|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   več kot 4 obroki?
28.10.2009 19:51:36   
akin
Mene pa zanima, če vse dajete svojim otročkom le 4 obroke goste hrane ali je s tem tudi podobno kot z dojenjem in imajo otroci zelo različne potrebe?
Namreč ko bereš o dojenju tudi dobiš kdaj vtis, da se doji le kake 5x na dan, potem pa v pogovorih z mamicami izveš, da je takšnih otrok dejansko zelo malo in se ogromno otročkov doji na uro pa pol ali še pogosteje.

Tudi naša, sedaj 8 mesečnica, je namreč sodila v to skupino lakotnikov. Sedaj je na gosti hrani, ampak meni še vedno niti slučajno ne znese s tako majhnim številom obrokov.
Je pa res, da v obroku gh ne poje skoraj nikoli 200 g, ampak najpogosteje kakih 100-120g. Zjutraj jo najprej podojim (ker je zgodnja, je to nekje od 5h-6h), potem ima okoli 8h zajtrk. Do kosila je še zelo daleč, zato je vmes dojenje. Od 12h-13h poje kosilo. In ker je do večerje še zelo zelo daleč, se vmes še 2x podoji. Popoldanske malice še nisem uvedla, jo bom v kratkem. Ob 18.30 ima večerjo, po kopanju pa čez kako uro še dojenje in spanje. Pa seveda dojenje še ponoči...

A je to normalno, al imate res vsi le tako malo obrokov? Ne vem al naj jo tolikokrat še dojim vmes, al naj ji dam več obrokov goste hrane al večkrat kakšen keks vmes...

Razmišljam, če sem morda prezgodaj ukinila dojenje po obroku, ampak ko je pojedla kakih 100g ni več zahtevala podoja, tako da ji potem niti nisem več ponujala. A je možno, da je to razlog za to, da ima recimo manjši želodček in je zato pogosteje lačna? Moram pa povedat, da tudi ko sem jo na začetku po obroku še podojila, je vseeno bila čez dobri 2 uri spet lačna.

Sicer je njena teža normalna, ima zelo lepe mišelinke, čeprav tabele pravijo, da je čisto povprečne teže in velikosti :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: več kot 4 obroki?
28.10.2009 19:55:50   
tasa_m
midve imava takole:
  • nekje ob 7-7.30 zajtrk (namreč zbudi se okoli 7h),
  • okoli 10,30 kakšna sadna kašica ali pa skutka,
  • med 12-13 uro kosilo,
  • okoli 16h kakšen puding ali pa mlečna kašica (če sva takrat na sprehodu dobi kar puding, česva doma pa mlečno kašico)
  • okoli 19h pa flašo AM.
Sva pa samo na GH, dojit sva se prenehali mesec dni nazaj.

Lp user posted image


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 28.10.2009 19:56:08 >

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: več kot 4 obroki?
28.10.2009 20:14:24   
misamuk
tasa_m:  kaj pa ponoči? in koliko je stara tvoja punčka?
pozdravček

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: več kot 4 obroki?
28.10.2009 20:37:03   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

tasa_m:  kaj pa ponoči? in koliko je stara tvoja punčka?
pozdravček
ponoči pa se zbudi 1-krat in ji naredim AM nekje 150ml.Stara pa je 8.mesecev

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 7:25:30   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

Sva pa samo na GH, dojit sva se prenehali mesec dni nazaj.


AM ni GH, je mleko. user posted image

Moja 10-mesečnica je pa takole:

08-09: 210 ml AM
13-15: kosilo (tak razpon je odvisen od njenega spanja, ki ni reden)=zelenjava + ogljikovi hidrati, na par dni meso
16-18: kombinacija malice in večerje (zopet odvisno, kdaj je jedla kosilo)=sadje z mlečnim proizvodom, kuhano polento, zdrobom, ovsenimi kosmiči, včasih pripravljeno kašico iz vrečke...
19.30-20.00 - 180 ml AM
ponoči nič

Poskusila sem obroke na 3 ure, da bi jih bilo vsaj 5, vendar neuspešno. GH pa poje včasih 5 žličk, maksimalno pa nekje 150 ml.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 8:26:52   
Katy78
Moj Nik ima že od uvedbe GH 5 obrokov na dan, potem pa še flaško tik pred spanjem. Od začetka je bil npr. 1 obrok GH in 4 obroki mleka, potem pa smo postopno prišli do 5 obrokov GH na dan+flaška za pocrkljat tik pred spanjem.

Urnik pa je pribl. tak:

6:30-7:00 - polenta, ovseni kosmiči, kruh s sirom ipd.
10:00-10:30 - sadje
12:30-13:00 - kosilo
16:00-16:30 - jogurt, skuta, kefir in notri nekaj sadja
18:30-19:00 - mlečna kaša ali kruh in mleko
19:30 - flaška za lahko noč (spije največ 100ml)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 8:29:05   
Katy78
Pozabila sem še napisat, da je vseh teh 5 obrokov zelo konkretnih, vedno najmanj 200ml (če ne še več, že kar nekaj časa ne merim več), razen dop. in pop. malice je nekaj malega manj. Lakotnik, ni kaj. user posted image  Kilaža je pa povsem primerna.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 8:31:56   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: akin

Zjutraj jo najprej podojim (ker je zgodnja, je to nekje od 5h-6h), potem ima okoli 8h zajtrk. Do kosila je še zelo daleč, zato je vmes dojenje. Od 12h-13h poje kosilo. In ker je do večerje še zelo zelo daleč, se vmes še 2x podoji. Popoldanske malice še nisem uvedla, jo bom v kratkem. Ob 18.30 ima večerjo, po kopanju pa čez kako uro še dojenje in spanje. Pa seveda dojenje še ponoči...



Jaz bi na tvojem mestu dopoldne med zajtrkom in kosilom ponudila sadje, popoldanska malica pa naj bo že jogurt ali skuta. Če sem prav razumela, ima za obe malici še vedno dojenje?

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 9:18:49   
Tea 1
Pri nas je tako:

- ob 8 dojenje
-ob 10 sadje
-potem dojenje kadar želi
-ob 3 zelenjava, vsak drugi dan meso
-ob 4 dojenje
-ob 6 žitna kašica
-ob 8 dojenje
-dojenje še 3-krat čez nočuser posted image

Naj povem, da je star 7 mesecev, gosto hrano uvajamo že mesec in pol. Nikoli ne pokaže interesa za gosto hrano. Za vsako žličko se borimo. Poje tam 5 do 10 žličk, pa še to skoraj na silo.
Če komu povem, da ne je rad, mi sigurno noben ne verjame, ker je drugač tak bajsi, ma 12 kil in 77 cm.
Ampak bi se samo dojil in ker mam še zadosti mleka je zaenkrat ok.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 10:55:36   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Tea 1

Pri nas je tako:

- ob 8 dojenje
-ob 10 sadje
-potem dojenje kadar želi
-ob 3 zelenjava, vsak drugi dan meso
-ob 4 dojenje
-ob 6 žitna kašica
-ob 8 dojenje
-dojenje še 3-krat čez nočuser posted image

Naj povem, da je star 7 mesecev, gosto hrano uvajamo že mesec in pol. Nikoli ne pokaže interesa za gosto hrano. Za vsako žličko se borimo. Poje tam 5 do 10 žličk, pa še to skoraj na silo.
Če komu povem, da ne je rad, mi sigurno noben ne verjame, ker je drugač tak bajsi, ma 12 kil in 77 cm.
Ampak bi se samo dojil in ker mam še zadosti mleka je zaenkrat ok.

No ja no, otrok rad je, ni kaj. Ima 9 obrokov, pa še dojiš ga čez dan kolikor hoče. Dojenje je tudi hrana, voda vsekakor ni. Pa še kalorična je povrhu. Saj je tudi konkreten dojenček. Je pa dejstvo, da če je na 1-2 uri, ne bo pojedel več kot par žličk. To pa ne pomeni, da je neješč.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 12:44:16   
Greenie
Pri naši skoraj 6 mesečnici je pa tako:

6.30 AM (200ml)
10:00 gres ali mlečna kašica (180 ml)
13-14 zelenjava (200 ml)
17-18 sadje (200-300 ml)
19:30 AM + rižolino po flaški (200 ml)

Ponoči ji ne ponujam hrane, če se zbudi ji dam dudo ali čaj. Mislim, da je problem v tem, ker ji tolikokrat ponujaš dojenje in ga ima morda celo samo za žejo, ponudi ji tudi vodo ali čaj. Jaz sem kljub nasvetom strokovnjakov ponujala tudi čaj, za večerjo dala pa AM in že od 2. meseca prespimo celo noč, obrokov je bilo pa 5 tudi takrat.

Je pa res, da naša tud včasih neha jest po 100ml, malo počakam, ji dam čaj, da splakne, in potem lepo poje še enkrat toliko. Poskusi tako in črtaj potem tisto vmesno dojenje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 17:15:00   
akin
Katy78 - ja, obe malici sta še vedno dojenje, prav si razumela. Hvala za predlog, v to smer sem tudi sama razmišljala. Se pa sprašujem, če z dajanjem več obrokov ne padem morda v začarani krog, ker je po eni strani logično, da če je več obrokov, potem ne poje v enem obroku količinsko dovolj in je potem tudi spet prej lačna.... Ampak ker je seveda ne bi rada "stradala", da preide počasi na 4 obroke, iščem tu malo potrditve, da izvem ali je še več takih otročkov, ali sem ga morda sama kje polomila...

Greenie, ne vem ali je drugi del tvojega odgovora namenjen meni ali Tei1. Kakorkoli, moji čez dan zelo pogosto ponujam vodo, ponoči pa je takoj histerija, če ji samo pokažem flašo :) Tudi sicer ni nikoli marala ne flaše ne dude, šele sedaj se je navadila na pitje vode ali čaja iz flaše. Nikakor pa noče iz flaše pit mleka.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: več kot 4 obroki?
29.10.2009 18:28:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: akin

Se pa sprašujem, če z dajanjem več obrokov ne padem morda v začarani krog, ker je po eni strani logično, da če je več obrokov, potem ne poje v enem obroku količinsko dovolj in je potem tudi spet prej lačna....



5 obrokov dnevno je zdrav način prehranjevanja že za odrasle, kaj šele za majhne otroke. Saj za majhne želodčke je dobro, da se pri enem obroku, ne napokajo preveč. Zajtrk, kosilo in večerja so pri nas bolj "močni" obroki, obe malici pa sta bolj "premostitvena" obroka, da lažje zdrži do kosila oz. večerje. Sicer pa so potrebe otrok različne, enemu je dovolj 4 obroke, drugi pa jih rabi 5. Ravnaj se po željah svojega otroka. Če vidiš, da ji 5 obrokov ustreza, jih naj jima 5. Bodo morda res količinsko manjši, kar je za majhen želodček pravzaprav dobro, ampak če jih je 5, bo naslednji tudi prej na vrsti kot če bi bili štirje in naj zato med dvema obrokoma ne bi bila lačna. Pri nas je razmik med obroki nekje 3-3,5 ure, odvisno kako čez dan spi in med obroki ni lačen (razen če ima res slab dan, pa da kakšnega obroka poje res malo), pa je velik požeruhec.

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: več kot 4 obroki?
30.10.2009 9:58:07   
dushka
mi imamo pri 8 mesecih tako:

ob 7.30: zajtrk- mlečna kaša
ob 10.30: malica- jogurt ali skuta
ob 13.30: kosilo- zelenjava z rižem ali krompirjem, meso,...
ob 16.00: mailca- sadna kaša
0b 19.00: večerja- mlečna kaša.

Ponoči ne je.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: več kot 4 obroki?
3.11.2009 8:14:08   
ema111

mi imamo pri 11 mesecih tako:

ob 6.-6.30: flaška AM 120ml (v snu in zaspi nazaj)
ob 9-9.30: sadna kaša
ob 12.13.30: kosilo- juha zelenjava, krompirjem, meso,...
ob 15.16.30: mailca- puding ali mlečna kaša
0b 19.30: večerja- flaša AM 180ml

Ponoči ne je, včasih razredčen sok 10-30ml

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: več kot 4 obroki?
3.11.2009 9:21:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Tea 1

Pri nas je tako:

- ob 8 dojenje
-ob 10 sadje
-potem dojenje kadar želi
-ob 3 zelenjava, vsak drugi dan meso
-ob 4 dojenje
-ob 6 žitna kašica
-ob 8 dojenje
-dojenje še 3-krat čez nočuser posted image

Naj povem, da je star 7 mesecev, gosto hrano uvajamo že mesec in pol. Nikoli ne pokaže interesa za gosto hrano. Za vsako žličko se borimo. Poje tam 5 do 10 žličk, pa še to skoraj na silo.
Če komu povem, da ne je rad, mi sigurno noben ne verjame, ker je drugač tak bajsi, ma 12 kil in 77 cm.
Ampak bi se samo dojil in ker mam še zadosti mleka je zaenkrat ok.

No ja no, otrok rad je, ni kaj. Ima 9 obrokov, pa še dojiš ga čez dan kolikor hoče. Dojenje je tudi hrana, voda vsekakor ni. Pa še kalorična je povrhu. Saj je tudi konkreten dojenček. Je pa dejstvo, da če je na 1-2 uri, ne bo pojedel več kot par žličk. To pa ne pomeni, da je neješč.


Madoncauser posted image . Se strinjam s miapio


Naš ima tako obroke
Okoli 7.00 okoli 210 ml AM, košček kruha
okoli 9.00 sadje
okoli 12.00 kosilo
okoli 15.00 sadje in jogurt ali skuta (včasih brez jogurt aali skute)
mal pred 18.00 večerna kašica
ob 19.00 150 ml AM

Vmes med temi obroki pa še vedno kaj gloda (sadje, grisine, piškote, prepečenec, kruh....). Star bo 1 leto, ima 10 kg in velik je okoli 80cm. Že od 6 meseca nima nočnih obrokov, če se zbudi, spije mal vode

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.11.2009 9:24:02 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: več kot 4 obroki?
3.11.2009 9:24:55   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

Sva pa samo na GH, dojit sva se prenehali mesec dni nazaj.


AM ni GH, je mleko. user posted image
no, pol pa imamo samo 4. obroke GH user posted image
Ves čas pa grizlja kak keks, riževe vaflje,..

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: več kot 4 obroki?
3.11.2009 10:30:21   
Petka09
Naša je stara 6 mesecev in ima takole:

- ob 6h zjutraj: flaša AM (200 ml)
- ob 10h: mlečna kašica (180g) (sadja nekako ne mara, zato ji ga uturim v kosilo ali včasih primešam mlečni kašici)
- ob 13h: kosilo do 200g (zaenkrat zelenjava, ker mesa še nismo uvedli)
- ob 16h: flaša AM (180ml) (popoldansko malico bom uvedla nasl. mesec: skute, jogurti)
- ob 19.30:  flaša AM (180ml)

Večernih kašic še nisem dajala, ker ni pokazala potrebe oz. je spala celo noč če jo je jedla al pa ne. Zato ostajam samo na mleku. Ponoči ne jé.

Akin: praviš, da je zgodaj zjutraj dojenje, potem pa kosilo ob 12h. Zajtrk pa ima okrog 8h. Zakaj pa ji zajtrk ne premakneš recimo na ob 9h? A je tako hitro lačna po jutranjem dojenju? Pa bi potem imela lepo zgodaj zjutraj dojenje, ob 9h zajtrk (kakšna kašica s sadjem, da se najé), pa ob 12h kosilo.
Popoldansko malico kar uvedi (skute, jogurti) in bo potem sita do večerje.
Z nočnim dojenjem pa ne vem... Naredi kakor želiš. Lahko jo poskušaš odvajat, ne vem, ker nisem dojila.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 11:12:33   
akin
Petka - Ja, zato ne premaknem zajtrka, ker ne zdrži po dojenju več kot 2 uri brez hrane.
Katy - če bi bilo 5 obrokov dovolj, se sploh ne bi spraševala. Sprašujem zato, ker bi jih naši samo čez dan morala dat kakih 8...

AMPAK, sedaj to itak ni več pomembno. Sem živ dokaz za to, v kako veliko pomoč nam je ta forum! user posted image
Samo, da sem se odločila in odprla tole temo, je mala začela tlačit vase skoraj dvakrat večje količine goste hrane. user posted image Jaz sem ji dodala še eno malico, tako da se počasi tudi midve približujeva malo bolj normalnemu tempu hranjenja. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 11:24:33   
Petka09
Bravo, akin, me veseli za tvojo malo user posted image .

Bom pa še jaz pojamrala, pa bo mogoče malo boljše... No, upam, da je kaka viroza kriva al kaj, ker naša se je začela mrščit pri gosti hrani user posted image . Sicer je res prejšnji teden imela malo vročine, pa zdej je mal prehlajena, vendar vseeno... Zdaj jo moram prav pošteno silit, da kaj poje. Potem popoldan lepo popije mleko, zvečer in zjutraj tudi... .Samo dopoldan ne spravim skoraj nič v njo, kosilo je pa tudi prava muka... Upam, da se ni začelo tisto: neješčost ali zbirčnost in da je samo faza user posted image . Pa sem ji dopoldan poskušala dat vse živo: navadno mlečno kašico, sadje s keksom, samo mleko, mlečno kašico s sadjem od Hippa. Ne vem več, kaj naj ji dam za jest, da ji bo dobro, ker ji je vse bljak. Pa tko fino ko je, da bi še sama jedla, ona se pa mršči user posted image .

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 11:51:44   
miapia
Petka09, pri nas imamo enako "fazo" že kake 14 dni. Kosilo - par žličk, malica: sicer več kot kosilo, a ne tako kot je zmalcala ponavadi, včasih je pa verjetno lačna in poje vse. Mleko...ga sicer spije, a se kar nekaj afna. Ni tisto, da bi ga kar goltala. Očitno je res faza, tole s kosili je pa pri nas že enkrat bilo, pa s sadjem tudi. Pa zobi, pa nahod, pa sedaj je vse drugo bolj zanimivo, tudi mušico opaziuser posted image in tako naprej.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 19:42:49   
Petka09
Ajej, miapia, pol upam, da je res samo faza. Samo meni gre na živce, ker se tako sekiram zraven. Najbolj srečna sem, ko poje lepo "po šolsko" tisto količino 150 ali 200 ml in mirna bosna user posted image . Ko pa se tako mršči in samo par žličk... to me pa tko zaskrbi, da ne bi začela hujšat, da ne bi bla kej bolna... Hja sej vem, da bo še en kup raznoraznih situacij in se bom morala mal bolj utrdit, ampak se prav sekiram. No, sicer pa se bojim, da bo raj mela kupljene kot domače, ker sm ji iz obupa, ko nič ni hotla jest, dala kupljeno Hippovo, pa je tisto rajš jedla user posted image . Ampak je nikol nism s tem futrala, vedno doma kuhala... Zdej pa kot bi bla tista boljša od domače. Pa sm tut že v domačo vse probala - sol, peteršilj, celo mal olja, kisle smetane... ni da ni.. pa se mršči... No, recmo, da je res faza user posted image .

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 19:56:28   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

No, sicer pa se bojim, da bo raj mela kupljene kot domače, ker sm ji iz obupa, ko nič ni hotla jest, dala kupljeno Hippovo, pa je tisto rajš jedla user posted image . Ampak je nikol nism s tem futrala, vedno doma kuhala... Zdej pa kot bi bla tista boljša od domače. Pa sm tut že v domačo vse probala - sol, peteršilj, celo mal olja, kisle smetane... ni da ni.. pa se mršči... No, recmo, da je res faza user posted image .


Hvala enako. Groza. Sem mu pa danes v doma kuhano vmešala ene par žličk Hippa in sem ga zbunila, da je vsaj mal več pojedel user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: več kot 4 obroki?
8.11.2009 20:18:10   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

No, sicer pa se bojim, da bo raj mela kupljene kot domače, ker sm ji iz obupa, ko nič ni hotla jest, dala kupljeno Hippovo, pa je tisto rajš jedla user posted image . Ampak je nikol nism s tem futrala, vedno doma kuhala... Zdej pa kot bi bla tista boljša od domače. Pa sm tut že v domačo vse probala - sol, peteršilj, celo mal olja, kisle smetane... ni da ni.. pa se mršči... No, recmo, da je res faza user posted image .


Hvala enako. Groza. Sem mu pa danes v doma kuhano vmešala ene par žličk Hippa in sem ga zbunila, da je vsaj mal več pojedel user posted image


PC Baby, kaj tvoj tudi???? user posted image user posted image

Madoniš, če se niso tile dojenčki kej zmenli med sabo al kaj? user posted image  No, bom js tut jutri probala mal Hippa not dat, če bo spet stiskala usta skup.
Se pa tolažim, da četut se bognedaj zgodi scenarij, da mi povsem zavrne domačo hrano in sprejme samo kupljeno, da jo bo menda do enega leta minilo. Od kolegice tamala je jedla izključno samo kupljene (domačih niti pod razno), pol pa pri 11 mescih kot bi odrezal - nič kupljenga več, samo domače user posted image . Tko da..... vsaj nej jejo, bom bolj vesela, kot pa zdej, ko nič noče. Pa najhuj je to, ko smo tko lepo začele z uvajanjem, je ful jedla - 200ml... Zdej pa štop.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: več kot 4 obroki?
9.11.2009 9:04:00   
vanilla
Se pridružujem klubu neješčih faz user posted image .

Pri nas tudi od prejšnjega tedna enako. Pa sva bile že na dveh obrokih GH, dopoldan in za kosilo. Jaz tudi sumim virozico, samo vseeno... Kupljeno sem ji tudi dala, ker več nisem vedla, kaj bi... In jo je rajši pojedla kot moje kuhano user posted image . Tako da... Ja, dopoldan pa tut najrajši nič ne bi. No ja, bo že.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Izbira imena: 5 stvari, ki jih je dobro ve...
Ena mama je delila zapis o izbiri otroškega imena oziroma o stvareh, ki bi jih rada vedela, preden se je odločila za otr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?