|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:42:49   
bambina07
Mene pa zanima naslednje: imela sem pregled pri ginekologinji in mi je rekla, da če do predvidenega datuma poroda ne dobim popadkov, grem čez 3 dni v porodnišnico, kjer mi bodo sprožili umetne. Takrat še nisem nič odreagirala, ker sem bila preveč raztresena, ampak ko sem prišla domov sem začela o tem razmišljati. Kako me lahko samo 3 dni po roku pošlje na umetne popadke?!!!! Se vam to zdi normalno? Poznam ženske, ki so rodile tudi 10. dan po PDP in jih nihče ni silil v umetne popadke. Meni se to zdi nazaslišano! Zakaj žensko siliti v umetni porod tako hitro?! Če upoštevam predviden rok poroda, ki mi je bil izračunan na nuhalni, pa grem potemtakem na umetne popadke celo že 1 dan zatem!!!! Ima katera podobne izkušnje in kaj mi svetujete? Aja, še to: sem zdrava, nosečnost je potekala ok, otrok je zdrav, ctg je bil super!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:48:44   
zaspančka
Zakaj se pa tok bojiš umetnih popadkov?Jaz bi rajš vidla, da grem lepo v miru v P, me vse prštimajo, prklopjo na umetne in pol rodim. Rajš to kukr pa da mi recimo voda odteče al pa doma dobim popadke pol pa cela norišnca da prideš v P,...

Kr itak ti umetni takoj primejo na par minut in se ful pospeši porod, če dobiš pa svoje loh pa fuuuul dolg traja, da se začnejo tisti ta pravi na par minutk.

Ne vem, to je moje mnenje. Vsaj jaz bi rajš tko rodila.

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:49:42   
Anonimen
Kar tako poadke ne boš dobila,Naj prej ti bodo predrli ovoje,odtekla ti bo voda,če ne dobiš svojih popadkov dobiš pač v zilo.Nič takega no.
zakaj,pa lahko vprašaš svojo G,verjetno ima razloge,ki ti jih ni povedala ;)

(odgovor članu bambina07)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:51:00   
Anonimen
Ni mus da po umetnih rodiš prej ,tako da ne zavajat.
Umetni popadki so v bistvu tvoji popadki.
odvisno je vse od odpiranja MV

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:55:30   
Ploha
zaspančka: sicer še ne vem kako je ko ti voda odteče al pa ko se ti popadki začnejo doma, samo vseeno se mi pa ne zdi da bi bla to neka norišnica, da bi mogu pa zdej ful hitet pa paniko zganjat, sploh pa se niti ne ve, kako bi bilo če bo, če bi s svojimi popadki rodila, lahko gre hitr lahko pa traja, pa umetni so bolj "boleči", ker naj bi takoj na ful začel,...pa če gre vse normalno, ne vem zakaj si ne bi želela s svojimi popadki rodit,...(ps: pa da ne bo spet kšn kreg nastal, jst sm tud samo svoje mneje podala, tko da te ne obsojam, kako bi rajši ti)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 13:59:52   
eva1
Ja sigurno ni fajn frosirati porod, če MV še ni zmehčan in pripravljen! Jaz bi še malo počakala, edino če je tako da je kje kakšen vzrok za pospešitev! Sicer pa je tako, meni je odtekla voda ob 8h zjutraj, šla v P, nisem bila nič odprta, in ker do 11h še nisem imela svojih popdkov, so me uprašali če se strinjam da mi dajo umetne in sem se!Zakaj-zato ker nisem želela ležati še 1 dan v P  in čakati na popdake! Doma sem imela še ne 2 letnega škratka in sem hotla čimprej rodit in potem čimprej it dam! Rodila sem potem ob pol desetih zvečer!
Moji kolegici so sprožili, revo 2 dni filali z vaginaletam, 3 dan so ji dali že umetne popadkje, pa niso nič prjeli, tako da so jo pustili da še eno noč prespi, pol pa so ji 4 dan predrli mehur, pa na ful našopali z umetnimi, da je končno rodila..je rekla, da je bilo ful mučno vso to čakanja , je rekla, da je bila ful utrujena tisti dan ko je šlo zares...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 14:00:22   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Mene pa zanima naslednje: imela sem pregled pri ginekologinji in mi je rekla, da če do predvidenega datuma poroda ne dobim popadkov, grem čez 3 dni v porodnišnico, kjer mi bodo sprožili umetne. Takrat še nisem nič odreagirala, ker sem bila preveč raztresena, ampak ko sem prišla domov sem začela o tem razmišljati. Kako me lahko samo 3 dni po roku pošlje na umetne popadke?!!!! Se vam to zdi normalno? Poznam ženske, ki so rodile tudi 10. dan po PDP in jih nihče ni silil v umetne popadke. Meni se to zdi nazaslišano! Zakaj žensko siliti v umetni porod tako hitro?! Če upoštevam predviden rok poroda, ki mi je bil izračunan na nuhalni, pa grem potemtakem na umetne popadke celo že 1 dan zatem!!!! Ima katera podobne izkušnje in kaj mi svetujete? Aja, še to: sem zdrava, nosečnost je potekala ok, otrok je zdrav, ctg je bil super!


No meni so hoteli sprožit z umetnimi pa sem najprej vprašala če je z user posted image  kaj narobe in je bil odgovor ne. Potem sem vprašala če je z mano kaj narobe in je bil odgovor spet ne in potem mi je ena babca v porodnišnici (ko so me že hoteli sprejeti in sprožiti) rekla da mi ni treba tako, če nočem in če sva oba ok in da lahko na naravo počakamo in takrat sem bila najsrečnejša. Pa smo čakali in čez 4 dni tudi dočakali user posted image  user posted image  user posted image
Po tem kar sem jaz slišala, z umetnimi brez da bi se samo od sebe začelo, še dalj traja user posted image  No, odloči se sama, vedeti pa moraš, da ni nič nujno, če sta vi2 ok, le G so tako narejeni, da bi potem pak nekaj po desni prehitevali ko je rok mimo, ne pomislijo pa, da so se morda ušteli pri določanju roka user posted image

Želim ti lep, miren, hiter in čim man boleč porod user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 14:09:20   
ajam27
Sicer še nisem tako blizu poroda in mi manjkata še dobra dva meseca. Sem se pa o teh umetnih popadkih pozanimala a mi je G rekel, da jih ne dajejo kar tako na željo pacientke. Da mora biti posredi res konkreten razlog. Malce sem bila presenečena ker prijateljica je z umetnimi popadki rodila 10 dni pred rokom! Že res, da se je na porod lahko psihično pripravila a to, če kdo vpraša mene, pač ni naravno. Potem bi vsako dekle lahko samo določalo termin poroda. Je pa res, da bi bilo to kar zanimivo. Prej bi se lepo sklistirale, same pobrile in uredile...potem pa akcija!

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 14:52:04   
Anonimen
Jaz bi se umetnim popadkom, če res ni tehtnega razloga, izogibala kar se da.
Sem jim imela pri rojstvu sinka, pa so mi dali vetra. Do doze prvih umetnih popadkov, sem bila v porodni sobi še hudo dobre volje, potem pa mi ni bilo več do smeha...no, do rojstva, potem pa spet;-)) user posted image
Umetni lahko povzročijo kar zoprne zadeve. Priporočam v branje knjigo od zelo priznane babice: Ina May Gaskin: Modrost rojevanja.
 
Srečno!

(odgovor članu ajam27)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 15:06:46   
pokec3609
Po svojih izkušnjah glede umetnih popadkov bi jst tut počakala in tut zdej v 3 če se bo dalo seveda bom počakala na svoje popadke.....kar se mene tiče oz.mojih osebnih izkušenj umetni popadki velik bolk bolijo kot če bi imela svoje.
Tko da če je s tabo in bebico vse ok počakaj, pa tut če v bolnici čakaš, da te lohk skoz kontrolirajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 17:04:47   
piamaria
pa še jaz: prišla s svojimi 1. in rodila v 3 urah točno na rok.
drugič pa sem prišla samo en dan pred rokom, nič odprta, pa sem prosila za umetne in sem rodila v 1,5 ure.
Meni je bilo isto, ni neke velike ratzlike, le da za otročka je bolje, če se porodi sam, brez pomoči, za mamico pa je z umetnimi hitreje...mene pretirano bolelo ni nikoli....in tudi sedaj, ko bomo 3. zibali si želim hitrega poroda z ali brez pomoči s popadki, važno, da bo vse ok:)

Res pa je, da sem bila obakrat šivana, ker sem povila 2 korenjaka in tudi tretji bo fant....user posted image

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu pokec3609)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 18:29:26   
kajajaka
ne dajo ti kar tako umetnih. Najprej (ko si precej čez rok in ko presodijo oni) ti sprožijo porod s tasbletko - začneš se odpirat, potem -če ne pridejo tvoji popadki in če ti ne odteče voda- ti predrejo vodo in dajo umetne...
ne skrbi. bodo v porodnišnici poskrbeli, da bo vse ok!
lahek porod ti želim!

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 19:53:16   
abi
Saj Oksitocina ti ne dajo preden nisi odprta vsaj 3-4cm, pa še to če imajo seveda razlog. Mislim da ima tvoja G nek razlog da forsira porod. Pozanimaj se zakaj ne želi da se otrok sam odloči kdaj bo prišel !

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 20:02:24   
mala maja
amak kako so vam dali samo popadke. jaz sem prej dobila še svečke za mehčanje MV.user posted image
Pa tud ni bilo hudo, zakaj se tako bojit umetnih popadkov. Ni take sile, je pa res da lahko pri nekaterih traja malo dlje kot običajno. Boli pa obeoje enako, čisto vse je odviso kako si psihično pripravljen.
Se pa strinajm da ni potrebno da ti sporžijo porod če je vse ok in sama tega ne želiš. user posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 20:37:27   
CatJa
Tudi mene je pri prvem otroku po treh dneh čez rok napotila, da mi naslednje jutro sprožijo. Potem se je mali ponoči sam odločil priti ven user posted image

Pri drugem mi je dan pred rokom odtekla voda, ko sem prišla v porodnišnico nisem imela več popadkov, tako da so mi tri ure po odteku plodovnice dali umetne.

Bi rekla tako kot večina, če lahko izbiraš in če je z obema vse ok, počakaj na svoje popadke. Se pa lahko zgodi, da jih sploh ne boš dočakala. Kot moja prijateljica, ki so ji potem pri obeh morali sprožit.



















< Sporočilo je popravil CatJa -- 13.1.2009 20:38:11 >


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
13.1.2009 21:02:46   
ejša1
IZVIRNO SPOROČILO: abi

Saj Oksitocina ti ne dajo preden nisi odprta vsaj 3-4cm, pa še to če imajo seveda razlog. Mislim da ima tvoja G nek razlog da forsira porod. Pozanimaj se zakaj ne želi da se otrok sam odloči kdaj bo prišel !


To pa pri meni v praksi ni držalo. Potem, ko mi je odtekla voda in nisem imela svojih popadkov, so mi najprej 2x dali svečko, ki pa ni imela nobenih učinkov. Sem še vedno bila popolnoma zaprta in brez popadkov, zato so mi dali začetno dozo oksitocitana(kasneje so doziranje še povečali) in začela sem se lepo odpirat. Sicer ne vem, kako bolijo naravni popadki, ampak ti umetni se meni tudi niso zdeli tako grozni. Rodila pa sem približno 6 ur po prejetju začetne doze.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 0:01:41   
roberta
ni res, da umetnih ne dajejo kar tako, brez pravega razloga. v nekaterih porodnišnicah ti jih dajo že kar na dan PDP. in ja, meni se zdijo povsem brezvezni (no, če ni za to kakega razloga). tudi jaz ne vem, zakaj ne bi počakali na mati naravo, saj notri ni še nihče ostal...

jaz sem rodila 2x in obakrat z umetnimi. in še danes to čutim kot poraz. prvič je bilo tako, da mi je začela odtekat voda in so potem rekli, da itak moram rodit v 12 urah in da ker samo ne gre nikamor (dovolj hitro), mi bodo dali umetne. kaj drugega kot strinjat, se pač nisem mogla. idrugič sem bila pa le en dan čez rok in odprta 3 cm (brez popadkov, voda še vsa notri), pa so zatežili, da je vse pripravljeno, da ni česa čakat, da bi mi mogli neke teste potem delat, če je otrok še ok in skratka, so bili zelo, kaj se zdaj jaz grem, da to sploh sprašujem/zavračam (s tem, da so mi že en dan pred PDP hoteli dati nekaj za M vrat mehčat, pa to... pa sem zavrnila in je ginekologinja tako zavijala z očmi, da so ji skoraj ven padle) - zakaj taka naglica še danes ne vem. ampak takrat si pod vplivom tega kar ti rečejo zdravniki in če ti rečejo, da je to najbolje, to narediš. ker si nikoli ne bi odpustil, če bi bilo pa kasneje (ker si kao ti zatežil, da zakaj ne moremo še malo počakat) kaj narobe. saj veš kaki smo ljudje...

je pa verjetno odvisno od porodnišnice...  si pa res močno želim vsaj enkrat rodit sama, s svojimi popadki. morda enkrat, če bova imela še kakega otroka.

roberta

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 0:42:45   
Anonimen
Meni so 14 dni pred PDP sprožili porod, sicer pri meni ni bilo vse ok (previsok pritisk in malo plodove vode), ampak vseeno poteka isto, če se nič ne dogaja tam spodaj ... sem dobila svečko za mehčanje MV in odpiranje ... med tem ko sem 6 ur šetala gor dol po oddelku in čakala, če bom dobila svoje popadke, me je pričelo močno tiščat navzdol (bolelo ni nič). Ko so me po 6ih urah pregledali sem bila že 4 cm odprta (prej 1 cm) in so me napotili v porodno ... no pa sem potem po klistriranju dobila svoje popadke, ki so po predrtju mehurja postali zelo intenzivni in so se hitro stopnjevali ... tako da tudi če ti umetno sprožijo porod še ni nujno, da se dobi tudi umetne popadke.

Kar se pa tega tiče, da radi sprožijo kmalu po PDP pa tudi, če je z bebiko in nosečnico vse ok, se pa meni zdi, da je hakeljc v varčevanju na vseh možnih koncih in manjšanju gneče pri ginekologih in v porodnišnici ... namreč ko je nosečnica čez rok, naj bi vsak dan oz. vsaki drugi dan hodila na preglede in CTG itd., če pa sprožijo pa vse to odpade ... tako si jaz mislim, na žalost.

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 9:56:43   
mani2
Jaz sem v prvo rodila z umetnimi popadki. Kaj takega nebi nikoli več rada dala skozi. Popadki niso prav nič pospešili. Sem bila 12 ur v porodni. Zadnjih 4 ur se sploh ne spomnim vem samo da je bolelo ko user posted image . Na koncu so mi morali delati CR ker sem bila odprta samo 4 cm pa še user posted image  je imel ovito popkovino okoli vratu. Sedaj v drugo me ne dobijo v P dokler nimam svojih dovolj močnih popadkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 11:45:44   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: mani2

Jaz sem v prvo rodila z umetnimi popadki. Kaj takega nebi nikoli več rada dala skozi. Popadki niso prav nič pospešili. Sem bila 12 ur v porodni. Zadnjih 4 ur se sploh ne spomnim vem samo da je bolelo ko user posted image . Na koncu so mi morali delati CR ker sem bila odprta samo 4 cm pa še user posted image  je imel ovito popkovino okoli vratu. Sedaj v drugo me ne dobijo v P dokler nimam svojih dovolj močnih popadkov.


Uh, skoraj kot bi brala mojo prvo porodno zgodbo, s tem da sem bila jaz v porodni na umetnih popadkih še malo dlje.
No, tudi v drugo sem morala na umetne, ker mi je odtekla vsa voda in so bili moji popadki prešibki. Vendar sem rodila brez carskega reza in v 6 urah.
V tretje pa sem bila verjetno najsrečnejša porodnica v deželi tejuser posted image . Dobila sem svoje popadke , zelo močne (močnejše od umetnih, ampak sem ji veliko lažje prenašala) in voda mi ni takoj odtekla, tako da sem bila lahko še dolgo na nogah. Rodila sem cca 2 uri po prihodu v porodno.

Tako da...meni osebno so bili umetni popadki prava mora. Zato ker pač telo še ni bilo pripravljeno in popadki so prihajali v enakomernih razmakih neprenehoma 14 ur, porod pa nikamor ni napredoval...brrrrhhhhhh

(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 18:38:33   
bambina07
Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?


(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 18:44:34   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




Ne.

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 18:56:56   
mani2
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




Nikakor ne. Dokler je z mojo user posted image  vse OK niti pod razno.

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 20:16:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspančka

Zakaj se pa tok bojiš umetnih popadkov?Jaz bi rajš vidla, da grem lepo v miru v P, me vse prštimajo, prklopjo na umetne in pol rodim. Rajš to kukr pa da mi recimo voda odteče al pa doma dobim popadke pol pa cela norišnca da prideš v P,...

Kr itak ti umetni takoj primejo na par minut in se ful pospeši porod, če dobiš pa svoje loh pa fuuuul dolg traja, da se začnejo tisti ta pravi na par minutk.

Ne vem, to je moje mnenje. Vsaj jaz bi rajš tko rodila.


oprosti a pa si ti kdaj že rodila z umetnimi popatki vrjetno da ne potem ne bi tko mislila.

ker mene je g. T dal 3 dni čez PDP na umetne popadke, pa sedaj v 2user posted image  me niti pod razno ne dobijo spet na umetne.

priklopili so me okol 9 h zj.
1 kar je blo mi jih je babica ful močne naštimala tko da je user posted image  pulz iz 160 padel na 80 utripov/min, potem  mi je g. T dal ctg direkt user posted image  na glavo pol se me noben ni prov velik ogledal, pol okol 14 gleda ene gin a sem kej odprta nič pol okol 16 spet moj g. gleda če sem kej odprta ni blo nič mene je pa že od 13 ful stiskal ma ne znam povedat kak je blo pol okol 16 se mi je že skor bledlo, pol mi moj g. reče ja da bomo počakal do 18 če še takrat nam nič bo pa carski rez  sploh ne vem kak sem zdržala še tisti 2 h pol spet gleda moj g. in kao da še mal počakamo no pol se je pa čez 20 min rodila moja preljuba sončica. ko so mi jo pa položil na trebuh je pa vsa bolečina splahnela kot da je ne bi bilo.

tko da ne govort da so umetni popatki čist na izi. moraš skusit pol pa govort

pa brez zamere

(odgovor članu zaspančka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 21:09:13   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: mani2

Sem bila 12 ur v porodni. Zadnjih 4 ur se sploh ne spomnim vem samo da je bolelo ko user posted image . Na koncu so mi morali delati CR ker sem bila odprta samo 4 cm .


Zelo podobno moji zgodbi. Imela sem CTG, naredili so še UZ, ker sem imela malo plodovnice so mi pogledali še to. Ker je bila čista sem bila naročena naslednji dan ob 8ih v porodnih sobah za sprožitev poroda. Odprta sem bila 1 cm.
Zjutraj me je babica sprejela, pogledala, šla sem v porodno. Čez 15 min je prišla G, predrla ovoje in babica mi je takoj nastavila umetne popadke. Ker sva imeli v planu rodit do konca njenega delavnika (do 15ih) sem mislila, da bo to simpl na horuk...ja pa ja...

Do 13ih sem se uspela odpret za 4 cm, potem pa nič več. Zvečer so me rešili s CR. Bi bila prej rešena, samo so morali enega urgentno naredit, ker so utripi tako padli.


In kdor pravi, da so umetni čist na izi.... user posted image   Sploh ni res! Saj to so potem tvoji popadki. Mene je babica že okoli 18ih odklopla, pa so bili vedno močnejši, ko pa sem ležala v OP in smo čakali predstojnika, pa se  mi je res že malo bledlo... user posted image
Zjutraj ob 7ih sem pojedla banano, od 12ih pa nisem smela več pit... user posted image Ob 11ih, ko  sem še mislila, da bom do treh že mami, pa je v sosednji porodni ena takooooooooooooooooooooo glasno rodila, da so se moji popadki kr nehali... user posted image
Nikoli ne bom pozabila, da je rodila Tjašo! user posted image


Če je vse ok tudi jaz ne bi privolila v sprožitev poroda! Pa veliko sreče in predvsem lep porod in zdravega !user posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 14.1.2009 21:19:08 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?