|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   varstvo pri tašči
18.5.2010 11:51:50   
lejla14
Pozdravljene!

Saj ne vem, v katero temo točno spada to moje pisanje, če ne pa premaknite. A da se vsaj izkašljam.

Naš dveletni fantek je še vedno v varstvu pri tašči. Zjutraj ga tja peljemo že pred šesto, popoldne pa je bil vedno dlje tam. Kajti ko sem prišla, se je naprimer še igral zunaj ali pa noter, dostikrat pa se je zgodilo, da ko sem prišla pred stanovanje, ni bilo nikjer nikogar. In tako sem resda podaljševala čas, ko sem ga šla iskat, kajti občutek sem imela, kot bi mi ga ne imela prav velike volje dati. Saj ko jaz rečem, da gremo domov, se je ona npr. še lotila igrat z njim. In tako sem zadnje čase hodila ponj šele nekaj pred sedmo, ker sem sicer tudi po uro čakala tam, da se odpraviva. Ali pa je hodil ponj mož, ko je prej končal.
Včeraj pa, ko spet ni bilo pred sedmo še nikjer nikogar, mi je pa dvignilo pritisk do daske. Počutim se, da moram za svojega lastnega otroka moledovat, da ga dobim domov. In je niti poklicat ne morem na mobi, ker ga pač nima, da bi vsaj vedela, kje sta v okolici. Že res, da skrbi zanj in tudi tast, če je bil dež, naju je peljal domov - ampak vseeno, ne upam si reči, naj bo fant pripravljen, ko pridem ponj in potem se tako počutim. S kom je kaj narobe?



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 11:55:20   
uškinamama
Stvari , ki so zastonj  -so najdražje user posted image .

Tudi tukaj bo verjetno zalegel pogovor -tašči in tastu rečeš, da imata popoldne še opravke in , če ti ga lahko pripravi za odhod ( se pravi , da malemu pove,da zdaj pride mama, da prenehata z igro).  Srečno.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 11:57:03   
ledenaa
Podalševala si TI SAMA čas
Torej user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 11:58:18   
kakadoo
S tabo! Tašči lepo razloži, da se ti mudi domov in da naj malčka pripravi
ob določeni uri. Zdaj če sama zamujaš je to tvoj problem. Če nima telefona da bi ji sporočila
kdaj prideš, ji pač zjutraj povej naj bo ne vem... ob cca 6h spedenan, da ga samo vržeš v avto in
greš. In nima bit čist kaj narobe. Ko boš prišla, ga primeš, daš v avto in greš.
Če pa bo čudežno izginila, pa imaš tehten razlog da popizdiš.

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 11:59:30   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: lejla14

In tako sem resda podaljševala čas, ko sem ga šla iskat, kajti občutek sem imela, kot bi mi ga ne imela prav velike volje dati. Saj ko jaz rečem, da gremo domov, se je ona npr. še lotila igrat z njim. In tako sem zadnje čase hodila ponj šele nekaj pred sedmo, ker sem sicer tudi po uro čakala tam, da se odpraviva. Ali pa je hodil ponj mož, ko je prej končal.  In si do sedme brez otroka?!! Jaz znorim! Že itak so tako kratki dnevi, pa da mi bo nekdo kradel moj čas z otrokom user posted image Ni šans! Vse v dogovoru z obeh strani. Saj ne rečem, da včasih ne paše, ampak naša je dopoldan v vrtcu, pa če si enkrat v mesecu zaželi popoldan k mami, pa naj ji bo. Ampak: da je cel dan od babice in dedka... Ne-ne, saj je tvoj otrok, ne njun, bolj bo poznal navade njiju, kot tebe!



_____________________________



(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:00:45   
3jeMi
za začetek ti povem, da je meni moja (moja!!!) mama rekla (bolj za hec, seveda), da lahko malega dam kar njima, midva naj ga pa hodiva obiskovat user posted image ...

mislim, da sta že v štartu z možem naredila napako, ker nista otroka popokala takoj, ko sta ga prišla iskat, še najbolj pa, da si uro svojega prihoda prestavila na kasneje, na sedmo uro... kdaj pa si potem ti s svojim otrokom?...

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:02:59   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: lejla14

Pozdravljene!

Saj ne vem, v katero temo točno spada to moje pisanje, če ne pa premaknite. A da se vsaj izkašljam.

Naš dveletni fantek je še vedno v varstvu pri tašči. Zjutraj ga tja peljemo že pred šesto, popoldne pa je bil vedno dlje tam. Kajti ko sem prišla, se je naprimer še igral zunaj ali pa noter, dostikrat pa se je zgodilo, da ko sem prišla pred stanovanje, ni bilo nikjer nikogar. In tako sem resda podaljševala čas, ko sem ga šla iskat, kajti občutek sem imela, kot bi mi ga ne imela prav velike volje dati. Saj ko jaz rečem, da gremo domov, se je ona npr. še lotila igrat z njim. In tako sem zadnje čase hodila ponj šele nekaj pred sedmo, ker sem sicer tudi po uro čakala tam, da se odpraviva. Ali pa je hodil ponj mož, ko je prej končal.
Včeraj pa, ko spet ni bilo pred sedmo še nikjer nikogar, mi je pa dvignilo pritisk do daske. Počutim se, da moram za svojega lastnega otroka moledovat, da ga dobim domov. In je niti poklicat ne morem na mobi, ker ga pač nima, da bi vsaj vedela, kje sta v okolici. Že res, da skrbi zanj in tudi tast, če je bil dež, naju je peljal domov - ampak vseeno, ne upam si reči, naj bo fant pripravljen, ko pridem ponj in potem se tako počutim. S kom je kaj narobe?




zakaj ne?...otrok je tvoj in TI določaš kdaj gre domov......na tvojem mestu bi že zjutraj povedala kdaj pridem ponj in zahtevala da takrat je mali prištiman za odhod......če se ne boš zabunila,ju lahko še kdaj čakaš pred vrati,ne da bi vedela kje sta

pa srečno

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:06:34   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: lejla14

Pozdravljene!

Saj ne vem, v katero temo točno spada to moje pisanje, če ne pa premaknite. A da se vsaj izkašljam.

Naš dveletni fantek je še vedno v varstvu pri tašči. Zjutraj ga tja peljemo že pred šesto, popoldne pa je bil vedno dlje tam. Kajti ko sem prišla, se je naprimer še igral zunaj ali pa noter, dostikrat pa se je zgodilo, da ko sem prišla pred stanovanje, ni bilo nikjer nikogar. In tako sem resda podaljševala čas, ko sem ga šla iskat, kajti občutek sem imela, kot bi mi ga ne imela prav velike volje dati. Saj ko jaz rečem, da gremo domov, se je ona npr. še lotila igrat z njim. In tako sem zadnje čase hodila ponj šele nekaj pred sedmo, ker sem sicer tudi po uro čakala tam, da se odpraviva. Ali pa je hodil ponj mož, ko je prej končal.
Včeraj pa, ko spet ni bilo pred sedmo še nikjer nikogar, mi je pa dvignilo pritisk do daske. Počutim se, da moram za svojega lastnega otroka moledovat, da ga dobim domov. In je niti poklicat ne morem na mobi, ker ga pač nima, da bi vsaj vedela, kje sta v okolici. Že res, da skrbi zanj in tudi tast, če je bil dež, naju je peljal domov - ampak vseeno, ne upam si reči, naj bo fant pripravljen, ko pridem ponj in potem se tako počutim. S kom je kaj narobe?



A tebe otrok sploh dojema kot mamo? Ne vem mogoče se kruto sliši. Otrok cel dan preživi s taščo, vse lepe reči se dogajajo brez vaju. S tabo/vama je mogoče dve uri. Pa še potem sledi večerja, kopanje in spat.

Sta pa kriva vidva, da je tako daleč prišlo.

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:11:17   
ajsek
Jaz si tega sploh ne morem predstavljat, da ti pohlevno sediš in čakaš, da bo tašča pripravljena "vrnit" otroka. Wtf? Ko ste se dogovorili za varstvo, bi morali doreči, do kdaj to varstvo traja. In če je to do 4ih, ga nima ona kaj okrog vozit do sedmih. Ti pa še podaljšuješ čas in kasneje hodiš ponj, namesto da bi že prvič odločno rekla, da si prišla po otroka in da se bosta jutri igrala naprej, nasvidenje.

Poleg tega bi pa na tvojem mestu resno razmislila tem, da bi ji kupila mobitel, tako ne bo več izgovora nedosegljivosti.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:11:28   
aleži
IZVIRNO SPOROČILO: lejla14

domov - ampak vseeno, ne upam si reči, naj bo fant pripravljen, ko pridem ponj in potem se tako počutim. S kom je kaj narobe?



narobe je, da ji ne poveš kaj si želiš. Moreš tudi tvojemu otroku razložit, da si ga prišla iskat in da je čas, da gresta domov. Tvoja tašča ti ne bo nič zamerila, še vesela bo, da greste, da bo ima malo mira user posted image  in da se bo spočila.
Jaz sem imela oba otroka v varstvu pri tašči in očetu, sem že na začetku jima dala vedet, da ko končam službo, da gremo domov. Včasih smo se zadržali malo dlje, da pa bi vsak dan hodila domov po 19h ali 20h..user posted image  so še doma opravila katera jih je treba naredit: kopanje, cartanje, večerja....
Pogovori se!!

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:22:05   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Jaz si tega sploh ne morem predstavljat, da ti pohlevno sediš in čakaš, da bo tašča pripravljena "vrnit" otroka. Wtf? Ko ste se dogovorili za varstvo, bi morali doreči, do kdaj to varstvo traja. In če je to do 4ih, ga nima ona kaj okrog vozit do sedmih. Ti pa še podaljšuješ čas in kasneje hodiš ponj, namesto da bi že prvič odločno rekla, da si prišla po otroka in da se bosta jutri igrala naprej, nasvidenje.

Poleg tega bi pa na tvojem mestu resno razmislila tem, da bi ji kupila mobitel, tako ne bo več izgovora nedosegljivosti.


Se strinjam.
Pol si ceče dneve brez otroka? Joj, meni se strga.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:22:10   
Nina00
TI si njegova mama in TI odločaš kdaj gresta!
Veliko lažje bi ti bilo, če bi že na začetku tako postavila stvari, namesto, da si sama podaljševala čas svojega prihoda.
Pogovori se s taščo, da sta z možem ugotovila, da je mali veliko premalo doma z vama in da boš začela po njega hodit ob npr. 16h. Da jo prosiš, da ima takrat pripravljene stvari za domov. Nikar ne obtožuj, da ga preveč zadržujejo itd. Samo vse lepo povej, nato pa se ti drži dogovora in bodi ob določeni uri tam. Ko prideš ga popakiraj. Če se ravno igra, ga preusmeri, kaj boste delali doma in ga odpelji. Morda se ti bo na začetku mali upiral, ker je on sedaj navajen na tak ritem. Naj te to ne vrže s tira.
In v vsaki situaciji, ko si ne boš upala rečt, kako naj bodo stvari glede tvojega otroka se spomni na moj prvi stavek.
Srečno! Če pa se stvari ne bo dalo urediti tako, da bi bil mali popoldne doma, pa ti svetujem, da ga vpišeta v vrtec.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:33:00   
ronja
Z obema: z njo, ker ne dojame, da je to vseeno, kljub temu, da ga ona varuje, vajin otrok. In s tabo in tvojim možem, da ji to dopuščata. Vsekakor je bilo narobe, da si popustila in prišla kasneje ali pa čakala, kdaj se bosta do konca naigrala. Prvič to res vse naredimo - pa naj se babica in vnuček igrata, a ni to fajn videt... Drugič tudi... 10tič pa ne več. Moraš postavit meje - ne samo otroku, ampak tudi starim staršem (in tem je praviloma to precej težje dopovedat kot pa otrokomuser posted image ). Pa ne odstopat od njih.

Če pa se umikaš, se ona širi, seveda, ker ji pustiš. Moja tašča je ista in bi gotovo čisto enako reagirala - gre točno do tja, dokler ji še pustimo in vedno bo poizkušala meje še malo premaknit. Zdaj to veva in jih pač bolj varujevauser posted image (beri: varuje jih on, jaz samo pazim, da je vedno zravenuser posted image ). Dokler si vljuden in prijazen in se umikaš, te pa gazijo, zakon močnejšega, nimaš kaj... Verjemi, poznam, čeprav ne v tej meri, ker pač nikoli ni pazila najinih otrok in ker sem jaz mama, ki hoče bit veliko s svojimi otroki, tako da ne bi prišlo v poštev, da ju cel dan ne vidim...

Je pa moja tašča delala popolnoma isto: ko smo hoteli it, je malo odnesla stran, dokler je bila še dojenček oz. se kasneje začela igrat z njo kaj takega, kar mala obožuje, itd... Ampak na srečo je šlo pa to lubiju tako na jetra, da smo kljub vsemu takoj spokali in zdaj je boljše (kar ne pomeni, da ne proba več, samo zdaj pač spokamo, če je ona tu, jo pa tudi on včasih kar mal napodi ven, da je meni prav neprijetno, ker si ne predstavljam tako svoje mame napodit... pri nas smo bolj na subtilni ravni, nekak daš vedet, da zdaj maš pa dost, pa tadrugi v principu šteka, če ne prvič, tadrugič pa ziher. Njegova mami sicer šteka, ampak ko vidi vnuke, ji je za vse ostalo vseeno in zato se pač drugače vede do nje - jaz se še ne morem, zato pa nočem, da se vidimo, če njega ni zraven...) Zdaj pa tako ni več problema, ker Ronji to ni bilo všeč, ker je preveč silila vanjo in navadno rada gre domov.

Hočem ti rečt, da absolutno ne smeš kar popustit in čakat, da se bosta pa naigrala do konca. Ti prideš, hočeš it z malim in ona prinese lego kocke, recimo. Ti rečeš, "Mali, zdaj pa greva, pusti babico, se bo sama igrala z legokockami, če ji bo pasalo, jutri zjutraj se bosta pa spet skupaj. Midva pa bova doma delala to in to (kaj kar ima tudi rad)." Da se spomni on, da je tudi s tabo lepo, pa da ve ona, da se ne boš kar tako dala.

Pri nas je tašča poizkušala zavlačevat s tem, da jo bo kao ona oblekla in seveda je to potem trajalo reci in piši 55 minut (sem parkrat pogledala na uro, to je povprečjeuser posted image ) in od takrat naprej sem lepo vzela Ronjo in rekla, da bova kar sami, ker nama gre to hitreje in potem se je ona pa kar naenkrat naučila jo oblečt neverjetno hitro, če je bilo trebauser posted image .

Probava pa še zmeraj in vedno bo. Zato pa zdaj ne ponujam več prstov, ker mi ni do tega, da mi odgrizne roko. Ne hodim več sama k njej in je nikoli ne povabim, če ni lubija zraven. Zakaj bi izzivala, če vem, da se ona vpričo njega lepše obnaša, manj izsiljuje (ker pač ve, da ne more, ker jo on postavi tja, kamor je treba,jaz pa se nekak ne morem pripravit, da bi bila dovolj groba), pa če vem, da je meni dovolj in bi kvečjemu enkrat znorela, kar pa nisem ziher, da bi dobro vplivalo na odnose...
Boljše, da imamo korekten odnos, ampak nič več kot to. Res pa je, da mi ne pazi otrok, imamo vrtec, če kdaj rabimo pa tudi veliko drugih ljudi, da jim lahko rečem.

Tvoja tašča ti ne bo nič zamerila, še vesela bo, da greste, da bo ima malo mira user posted image in da se bo spočila.

To sicer dvomim, sicer ne bi vsakič probala zamotit otroka, kadar bi moral domov, ampak bi ga lepo pomagala spravit - oblečt in obut - za domov. Ampak kljub temu, da verjetno ne bo prav srečna, moraš to naredit.

Jutri povej tašči, da prideš malega iskat ob 16:00 ali kdaj pač hodiš iz službe (če gresta že pred 6to, potem verjetno prideš še prej?) in da naj bosta prosim takrat doma in da gresta vidva potem direkt domov, pa da bi rada, da je od zdaj naprej tako. In ko prideš, se tega drži.

In ne pričakuj, da ne bo več poizkušala, ker je to redko. Ti želim,da bi bilo tako, ampak pričakuj pa rajši, da boš rabila trdne živce in veliko volje.

Vso srečo! In trdne živce in veliko volje ti želim!

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:33:44   
ronja
Se strinjam.
Pol si ceče dneve brez otroka? Joj, meni se strga.



Podpis. In to samo zaradi neke vljudnosti! Ne zato, ker bi si dejansko to želela ali bi ji bil otrok odveč!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:38:28   
kristinaj
tašči povej, da naj bo mali ob določeni uri odpravljen, ker gresta domov, po nakupih, h komu na obisk, pa tudi če si izgovor izmisliš...

mislim,da to sploh ni težko..

in nenazadnje je dovolj star in rabi družbo svojih vrstnikov zato, ga vpiši vrtec...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:41:43   
soncek3
Ronja, super nasvete si dalauser posted image . Podpis

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:53:28   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
tašči povej, da naj bo mali ob določeni uri odpravljen, ker gresta domov, po nakupih, h komu na obisk, pa tudi če si izgovor izmisliš...


Se ne strinjam.
Najbrž je res lažje izognit se konfliktu z izmišljenim izgovorom, ampak take zadeve je treba razčistit. A mora mamica res imet nek zunanji razlog (obisk, trgovina,...), da pride po otroka? A je to normalno stanje, da je otrok do 7ih zvečer pri babici, mamica ga pa "dobi" samo takrat, ko obstaja nek upravičen razlog, da gresta?
Dajte se malo bolj postavit zase, no. Predvsem naj se pa vaši možje malo bolj angažirajo v vse skupaj. A je v tej zgodbi očetu otroka normalno, da njegova žena pred vrati čaka in prosi za lastnega otroka?

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 12:55:53   
lejla14
Hvala vam, punce.

Ja, saj vem, da sem tudi sama sokriva, ker sem raje popuščala in upala, da sama uvidi, le da se tega nisem zavedala. In ja, bo res, da se mi zadnje čase že pozna, da se mi trga, ker pridem domov malo pred četrto in potem čakat skoraj do sedme brez otroka. Saj ena urca malo počitka doma je na začetku pasala, ampak zdaj ko so skoraj tri...

Ronja, zdaj vsaj bolje doumevam, da nismo edini primer, čeprav ne čisto enak. Se bom pač morala naučit postavit zase in za otroka, to je pa tudi dobro, čeprav že zdaj vem, da me bo stalo energije. Pa še na moža sem se morda zanašala, da bi on kaj rekel. Se oba strinjava, da tako ne gre, pa sva zgleda oba popuščala.




(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:02:06   
ronja
ajsek, podpis! Pri meni je bilo isto, sem tudi "bežala" iz lastnega stanovanja (ki ga nista onadva kupila, da ne bo kak komentar;)... ker je samo to pomagalo... Dokler nisem enkrat imela dovolj in točno tako povedala lubiju: kaj moramo res met nek razlog, da NE pridemo? A ne bi moralo bit obratno - da moramo met razlog, DA pridemo? (ker se tudi njemu ni dalo hodit, meni je pa neumno hodit zaradi krivde - videt se je treba zato, ker si vsi to želimo, ne pa zato, ker en nabija občutke krivde...) Se je zamislil in od takrat ni več problema, pridemo, če nam pašeuser posted image . (se še zgodi, da kdaj izsiljuje, ampak vedno manjkrat kaj doseže s tem, zdaj samo še ob "posebnih situacijah", bomo pa tudi to rešili - počasi, hehe).

Kajti ko se vprašaš, ali bi ti to delal svojim otrokom, ti je naenkrat kristalno jasno, kaj je prav in kaj ne.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:09:24   
ronja
Ja, saj vem, da sem tudi sama sokriva, ker sem raje popuščala in upala, da sama uvidi,

To se navadno ne zgodi iz enostavnega dejstva, da njej tako, kot je zdaj, paše. Zato ne bo nikoli uvidela, da tebi pa to ne paše, ker dokler gre, teraj, miki! to je miselnost te generacije žensk - verjetno ker direktno niso smele nič rečt, pa so potem z raznimi podtalnimi forami prišle do svojega in to še naprej izkoriščajo. ni pa to prav in se ne smeš dat, saj gre za tvojega otroka!

Se bom pač morala naučit postavit zase in za otrok

Ja, res je, to se mora vsaka mama naučit, ni nam v zibko položeno - naravno nam je dano samo to, da čutimo,d a je to prav in da nam je grozno brez otrok. Kako pa dejansko zarjovet, se pa moramo priučit;) Ne, nisi edina, odpri DIPO, tam maiš milijon tem "tašča..." in pri večini je problem v tem, da si tašča hoče prilastit vnuke - na ta ali oni način.

Jaz sem imela srečo, da mi je kar Ronja pokazala, da tako ne bo šlo: je jokala, ker sem bila nesrečna. In mi je kapnilo: ona bo nesrečna, če bom jaz nesrečna, to kar ti povsod piše, ampak dokler ne vidiš, ne veš, da to tako dobesedno drži... Misliš, da lahko malo potrpiš, pa malo več tudi, pa fejst tudi... Ampak ko si mama, ne moreš več "potrpet", ker s tem "trpi" tudi tvoj otrok. Zato se moraš naučit branit svoj teritorij, če pač niso drugi osebki taki, da bi ga kolikortoliko spoštovali in bi lahko v miru živeli skupaj. Eni so - z njimi se ni treba nič kregat, moj tast je tak - nikoli me ne moti, če je tu ali če smo mi tam, nikoli nimam občutka, da bi si lastil koga, pa ga malidve obožujeta in sta ful radi z njim! Ampak niso vsi taki. Moraš najt drug sistem, če prvi ne pali.

Se oba strinjava, da tako ne gre, pa sva zgleda oba popuščala.

To je dobro, naj ostane tako. Vsekakor če se stvari ne bojo poboljšale (da ti tašča še naprej jemlje sina in ni ob dogovorjeni uri doma z njim), potem enostavno oddaj vlogo za vrtec in to tudi povej. če ne dobiš vrtca, najdi varuško (kaka študentka ni tako draga, pa ti bo gotovo vrnila otroka oz. ti ga bo verjetno celo na domu pazila)... Ker boljše za otroka drugo varstvo kot pa to, da otrok nima mame.

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
18.5.2010 13:13:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:13:27   
K_a_t_i
Jaz pa si ne morem pomagat, da ne bi pomislila, da verjetno ta ista tašča potihem tarna, da ima tvojega otroka cele dneve. Kdaj si pa ona odpočije?
Ne vem no, če končaš službo malo pred četrto, mi ni jasno zakaj hodiš ponj ob 6h, 7h,... No, tudi to ne, zakaj je tam že pred šesto user posted image Naslednji korak je, da naj pa tam še spi, da se dete ne bo matralo in ga boste zbujali pa vozili sem in tja.

Tašči povej, da si ji hvaležna, ker ti čuva otroka, ampak da se ti zdi pošteno, da ima tudi ona kaj svojega časa ter da bo zdaj naprej tamal tam od 7h do 16h. Razen seveda izjemoma, če bosta z možem oba na isti dan imela kaj nujnega. To pa itak boš vedela že kak dan prej, da se boste skupaj dogovorili, če vsem ustreza.

Ne, res ne vidim kako je tukaj tašča kaj kriva. Men se zdi, da se tebi ne da ukvarjat z lastnim otrokom...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:21:48   
Ana009

Ronja je prav super napisala.
drugace pa lejla.. ne sekiraj se za to, kar je bilo... Od danes naprej vzemi otroka od babice prej in bodite skupaj... nic se ni zamujeno! Pa uzivjate skupaj!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:36:28   
MAŠKA
Jaz bi ji enostavno povedala, da otrok gre domov takoj po službi, ker smo družina in smo radi skupaj in komaj čakam, da sem z otrokom. Saj si vendar ti mama.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Ana009)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: varstvo pri tašči
18.5.2010 13:37:12   
lejla14
  Ne vem no, če končaš službo malo pred četrto, mi ni jasno zakaj hodiš ponj ob 6h, 7h,... No, tudi to ne, zakaj je tam že pred šesto user posted image
Vsakemu itak ne more bit vse jasno, meni pa tudi ni pomembno, da pišem čisto vse podrobnosti. In zjutraj je tam že tako zgodaj, ker mene čaka še ena ura vožnje do službe in popoldne nazaj, zato mi je tudi najprej pasala ura počitka. Pa še leta najbrž dodajo svoje.


 Ne, res ne vidim kako je tukaj tašča kaj kriva. Men se zdi, da se tebi ne da ukvarjat z lastnim otrokom...
 O tem je že zgoraj spisano, nikoli ni samo en kriv.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




znamke igrač
sindarin

Katere znamke igrač najpogosteje kupujete za otroke mlajše od 1 leta?

Chicco (17%)

Fisher Price (28%)

Tiny Love (14%)

Playgro (3%)

drugo (5%)

znamka mi ni pomembna (34%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!