|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 11:51:16   
dana
Vsak dan po radiu poslušam razne reklame za to in ono, pa kako premalo vnašamo v telo vitamine.  

Sama mislim, da z uravnoteženo prehrano dobim vse kar telo potrebuje - ali se pač motim?

No zaenkrat ne jemljem nobenih priprakov.

Kaj pa ve mislite o teh pripravkih? Ali je sploh kaj na tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 11:56:18   
pomar*ANČA*
mislim, da z raznoliko hrano dobimo v telo dovolj  raznih vitaminov. razen če telo kakšne hrane ne sprejema, tako kot pri meni in jem tablete calcium, da mi nadomesti kalcij, saj ga ne dobim, ker želodček ne prenaša mleka. aja, pa trenutno jem tudi tifol... to pa je vse. raje več mešane hrane, kot pa vitaminske dodatke.

< Sporočilo je popravil pomar*ANČA* -- 13.3.2008 11:57:29 >

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 14:11:18   
Naja30
Jaz tudi mislim, da se da z raznoliko prehrano, se pravi zdravo z veliko sadja in zelenjave. Drugo je v nosečnosti ipd., če pride do pomanjkanja ali do večje potrebe vitaminov in mineralov. Ko sem noseča, jemljem še centramed mami, pred tem sem tifol in pa omega 3 sem zdaj začela. Drugače pa nič dodatkov.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 14:57:43   
natasarobi
Jaz vsake toliko , zadnje čase na vsake 3-4 dni raztopim eno šumečo tableto multivataminov in to spijem. To je vse, čeprav zelenjave in sadja ne maram preveč.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 15:14:58   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: dana
Sama mislim, da z uravnoteženo prehrano dobim vse kar telo potrebuje - ali se pač motim?



mislim, da se res motiš.

v tej zelenjavi in sadju, kar mislimo, da nam nosi vitamine, je samo v od vitaminov in m od mineralov.
vse je že tak umetno, da zori v kontejnerjih in je še samo po obliki in barvi podobno tistemu, kar bi moralo biti.

torej je iluzija, da se v današnjih časih dobi dovolj vsega samo z uživanjem raznolike prehrane.

jaz jemljem vitamine vita-x eno dnevno in pa seveda Q-10......včasih pa tudi greens.....

glede na to, da se malo spoznam na zadeve, mislim da so te šumeče table po 70 centov za pakiranje 20 tablet eno navadno s****.....in sam cuker user posted image  in je od tega več škode kot haska.....

< Sporočilo je popravil Sibil RR -- 13.3.2008 15:45:45 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 15:27:02   
natasarobi
rija - glede na to, da praviš, da se na te zadeve spoznaš, daj nam malo napiši kaj se recimo splača jemati oz. na koga se je smiselno obrniti za takšne stvari.

Sama ne jem ogromno zelenjave in sadja in tudi prehrana ni ravno zdrava in uravnotežena, po pravici povedano, pa si tudi ne upam, ne vem kakšnih 'zvarkov' kupovat, tudi tistih ne, ki so mi jih priporočali v fitnesu.

Imam težave s ščitnico in velikokrat sem na kakšnih izdelkih prebrala, da če imaš pa težave s ščitnico tega in tega ni dobro uživat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 15:41:38   
rija
jaz mam enak problem: nisem ljubitelj sadja, s tisto solato pa tudi ne dobim bogzna kaj noter....

torej jemljem dodatke: navadne vitaminske tablete vita-x (niso preslabe in ne premočne)  in Q-10.....in kot rečeno greens....priporočal mi jih je pa moj dragi, ki je osebni trener in vaditelj in se tudi drugače ukvarja s prehranskimi dodatki.
to so zadeve, ki ti ne bodo vplivale na ščitnico....klikni na link v zgornjem sporočilu in si malo preberi opise.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 16:16:23   
gojska
Sem proti prehranskim dodatkom, sploh vsakodnevno. Mislim da se telo razvadi in da potem še tiste vitamine, ki bi jih naj dobil s hrano ne zna izločiti iz nje.
Mogoče, če se kakšno obdobje slabše počutiš, drugače pa prisegam na naravne vire. Lahko da so so pomaranče vse izrojene, kislo zelje sigurno ni. Ali pa oreščki in polnovredno žito.
Od vsega kar sem jemala je bila folna kislina.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 19:25:39   
Felicita
Punce, svetujem da si kupite zadnji Reader's digest, kjer je notri članek o vitaminih in mineralih, koliko so potrebno, kjer se jih dobi. Predvsem je mene šokiralo, da lahko preveč določenih vitaminov celo škodi, tako da po pameti. (če katero zanima, pa lahko tiste 'osnovne' reči prepišem iz članka).
Sicer jemljem vitamine, na 3 mesece pojem eno škatlo Supradyn N, in to zato, ker ima največ B kompleksa, ki mi ga kronično primanjkuje. Pa pijem tudi razne šumeče tablete (kerekoli mi pač pridejo pod roke).
Rija, pa še to - mi smo kupili najcenejše možne šumeče tablete vitamina C, za namen študijskih raziskav. Vedet smo namreč hotli, kok je notri dejansko vitamina C - in glej no čudo! odstopanje pri škatli teblet je bilo maksimalno 10% glede na količino napisano na škatli. Tko da jest res močno dvomim, da 'naredijo več škode ko haska'.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 22:12:17   
mami_miki
jaz sem pristaš vitaminov iz hrane...

vitamin C v kiviju, ali v obliki tablete, ni isto...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:14:00   
Anonimen
Kaj pa ve mislite o teh pripravkih?


Manj jih je, bolje je.

V omari imam samo magnezij user posted image . Sem pa zdrava.

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:25:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

Rija, pa še to - mi smo kupili najcenejše možne šumeče tablete vitamina C, za namen študijskih raziskav. Vedet smo namreč hotli, kok je notri dejansko vitamina C - in glej no čudo! odstopanje pri škatli teblet je bilo maksimalno 10% glede na količino napisano na škatli. Tko da jest res močno dvomim, da 'naredijo več škode ko haska'.



si pa morala delati raziskave v zelo, zelo dobro opremljenem laboratoriju, da ste lahko naredili tako točne raziskave....

kje v sloveniji bi ga že imeli user posted image

in vitamina C v teh tabletah je tako zelo malo, da če je odstopanja samo 10 % zna biti to skoraj toliko kot nič....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:41:13   
* Mateja *
Jaz nisem pristaš tega, ampka sem vseno provala, kljeb temu, da jemo ful sadja in zelenjave, ki jo sami doma pridelamo. sadje tudi in komaj čakamo da nam rodijo prve češnje!
Sinu vedno dajem kake multi vitamine, sploh čez zimo. Sama pa sedaj pijem od kalivite Spirulino-jodove tablete  in Q10.  In moram rečt, da se kar ok počutim.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:43:13   
rija
pa še eno vprašanje: mojemu malemu sem v avstriji kupila multivitaminski sirup sanostol.....pa je dobil po njem vedno drisko....pa nismo predozirali....je imel kdo podobne težave z vitaminskimi pripravki za malčke user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:48:06   
Sibil_
Rija poglej sestavo, da ni kaj noter česar ne prenese, ponavadi so kakšni konzervansi ali kaj podobnega (pri meni recimo laktoza povzroči drisko).Zato sem jaz ful previdna pri teh zadevah, nikoli ne veš koliko ti lahko škodi.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
13.3.2008 23:51:59   
rija
ja veš, najprej sploh nisem pomislila, da bi lahko to bil sirup user posted image  

potem sem izključila bolezen in ukinila sirup, pa je bilo ok. potem sem mu ga en dan zopet dala, pa je zopet mehko kakal....pa sem ga ukinila.....

ampak je šit, ker moj od sadja in zelenjave poje samo jabolko, kakšno mandarino, jagode (sicer postane pikast ali kaj naj, če pa jih ma raduser posted image ),korenček in črne olive.....to pa je mučo, mučo premalo.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
14.3.2008 16:49:56   
Felicita
rija, ni bil glih nek specialen laboratorij (precej običajno opremljen kemijski laboratorij, namreč), in seveda te raziskave niso neki, kar bi sprejel kak ugleden časopis, ampak še vedno so pa dovolj natančne, ker izkoriščajo 2 lastnosti vitamina c - da je zelo topen v vodi in da je močan reducent. Lahko ti sicer napišem postopek, ampak dvomim da bo karkoli povedal (osnova je sicer bazno-kislinska titracija). In jest sm bolj kot ne see-belive (oz. do-belive) varianta kot pa kej drugega.

Kakorkoli, tvoj mali je mogoče preobčutljiv na kakšno sestavino v sirupu (mogoče je notri aspartam?), pa mu ne odgovarja... poskusi z drugim sirupom ali pa kakšnimi žvečljivimi tabletami.



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
14.3.2008 21:31:03   
frutka_
Zdaj v nosečnosti jemljem Elevit, ko mi ga zmanjka bom prešla na Centrum Mum. Po nosečnosti pa ziher grem na kuro z Endovital sirupom.
Po mojem dobiš vse pridelane vitamine samo z doma pridelanim sadjem in zelenjavo. Spar programu jaz v teh primerih ne zaupam preveč.
Sicer pa sem ZA prehranska dopolnila, sploh če živiš stresno in ne zaužiješ dovolj uravnotežene prehrane pa če zboliš.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
14.3.2008 22:41:03   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja veš, najprej sploh nisem pomislila, da bi lahko to bil sirup user posted image  

potem sem izključila bolezen in ukinila sirup, pa je bilo ok. potem sem mu ga en dan zopet dala, pa je zopet mehko kakal....pa sem ga ukinila.....

ampak je šit, ker moj od sadja in zelenjave poje samo jabolko, kakšno mandarino, jagode (sicer postane pikast ali kaj naj, če pa jih ma raduser posted image ),korenček in črne olive.....to pa je mučo, mučo premalo.....user posted image


Rija-poglej na sestavo sirupa, ziher mu noter kaj ne odgovarja.In NE mu dajat jagod, če je alergičen, ker boš spodbudila še hujšio alergijo.Pusti ga brez jagod in čez kake pol leta poskusi, če bo še pikast.To niso heci in alergična reakcija se lahko pojavi nenadoma in to močna.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vitaminski dodatki v obliki tablet
15.3.2008 10:37:48   
frutka_
Jagod mu jaz tudi ne bi dajala. V nobeni obliki. Saj so to znani alergeni. Poleg tega je Meta enkrat pisala kako škodljive so te prve jagode iz uvoza. Njena mala se je menda z njimi celo zastrupila in bruhalauser posted image . vem, da je bila tema enkrat odprta...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?