|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 18:44:55   
miševi




Moj mali srček bo star 2 meseca. Noht na palcu leve noge mu tako čudno rasteuser posted image  - vse je ene čudne trikotne oblike, noht je na zunanji strani prsta zavihan - se pravi, da raste normalno, potem se pa ob koži zaviha in raste naprej proti sredini. Nikjer sicer nič ne tišči, vendar ima vseeno okoli malo rdeče. Kaj naj naredim - počakam, daše zraste in potem odstrižem? (sedaj se še ne da). Skrbi me, da ker je rdeče, da se ne bi kaj vnelo.
Ali je imela kakšna podoben primer??? Pomoč prosim... Hvala.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 19:47:18   
Anonimen
Tegale sicer ne štekam, ampak našemu Gašperju se je že večkrat malo vnelo in celo zagnojilo ob nohtku (ravno zdaj imamo tak problem na sredinčku), pa jaz kar malo s svojim mlekcom namažem, pa je kmalu bolje. Jaz na tvojem mestu ne bi strigla. Če je kritično, pa pojdi rajši k pediatru.

(odgovor članu miševi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 20:03:52   
miševi




Sej sem res malo čudno napisalauser posted image , sam ne vem, kako naj drugač opišemuser posted image . Tko čudno zgleda, da se ne da opisat.... Se opravičujem....

Bom pa probala preventivno s svojim mlekom - nekaj ga še imamuser posted image . Hvala.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 20:06:22   
Anonimen
miševi, sej mu ne rabiš utopit palčka v mleku user posted image  sam ena kapljica bo dovolj user posted image

(odgovor članu miševi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 21:18:21   
muki1
Moj bratranec je imel problem pri hčerkici, ki so ji vraščali nohtki, če ne bo samo od sebe izginilo v par dneh, se le posvetuj s pediatrom.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 21:33:21   
miševi




Tinka, sem probala z mlekom. Saj brez pumpice več kot kapljico sploh ne morem stisnitiuser posted image .
Bom pa čez vikend počakala, pa v ponedeljek videla, kaj bo. Sicer zgleda ne, da bi kaj v kožico ob nohtku raslo, ker se je nohtek zavihal nazaj in drugam raste. Tko da čist točno ne morem videt, od česa rdečina. Preveč ga pa tud nočem za nogico stiskat, ko gledam, ko pa tako pridno brca, ko je slečen - bi bilo potem rdeče od tega držanjauser posted image .



(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 21:53:05   
KODA
Našemu Maju se vrašča nohtek na palčku že od dojenčka dalje.Bili smo že na septični kirurgiji,pa je zdravnica dejala,da se ne splača vleči nohtkov dol,ker je lahko isto ali še slabše.Vneto je imel tako močno,da je komaj hodil.Dobili smo terapijo.Vsak večer masaža z milom najmanj 10minut,ker milo deluje proti vnetno.Nato pa alkoholni  obkladki čez noč.Mi smo zloženčke namočili z lekarniškim alkoholom in povili z mikroporjem.Izboljšanje je bilo vidno po3,4 dneh.Pa nič striči okoli.Rekli so nam tudi,da moramo vse nohtke striči naravnost.user posted image Lep pozdrav.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:01:50   
miševi




KODA - katero milo ste pa uporabljali? Ali je v erdu to tekoče (npr. Nivejino) za kopanje. Ali mora biti trdo?

Hvala



(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:02:31   
miševi



v erdu - vreduuser posted image



(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:07:42   
KODA
Miševi,biti mora trdo milo.Mi smo uporabljali niveino otroško milo.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:10:16   
miševi



Ok - tudi trdo milo mamo, samo ene druge firme. A potem milo zmočiš z vodo, da dobiš penico in potem s tem masiraš - sem fejst nevedna, a neuser posted image .



(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:23:12   
KODA
Z nežnimi gibi masiraš prstek.S penico,da gladko drsi.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
14.10.2005 22:26:37   
KODA
Ni blema.Saj zato si odprla temo,da dobiš kakšen nasvet.Probaj.Škodit mu ne more,ker je to čisto naravno.Če pa bo se slabšalo,pa pojdi do pediatra.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
16.10.2005 23:10:21   
piščanc
od kolegice hčerkici se je zarastel nohtek takoj, ko je prišla iz porodnišnice. pojdi takoj k peidatru, ker če je rdeče potem se je vnelo, tako majhni otročki hitro dobijo sepso

ona je morala dajati obkladke, če pa bi še čakala, bi mala dobila antibiotike

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
17.10.2005 8:31:21   
BARBARA R.
Te tvoje razlage tudi jaz najbolje ne razumem. Kristini so rastli nohtki tako, da so se ji "zrolali" navzdol, na noter pod nohtek.Zdravnik nam je dejal, da pri dojenčkih ne deljo nič z nohti, ker so še premehki in v izgradnji.Tako, da sem ji ga le "ravnala" bolj ne kot uspešno. Še vedno ji rastejo zelo ob prstku, vendar se res zaradi trdote, ne "zrolajo" več.
 
Želim vam uspešno rešitev težave!  user posted image

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
17.10.2005 10:08:19   
Teya
Nam je ob rdečici na nožnem palčku, babica predlagala obkladke s fiziološko raztopino, par urc, menjava na 15 min in je blo cool...

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
17.10.2005 10:09:13   
Teya
se opravičujem za "podpis"

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
17.10.2005 16:53:11   
miševi




Sem res nakladala s to razlago in tako zakomplicirala, da jo nobeden ne razumeuser posted image user posted image .
Barbara, nam se je tudi zavihalo, vendar ne pod nohtek. Kot sem že napisala, se niti ne vidi točno, zakaj bi lahko bilo rdeče. Drugače pa že 2 dni dajem čez noč alkoholne obkladke, kot je predlagala KODA in se nama z možem zdi, da je bolje, zdej bom pa pred tem začela še masirat z milom (prej nisem upala).

Bom se pa drugič potrudila, da bom bolj razumljivauser posted image .



(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a še kateremu tako čudno nohtek raste
17.10.2005 17:10:11   
b.nika
Tudi pri nas sta se vraščala palca na obeh nogah.Rastla sta mu v kožo in se vihala navzven.Imel je rdečino,tako,da je šlo za vnetje.Jaz sem mu prstke razkuževala z alkoholom, čez noč pa sem mu dala obkladek NaCl-la.Po 4 dnevih se je stanje zelo izboljšalo.user posted image   Prste na nogah moraš striči naravnost.lp           

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?