|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanja o nedonošenčku
6.11.2007 21:18:13   
taja24
LP

Ker se je moja nosečnost končala v 28.tednu in na to nisem bila pripravljena,imam kup uprašanj za mamice,ki imate takšne pikice doma.

*Koliko mora biti težak otrok,da pride mamica k njemu v bolnico in gresta skupaj na oddelek?Koliko časa sta v porodnišnici?Koliko mora otrok tehtati,da gre lahko domou?Moj Nik ima 1600g,velik je 41 cm,brez kisika in brez dodatnih aparatur.Je na intenzivni v Lj.
*Katere use stvari mora mamica imeti s sabo za otroka in kaj zase?
*S katero hrano ga hranite?Jaz mleka nimam večuser posted image  zato me zanima.Kdaj ste pričele z gosto hrano-z njegovimi 4.meseci od rojstva,oz.ste štele od pdp-ja?Ta starost me vedno zmede.
*Kdaj sledi prvi pregled pri pediatru,oz.kakšne use pregleda mora dati takšna pikica skozi?
*Kako je z začetnimi oblačili?A je št.50 preveč za njih?Kako jih primerno obleči za sprehod odzun,da ne bi pretiravala?Vem,da jim paše toplo.Kako ga je najbolje imeti oblečenega doma?A morajo res imeti rokavičke?

Tok je useh teh uprašanj da bi prosila mamice,ki imate user posted image  doma in ste dale tole skozi,da mi poveste še kaj,kaj je dobro da bi vedela oz.na kaj naj bom pozorna.

HVALA!!!

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 7.11.2007 5:56:00 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uprašanja o nedonošenčku
6.11.2007 22:12:10   
ajna12
Zdravo!
vprašanj je kar malo preveč. Za polovico boš dobila odgovore sproti, ne se toliko naprej obremenjevati, sploh ne, kako bo čez 4 mesece, ker vsak otrok je drugačen.

Jaz sem rodila punčko v 33. tednu, zahiranko, težko 1405g. Tudi moja ni rabila nobenega kisika. Bile smo v ljubljani.
Jaz sem bila skoz pri njej, nisem šla nič domov. Na intenzivni je bila 3 tedne in pol. Da gre otrok domov mora imeti nekaj pogojev:
- da zna uravnavati telesno temperaturo
- da je dopolnjenih 37 tednov "nosečnosti"
- teža 2000g (naju so spustili izjemoma celo z 1900)
Naši so bile oblekce 56 prevelike toliko, da jih je zelo težko nosila. Kolegica mi je posodil 44 številko in to od hčerke, ki je imele te oblekice za igrat za punčke

K meni na oddelek je prišla 3 dni prej. Če te še kaj konkretnega zanima vprašaj.

(odgovor članu taja24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uprašanja o nedonošenčku
6.11.2007 22:30:20   
lojzika


Ne vem sicer koliko je tvoj otroček star oziroma kako dolgo je od rojstva. Verjetno več kot en mesec ali se motim. Glede na to da si ti doma. Ali si rodila v LJ ali kje drugje pa so ga potem prestavili? Teža niti ni tako pomembna. Misim da bi ti pripadalo, da si sprejeta zraven v bolnišnico, pač na ginekološki oddelek. Da gresta skupaj na oddelek niso ravno pomembne kile, veliko pomembnejše je, da otroček diha, ima sesalni refleks in da napreduje. Nekje do 36.tedna gestacijske starosti ponavadi držijo v bolnišnici.Zase rabiš osnovno kozmetiko, pa kaj udobnega za oblečt. Kakšno trenirko. Copate. Za otročka popolnoma nič. V LJ porodnišnici hranijo menda z bebo
Glede pediatra ti bo povedala babica ki bo prišla na dom. Začetna oblačila. 50 pa malo zavihano. V
erjetno bo potem še rabil malo tople posteljice. Oblači ga nekako tako kot sebe oziroma eno oblačilo več kot imaš ti. Rokavičke? Ja da se ne popraska po obrazu, te bombažne.

Kakšen nasvet. Ne pusti starim mamikam, majhnim otrokom in na sploh tujcem na ulici, da se sklanjajo v voziček in na blizu dihajo v njega.

(odgovor članu taja24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uprašanja o nedonošenčku
7.11.2007 8:52:20   
Nenya
Midve sva bili v Lj. Rodila sem z 32t 5/7, na intenzivni je bila dobre štiri dni, takoj je dihala sama in sesala po cuclju. Kar kmalu sem začela prihajati dol in jo sama previjati, hraniti, kengurujčkati. Fizioterapevtka ti pokaže osnovni handling. Ko sem jo dobila na oddelek je bila v topli posteljici še dober teden, večer pred odpustom so jo dali iz tople posteljice. Pol sva šil domov. Rojena je bila 2150g, pol je padla na nekako 1900(ko je prišla na oddelek), ob odpustu sva imeli 2050g.

Oblačilca so ji bila 50 sicer mal prevelika a ne za dolgo, sem mal rokave zavihala. Na oddelku so jo oblačili v 56 a je kar plavala v njih, žal niso imeli drugega.

Kar so ji dajali v porodnišnici je bila beba, maš tudi aptamil prematil.

Za pregled pri ped sem klicala takoj in jim 'zatežila' da želim da jo spremljajo, zato sem imela nekako 1x več pregledov kot donošeni. Predvsem zaradi naraščanja teže, ker jo dojim in nisem želela kakšnih težav. Ne vem da bi imela neke posebne preiskave, šli sva na UZ kolkov, drugega pa zaenkrat ne. So zelo prijazni, fajn je tudi da se zmeniš za fizioterapijo malega čimprej, če je slučajno gneča.

Najbolj je važno da sam je po cuclju in ne po sondi in da ga ti 'znaš' hraniti, pol gre lahko na oddelek, če nima kakšnih drugih težav.

Zase imej kakšno trenirko in natikače, pa kaj toplega, če boš šla kaj na zrak, notri majo vroče, pripomočke za osebno nego in kremo za roke, ker ti razkužilo uniči kožo (morda Bepanthen).
Za malega oblačilca za domov in pa digitalni termometer, da boš tudi sama spremljala temperaturo, od tega je namreč tudi odvisno kako hitro bo šel iz tople posteljice, temeraturo posteljice znižujejo in je fajn če ti ni treba stalno prosit sester da merijo ampak meriš sama in si nekam zapisuješ pa na viziti poveš.

Kar se tiče goste hrane je mani na nedonošenček.net ena zdravnica iz EINT ljubljana (dr Cerarjeva) napisala da vzameš neko sredno vrednost, za mojo je rekla da bi začeli za božič 2007 to je cca pri njenih šestih kronološko in štirih korigirano. Nikar hitet z gosto hrano, se rade alergije razvijejo.

Mal si še na nedonošenček.net poglej.
Držta se

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uprašanja o nedonošenčku
7.11.2007 11:18:04   
anajmad
Jst sem rodila v 26.T. Na EINT je bila 70 dni in 8 dni na odd. Jst sem bila skozi pri njej,razen ob vikendih sem šla domov zaradi tavečje.
Z ulo sva odšli domov,ko je imela dobrih 1800g in je že sama uravnavala temperaturo.Jst sem si izbrizgavala mleko vse skupaj dobrih 5.mesecev s pomočjo Tametil tablet. Kombinirala sem v začetku z Aptamilom Prematil,kasneje z Aptamil Pre,potem smo pa šli na Milumil1,
Z gosto hrano smo začeli pri njenih koirigiranih 5mesecih in pol(kronološko 8.mesecev).Začela sem z rižkotom,s korenčkom in jabčkom.Nimamo problema, zdej rada je vse. Redno smo obiskovale NFT eno leto in pol. Sedaj obiskujeva delovno terapijo.
Jst ti svetujem:bodi z otročkom čim več,poslušaj na intezivni,kaj ti svetujejo in seveda se posvetuj tudi z njenim zdravnikom. Ti  pa bodi čim bolj mirna in se čim manj obremenjuj za naprej.
Želim vama čimprejšnji odhod domov in da bi mala pikica se lepo popravila.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanja o nedonošenčku
7.11.2007 11:38:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taja24

LP

Ker se je moja nosečnost končala v 28.tednu in na to nisem bila pripravljena,imam kup uprašanj za mamice,ki imate takšne pikice doma.

*Koliko mora biti težak otrok,da pride mamica k njemu v bolnico in gresta skupaj na oddelek?Koliko časa sta v porodnišnici?Koliko mora otrok tehtati,da gre lahko domou?Moj Nik ima 1600g,velik je 41 cm,brez kisika in brez dodatnih aparatur.Je na intenzivni v Lj.
Sama sem rodila v 29.tednu hčerkico 1550 g, 40,5 cm, ki je bila v začetku na kisiku, se borila z infekcijo, imela rahle možganske krvavitve. K njej sem šla cca. 40 dni po rojstvu in sicer ko je začela redno jest in je prišla v toplo posteljico. ODhod je bil po prestopu dveh kilogramov in ko se mamica in otrok ujamete in se ne pričakujejo nobene težave.

*Katere use stvari mora mamica imeti s sabo za otroka in kaj zase? Za LJ ne vem kako je, je najboljše, da ti napiše katera, ki je bila v LJ.
*S katero hrano ga hranite?Jaz mleka nimam večuser posted image  zato me zanima.Kdaj ste pričele z gosto hrano-z njegovimi 4.meseci od rojstva,oz.ste štele od pdp-ja?Ta starost me vedno zmede.
Mi smo hranili z Aptamil PRE (je prav za nedonošenčke), gosto hrano uvajaš po PDP, sicer boš pa itak videla, da tvoj otrok pri 4. mesecih ne bo sposobem sprejeti hrane oz. itak v razvoju zaostaja.

*Kdaj sledi prvi pregled pri pediatru,oz.kakšne use pregleda mora dati takšna pikica skozi?
V MB smo dobili pri odpustu takoj datum za pregled v ambulanti za fizioterapijo, datum za pregled oči, za EEG, ultrazvok glave, srčka, kolkov,....

*Kako je z začetnimi oblačili?A je št.50 preveč za njih?Kako jih primerno obleči za sprehod odzun,da ne bi pretiravala?Vem,da jim paše toplo.Kako ga je najbolje imeti oblečenega doma?A morajo res imeti rokavičke?
Pri odpustu je imela dva kg in smo oblekli komplet iz HM številko 44! Zunaj ne rabiš rokavičk, ker itak bo vse preveliko in bodo rokice skrite. Mi smo imeli doma cca. 24 stopinj in več in je imela oblečeno tanko majčko, body, plišasti pajac in pokrita po nogicah, brez kapice, oz. imela je še zokenčke čez pajac, ker je bilo vse preveliko. V glavnem ne pretiravat. Če pa te še kaj muči pa lahko vpašaš kar prek ZS!
Tok je useh teh uprašanj da bi prosila mamice,ki imate user posted image  doma in ste dale tole skozi,da mi poveste še kaj,kaj je dobro da bi vedela oz.na kaj naj bom pozorna.

HVALA!!!

(odgovor članu taja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanja o nedonošenčku
7.11.2007 19:02:18   
gt
Teža otroka nima pomena kdaj grejo domov.
Edini pogoj je da znajo mali piti po cuclju, da jih starši lahko hranimo sami.
Je res da imajo otroci takrat okrog 1900 - 2000g.
Celo tisti, ki imajo še dodatni kisik, grejo lahko z njim domov če znajo že jesti po cuclju.

lp, Gregor



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?