|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 17:47:07   
*angelcek*
Pozdravljeni, mojem 1,5 mesecev staremu sinkotu zgleda da se mu je nohtek zarasel spredaj(oba palca na nogi), oz. mu raste naprej v kožo (la-ta je višja od nohtka). Pri prvem pregledu je pediatrinja rekla, da bo šlo to naprej in da bo vse OK. Sedaj ima pa prstka oba rdeča in zelo je razdražljiv(ponoči spi celo noč, čez dan pa je in joka večino časa). Prosim za kak nasvet kako mu pomagati, ukrepati, do naslednjega pregleda pri pediatrinji je še en teden in bi raje prej to rešila kot pa da moramo iti do kirurga.

P.s. iskalnik uporabljen, vendar piše samo za vraščen noktek na strani.

Prilagam tudi slikico.

Prosim za pomoč

user posted image

user posted image

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 18:26:58   
Ajra RR
Draga mamica, morda ti lahko kak nasvet da pediatrinja Tina Božičnik. Kar zastavi ji vprašanje, hitro odgovori. Tukaj jo najdeš: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 18:28:13   
ivanjščica
Ojla!
Tvojga sinka to zelo zelo boli, jaz bi poklicala ali šla k dežurnemu zdravniku!Sama imam težave s tem ze celo življenje in vem kakšna bolečina je to!Na eni slikici mi zgleda zelo otečen prstek in mislim da ima noter gnojček.
Ti povem glih danes sem isto spraševala pri rednem pregledu mojega 4, 5 mesecnega sinka, ki zgleda ima nohte po meni in se bojim da bo do tega gnojenja in vraščanja prihajalo, ceprav zaenkrat še ni bilo težav. Odgovorila mi je da ce bo rdeče razkužit s fiziološko, pa obkladke....pa izrezat nohtek. Hmmm, kako bom to res v praklsi izvedla ne vem.

Sicer sem si sama v nestetih bolečih terapijah pomagala takole -ampak to ti povem zase, kar ni nujno dobro za tako malega otročka in bi jaz raje vprašala strokovnjake:
ce je bilo gnojno, stisnila in izstisnila gnoj (zelo boli ampak resis napetost), potem alkohol za razkužilo, izrezala noht, namazala z bepantenom plus (oranzen).
Ponavadi je blo ok , boli se en dan, potem je blo boljse. Sicer pa pazim da preprecim- redno tedensko strizenje!
upam da resite, se mi je tako zasmilil!

(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 18:41:35   
*angelcek*
Najlepša hvala za eksplicitna odgovora, ampak prstek ni zatečen (slabe slike) ampak samo rdeč takega ima že od rojstva (brez rdečice), se pravi ima kožo višjo kot nohtek. Obrezavanje ne pride v poštev ker je okol nohtka koža višja. Probala sem tudi kožo malo odmaknit od nohtka (koren->), vendar je tako trda da ne gre(nasvet pediatrinje). Brala sem, da podobne reči rešujejo z bivacin sprejem in z obklatki namočeni v fiziološko rastopino, ampak to je pisalo za zanohtnico, se pravi vraščanje nohtka na strani.

hvala in Lp

(odgovor članu ivanjščica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 18:51:18   
Paštetka
Pusti nohte naj raste. Čim manj pipat nohte otroku. Maži mu s kakšno kremico, da bo kožica ob nohtu mehka in masiraj.

Pa tudi ti si ne grizi nohtovuser posted image

(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 18:57:16   
*angelcek*
aha, bojim se da bi noht rasel pod kožo, ker tista koža ki je "pred" nohtom ni suha koža ampak prava koža (noht je za cca. 2mm nižji od kože). Maževa mu z tea tree kremo. Drugi nohti na sliki so pa "ata press" user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 20:17:58   
bučka3
Živjo

Imam sina, ki bo zdaj dopolnil 3 mesece. Tudi on je imel na obel palcih vraščen noht. Pediatrinja mi je svetovala naj palčka zavijem v mokro gazo (fiziološka raztopina). Dejansko je pomagalo. Edina stvar, ki me je motila je ta, da je imel ves čas mokra prstka.


(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vraščen nohtek spredaj
23.1.2012 20:45:52   
*angelcek*
Evo, že prakticiramo, z gazo sem mu povila prstek in navlažila z fiziološko rastopino. Kok časa ste pa to delal, oz. kdaj se je pokazal izboljšanje?

Lp

(odgovor članu bučka3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 8:22:25   
mercii
Namazi z etericnim oljem cajevca.Deluje,preverjeno.Cajevec deluje pri vseh oblikah vrascanja,pri zuljih,pri pikih komarjev ,cebel.Saj osvezi,drenira,hladi. Proti bakterijam,virusih ,gljivicah,...


(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 8:53:36   
Hope2
Naš je imel tako od rojstva do 1 posvetovalnice, kjer smo dobili navodila, da se mu prstek oz kožo po vsakem kopanju masira vstran od nohta. Masirali bi naj z fiziološko ali mešanico fiziološke in malo alkohola (sam se več en spomnim kolk proscentni je bil- pač tisti kar so nam svetovali že v šoli za straše). V 1 tednu smo porihtaliuser posted image

(odgovor članu mercii)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 9:07:08   
Katy78
Mi smo imeli iste težave, nohtek se mu je malo vrastel in prstek je bil rdeč in nekoliko otečen. P mi je svetovala mehko otroško zobno ščetko in pa Betadine (jodova raztopina), ki se ga dobi v lekarni. Potem nakapaš Betadine na ščetko in nežno ščetkaš od nohta navzven. Ponovilo se mu je še 2x ali 3x, od takrat dalje je pa mir.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 11:26:22   
*angelcek*
v bistvu mene ne skrbi tolik trenutno stanje, ker namreč še ni gnojno, pa tudi ni napihnjeno, le malo rdeče je...to verjamem da se bo popravilo s kakšno kremico kot navajate oziroma s fiziološko...zelo me namreč skrbi dolgoročno, namreč ne predstavljam si kako bo nohtku uspelo prerasti kožo, saj je namreč za kakšna 2 mm spredaj dvignjena, oziroma nohtek je v koži :S upam da razumete kaj mislim...in to me zanima kako je vam uspelo da je nohtek prerasel kožo in koliko časa je to trajalo...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 13:35:43   
Hope2
Ja razumem kaj praviš, ker smo bili na istem. S to masažo v bistvu odrivaš kožo vstran. zato ti vse pravimo da moraš gladit od nohta vstran, kot da bi kožo odrivala vstran. In verjemi, koža se odmakne in noht jo potem preraste. lahko že začneš med kopanjem potem pa še s fiziološko. Bodi vztrajna

(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 14:54:59   
bučka3
Živjo jaz prstka nisem nič masirala. Enostavno je bil zavit v gazo, ki je bila močno namočena z fiziološko rastopino, tako da je bila nogavička nekje mokra. Po cca 1 tednu je o.k. Tudi meni so svetovali naj s prstka umikam kožo pa tega ubistvu nisem delala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 16:44:54   
*angelcek*
no super, zdej že od včeraj zavijamo v gazico in namakamo v fiziološko...kak dan al pa dva bom še počakala z masažo ker mam občutek da ga boli ko mu hočem masirat in začne jokat, pol bomo pa še z masažo začeli pa upam da se bo res popravilo :) najlepša hvala vsem, bom poročala kako in kaj...

(odgovor članu bučka3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 17:15:35   
scorpiogirl
Naš prvi je imel enako pri dveh tednih starosti. Sva šla k pediatrinji in je svetovala le namakanje v topli vodi, obkladke s fiziološko pa z gazo kar pritisni ob nohtku, da gre koža stran - da dobi nohtek prostor. Se je res kmalu rešilo, ima pa tudi take smotane nohte, še vedno ...

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu *angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vraščen nohtek spredaj
24.1.2012 17:17:08   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ja razumem kaj praviš, ker smo bili na istem. S to masažo v bistvu odrivaš kožo vstran. zato ti vse pravimo da moraš gladit od nohta vstran, kot da bi kožo odrivala vstran. In verjemi, koža se odmakne in noht jo potem preraste. lahko že začneš med kopanjem potem pa še s fiziološko. Bodi vztrajna


no, nisem takoj prebrala odgovorov; tole sem mislila, kot Hope piše user posted image naš ima sicer res še smotane nohtke (se mu tudi lomijo na palčkih, še vedno ni čist prerastel kože), ampak takih težav pa nima več.


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vraščen nohtek spredaj
25.1.2012 9:11:47   
lili8
Pri našemu je že od rojstva izgledalo kot da ima na palcu zelo postrani noht. Ravno pre prvo posvetovalnico pa je bilo vse rdeče in napeto kot bi se noht noter vraščal. Pediater nama je dal napotnico za polikliniko češ da bo potrebno noht dol dat. Tam pa so mu na srečo samo obkladek s fiziološko dali in eno tako gobico, s katero naj mu ščetkam noht. Po parih dneh obkladka in ščetkanja je bilo stanje ok.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vraščen nohtek spredaj
25.1.2012 12:44:50   
tinkamarinka
To je normalno, to ima večina dojenčkov. Problem je v tem ker prstek hitreje raste kot nohtek na začetku. Ti samo spiraj s fiziološko in mogoče malo alkohola notri, da se ne zagnoji.

Mi smo vprašali pediatrinjo in je rekla, da se nohtki na nogi ponavadi uredijo do 3 leta starosti, kožico pa bodo prerastli do 6 meseca.

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vraščen nohtek spredaj
27.4.2012 9:00:49   
vijolica2
Jsz sem tudi pri svojem (3mesece je star) opazila da ima ob nohtu rdeče in malo gnojno. Se pravi da je najbolje da mu prstek zavijem v gazo katero bom namočila v fiziološko? In občasno mu rinem-masiram kožico stran od nohra? kolikorat na dan mu naj to delam?
joj upam, da bo imel moje nohte ne od mojegauser posted image

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vraščen nohtek spredaj
30.4.2012 20:47:29   
nati29
Vijolica2, mi dajemo obkladek zjutraj in zvečer.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?