|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 13:11:29   
sneska
Zanima me, ali uporabljate eko/bio sadje in zelenjavo pri pripravi kašic za user posted image ? Iščem eko/bio korenje pa ga v našem mercatorju ni. Kje bi ga lahko dobila?

_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 13:30:55   
kajajaka
Tudi jaz poskušam izbirati čim bolj naravno sadje in zelenjavo, najraje z domačega vrta user posted image

Sicer sem pa zadnjič videla bio korenje v Lidlu.

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 13:37:57   
misa4
Za malega obvezno bio kupim. Poleti bo pa kar bio iz domačega vrta.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 14:03:42   
nia5
To bio v trgovinah zame ni bio, sorry.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 14:39:12   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: nia5

To bio v trgovinah zame ni bio, sorry.

ja saj mogoče da ni sam tako pa piše, jaz kupujem zdaj v Hoferju in so korenčki po okusu kot iz domačega vrta, poleti pa bo bio z vrta moje mame, sam kaj naj zdaj, če je pa zima, na Kubo ne morem.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 15:13:13   
AnciM
A ni bilo pred kratkim na zvezi potrošnikov govora, da hrana, ki je označena za bio in eko mora to tudi biti in so strogo nadzorovani? Ostali izdelki, kozmetika, pa ni nadzorovana in zato te oznake nič ne pomenijo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 16:38:01   
Čarli08
Če se le da. Pa iz domačega vrta največ. Zdaj pozimi je kar malo kriza.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 18:37:52   
josephine27
jaz sem izropala vrtove od mame, tašče in njinih prijateljic. zdaj je malo krize k so tudi skrinje že prazneuser posted image . drugače pa kar kupujem je včasih bio včasih pa ne. imam bolj problem s sadjem ker razen jabolk in kivija sedaj ne dobim nič domačega. imam pa srečo da lahko vedno dobim domače jajca pa tud meso ker imajo moji starši kmetijo.

_____________________________



(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 20:45:38   
BERLINGO
kar se tiče bio prehrane je avstria veelik proizvajalec bio prehrane, pa vendar vsak pozabi povedat, da tri leta nazaj so bili se večji proizvajalci umetnih sadežev.A je zdaj zemlja bio?Po moje denar mečemo ko kupujemo bio.

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 21:21:55   
zarjica
Če je le na zalogi, kupujem EKO ali BIO zelenjavo. Največkrat v Sparu, Natur Pur(jogurti, skuta, maslo, zamrznjen grah, mešana zelenjava, sveže korenje, krompir - vse to sem že kupila, verjetno pa obstaja še kaj)

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 21:25:12   
Gina
Skoraj ničesar ne kupim, ker imam svoj vrt in še zdaj na vrtu tudi še nekaj malega korenčka in malo več kolerabe, pa par brstičnih ohrovtov, pa špinača ven rine, pa motovilec, tako da je ves čas nekaj. Celo tudi konec februarja.

Drugače je pa tako, da ekološka proizvodnja je menda še kar nadzirana, kar za ostale pridelovalce ne moremo reči. Še vedno uporabljajo čisto preveč sredstev za zatiranje.

Je pa načeloma tako,d a pri določeni vrsti zelenjave, ki že sama po sebi nima veliko naravnih sovražnikov, pa ima dolgo življenjsko dobo, če je hranjena na določenih stopinjah, četudi je že izpuljena, ne uporabljajo toliko škropiv kot na drugi, ne dolgo obstojni zelenjavi. En korenček ali koleraba zihr nimata toliko ostankov fitofarmacevtskih sredstev kot ena solata, ki je špricana zato, da zdrži par dni več v skladišču, da ne rata gnila ali plesniva ali vsaj uvela. Enako je z vso nesezonsko zelenjavo.

(odgovor članu BERLINGO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 21:26:18   
Anonimen
Skoraj ničesar ne kupim, ker imam svoj vrt in še zdaj na vrtu tudi še nekaj malega korenčka in malo več kolerabe, pa par brstičnih ohrovtov, pa špinača ven rine, pa motovilec, tako da je ves čas nekaj. Celo tudi konec februarja.


Ma vsakic ko to napises, sem ti pomalem fous user posted image .
Pridna, si, pridna, lepo :).

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
25.2.2009 21:32:40   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Skoraj ničesar ne kupim, ker imam svoj vrt in še zdaj na vrtu tudi še nekaj malega korenčka in malo več kolerabe, pa par brstičnih ohrovtov, pa špinača ven rine, pa motovilec, tako da je ves čas nekaj. Celo tudi konec februarja.



Enako, se podpišem, le korenček je v kleti, ne pa na vrtu. Sicer pa tudi jaz kar kupim, kupim bio, če se le da. Gotovo je bolj kontrolirano in četudi raste v zastrupljeni zemlji, vsaj dodatno ni špricano. Sicer pa, kot je Gina omenila, zelene solate, paprike, paradižnika, jagod in še česa gotovo ne gre pozimi kupovat, ker to ne preživi brez obilice konzervansov.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
26.2.2009 17:19:11   
j6
NI metanje denarja stran, saj ima vsak izdelek ki je bio svojo kontrolno številko. Mi imamo eko pridelavo zelenjave in mora biti njiva ali pašnik tri leta v preusmeritvi  in delajo kontrole na sami njivi in če  zemlja vsebuje snovi ,primesi, kmet pač ne dobi certifikata. Ekološko ali bio kmetovanje pa je kmetovanje pri katerem se ne sme uprabljati umetnih gnojil, škropiva pa samo rastlinskega izvora(koprive,..)Seveda pa lahko kupiš tudi kašice, ki imajo oznako bio, imajo kontrolno številkoAT-N-01 BIO in pol še neke številke ali ime bio kontrole. Tko da če je certifikat pol je bio. Tko da je najbrž tudi v redu če kupiš kakšno Hippovo kašico, če glih vsega nimaš pri roki.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
26.2.2009 17:55:54   
Čarli08
IZVIRNO SPOROČILO: j6

NI metanje denarja stran, saj ima vsak izdelek ki je bio svojo kontrolno številko. Mi imamo eko pridelavo zelenjave in mora biti njiva ali pašnik tri leta v preusmeritvi  in delajo kontrole na sami njivi in če  zemlja vsebuje snovi ,primesi, kmet pač ne dobi certifikata. Ekološko ali bio kmetovanje pa je kmetovanje pri katerem se ne sme uprabljati umetnih gnojil, škropiva pa samo rastlinskega izvora(koprive,..)Seveda pa lahko kupiš tudi kašice, ki imajo oznako bio, imajo kontrolno številkoAT-N-01 BIO in pol še neke številke ali ime bio kontrole. Tko da če je certifikat pol je bio. Tko da je najbrž tudi v redu če kupiš kakšno Hippovo kašico, če glih vsega nimaš pri roki.


Hvala za tole pojasnilo.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:14:01   
babyboooom
a mi lahko kdo razloži kako naj bi bila banana bio? trde in zelene se prevažajo ne vem kok časa po ladjah, v šparu je pa zaposlen "zorilec banan" da jih daje vn iz skladišča, ko dozorijo....
in pol je kao bio-          bio   m.y.  a.s.s.

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:21:15   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Drugače je pa tako, da ekološka proizvodnja je menda še kar nadzirana, kar za ostale pridelovalce ne moremo reči. Še vedno uporabljajo čisto preveč sredstev za zatiranje.

Jst te uporabljam precej pri vzgoji. Drugače pa...a ni bio hrana samo še mit?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:28:35   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: babyboooom

a mi lahko kdo razloži kako naj bi bila banana bio? trde in zelene se prevažajo ne vem kok časa po ladjah, v šparu je pa zaposlen "zorilec banan" da jih daje vn iz skladišča, ko dozorijo....
in pol je kao bio-          bio   m.y.  a.s.s.


ja in kaj dela ta zaposleni "zorilec banan"????

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:28:54   
fiesta
babybooom se popolnoma strinjam glede eko bananuser posted image user posted image user posted image
sam to bi te popravla, da ni zaposlen zorilec banan, da jih pobere iz hladilnice ko dozorijo, ampak je naloga zorilca, da glede na povpraševanje iz skladišča dostavi zelene banane in jih da v komoro z "zorilnim plinom" (mislim, da mešanica dušika in argona) in nato v enem dnevu dozorijo.

tolk o tem

pa še v razmislek...na tržnicah se dostikrat prodaja bio izdelke, ki pač izgledajo "bio". Kdo pa pravi, da to niso ravno tako škropljeni sadeži, le da sodijo v "razred II.", prodajajo se pa dvakrat dražje kot bi bili super kvaliteta?






_____________________________

6.6.2008 - Job
Priden po mami, lep po tatu :)

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:31:42   
babyboooom
Preberi si, napisala sem, da daje banane vn iz skladišča ko dozorijo, ta čas jih pa ne vem kaj - obrača?? Na mojedelo.com al nekje je bil oglas da Špar išče zorilca banan!!!!

___________________________________

Prosim, da pišete z majhnimi črkami, ker veliko pomenijo kričanje, pa tudi težje se berejo.
 
LP, Bonnie

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 12.3.2009 21:13:43 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
2.3.2009 20:38:58   
end1
ja da jih obrača da prej dozorijo jih zir ne, je pa fiesta napisla kje in kako to počnejo. 

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
4.3.2009 20:33:24   
babyboooom
IZVIRNO SPOROČILO: babyboooom

Preberi si, napisala sem, da daje banane vn iz skladišča ko dozorijo, ta čas jih pa ne vem kaj - obrača?? Na mojedelo.com al nekje je bil oglas da Špar išče zorilca banan!!!!

___________________________________

Prosim, da pišete z majhnimi črkami, ker veliko pomijo kričanje, pa tudi težje se berejo.
 
LP, Bonnie



drugače pa... ja, kričala sem, k so ene  .... k noč

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
4.3.2009 20:43:45   
Volga
ja, ja, sred zime bio jabuk, debel kot moja glava user posted image Bio jabuk je že jeseni pomalem črviv, zdaj ga je pa samo še koža.
Nateg, hud nateg tale bio in eko, pa naj kdor reče, kar hoče.

A dež, ki pada ni kisel? Je, torej ni bio. AMpak vrtnine so vendarle pokrite, zaščitene pred dežjem....torej  še niso videle sonca? Bio in eko, my ass. user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
4.3.2009 20:52:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Drugače je pa tako, da ekološka proizvodnja je menda še kar nadzirana, kar za ostale pridelovalce ne moremo reči. Še vedno uporabljajo čisto preveč sredstev za zatiranje.

Jst te uporabljam precej pri vzgoji. Drugače pa...a ni bio hrana samo še mit?


Ha, ha, a sredstva za zatiranje praviš? A biokemična al kaj druzga?
Kaj pa vem, če je mit. Kolikor so lahko bio v teh ne-glih-bio razmerah, moji pridelki zihr so. Brez kemije zraven. 

Pa še to moraš vedet, da tisti izdelki, ki niso bio, so že čisto preventivno, praktično vedno, zaradi zihr pridelka, kar precej zelo špricani. Praktično vsak izdelek večkrat. Skoraj vsaka zelenjava ima napadalce, naravne sovražnike. In če kmet od tega živi, je najbolj fajn, da jih v kali zatre. Da ne govorimo o tem, da če pošprica še tla, da pleveli ne razstejo, pa nima toliko dela potem z rastlino, vendar tudi to ostane v rastlini, ki jo poješ. Do takrat ko kontrolirajo (kadar sploh kaj kontrolirajo), gre sicer karenca mimo, vendar strupi ostajajo v zelenjavi. Tega pojemo res ogromno, če vse skup seštejemo. Če ni bio, pa si lahko praktično čist zihr, skoraj ni šanse, da ješ nekaj brez strupov. Ma ne vem, v čudnem svetu živimo. Meni ni izgovor, da je bio zelenjava mit, ker so blazno velike razlike v tem, kako je kakšna stvar zrastla. Mislim nič boljše mi ni zaradi tega dejastva, ne tolaži me (da ni nič več bio, kar kupiš, če glih ne pridelaš sam ali pod kontrolirano znamko), ap tudi jaz to špricarijo pogosto jem, ker dostikrat v službi jem kosilo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: uporabljate bio/eko zelenjavo/sadje?
4.3.2009 20:53:55   
Anonimen
Razlika med bio in eko, kdo ve?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?