|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   učinkovita "zdravila" proti zamašen...
4.3.2009 20:13:39   
živa
Hoj!

Mojemu 16-mesečniku spet močno teče iz nosu in se kar naprej solzi, tako se je prehladil. Če katera ve, kako čim prej odpraviti zamašen nos in prehlad na splošno, naj mi prosim svetuje, kaj naj naredim. Spiram mu s fiziološko, malo poje in malo pihne ven, pa tudi sicer ga od časa do časa uspem prepričat, da malo izpihne skozi nos; z babyvacom ne potegnem kaj dosti ven, ker obupno protestira, tuli in s tem zapre nos. Zdajle sem zavrela vodo, dala vanjo kapljice 31 in postavila lonec pod posteljo. Drugega se ne spomnim. Kaj lahko še storim? 

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 20:18:10   
pipic
Dvignjeno vzglavje.Operil P da vsaj ponoči lepo spi.
parne inhalacije,položajna drenaža,večkrat dnevno izirati nosek-sama uporabljam sterimar in aspirator od lanaforma.Doma pa nam stoji v kotu baby vac.Boljši mi je baterijski aspirator

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 20:32:45   
živa
Aja, Operil P sem mu tudi dala pred spanjem, ampak je potem še jokal, ko ni mogel zaspati (v sobi spi še en triletnik, pa sem malo skakala še k njemu, mali je pa hotel, da sem pri njem), tako da se mu je zihr spet nos zamašil ...

Kaj je pa položajna drenaža?

In kako naj izvedem še drugače parne inhalacije s 16-mesečnikom? Kopalnice trenutno nimamo, ker adaptiramo stanovanje ...

< Sporočilo je popravil živa -- 4.3.2009 20:34:01 >

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 20:44:37   
pipic
Seveda,da operil ne bo nič pomagal.
Ne smeš špricati noter na poln nosek.
Noske je treba dobro očistiti in potem dati operil P.
Jaz imam rajši v pršilu

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 20:47:41   
živa
Narobe sva se razumeli. Sčistila sem mu nos s fiziološko, nato dala operil, ampak po tistem je še malo pojokcal in se mu je najbrž vsaj malo spet zamašil nos.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 21:27:20   
hokejistka
Moji 14-mesečnici pri polnem nosku pomagam z obilnim izpiranjem- 1 dcl fiziološke porabim, da ji sčistim obe nosnici. Nato en vpih Operila P, dvignem vzglavje posteljice (podložim posteljo s knjigami user posted image ), izvajam pa tudi inhalacije z UZ inhalatorjem 3-4 na dan, ko je stanje res hudo, nato pa dvakrat dnevno. Operil v najhujših dnevih vpihnem trikrat na dan. Imamo tudi babyvac, ki ga občasno uporabljamo, kadar je res veliko sluzi.

Nosek ji s fiziološko čistim tudi ponoči, če vidim, da ne more dihat.

Parne inhalacije lahko izvajaš na loncem ali veliko posodo napolnjeno z vrelo vodo. Daš otroka v naročje, sklonita se nad posodo in se pokrijeta čez glavo z brisačo in dihata user posted image .

Lp

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.3.2009 21:56:58   
luckyy
Moj skoraj enoletnik tako joče, kriči in opleta pri čiščenju noska, da ga skoraj ne morem obvladati. Pa je vseeno ali mu želim našpricati fiziololško, ali privlečem sesalec in baby vac, ali pa mu želim dati samo kapljice operil. Sploh mu ne zmorem učinkovito sčistiti noska. Kako to počnete pri vas doma? A so tud take borbe? Si sploh ne znam predstavljat, da bi mu z enim dcl fiziološke želela nosek sčistit. Prosim za kak nasvet.user posted image

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
5.3.2009 6:50:10   
pupika
Pri nas pomaga baby-vac, je tudi naš tulil, ampak kar je treba je treba, bolje to kot pa vneta ušesa, tole je šele hudo, mi pri vnetih ušesih skoraj 3 dni nismo nič spali, po baby-vacu pa Operil, jaz mu dajem kapljice, pa tudi coldises kapljice nam zelo pomagajo. Pa krema materina dušica je fajn, ki ga namažen po prsih, podplatih in v predelu reber, pa na pižamo. Olje 31 nakapam 2-3 kapljice na zmočeno krpico in obesem na posteljo v bližini njegove glave, fajn vlažite spalni prostor, pa jaz imam zadnje čase, tam kjer mali spi, radiator na minimum, ker mu previsoka temperatura suši sluznico in preden gre spat fajn preluftat spalni prostor.

(odgovor članu luckyy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
5.3.2009 14:30:29   
Antea 3
Poskusite z inhalacijami. Mi inhaliramo kar fiziološko raztopino, pa ful pomaga pri zamašenem nosku.
Vse skupaj smo kupili pri Medikoelu - www.medikoel.com.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
6.3.2009 9:42:09   
bačko
Luckyy pri nas je isto kot pri vas!Ni šans da ji spucam nos.Dere se kot da bi jo iz kože dajal.Naša je že ene 3 tedne tako prehlajena in jo sploh ne morem pozdraviti.Nos ji vsaj zveče z fiziološko našprica, samo potem ji ga ne morem spucati z pumpico.Zraven pa še kašlja.Kakšno inhalacijo pa naj uporabljam?

(odgovor članu luckyy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
6.3.2009 10:13:21   
pipic
ja nos je treba pucat.
pa kaj če se otrok dereuser posted image
je boljše fasati vnetja?Mislim da ne ;)

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
6.3.2009 16:00:59   
katarinas
Mi se tudi ponovno borimo z zamašenim nosom, najbolj hudo je seveda ponoči. Uporabljamo baby vac, seveda se zraven dere, če jo čist ne zamotam še tako opleta z rokami in nogami da je joj...običajno sva pri tem zraven dva. Nimaš kaj, boljše nekaj minut dretja...nos je pa čist. Obvezno uporabljamo zraven fiziološko.

Za ponoči ji dam tudi Operil pršilo, jo namažem z materino dušico, našpricam z Eucasol sprejem... pa je kakšno noč dobro, kakšno pa spet ne...

A je možno, da pri vnetju ušesk izteka tudi ušesno maslo, ali je ušesek samo malo zamašen? Danes sem opazila, da je imela na enem ušesu zunaj posušeno maslo...nimam občutka, da bi se držala za ušesa, da bi jo bolelauser posted image  Zaenkrat sem ji dala soda kapljice, bom videla kaj še bo...

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
6.3.2009 21:21:09   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: luckyy

Moj skoraj enoletnik tako joče, kriči in opleta pri čiščenju noska, da ga skoraj ne morem obvladati. Pa je vseeno ali mu želim našpricati fiziololško, ali privlečem sesalec in baby vac, ali pa mu želim dati samo kapljice operil. Sploh mu ne zmorem učinkovito sčistiti noska. Kako to počnete pri vas doma? A so tud take borbe? Si sploh ne znam predstavljat, da bi mu z enim dcl fiziološke želela nosek sčistit. Prosim za kak nasvet.user posted image



Jaz naši princeski že od rojstva čistim nos vsak dan. Tako, da je navajena, da je to treba počet. Kar pa seveda ne pomeni, da se ne upira. So bile pa metode čiščenje različne, glede na njeno starost. Sedaj pri 14m ji čistim nos tako, da jo postavim ob banjo. Z mojimi koleni, jo podprem pod njeno pazduho, da se ne more vržt na tla. Če je potrebno ji mojo nadlaht naslonim pod brado in fiksiram njeni rokici, da me ne udari po fiziološki, z drugo roko pa ji vbrizgam fiziološko, ki sem jo prej malo segrela pod vročo vodo.

Vesela ravno ni.... Prav upira se pa tudi ne.user posted image

inhalacije delamo s fiziološko raztopino.

katrinas ja, pri vnetju lahko tudi malo bolj izteka ušesno maslo. Samo pazi, da je res ušesno maslo in ne gnoj. Naša user posted image ima zelo veliko ušesnega masla in ji čistim vsak dan. Posušeno maslo je pri nas skoraj vsakodnevni pojav.

lp

(odgovor članu luckyy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
6.3.2009 22:21:58   
jasna
IZVIRNO SPOROČILO: luckyy

Moj skoraj enoletnik tako joče, kriči in opleta pri čiščenju noska, da ga skoraj ne morem obvladati. Pa je vseeno ali mu želim našpricati fiziololško, ali privlečem sesalec in baby vac, ali pa mu želim dati samo kapljice operil. Sploh mu ne zmorem učinkovito sčistiti noska. Kako to počnete pri vas doma? A so tud take borbe? Si sploh ne znam predstavljat, da bi mu z enim dcl fiziološke želela nosek sčistit. Prosim za kak nasvet.user posted image


Dete zaviješ v kopalno brisačo in ni šans, da se ti izvije venuser posted image . Potem pa nad umivalnik in z brizgo špric v eno, nato pa v drugo nosnico. En dva tri gotovouser posted image .


živa, jaz tamali pri težavah z dihanjem dam kar navaden (bolj kompakten) povšter v posteljico. Pozdravite se!


(odgovor članu luckyy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
7.3.2009 9:59:51   
tinaaja
No, borbe so ponavadi, saj pucanje ni nic lustnega. Ampak ne bo otrok tisti, ki vam diktira, kaj je dobro in kaj ne. Meni se je srce paralo, ker sem jo morala tko na silo pripravit do pucanja, ampak boljs tako kot AB. Otroka prijet mocno, da se ne more izvit, tud z nogami ga stisnit njegove nogice, da se ga bolje fiksira, samo da rata spucat.
No nasa je pol pocasi dojela, da ji to pomaga. Pa se tole nam je veliko spremenilo - sterimar. Pusti si ga naspricati v nos in pol zdaj mirno pocaka, da se ji posesa. No vecinokrat je mirno user posted image Smo pa delali na tem, da se ji je vsakic razlozilo, kaj se naredi in zakaj je treba.
Ta veliko flasko fizioloske (0,2 ali 1dcl)pa uporabljamo ko je res kriza, drugace zmeraj sterimar. Tud 20x na dan oz kolikor je potrebno. V sanolaborju se kupi te flaske, notri se nalije fizioloska in se to spricne v nos v curku (otrok ne sme lezat na hrbtu, ampak sedet v narocju, imet je treba kaksno tetro spredaj, da se hitro obrise, kar stece ven..).. Tukaj nasa zmeraj ornk protestira, ampak jo stekam.. Ampak spet - kar je treba, je treba.

aja, operil P RAZPRSILO (ne kapljice) zjutraj in zvecer. Materina dusica po potrebi. Vlazenje zraka z vlazilcem. In pucanje, pucanje, pucanje, pucanje...


< Sporočilo je popravil tinaaja -- 7.3.2009 10:03:37 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
28.4.2009 13:23:48   
mirjanajelenko
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Hoj!

Mojemu 16-mesečniku spet močno teče iz nosu in se kar naprej solzi, tako se je prehladil. Če katera ve, kako čim prej odpraviti zamašen nos in prehlad na splošno, naj mi prosim svetuje, kaj naj naredim. Spiram mu s fiziološko, malo poje in malo pihne ven, pa tudi sicer ga od časa do časa uspem prepričat, da malo izpihne skozi nos; z babyvacom ne potegnem kaj dosti ven, ker obupno protestira, tuli in s tem zapre nos. Zdajle sem zavrela vodo, dala vanjo kapljice 31 in postavila lonec pod posteljo. Drugega se ne spomnim. Kaj lahko še storim? 

Lp,

živa


nevem nam izredno pomaga kot sm že napisala Materina dušica in Evkapoliptično olje  za mazanje obrazka pa ognjičevo  js uporabljam izdelke izključno firme JUST

_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
28.4.2009 15:46:13   
rija
babyvac in za ponoči čebula user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
28.4.2009 20:19:30   
živa
Daj mi tole s čebulo razloži, rija, saj enkrat sem te brala, pa sem že pozabila. Ker seveda zdaj malemu poleg noric še teče iz nosa in kašlja user posted image .

Lp,

živa

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
29.4.2009 0:01:42   
rija
narežeš čebulo, daš v gazo, obesiš čez posteljo, ponoči in otrok ful lažje diha. star in preverjen receptuser posted image

edino smrdi ko hudič.....user posted image  po parih nočeh sem imela občutek, da skoz in skoz smrdim po čebuli....ampak vsaj spali smouser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
29.4.2009 7:26:02   
mirjanajelenko
sam tole bo pa čist držalo, se spolnim ko smo bili majhni in ko smo šli k babici č, če je bil gdo bolan je imela v vsakem prostoru na krožniku  narezane mal čebule  smrdelo ko sam satan,  rekla je da uničuje bacile in bakterije  in res vrjamem v čebulček


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
4.5.2009 6:54:06   
pupika
Tole s čebulo je pa res, tudi pri nas sem jaz narezala na kolobarje in obesila, prehlad je hitro minil in dihal je tako lepo, zaradi noska se takrat ni zbujal. Sedaj sem malo pozabila na čebulo, jo bo treba spet malo uporabit. Drugače pa poleg čebule pa redno čiščenje z baby-vacom-super stvar, ne moreš verjet kaj vse ven potegne.

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: učinkovita "zdravila" proti zam...
9.6.2011 11:12:37   
talent
Veliiiko fiziološke (tudi Sterimar, ki globoko seže) in pa električni aspirator Lanaform.

Mi imamo kar dva user posted image

Ja je super, prijeten za otroka, ker je nežen in še melodije ima, ki ga pomirjajo.

Glavno pa je, da je nosek čist in se nikoli ne razvije v kaj hujšega, ker nam ta aspirator veliko pomaga.

Tadrugega nerabljenega prodajam na tem linku http://www.ringaraja.net/maliOglasiPodrobno.asp?katID=10&vrsta=Prodati

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?