|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NOČEM DOJITI!
28.12.2005 7:41:18   
Scarlet
Drage moje, imam en problem!
Pri prvem otroku sem dojila 6 mesecev z vsemi možnimi zapleti in vseskozi sem zelo trpela zaradi bolečin, ki so bile posledica prenasičenih in vnetih dojk. Zgodba se je začela zapletati že v Lj porodnišnici s tabletami za pospešitev mleka, kar je pri meni povzročilo pravo bombo v dojkah, saj so le te postale za tri št. večje in trde kot kamen. Že drugi dan sem imela na obeh dojkah po tri vozle velike za pest...no sploh ne bom nadaljevala, ker mi je še zdaj slabo, ko se spomnim.

Povejte mi kako je, če se mama odloči, da noče dojiti?
Bo v porodnišnici sledil linč, češ kaj se pa ta gre?
Mi bodo sploh dali mlečni dodatek, ga lahko prinesem s seboj?

Naj samo omenim, da sem v 5. mesecu in imam že sedaj dojke čisto rdeče, bradavica pa vsa nabrekla...groza.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 7:47:42   
ZARA
oj...ja itak, da te bodo čudno gledal kaj ti je ( na to se kar pripravi ) ker je to dojenje zadnja leta sforsirano do onemoglosti....samo jst te razumem, če nočeš pač nočeš...lepo povej, da nočeš dojit, pa ti bodo zrihtal dodatek...moja prijateljica je naredila tako, sam ona ima trdo kožo in ji je vseeno kaj so ji trobezljali...pa odločila se je tud pri drugem otroku...
Da ne bo pomote, sem za dojenje, ampak ne za vsako ceno in vsaka mama pač ne uživa v tem, ne?? Pa srečno!

lpk

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 7:50:27   
CUKRČEK
Povej, kako je bilo z dojenjem prvič in zahtevaj dodatek. Kritike in komentarje pa presliši.
Važno je, da se bosta ti in tvoj otrok dobro počutila.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 7:51:53   
rnrnrn
a lahko samo vprašam, zakaj si jemala tablete za pospešitev mleka?

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:07:48   
Scarlet
tablete so mi dali po tem, ko so mi prijazne sestre grozile, da bodo otroka dale na infuzijo, ker je v dveh dneh izgubila na teži. Ja normalno, da nisem imela kar prvi dan mleko. Ravno ko se mi je mleko začelo delati in bi mi verjetno lepo zalaufala stvar, so mi pa dali na enkrat dve tableti. Punce moje, jest tega nikomur, tudi največjim sovražnikom ne privoščim. Dojke se spremenijo v trdo gmoto, ki boli, tišči, da še danes ne vem kako sem sploh zdražala, da se mi sfuzlalo!
Najhujše od vsega pa je, ker je mleka toliko, da bi lahko podojila vsaj pet otrok, pa kaj ko si ga nisem mogla izbrizgati. A mislite, da so mi dal tisti sprej, ki pospeši odvajanje mleka???
NE!!!!! Nisem bila deležna ne spreja, ne pomoči!

(odgovor članu rnrnrn)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:11:16   
Seven*
Lej. Skoraj vsaka mamica je imela kaksne zaplete. Jaz sem imela dojke vecje za 4 stevilke in noter zatrdline. Potem sem 2x fasala mastitis in bila na antibiotikih z vrocino. Da ne govorim, da se mi je bradavica dobesedno odprla in sem si brizgala kri namesto mleka. user posted image user posted image No, pa zdaj dojim... Sama osebno bi ti priporocala, da poklices kaksno od svetovalk za dojenje in se z njo pogovoris o problemih ali pa gres na kaksno srecanje od LLL. Saj se lahko cisto mirno odlocis, da ne bos dojila, samo se mi zdi skoda tako hitro obupat.. Dosti mamic bi namrec dalo zivljenje za par kapljic mleka.. Pa tudi ce bos poskusila vse si kasneje ne bos mogla ocitat.. Taksne stvari namrec rade pridejo "od zadaj"..

Ce bos imela kakrsnokoli vprasanje, mi pa pisi privat..

Pa v bolnici jaz na tvojem mestu tega nebi omenjala, ker bodo hudi. Materino mleko je namrec edinstveno, ceprav tudi na prilagojenem otroci normalno zrastejo..

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:13:26   
Seven*
Ja Scarlet, nazalost je tako v nasih bolnicah. Vsi so neznansko pametni glede dojenja, pomagat pa nihce ne zna. Ampak z lastnim znanjem lahko naredis sama vec kot ti lahko kdorkoli tam svetuje..

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:37:42   
April
kaj veš, mogoče bo pri tebi drugič drugače. najprej poskusita naravno, brez tablet. če pa treh dneh dojenje ne steče pa daj otroku umetno hrano.
mislim da lahko dojiš, naj te slabe izkušnje ne odvračajo od tega. naberi si čimveč informacij in ne obupaj.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:47:47   
Scarlet
Vse, ki ste mi svetovale, naj le poskusim...očitno nisem bila dovolj jasna: men se dojenje gabi, žal. Sej se grdo sliši, ampak jest niti slišat nočem o kakršni koli pomoči! Zakaj mi je pa niso nudili takrat ko sem jo potrebovala? A si lahko mislite, da so mi celo sestre rekle, če si ne bom spreznila dojk, lahko pride do tega da mi jih amputirajo!!!! Ja halo!!!!!!!!!!!!!!
Rajš se skregam s celo porodnišnico, kot da še enkrat doživim ves ta pekel!

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 8:53:31   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: Scarlet

Vse, ki ste mi svetovale, naj le poskusim...očitno nisem bila dovolj jasna: men se dojenje gabi, žal.


user posted image user posted image
Hudo.

Vse ostalo ti je že napisala Seven. Dokaj prijazno. Jaz bi drugače.

Če si odločena, da ne boš dojila, kaj potem sploh sprašuješ. user posted image   Zagotovo te nihče ne bo silil. Povej : "nočem, ker se mi gabi". Tako , kot si tu povedala. Prepričana sem, zagotovo vem, da te nihče ne bo silil.
Kaj ti bo kdo rekel, če ti sploh bo kdo, pa te ne sme zanimat. In niti, kaj si bodo mislili o tebi. Saj tudi tu ne veš, kaj vse si kdo misli o tebi. Ali pa reče potiho.


< Sporočilo je popravil Barbs -- 28.12.2005 8:56:42 >

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:03:06   
Magi*
točno tko kot ti je napisala Barbs. če si ti že odločena, potem je vprašanje nesmiselno. potem prav tako povej v porodnišnici in ti noben ne bo kratil tvoje pravice do odločanja.

sicer se pa strinjam s Seven. jaz sem tudi imela v štartu celo dramo z dojenjem. sem bila na intenzivni, vsi so me prepričevali, da mleka sploh ne bom imela, ker sem izgubila toliko krvi in bla, bla, bla. pa sem bila trmasta, kljub vsem zapletom (tudi dojke trde kot kamen, pa vozli, pa bolečine, pa bradavice...) dojim še danes (po enem letu). meni ni žal za tiste bolečine in jezo na osebje porodnišnice, ki mi je "svetovalo"...

odločitev je tvoja.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:05:49   
Magi*
aja, pa še to. pokliči v porodnišnico že prej in se pozanimaj glede mlečne formule in jim pojasni tvoje stališče. saj te ne bodo pojedli. boš šla vsaj rodit neobremenjena.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:10:51   
natalia
zdravo,

vse vemo, kako danes forsirajo dojenje, in kako to vpliva na matere, ki mleka nimajo ali pa imajo kakšne druge težave pri dojenju. Vsaka želi za svojega otroka najboljše in če želiš da se hrani na drugačen način, izvoli.
To je tvoj otrok, ti si ga rodila in ti si zanj odgovorna. Vemo, da je pač najboljša metoda, da je otrok zdrav mleko matere, vendar ne za vsako ceno. Če je mati pod pritiskom in pričakovanji drugih, bo še slabše.
V porodnišnici pa tako ali tako sama veš - če se ne zavzameš zase in otroka - se ne bo noben drug.

Naredi po svoje, noben se niti spomnil ne bo čez 20 let, ali si otroka dojila ali hranila na drug način. Vsi bojo zrasli, tako ali drugače. Ne očitaj si - to je tvoj otrok.

Pa, naj ti v porodnišnici ne vzamejo volje, ko boš to omenila... to je tvoja odločitev!user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:11:10   
Marogica
Če si se odločila, da ne boš dojila, pa pač ne boš, iz kakršnih razlogov pač. V to te ne more nobeden prisiliti. Mogoče bi se morala vprašati zakaj se ti gabi, ker ta občutek ne pride kar sam po sebi. ČE bi odkrila razlog, bi najbrž začela tudi drugače razmišljati.
Tvoj otrok bi ti bil hvaležen.

p.s. Tudi meni se drekci gabijo (predvsem, ko so otroci večji), pa sem šla preko tega.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:14:12   
Naty*Taja
Jaz pa imam rešitev zate! Pejt rodit v Postojnsko porodnišnico. Tam pa baje sploh ne forsirajo tak niti z dojenjem, niti s tem, da moraš imet otroka pri sebi.
Je pa moje mnenje naslednje - verjetno tudi če ne boš dojila lahko pride do vnetja?! a ne?

No za tole o Postojni sem samo slišala, tak da čist ziher tudi nisem.
Srečno in vedi, da karkoli kdo pravi je največ vredno, da se boš ti dobro počutila! Odloči se sama in vztrajaj pri svojem mnenju!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:21:37   
polona2
Če v ljubljanski porodnišnici odkloniš dojenje, moraš podpisati, da si odklonila dojenje in te potem še tri dni vse sestre in osebje grdo gledajo, to ni moja izkušnja, ampak izkušnja moje prijateljice.
To je TVOJA odločitev in nihče nima pravice, da te v karkoli sili.
Tako kot ti, se bom namreč odločila tudi jaz. Tudi meni se je dojenje zagabilo oz. imam v zvezi z njim veliko travmo. Ker pa  tiste dni v porodnišnici v poplavi hormonov nisem upala oz. mogla ničesar reči oz. se postaviti zase, sem iz porodnišnice odšla s sklonjeno glavo in z občutkom, da sem slaba mama.
Naslednjič bo drugače.
Srečno tebi, pa ne oziraj se na druge!!!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:30:23   
Anonimen
Bravo, Polona, tako se govori. To je grozno, kar se dogaja po pordnišnicah zaradi dojenja. Res je to samo TVOJA odločitev in TVOJA pravica in čisto nobenega drugega. Jaz tudi nisem dojila, ker nisem imela mleka in se dojenčkastega obdobja pri naju z mojim otrokom spomnim kot tako blazno nežnega, lepega, nepopisno srečnega, da ga marsikatera dojilja zagotovo ni doživela.
Tebi, Scarlet, pa želim trdo kožo v porodnišnici, pa  rada bi povedala to, kar sem že parkrat na tem forumu. Namreč za ustavitev proizvajanja mleka v dojkah tistim mamicam, ki ne želijo dojiti, že v porodnišnici v Ameriki dajejo sveže zeljne liste, da si jih polagajo na dojke in menda uspešno zaustavijo proizvajanje mleka.

(odgovor članu Scarlet)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:47:27   
ursk@
Ne sekiraj se!!!!!!!!
Pa naj ti tvoj mož prinese adaptirano mleko, pa stekleničko in vodo... To je naredila tudi moja znanka (sicer na Ptuju).
Pa tudi jaz ko se spomnim dojenja in bolnice, mi kar slabo postane. Komaj sem čakala, da pridem domov in jima dam po steklenički. Danes sta zdravi 13-mesečnici.
Tudi jaz nisem imela lepega občutka pri dojenju, žal. Ni se mi gabilo, pa vendar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:52:30   
Scarlet
O hvala punce, rodit grem res v Postojno in srčno upam, da bo boljše kot je bilo v LJ!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:53:33   
HuAnita
Strinjam se z zagovornicami dojenja, seveda pa tudi s tistimi, ki se jim gabi ipd. Dejstvo je, da majhen odstotek mamic res ne more dojiti in jim v porodnišnici marsikdaj zbujajo slabo vest. To se mi zdi res grdo (doživela sama!).
Po mojem se pač splača potruditi. Prepričevali so me, da pač ne bom dojila, da tudi recimo njihove hčere (od medicinskih sester) niso mogle, pa ni bilo konec sveta. Sevda ni konec sveta. Ampak jaz pa se tega nežnega obdobja prvih mesecev spomnim najbolj po dojenju, kako sva skupaj zadremuckaliuser posted image user posted image user posted image , potem ko mi je končno uspelo polno dojiti po mesecu in pol dojenja in dodajanja. In ni mi žal. Mi je pa bedno od zdravstvenega osebja, ki potem pri 1 letu mamice prepričujejo, češ da smo dovolj dolgo dojile, naj kar radikalno nehamouser posted image user posted image user posted image
Bi rekla, da tako kot ima vsaka mamica po rojstvu zavrniti dojenje, tako ima pravico dojiti, dokler ona/in/ali njeno dete hočeta.
Pa še glede zelja: po receptu stare mame, ki je v mladosti delala v porodnišnici, so to dajali ženskam pri vnetjih prsi, ker naj bi pomagalo 'razvozlati' mlečne vozle. Tako da jaz sem imela 11 dni na dojki domače sveže zeljne liste, pa, kot rečeno, se mleko ni posušilo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 9:56:21   
Anonimen
Aja, HuAnita, me veseli, da si to o zelju povedala, čeprav se mi zdi, da je Gekko napisala, da je pri njej delovalo. Gekko, javi se, če si bila ti.user posted image

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 10:23:35   
Anonimen
Zelje ne sme biti sveže ampak kislo, tisto v listih za sarme. Ko list postane topel (ga ogreje telo), zamenjaš z novim.
Sicer pa obstajajo tudi tablete za prekinitev mlečnosti, vprašaj Pušenjaka na forum po imenu in pojdi k osebnemu zdravniku, da ti jih predpiše in jih vzami s seboj. Če imaš prsi že zdaj napete, boš verjetno imela pravi naval mleka. Če ne boš dojila, se boš mastitisu težko izognila brez tablet.
Ali pa jih zahtevaj od oddelčnega zdravnika porodnišnice.

Predvsem pa - glavo pokonci. In nikakor si ne dovoli nikakršnih pripomb, odločitev je tvoja.
... čeprav se sama ne strinjam s tabo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 10:32:57   
Anonimen
Scarlet, če nočeš dojiti, pač nočeš. Nikomur nisi dolžna razlagati zakaj ....in nihče te nima pravice prepričevati.  Taka je tvoja odločitev in vztrajaj pri tem. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 11:53:08   
kofetek2010
Postonjska porodnišnica je, za razliko od ostalih, prijazna mamicam in ne novorojenčkom, kar pomeni, da se lahko odločiš, da dojenčka ponoči (med 23 in 5 uro) ne boš imela pri sebi v sobi in se boš lahko v miru naspala user posted image  teh 6 ur bo tvoj dojenček pod nadzorom ful prijaznih sester, ki ga bodo previjale in nahranile, če bo to potrebno user posted image  jaz sem našo podojila preden sem jim jo prepustila, a so ji vseeno dale dodatek, da je pupa spala do 5h in ko so mi jo pripeljali, sva se podojili user posted image  lahko pa jih kadarkoli prosiš za dodatek in ga boš dobila

pri sinu sem dobila pri G tablete zaradi katerih ti preneha nastajat mleko - dojila sem ga 16 mesecev in 10 dni, in nikakor mi ni uspelo, da bi mi mleko kar samo prenehalo nastajat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NOČEM DOJITI!
28.12.2005 15:23:47   
fricka
Nekje sem brala, da lahko dobiš tablete proti nastajanju mleka v kolikor je dojenje lahko razlog za hudo poporodno depresijo. In v tvojem primeru se mi zdi, da bi lahko to bil razlog.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?