni bil nikjer v vrtcu.....in sedaj ko smo se odločali za drugo je nismo dali cepit. Čeprav je bilo hudo. Upam pa na najboljše, to pa je da ne stakne virusauser posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 15:59:38   
ALESSA
Ja tudi meni je P omenila to cepljenje. Pa malega nisem dala cepit. Baje pa se cepijo dojenčki do 6 mesecev, tako mi je rekla moja P. Mali je bil takrat star 4 mesece pa še to je bilo čez poletje takrat pa je bila hčerka doma, ker je imela počitnice. Stane pa mislim da nekje 35.000 sit ali 32.000 sit (bivših).

LP

(odgovor članu mamica80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 16:30:31   
Freycha
DA

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 16:43:05   
Češnca
Tudi mi smo cepili, reakcije ni bilo nobene.

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 18:01:08   
eya
Mi nismo dali, ker nisem vedela, da ga je treba cepit že pred 6. mesecem, ne vem, zakaj tega ne pove P. No, k sreči ga še nismo dobili, upam, da tako tudi ostane.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 18:48:35   
tejč
Tudi mi smo jo cepili, nobene reakcije. Doma imamo vrtčevko, ki je imela že 2 krat rota virus-mala ga ni dobila.

_____________________________



http://www.moj-album.com/uredi/tejc/7435703/



(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 19:44:46   
mamica80
hvala vam vsem za vase odgovore!!!

se bom definitivno lazje odlocila, po vsej verjetnosti ZA, bom pa se pobrskala.

glede denarja se pa kar strinjam, da nanj pozabis, ko vidis, da je cepivo pomagalo, sploh ker vecji ni bil cepljen.

res se enkrat hvala



(odgovor članu tejč)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 20:23:45   
pajac
Jaz sem ga cepila. Imel pa je reakcijo (blažjo obliko rotavirusne driske in vročino 39. Samo 1 dan) naj to ne bi bilo uobičajeno in smo napoteni na pediatrično alergologu.


Sem pa kljub temu vesela, da je je cepljen, ker sem jih kar dosti videla... So res bogi...

< Sporočilo je popravil pajac -- 18.12.2007 20:35:35 >


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu mamica80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 20:29:43   
KT
DA

Preveč se bogi (govorim iz izkušenj), če dojenček dobi rota virus tako, da definitivno DA. Res pa je cepljenje kar velik finančni zalogaj user posted image

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 20:43:08   
Pupa1
Mi smo jo cepili pri treh mesecih (pravzaprav dobi sirup v usta), drugo dozo pa bo dobila pri štirih mesecih. nobene reakcije, hvalabogu.  Stane pa ena doza 66 eurov, kar je tumač, če pomisliš, da nekateri dobijo plačo recimo 500 eurov (saj ne vem, koliko je minimalna). Nama sicer ni bilo problem dati denar, a če pomisliš na tiste, ki nimajo.... Mislim, da je sramotno, da so cepiva za otroke plačljiva, sploh glede na to, koliko denarja se zbere v zdravstveno blagajno. Lepo prosim, otroci so na prvem mestu, cepica bi morala biti zastonj in pika. No, zdele sem se kar malce razjezila, joj joj...Zdravstveno stanje naših najmlajših pač ne bi smelo biti odvisno od debeline denarnice staršev... vsaj tokrat ne...

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 22:06:05   
BODOČA 77
Tudi naš je bil cepljen in mi ni zal. Reakcije pa ni bilo. Naslednjo dozo pa dobi cez en mesec.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 22:07:26   
december06
Tudi mi smo se odločili, da ga cepimo. Sedaj je prejel šele prvo dozo in nobene reakcije. In tudi jaz sem zgrožena nad ceno. Močno ti svetujem, da preveriš glede cene, saj je v različnih krajih različna cena, saj nekje zaračunajo poleg cepiva še storitev cepljenja in kontrolni pregled. Tako je npr. v Velenju cena 75 €, v Celju pa 65,10 €. Cepiš pa lahko kjer koli. Če bi prej vedela bi šla v Celje. Mislim, tako kot da ni bil hkrati pregledan že zaradi prvega cepljenja in le to še dodatno. Katastrofa, da služijo na otocih.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 22:50:41   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Mi nismo dali, ker nisem vedela, da ga je treba cepit že pred 6. mesecem, ne vem, zakaj tega ne pove P. No, k sreči ga še nismo dobili, upam, da tako tudi ostane.


Nam tudi nič niso povedali o tem cepljenju. Pa smo stari šest mesecev in pol. Zakaj pa ne?

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 22:54:51   
Freycha
cepivo je baje precej novo, pri nas pri moji P sva bila midva prva, ki sva dala malo cepit (oz. ga je pojedla), pa je bila mala stara takrat 4m...... 8.1. pa dobi drugi del cepiva....

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: cepljenje proti rotavirusu: da ali ne???
18.12.2007 23:43:30   
simona76
Sem jo dala in nobene reakcije. Sem se tudi jaz odločala za da li ne, a mi je res hudo, ko vidim otroka bolanega, sploh pa tako hudo, tako da sem se odločila za.l

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?