|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:29:11   
maronine
pozdravljene!imam vprašanje oz.zanimajo me odgovori tako mamic kot vzgojiteljic.situacija je sledeča-v starostni skupini 1-2leti je 11 otrok.od tega dva otročka še ne hodita.ker je cela skupina orok čisto nova je kar veliko jokanja(res močno jokajo 3 ali 4otroci ,ne vsi).zdaj me pa zanima ali grejo vzgojiteljice z takimi otročki na igrišče,četudi malo več jokajo ali ne?in kaj je potem s tistimi ki ne hodijo?
ali jih potem pustijo plaziti zunaj ali kako.hvala vsem ki boste odgovorile.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:36:24   
štrumfek
Naša madam je bila lani v skupini 1-2 in so normalno hodili ven. Imeli so  2 vozička, tako, da tisti ki niso hodili so se peljali v vozičku ostali so racali zraven...... ko so  bili na igrišču so pa sedeli na travici, ali na dekici, ali v peskovniku, pa so se plazili na okrog. ven so šli pa čisto vsak dan, razen v dežju in hudem sneženju.
aja jokanje pa nikoli ni bil razlog, da nebi šli venuser posted image zunaj jih po navadi še hitreje zamotijo


< Sporočilo je popravil štrumfek -- 13.9.2011 12:38:36 >

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:47:19   
josephine27
ko je moj šel v vrtec skupina 1-2 je bila tud ena deklica ki še ni hodila in so jo potem dokler ni shodila vozili na sprehod s sabo v vozičku. so pa na začetku dokler so se otroci še navajli in posledično več jokali hodili ven le v atrij in na dvorišče. kolikor se spomnim so šli na sprehod šele po 3 tednih.

_____________________________



(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:47:46   
ajataja
Tudi pri nas imajo za tiste ki še ne hodijo voziček in tako ni dneva ko ne bi šli ven-razen seveda v primeru slabega vremena.

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:55:37   
katy83
pri nas so rekli, da prav na "sprehod" ne hodijo v tej starostni skupini, vsaj do pomladi ne...imajo pa takšno teraso povezano z igralnico (ta terasa je večja kot igralnica) in so v bistvu večinma na tej terasi, ki je zunaj, tako da so na zraku. user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 12:59:27   
maronine
hvala za odg.no potem si prav predstavljam ,da vzgojiteljice v drugih vrtcih ravnajo drugace,kot v našem.naša je zdaj stara leto in 5mesecev in je v vrtcu od prvega septembra.no in do danes ti otroci še niso šli ven,razen če tako kot jaz katera mma pride po svojega otroka in ga pelje sama ven.ko sem uvajala njena bratca,ki sta zdaj 5in pol in 4 in pol smo šli ven normalno.res pa je da vozičkov za tamajhne pri nas nimajo.ampak kako deko bi pa lahko na tla dali za te ki ne hodijo.no in sem kr malo v dilemi,kmalu imamo sestanek in ne vem ,če bom lahko tihouser posted image .pa to pri takem septemberskem vremenu kot ga imamo.bi jo najraje kar izpisala.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:01:18   
maronine
no,ne mislim da bi morali na sprehod z njimi,ampak na igrišče vrtca,da ne bo pomote.

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:02:28   
Nika v službi
Pa dajte vsem malo časa, no. Otroci se morajo navadit, priti do neke rutine, potem bodo hodili ven, na sprehod, igrišče, vse. Pri nas tudi niso prvi mesec ali dva hodili na igrišče in v peskovnik, so bili pa zato na dvorišču in terasi, oboje je zunaj. Ko so otroci malce obvladali zadeve, ko se je vse umirilo, pa so šli ven in to praviloma v vsakem vremenu.

Saj bo, malo potrpljenja.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:02:32   
maronine
no,da ne bo pomote nisem mislila da naj gredo na sprehod,na igrišče ki pripada vrtcu.

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:04:42   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pa dajte vsem malo časa, no. Otroci se morajo navadit, priti do neke rutine, potem bodo hodili ven, na sprehod, igrišče, vse. Pri nas tudi niso prvi mesec ali dva hodili na igrišče in v peskovnik, so bili pa zato na dvorišču in terasi, oboje je zunaj. Ko so otroci malce obvladali zadeve, ko se je vse umirilo, pa so šli ven in to praviloma v vsakem vremenu.

Saj bo, malo potrpljenja.

Se strinjam.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:07:21   
maronine
meni se vseeno zdi,da se da malo boljše organizirat,ne?sej verjetno bi lahko ena pa tiste ,ki ne jokajo peljala ven al kako no?dajte vzgojiteljice še ve kako rečt,ko pridete domovuser posted image  mene osebno moti,da zaradi neorganizacije pač otroci niso na zraku,ki ne bom naštevala za kaj vse je pomembenuser posted image

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:22:29   
andea
Kakšne probleme imajo nekateri. Zadnič je ena mamica izjavla da morajo vsi otroci (tisti najmlajši od 11 mescev naprej) ob vstopu v vrtec sami hodit in sami jest, pa menda naj bi si še sami plenico zamenal. Je drugo mamico čist preplašila. Kr neki je spravla ven, pa sploh še nikol ni bla v vrtcu, tudi mimo ni šla da bi vidla kako poteka delo. Ustvarla si je neko sliko zdej jo pa podaja naprej.

Mislim da se morajo prvo otroci med seboj privadit, pa vzgojiteljice, da vidijo kakšne so sposobnosti vsakega. Manjše otroke je potrebno še preobut, mogoče malo oblečt in že samo to lahko vzame veliko časa. Mogoče bo prvi sprehod, sprehod do garderobe.

Lahko pa tudi mi starši peljemo otroke na sprehod.

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:24:31   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pa dajte vsem malo časa, no. Otroci se morajo navadit, priti do neke rutine, potem bodo hodili ven, na sprehod, igrišče, vse. Pri nas tudi niso prvi mesec ali dva hodili na igrišče in v peskovnik, so bili pa zato na dvorišču in terasi, oboje je zunaj. Ko so otroci malce obvladali zadeve, ko se je vse umirilo, pa so šli ven in to praviloma v vsakem vremenu.

Saj bo, malo potrpljenja.

Se strinjam.


Vse lepo in prav, se potrpi. Da pa bi imela tako kot moja sestra, ko so jim jasno rekli, da do pomladi ne bodo hodili ven, potem se je pa res za vprašat s kom je zdaj kej narobe. So bili celi problemi zaradi tega, največ so imeli problemov, ker se obe v vrtcu nista znali organizirat, prav videlo se je, kako se lovita z malčki. Obe sta bili 6 let pri tavečjih otrocih in zato sta bili kot zgubljeni kuri.
Da napišem dalje, da dejansko obstajajo tudi taki zaposleni,. ki resnično komaj čakajo, da imajo čimmanj otrok v skupini. Klic za vročinco ki to ni 37, 2 ; mehko blato, misleč da je driska....ko je sestra popizdila pri pediatrinji zakaj vse kličejo, sta se obe "deloma" umirili. Kako pa naj otrok kaka, če dobi 8 zobov v manj kot 14 dneh? Kdo ti da bolniško za take zadeve? Ma ni da ni, vidijo vsak flekec, vsako novo pikico...in kličejo.  Upam, da bo moja sestra imela letos kaj manj težav glede tega, ker tamali res ni nič bolan, če izzvzameš malo smrklja, sem in tja kakšna viroza..
Pika na I pa je način, kako ob 14 uri budijo vse po vrsti, ker onidve gresta takrat domov. user posted image user posted image user posted image user posted image Ok, naj gresta, ampak saj imajo itak zamenjavo.  Zadjnič je bila tudi ena močna, sestra je šla na šiht in so jo klicale ob 13-ih, da so mu merile vročino in ima 37,7 ; naj ga pride iskat. Ko pride tja jih je vprašala zakaj ga niso pustile spat, tako ali tako bi šel ob 14-ih domov. Odgovor: naju ni in pride študentka, ki ne ve kako s takimi. WTF????

Ja drage moje, tudi taki vrtci obstajajo. Rade volje bi napisala kje je to, pa ne bom, ni to moj namen.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:44:33   
maronine
ANDEA ni to noben  problem.je preprosto vprašanje o izkušnjah drugih mamic in načinu dela vzgojiteljic.moj namen ni nobeno "šimfane"vzgojiteljskega dela,temveč da mogoče najdemo kak kompromis,mogoče ima katera svojo podobno izkušnjo in bo drugim v pomoč. take ki ste prišle temo smetit,pejte drugam no.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 13:46:13   
maronine
pa še enkrat -ni govor o sprehodu ampak o odhodu na vrtčevsko igrišče!!

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 14:30:55   
Angel_Tian
Jaz imam otroka v vrtcu, kjer ni dneva, da ne bi šli ven. Razen no, če res ful lije.
To velja tako za velike kot za majhne.
Tamalo sem uvajala maja in sem pač z njo šla z vozičkom na sprehod (imajo v vrtcu sicer tudi vozičke, ampak jaz sem kar scojega tam puščala). In dokler ni lepo shodila, so jo pač vozile. Drugače pa na teraso z igrali ali na zelenico pa so tudi normalno šli. Blazine ali pa kar trava za puzanje so pri vsakem vrtcu.

Po drugi strani pa razumem tudi vzgojiteljice, ki imajo celotno skupino čisto na novo - te tamajhne mislim. Tu je razumljivo, če malo dalj časa potrebujejo, da se navadijo eden na drugega. So potem prvi sprehodi res samo do garderobe, potem še dodajo obuvanje, potem šele ven.
Res je malo škoda tako lepega vremena, ampak mogoče še jim lahko daš malo časa.


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 16:14:35   
Najaa
Na taveliko vrtčevsko igrišče ponavadi taki mali ne grejo, ker pridejo tja večji otroci in je prevelik cirkus za te male. Razen, če imajo posebej igrišče za ta male. Ponavadi imajo jaslične skupine svojo teraso, kjer se lahko otroci po mili volji sprehajajo, tako hodeči kot nehodeči se plazijo. Vsaj vrtci ki sem jih jaz vidla, so jih imeli.
Na sprehode pa začnejo hodit, ko vsi hodijo. Če je tole nova skupina, pol je čisto razumljivo, da še ne grejo ven, če nimajo svoje terase. Naj se otroci najprej navadijo eden na drugega in na vzg., pol pa menjajo okolje.

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 16:26:08   
andea
Pri nas je tako, da imajo oddelki jaslic vsak svojo pokrito leseno teraso, tako da od igralnice odprejo vrata in so otroci zunaj, ni potrebno preobuvanje, mogoče samo kakšno majčko, in tu se otroci lahko plazijo, kobacajo, ...
Igrišče pa je za večje skupine in manjši ne hodijo tja.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 17:31:07   
kajajaka
Pri nas so zunaj od prvega dne - se še lažje zamotijo na igrišču. Zunaj so čisto vsak da, razen v hudem dežju (sneg ponavadi ni ovira, jim damo pajace s seboj.
Na sprehode pa tako majhnih ne vodijo - dokler ne shodijo, ker nimajo vozičkov. Ampak igrišče je veliko ograjeno. Tiste, ki še ne hodijo posadijo v peskovnik in se z mivko igrajo.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 19:23:05   
ronja
Pri nas jih dajo v vozičke, če grejo na sprehod. Za samo zunaj bit imajo pa ograjen prostorček - ala terasico in jih samo ven spustijo, tam se pa lahko mali tudi plazijo okoli, ker ni nič nevarnegauser posted image . je pa verjetno normalno, da dokler se vsaj približno ritem ne ustali, da je teh "izletov" manj.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 19:58:55   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Na taveliko vrtčevsko igrišče ponavadi taki mali ne grejo, ker pridejo tja večji otroci in je prevelik cirkus za te male. Razen, če imajo posebej igrišče za ta male. Ponavadi imajo jaslične skupine svojo teraso, kjer se lahko otroci po mili volji sprehajajo, tako hodeči kot nehodeči se plazijo. Vsaj vrtci ki sem jih jaz vidla, so jih imeli.
Na sprehode pa začnejo hodit, ko vsi hodijo. Če je tole nova skupina, pol je čisto razumljivo, da še ne grejo ven, če nimajo svoje terase. Naj se otroci najprej navadijo eden na drugega in na vzg., pol pa menjajo okolje.


podpis, sploh pod odebeljeno. Pri uvajanju cele skupine teh malih je res najbolj pomembno, da se navadijo na vzgojiteljici in okolje, šele potem pridejo na vrsto raznorazne dejavnosti, tudi odhajanje ven ... bolj bi me skrbelo, če bi res "napovedali", da do pomladi ne bodo hodili ven, to pa res ni ok. jaz sem bila pa čisto presenečena, ker so naši šli včeraj že na sprehod, pa se tudi cela skupina 1-2 uvaja. imajo pa te vozičke za tamale, tko da se vsi lahko peljejo. sicer imajo pa zagotovo teraso, pa gredo (al bojo pa kmalu šli) tja na zrak.
pa pustite vzgojiteljicam in malčkom, da se malo navadijo en na drugega, tud vzgojiteljice so samo ljudje in morajo otročke spoznat in se navadit nanje ... bo kmalu za vse lažje user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 20:10:27   
ronja
Podpis pod najo. Če se šele uvajajo, je to prvo, vzg. tudi ne morejo hkrati tolažit 4ih novih otrok in rihtat ostalih (in teh) za ven... 

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 20:10:35   
nusi
pri nas so rekli, da prvi mesec ne gredo ven. ampak včeraj so že šli. Res pa je, da je pol skupine že bolane in te ki so ostali ne jokajo kaj dosti.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
13.9.2011 22:35:15   
Ribica **
Lani sem bila prisotna na uvajanju 1-letne deklice in od zacetka se niso hodili ven, niti na teraso ne, ker je rekla vzgojiteljica, da to delajo postopoma - ko se vsi privadijo igralnice, gredo dalje, v neznano okolje, torej na teraso. user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
14.9.2011 0:13:57   
lilip
Pri prvi punčki, ki je bila v skupini 1-3 so šli na sprehod že 1. septembra. Je pa vrtec v peš coni, tako da ni prometa. Vzgojiteljica je imela cca 25 let delovne dobe, pomočnica pa 10 let.
Letos je pa šel fantek v vrtec, tudi v skupino 1-3, pa so šli 5. dan na igrišče. Od takrat hodijo vsak dan. Na sprehod še ne hodijo, ker pravijo, da morajo še "natrenirat" držanje za roke. Sta pa vzgojiteljici stari 24 in 25 let. Vse 4 se mi zdijo super, res nisem komplikator, se pa vidi, da fantkovi vzgojiteljici nimata toliko izkušenj, vendar se imajo po mojem kljub temu super:-)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?