|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprasanja
28.1.2007 9:58:23   
*karina*
Dejte mi mal pomagat, ker sem se cist igubila nekje vmes pri tej gosti hrani hehe. Imam par vprasanj. Pri 7.5 mesecih je dojenje cez noc postalo brezvezna stvar..
1. Koliko mleka mora pri tej starosti se dobiti ali je 200ml mlecne kase zvecer dovolj, ce ni kaj naj naredim, ker ne mara flase?
2 kako izgledajo pri vas obroki: kaj za zajtrk, malico, koslio, malico in vecerjo
3. zanima me pa se glede pitja. se trudiva po zlicki, koliko naj bi spil tekocine,misljeno same tekocine ne tudi dobljene iz hrane.

Hvala za pomoc!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprasanja
28.1.2007 11:58:33   
lenika
Ja dojenček naj bi v tem obdobju dobil okoli 500ml mleka na dan, v kar so všteti tudi mlečni izdelki in kašice. Naš user posted image  se je tudi pri 7. mesecih odstavil, ampak je prejel flaško in poleg večerne mlečne kašice spije še zjutraj vsaj 200ml mleke in popoldne še eno flašo, star je pa 8,5 mesecev. Ker sedaj uvajamo tudi jogurte in skute, bo popoldanski obrok mleka kmalu zamenjal mlečni izdelek.
Ker ne mara mleka na flaško mu ponudi mlečno kašico zjutraj in zvečer, navmes pa mogoče že lahko počsai začneš uvajati tudi kakšen jogurt ali skuto. Meni je pediatrinja rekla, da lahko začnem po 7. mesecu, vendar sem sama raje počakala do 8. meseca. Pa poskušaj še, će bi hotel piti mleko po magičnem lončku ali morda celo iz kozarčka.
Kar se tiče popite tekočine, pa naš poleg mleka čez dan spije še približno 3dcl nesladkanega čaja ali vode.

Naš jedilnik:

Zajtrk: mleko
Malica: Sadje, sadje z jogurtom, s skuto
Kosilo: Je že skoraj vse. Seveda manj začinjeno in zrezano na drobno
Malica: Mleko
Večerja: Mlečna kašica

Upam, da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprasanja
28.1.2007 15:05:46   
2mama
Tudi mi imamo podoben jedilnik (stari smo 8 mesecev).
Zajtrk: mleko po flaski (vcasih je to ze ob 4.30, vcasih ob 7.30)
Malica: sadna kasica
Kosilo: jesta vse po vrsti, jima pa se vedno posebej kuham (za dva se mi pac ljubi)
Malica: sadje s skuto
Vecerja: mlecna kasica

Za zdaj se nismo pokusili kupljenih kasic. Smo pa izjemno leni kar zadeva pitje. Oba skupaj cez dan ne spijeta niti 2 dcl, ponoci pa spijeta 2 dcl caja.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprasanja
29.1.2007 16:41:18   
MarijaPo
Nas jedilnik pri 8. mesecih:

Zajtrk - dojenje in mlecna kasica in voda
Malica - banana zmesana s sladko smetano, plazma keksi namoceni v umetno mleko, voda, dojenje
Kosilo - zmiksano piscancje meso s skuhanim korenjem, kolerabo in krompirjem in olivnim oljem in govejo juho, voda in dojenje
Malica - skuta - ljubljanske mlekarne - skuta s podlozenim sadjem - jemo samo skuto, nic tistega sadja spodaj, voda, dojenje
Vecerja - mlecna kasica Piskot in voda, dojenje

Naj se omenim, da je nasa Eva podhranjena in da zato vse jedi naredimo kolikor se da kaloricne in da morda normalen dojencek ne rabi toliko kaloricne hrane.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Novorojenček: Prvi dnevi doma
Porod je za vami, zdaj pa je čas, da se navadite na novo življenje s svojim dojenčkom. Poskrbite za dobro prehrano in či...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?