|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   voziček za v obe smeri
2.7.2008 17:36:11   
patricijap
Ojla,

še vedno brez vozička user posted image  , pričakujem pa čez dober mesec.

Zanimajo me kakšne konkretne izkušnje in uporabnost glede obračanja športnega dela vozička. Koliko to v resnici pride prav? Od mamic, ki tega nimajo slišim da jim to ful manjka, tiste pa ki to možnost imajo pravijo da je dejansko ne uporabljajo kaj dosti user posted image

Hvaležna vam bom za kakšne vaše izkušnjeuser posted image

lp
p
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 18:11:01   
Spark
Mi imamo od ABC voziček, ki se da obračati v obe smeri. Kadar ji sveti sonce v glavo, takrat ga obrnem kontra. In tudi včasih ko je sitna, obrnem voziček kontra, da me mala lahko gleda.
Mi gre pa na živce vožnja vozička, kadar je kontra obrnjen. Težje ga vozim, saj so takat zadnji koleščki vrtljivi, če pa jih zablokiram, pa se mi zdi, da še težje obdržim ravno pot.
Meni se zdi fajn, da ima moj voziček to možnost, ni pa to nič takega, da bi pa to moral imeti. V primeru da moj vziček, ne bi imel te možnosti bi pa kupila še senčnik, pa bi bil problem rešen.  Ko sem kupovala voziček, sem šele doma pogruntala, da ima to možnost. 

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 18:56:28   
*bubi*
obračanja športnega dela vozička.


Pri obračanju sta 2 možnosti:

1. dejansko obrneš sedež.
2. obračaš ročaj.

Pri 1. user posted image  smo imeli PP Venezio, ki je imela 2. možnost. Še en velik + je bil, da so vsa 4 kolesa imela možnost vrtenja ali blokade, torej sem si vedno naštimala, da so bila vrtljiva tista kolesa, ki so bila spredaj. Bila sem zelo zadovoljna, ker sem lahko sredi sprehoda tudi večkrat obrnila ročaj, če je bilo treba zaradi sonca.
Edino za teren ni bil najbolj ta voziček.


Obračanje sedeža se meni zdi kot nek kompromis - če je podvozje tako, da enostavno ne moreš vozit v obe strani (najbolj tipični so 3-kolesniki), potem mislim, da je še vedno boljše, če se da obrnit vsaj sedež. Če ne drugega, imaš manjšega user posted image  obrnjenega proti sebi, večjega pa potem vstran.
Dejstvo je, da si sredi sprehoda ne moreš zmišljevat in obračat sedeža z user posted image  vred, ker zna bit nerodno in težko. 10-mesečnika tudi ne moreš kar na pločnik odložit tačas.


Meni je bil pri izbiri vozička to med pomembnejšimi kriteriji, da se ročaj obrača. Tudi zdaj, ko smo dodatno kupili še "terenca".

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 20:41:35   
frutka_
Jaz nisem imela in nisem pogrešala. Košarica je itak obrnjena k mamici potem ko je večji pa ga okolica zanima bolj kot tiuser posted image .

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 20:48:38   
mojsoncek
Nam je prislo obracanje prav ze pri stirih mesecih, ker se je navelical gledati mamico user posted image . Je mogla biti non stop akcija in dogajanje, ce ne je bilo samo dretje.

Jaz si ne predstavljam, da bi imeli vozicek, ki se ga ne da obrnit, pa naj bo to rocaj ali pa sedez.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 21:28:00   
Kranjcanka
Uporabno. Ko je malo manjsi ga bolj zanima mamica, vecje pa okolica.

Lp

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: voziček za v obe smeri
2.7.2008 22:34:10   
bondi
Mi imamo voziček, ki se ne obrača v obe smeri in mislim, da je to obračanje zelo dobrodošla zadeva. Mi smo našo punco prestavili iz košare v športni del že pri 2,5 meseca in takrat je bila mamica njej  še zelo zanimiva, pa me ni videla. pa tudi meni bi bilo dosti ljubše, če bi jo lahko še kak teden gledala, saj okolice še ni opazovala.

Se pa da zdržat. user posted image Z vzičkom sem vseeno super zadovoljna (Jane Nomad)!
Samo ne kupujte Matrix košare, ki naj bi bila do 13 kg, naši pupi je bila premajhna že pri 2,5 mesecih. Res majhna košara.

lp

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 0:55:56   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Kranjcanka

Uporabno. Ko je malo manjsi ga bolj zanima mamica, vecje pa okolica.



Se strinjam. Našemu 4-mesečniku je pogled na mamico še vedno dovolj zanimiv, da ne protestira...
Je super stvar, ker otroka direktno vidiš, ne potebuješ dvigovat nekih loputk ali hodit okol, da vidiš, kaj počne.

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 6:34:31   
Klarita
Meni je to praktično. Na začetku je bil obrnjen k meni, ko sem ga dala v športni del, zdaj je sicer ponavadi obrnjen vstran od mene, ampak včasih pa ga vseeno obrnem k sebi, tako da jaz nebi vzela vozička, ki se ne da obračat.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 6:59:38   
loveforever
sama imam voziček knnor ki se ročaj prestavi v drugo smer, zame je to super sploh sedaj ko je večja da se lahko gledava in pohgovarjava, pa sploh zaradi sonca ali vetra. če bi šre enkrat kupila bi kupila takšnegas ker te dejansko ne pride nevem kok cenovno več, boljš da daš makl več pa maš fajn voziček ko pa tist čist pocen k kolesi odpadajo.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 9:14:44   
Lianna
Bugaboo. Vedno bil obrnjen k meni.


(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 9:18:56   
nanka
Imela sem ABC, ki se mu je dala obrniti košara in se tega nisem nikoli uporabljala, sem bila pa zelo jezna ko ji je sonček svetil in nisem mogla enostavno obrniti ročaja.
Zdaj sem kupila PP UNO in se mu da obrniti ročaj, končno sem kupila pametno stvar.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 9:21:25   
lex
jaz bi znorela, če se ne bi obračal, ker že po bližnji okolici sem ga obrnila enih 10x. pa kolegica pravi, da to ful pogreša

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 9:58:36   
benika
Jaz nisem imela in nisem pogrešala. Košarica je itak obrnjena k mamici potem ko je večji pa ga okolica zanima bolj kot ti .


Enako. Če mu pa sije sonček, mu odprem marelico.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 10:02:02   
kristinaj
naša je do 3m bila v košari in večinoma spala, potem je šla v športnega in še vedno veliko spala jo pa seveda okolica bolj zanima kot lastna mati in njeni bu bu in ba ba.....

tako,da + in - ne poznam......

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 16:03:28   
patricijap
Hvala vsem za svoje izkušnjeuser posted image , veliko pomaga - tako da bom  vprašala še eno stvar ki me "matra"  user posted image

Nekateri vozički ki so mi všeč imajo sedežni del narejen fiksno "prepognjen" -saj ne znam prav opisatuser posted image , v glavnem tako da se sedež ne da izravnat in naklon naravnaš za cel sedež ne samo za hrbtni del (npr. quinny buzz). Malo me moti ker mislim da user posted image   v takem sedeu ne moreš dat ležat na bok, če npr. želiiš da ti dalj časa spi v vozičku. Se vam to zdi pomembno??? meni kot še neuporabnici vozička se, ne vem pa kako je to potem v praksi!

Hvala vsem!



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: voziček za v obe smeri
3.7.2008 21:40:27   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: patricijap

Hvala vsem za svoje izkušnjeuser posted image , veliko pomaga - tako da bom  vprašala še eno stvar ki me "matra"  user posted image

Nekateri vozički ki so mi všeč imajo sedežni del narejen fiksno "prepognjen" -saj ne znam prav opisatuser posted image , v glavnem tako da se sedež ne da izravnat in naklon naravnaš za cel sedež ne samo za hrbtni del (npr. quinny buzz). Malo me moti ker mislim da user posted image   v takem sedeu ne moreš dat ležat na bok, če npr. želiiš da ti dalj časa spi v vozičku. Se vam to zdi pomembno??? meni kot še neuporabnici vozička se, ne vem pa kako je to potem v praksi!

Hvala vsem!





V vozičku ala quinny buzz je otrok itak prvih 5-6m v košari, kjer lahko spi na bogu. Drugače pa ne vem zakaj naj bi otrok ki leži na boku dlje spal. To prvič slišim. Če ne boš imela vozička, ki gre čisto v vodoravni položaj boš rabila košaro. Drugače pa ni nujno potrebna.

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: voziček za v obe smeri
4.7.2008 8:23:13   
*bubi*
Malo me moti ker mislim da v takem sedeu ne moreš dat ležat na bok, če npr. želiiš da ti dalj časa spi v vozičku. Se vam to zdi pomembno???


Ja, meni se zdi pomembno. Takega vozička ne bi nikoli kupila. Saj je res, da je majčken dojenček v košari (to je dodaten strošek, ki pri nekaterih drugih vozičkih ni potreben), ampak tudi malo večji otrok kdaj zaspi in ga je fajn dat v vodoraven položaj. Potem pa mu noge v zrak gledajo oz. so višje od glave user posted image

Al pa mora v sedečem položaju spat, čisto sključen user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: voziček za v obe smeri
4.7.2008 8:42:33   
kekec in mojca
Košara pri Buzzu je bila pri moji znanki otročku premala že pri treh mesecih. user posted image user posted image user posted image Drugače sem pa  o tem vedno sedečem položaju enakega mnenja kot Bubi.

Ročaj za obračanje vozička je pa itak zakon. Edini minus pa je, da je voziček res težje vodljiv, kot je napisala Spark. Imela sem enakega, kot ga ona opisuje.

Zdaj imam Baby Welt-ovega, kjer se da košara spet obračat v in kontra smeri vožnje, pa to sploh ne obračam. Vedno je obrnjen proti meni.


< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 4.7.2008 8:43:54 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: voziček za v obe smeri
7.7.2008 7:55:29   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: nanka

Imela sem ABC, ki se mu je dala obrniti košara in se tega nisem nikoli uporabljala, sem bila pa zelo jezna ko ji je sonček svetil in nisem mogla enostavno obrniti ročaja.
Zdaj sem kupila PP UNO in se mu da obrniti ročaj, končno sem kupila pametno stvar.



Nanka, tudi mi imamo PP Uno, ampak obrnjenega še nisem uporabljala, ker je bila pupa večja. Zdaj pričakujemo drugega in upam, da mi bo prišlo prav.
Ampak mene bega, ker ko sem poskusila voziti v kontra smer, gre zelo težko držati smer in obračati, pa komaj na pločnik dvignem.
Kako se to pri tebi obnese?

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: voziček za v obe smeri
7.7.2008 10:26:39   
Kranjcanka
Hmm, mi smo imeli konkretnega decka, pa je bil brez problema prvih 5 mesecev v Buzz kosari, skupaj z bundo in podobno zimsko kramo. Meni se ne zdi nic majhna.
Kar se tice pa sportnega dela pa ni ne vem kako globok in nogice niso nic v zrak in tudi niso visje od glave. Sploh ne vem, zakaj bi ga polegla na vodoravno pa za povrh dala se na bok. Ce je ze spal, je spal v pol lezecem polozaju. Meni se zdi zelo udoben vozicek. Se enkrat bi izbrala istega.
Drugace pa pobasi kaksnega sosedovega malcka, pojdi v BC in ga posedi v voz :)

Lp

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: voziček za v obe smeri
7.7.2008 10:35:17   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Jaz nisem imela in nisem pogrešala. Košarica je itak obrnjena k mamici potem ko je večji pa ga okolica zanima bolj kot ti .


Enako. Če mu pa sije sonček, mu odprem marelico.



Pri nas je bilo isto.

O "prepognjenih" sedežih pa ne vem kaj dosti - imam Quinni Speedija.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: voziček za v obe smeri
8.7.2008 12:48:05   
Leiah
Mi imamo vozicek od i'coo (3 kolesnik) in se da sedezni del obracati v obe smeri - kar je zelo dobrodoslo, ker na zacetku itak nonstop otroka gledas, tako da lahko takoj vidis ce mu kaj manjka. Npr. nas vcasih se po kaki uri hoce kupcek podrt in se zacne posledicno zato davit s tekocino, ker je obrnjen proti meni ga vidim in ga hitro vzdignem da podre kupcek in nadaljujemo pot. Ce bi bil pa obratno obrnjen pa dvomim da bi ga slisala od vsega hrupa na cesti.
Jaz mojega nisem nikoli dajala na bok lezati v vozicku, mi vedno lezi na hrbtu. Pa itak se je ze sam zacel kaj kmalu obracati z boka na hrbet, tako da ta polozaj tako ni ze dolgo vec v uporabi.
Kosare pa nisem nikoli uporabljala ker se da sedezni del v popolnoma raven polozaj, tako da smo tukaj malo prisparali.
Ko mu pa soncek prisije pa je itak marela zakon, ker ga sonce ful moti.

_____________________________

Lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: voziček za v obe smeri
8.7.2008 13:30:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: patricijap

Hvala vsem za svoje izkušnjeuser posted image , veliko pomaga - tako da bom  vprašala še eno stvar ki me "matra"  user posted image

Nekateri vozički ki so mi všeč imajo sedežni del narejen fiksno "prepognjen" -saj ne znam prav opisatuser posted image , v glavnem tako da se sedež ne da izravnat in naklon naravnaš za cel sedež ne samo za hrbtni del (npr. quinny buzz). Malo me moti ker mislim da user posted image   v takem sedeu ne moreš dat ležat na bok, če npr. želiiš da ti dalj časa spi v vozičku. Se vam to zdi pomembno??? meni kot še neuporabnici vozička se, ne vem pa kako je to potem v praksi!

Hvala vsem!





V vozičku ala quinny buzz je otrok itak prvih 5-6m v košari, kjer lahko spi na bogu. Drugače pa ne vem zakaj naj bi otrok ki leži na boku dlje spal. To prvič slišim. Če ne boš imela vozička, ki gre čisto v vodoravni položaj boš rabila košaro. Drugače pa ni nujno potrebna.


Naša user posted image  sicer redko zaspi v vozičku, če pa ja, pa rada spi na boku. user posted image user posted image Pa zato ne spi nič dlje, sam očitno ji tako bolj ugaja.

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: voziček za v obe smeri
10.7.2008 10:39:15   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Leiah

Ko mu pa soncek prisije pa je itak marela zakon, ker ga sonce ful moti.



Itak. Po prejšnjih postih sodeč sem že mislila, da jih ne delajo več user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?