|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 8:29:12   
KIMMY
POZDRAVLJENI VSI!

Zanima me, če je katera že imela izkušnje z noricami v času nosečnosti? :zmeden:
Sem šele mesec dni noseča, vendar okoli meje letajo ljudje, ki imajo otroke v vrtcih in govorijo o kroženju noric. Sama jih nisem imela (uradno), vendar mi je DR rekla, da je možno, da sem imela le blago obliko nosric in za to sploh nisem vedela.
Ali je sploh možno, da se norice prenesejo le na otroka, ne pa name? :(

Hvala vsem za odgovor in pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 8:52:26   
Magi*
norice so zelo zelo nalezljiva otroška bolezen, ki pa se prav tako enostavno prenese tudi na odrasle. pa pri odraslih je bolezen običajno veliko huje izražena. jaz bi na tvojem mestu ukinila vse obiske, ki imajo velik potencial prenosa te bolezni. če si pa v službi izpostavljena (npr delo v vrtcu, osnovni šoli) pa ti lahko tudi G predlaga bolniški stalež. s tem se ni za hecati, ker so posledice za še nerojenega otroka lahko izredno hude.

upam, da te nisem preveč prestrašila, ampak res pazi! je pa tudi res, da si lahko v otroštvu prebolela kako blažjo obliko noric, če je npr kdo v družini preboleval to bolezen.

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 9:01:38   
nejcko

Najbolj nevarno je, če nosečnica zboli v prvem trimesečju, ker lahko na plodu ostanejo zelo hude posledice (brazgotinasta koža, mislim da celo slepota). Zelo zelo nevarne pa so tudi, če nosečnica zboli v zadnnjem trimesečju, sploh v času poroda, ker se otrok rodi z noricami.
Moja prijateljica jih je prebolela v nosečnosti, vendar je, hvala bogu, zbolela ravno v drugem trimesečju in na otročku ni bilo nobenih posledic.
Ni se pa za hecat s temi stvarmi. Poskušaj se res čim bolj izogibati rizičnim osebam.

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 9:04:47   
beti 1
Norice se prenašajo s kapljicami, preboliš pa jih lahko ne da bi za to vedela. To se zgodi predvsem pri otrocih, odrasli imajo povečini težjo obliko kot otroci. Če nisi v stiku z otroci, ki so v vrtcu, kjer so zares norice, je možnost prenosa majhna. Da pa se ne boš celo nosečnost sekirala zaprosi svojo ginekologinjo ali osebnega zdravnika, da ti dasta pregledat kri na protitelesa proti VZV (virus noric). Potem boš vedela, ali si jih že imela, ali ne in kako naprej ukrepat.
lp

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 9:09:12   
KIMMY
Hvala vsem,

saj mislim, da me to ne bo doletelo, saj sem bila že velikokrat v stiku z ljudmi, ki so imeli norice, pa jih jaz nisem dobila. Skrbi me pa to, da bi jih jaz prenesla na hčerkico, ki je stara 2 leti in jih še ni imela.

ampak havala vsem.....;)

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Nosečnost in NORICE ???
25.4.2005 9:25:29   
cicido
Jaz sem bila noseca 12t, ko je norice dobil moj sin. Zvedela pa sem, da se lahko testiras na infekcijski kliniki v Ljubljani. Zato sem od ginekologa dobila napotnico in sla na test. Zjutraj ti vzamejo kri, ob dveh pa izves rezultate. Ceprav jih nisem, ne da bi kdo vedel, prebolela, je izvid pokazal, da imam dosti protiteles in da sem jih prebolela. Ce pa slucajno ni dovolj protiteles in se nisi okuzena, dobis se isti dan infuzijo s protitelesi, ki plodu ne skodijo.
Pozanimaj se, preden bo prepozno.
Srecno!

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Nosečnost in NORICE ???
26.4.2005 10:20:56   
Olivija
Glede hčerkice me ne bi skrbelo, ker je po moje bolje,da jih otrok čimprej preboli, ker takrat lažje prenaša to bolezen. Sem zadnjič srečala eno kolegico, ki je norice prebolela pred kratkim (stara okol 25), pa je rekla, da je bilo ful hudo in tudi kar nekaj brazgotin ima na obrazu. Od prijateljice sine pa jih je dobil pri 9 mesecih in je imel samo par pikic.

Glede nosečnosti je pa res nevarno. A rdečke si pa prebolela? Se mi zdi, da rdečke lahko pustijo še hujše posledice na plodu kot norice.

LP

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Nosečnost in NORICE ???
26.4.2005 10:24:55   
pi
Norice v nosečnosti

Če se mati okuži v prvi polovici nosečnosti, v 2 % lahko virus preko posteljice preide v plod in povzroči nastanek kožnih brazgotin, nepravilno oblikovanje udov, okvare možgan, vida, sluha. Okvare ploda zaradi noric so zelo redke, ker večina žensk preboli norice že v otroštvu in ker virus slabo prehaja preko posteljice na plod.

Če mati zboli za noricami v obdobju 5 dni pred porodom do 2 dni po njem, bo novorojenček dobil norice med 5. do 10. dnem po rojstvu, pričakuje se težak potek bolezni. Če pa mati zboli od 16 do 5 dni pred porodom, njena zaščitna protitelesa že preidejo preko posteljice in zaščitijo plod, novorojenček pa zboli pred 4. dnem po rojstvu z blago obliko noric.


(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Nosečnost in NORICE ???
8.5.2005 10:12:27   
IzaLiza
Zivjo punce!

Ker sama nisem prebolela nobene otroške bolezni, pa v kratkem nacrtujema povecanje druzine, sem TOTALNO prestrasena, ko berem to temo. Adijo mama.
Kaj pa ostale otroške bolezni? Koliko pa lahko one vplivajo na otroka?
Ej, cisto sem down. Definitivno si ne zelim nobenih komplikacij z nosecnostjo in s porodom.:((

Lp, :zmeden:

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost in NORICE ???
19.1.2010 9:49:47   
spacebaby
Pozdravljene!
Mi lahko katera pove, če je oseba, ki je sicer že prebolela norice, lahko prenašalec, če ima naprimer nekdo v njenem gospodinjstvu norice?

(odgovor članu IzaLiza)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost in NORICE ???
19.1.2010 9:53:48   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: spacebaby

Pozdravljene!
Mi lahko katera pove, če je oseba, ki je sicer že prebolela norice, lahko prenašalec, če ima naprimer nekdo v njenem gospodinjstvu norice?



ne, kolkr jest vem, ne...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu spacebaby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost in NORICE ???
19.1.2010 12:21:42   
roberta
kot so rekle druge, če nisi prebolela noric, čimprej in čimbolj stran od okuženih. se ni za hecat.

(odgovor članu KIMMY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečnost in NORICE ???
19.1.2010 15:09:28   
Izabela_07
Moja prijateljica jih je dobila v nosečnosti in to že drugič - kar je menda samo 1%možnosti. Je bilo pa potem na koncu na srečo vse ok! Probaj se izogibati stikov z okuženimi, ampak če ne gre drugače pa tako ne moreš nič.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečnost in NORICE ???
19.1.2010 21:24:09   
pavlyna
IZVIRNO SPOROČILO: spacebaby

Pozdravljene!
Mi lahko katera pove, če je oseba, ki je sicer že prebolela norice, lahko prenašalec, če ima naprimer nekdo v njenem gospodinjstvu norice?



norice se prenašajo kapljično,...in so prenosljive, oseba je kužna dokler se ne posuši zadni mehurček,...

teoretično je torej možno, da se prenesejo tud preko prenašalca, če le ta direktno prenese tekočino iz mehurčka,....
praktično je pa to skoraj nemogoče.

pa si daj testirat kri,...če maš protitelesa( pol si norice prebolela),.....četudi v blagi obliki.

boš vsaj vedla za naprej,.....

pa SREČNO!!!user posted image

(odgovor članu spacebaby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečnost in NORICE ???
20.1.2010 18:56:38   
spacebaby
Najlepša hvala vsem za informacije!
Jutri imam še pregled pri svoji G in bom povprašala.
Je pa zoprno, ravno pri sodelavki, ki dela en meter od mene, jih imajo doma. Pa sodelavka ni ravno taka, da bi veliko dala na higieno....

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečnost in NORICE ???
21.1.2010 10:57:07   
Abbott
Če si imela norice, potem nisi prenašalka.

(odgovor članu spacebaby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečnost in NORICE ???
21.1.2010 13:23:47   
pavlyna

[/quote]

norice se prenašajo kapljično,...in so prenosljive, oseba je kužna dokler se ne posuši zadni mehurček,... [/quote]

Pardon, ne kapljično ampak kontaktno z kontaktom kaplic, tekočine v mehurčkih,.....user posted image

se opravičujem!user posted image



< Sporočilo je popravil pavlyna -- 21.1.2010 13:24:24 >

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?