|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročinski krči
15.7.2008 9:35:39   
FLASK_A
Zdravo!

Z možem sva v soboto doživela grozno izkušnjo, ko je najin 13 mesečnik dobil vročinski krč.

Temo pa izpostavljam zato, ker tu gor nisem našla pametnega odgovora o tem, kako se ukrepa, kaj to je...

Najin sonček je imel en dan in pol vročino, visoko nad 38.6, tudi do 40.1. Po posvetu z zdravnikom (klicala sem ga, ker niso pomagale niti paracetamol svečke, niti hladni obkladki, tuš, NIČ!) sem dobila tudi Voltaren svečke. Žal nam tudi te niso pomagale.
Pri 39.2 mu je očitno telešček omagal in Jaka je padel v nezavest, postal moder, nehal dihat, oči je imel obrnjene navzgor in popolnoma odprte. Vsega mehkega sem ga odnesla v lijak in začela polivati s hladno vodo, da se je začel zavedati. Še zdaj mislim, da sem naredila pravilno, čeprav ni postopka, kako ob tem ravnati, ko se zgodi prvič.

Rečeno mi je bilo nareč, da se otrok iz tega stanja zbudi sam, če le ne traja predolgo (deset minut nezavesti) tudi nima nobenih posledic. Jaz bi še vedno svetovala hlajenje dokler se otrok ne zave. Samo pazite, da ne bo prehladna voda, ker ga lahko hudo prehladite.

Potem itak obvezno k zdravniku, kjer ostane na opazovanju in dobi navodila za ukrepanje pri naslednji vročini.

Vročinski krč nekateri otroci lahko doživijo, nekateri pa nikoli. Je pa nevarnost do nekako petega leta starosti.

Nikar se ne sme paničarit pri vsaki vročini, otroku nad 38.5 zbijamo vročino, najučinkoviteje s hladnimi obkladki po celem telesu- krpe namočene z vodo ovijemo po trebuščku in okoli pasu in položimo čez nogice

Če do krča pride (izgleda pa res kot bi otrok kar umrluser posted image user posted image user posted image ) spet brez panike, z njim je vse OK. Hladna voda, da čimprej mine, pa takoj poklicat pomoč, pa bo.

Pa še najina izkušnja: link

Če sem kaj naroba zapisala ali veste še kaj uporabnega, prosim dodajte ali popravite, vse informacije tiste sekunde pridejo prav.
Lep pozdrav pa čimveč zdravja vašim malčkom!user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:14:05   
BAMBINA_
Ojoj, FLASK_A, tole je pa res grozljiva izkušnja. Hvala bogu, da sta ostala prisebna in malemu zbijala vročino pod mrzlo vodo. Upam, da se vam nikoli več ne ponovi kaj podobnega in prav je, da si napisala kako ukrepati v takšnem primeru. Bolj ko smo o tem informirani, lažje se spopademo s takšno situacijo, če do nje pride. Upam, da je z Jako zdaj vse v redu, pa da sta se tudi vi2 pomirila, saj sta morala v tistih trenutkih doživljati strašno grozo. user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:21:20   
Naja30
Ojej, svaka ti čast! Jaz ne vem, kaj bi naredila v takem primeru. Dobro, da si bila tako hladnokrvna in nisi začela paničarti. Kar kurjo polt sem dobila ob branju tega.
Kaj pa je zdaj s tamalim? Kako naprej?

In res hvala za te informacije!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:23:39   
FLASK_A
Hvala Bambinauser posted image
Jah, najlepše je sedaj ko smo doma. Pa še ati nas crklja, ni šel v službouser posted image Sva ful vesela, prav res, da se je tako končalo.

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:29:44   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Kaj pa je zdaj s tamalim? Kako naprej?

In res hvala za te informacije!


Hja,... za naprej... Do njegovega šestega leta bomo morali povsod nositi s sabo zdravila, če pride do ponovitve. Ko pride do krča, se mu po dveh minutah da tekočino v ritko pa potem to stanje preneha.
Vročino mu moramo pa sedaj zbijati že pri 38, še raje nekje pri 37.8 z Voltarenom.


Sam res, ne zdaj pri svojih otrocih iskat znakov za to stanje, samo poskrbite da pri 38.5 začnete zbijat, pa bo vse OK. Sem sigurna. Samo takale informacija vam pa v hujšem primeru vseeno pride prav, zato jo kot tako tudi vzemite. Tega res nima vsak otrok. Da ne bo katera pri 37.5 začela s kakim Voltarenom slučajnouser posted image Ta je tako in tako v skrajni sili za uporabit, ker je močan ko pes...

< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 15.7.2008 10:31:57 >


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:30:33   
FLASK_A
neki me hecauser posted image


< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 15.7.2008 10:31:20 >


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:30:54   
FLASK_A
eh, namest uredi dam citiraj pol je pa tkouser posted image user posted image
Se pardoniram, ker smetim temouser posted image

< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 15.7.2008 10:33:04 >


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročinski krči
15.7.2008 10:36:35   
katka11
ME KR SRH SPRELETAVA...
ko pomislim... mi smo imeli izkusnjo z bronhitisom, pa ni mali zgledal nic prizadet, sam k so naju dal v resilca, groza...ni hujsega, k ce ne ves kaj bo s tvojim otrokom, oz kaj se mu dogaja. k mi j ev resilcu v narocju zaspal nisem vedla a bi ga pustila spat, a spi al je kej narobe,, a ga zbudim, glede na to da je mel zelo nisko raven kisika v krvi...
tko, da hvala ti za tvojo izkusnjo, za vsak slucaj, ce tudi nas doleti...
pa lepo se mejte...

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročinski krči
15.7.2008 11:02:31   
Pilar
Pri nas je tudi hči ( 2 leti) imela konec aprila vročinske krče., Zato točno vem, kaj ste preživljali. In enako kot pri vas, kot da je otrok umrl. Grozno. Ukrepali smo podobno kot pri vas...nekaj izjem: mi smo jo ovili v mlačno brisačo , vmes pa sem že klicala rešilca, ker enostavno nisem vedela koliko časa bo to trajalo. Ker zdravnik mora potem pregledat otroka. Aja, brisača pa ni bila vedno na istem mestu ( smo jo "premikali") po telesu, ker preveč hladno pa spet ne sme biti..

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročinski krči
15.7.2008 12:23:15   
FLASK_A
ojej, pilaruser posted image user posted image user posted image

ja sej Jakata je mož z vodo močil, jaz sem pa rešilca takoj šla klicat. Itak nisem nič čakala, prvo mi je blo poklicat pomoč in istočasno otročka k sebi spravit. Mah sej sploh nisem vedla, kaj se dogaja, vse je blo v afektu in ful na hitro... Dobro, da je bil mož zraven takrat, ker ne moreš sam vsega.

Mi pa v bolnici nismo nič premikali brisače po telesu, cel je bil z njo pokrit pa osveževali smo jo z mlačno vodo. Ko je temp padla, smo pa nehali...


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vročinski krči
15.7.2008 13:09:21   
ThinkPink
Pozdravček!

Naša pika poka je pri 9 mesecu doživela vročinski krč. Od tega je že 2 meseca, pa še me vedno kar strese, ko se spomnim, kako grozno to zgleda. Nam se je to (hvalabogu) zgodilo ravno v čakalnici ZD, kjer je naenkrat nastala taka panika, da sem še jaz skoraj nehala dihati. Imela pa je čisto iste znake kot tvoj, FLASK_A. Krč so ji ustavili s Stesolidom. Če pomislim, da bi se to zgodilo doma, ne vem, če bi ostala tako prisebna kot ti. 

No, vem pa za drugič. Resnica je, da ti krči niso tako nevarni kot zgledajo. Res hvala, da si še enkrat zapisala postopek ob krču, ker v tistem trenutku je res treba ohraniti mirno kri.

LPuser posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročinski krči
15.7.2008 13:31:53   
Anonimen
Flaska kako grozno.Drugace pa kapo dol da si tako prisebno odreagirala.Jaz se bojim da bi pravo paniko Uagnalauser posted image .Ze ko je moji prvic iz noska zacela teci kri,sem se komaj obdrzala na nogah.Je bila se zelo majhna,se ji pa se zdaj veckrat ulije.Saj vem da ni primerjave.
Se je pa ravn to zgodilo zadnjic bratovemu 2letniku.Ga je po hrbtu udarjal,na glavo obracal,nazadnje pa se umetno dihanje dajal.So bili tako paf,da so najprej klicali na policijo(katera je tudi res prisla),sele potem resilca.
Je bila pa na RR ne dolgo nazaj enaka tema,mislim da jo je odprl Kalbo,nisem pa prepricana.
Pa hvala za informacije,je potrebno cim vec vedet,ce nas slucajno doleti,da bomo vedli kako reagirati.
user posted image za vas.

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročinski krči
15.7.2008 13:38:21   
mojca75
Mi smo vročinski krč preživeli lani - Mojca je imela 13 mesecev. Točno vem kaj si/sta doživljala, ker sem tudi sama šla čez to kalvarijo.
Moja navodila so podobna tvojim.

Sem pa za razliko od tebe bila jaz tisto noč sama s tamalo, mož je bil dežuren. Zbudila se je s krikom in se popolnoma tresla, gorela od vročine, oči obrnjene na gor, popolnoma nezavestna. Ko sem jo ohlajala v banjici, je bila popolno neprisebna, modrele so ji ustnice, dihala skoraj ni.
Ker je nisem mogla pustiti v banji sem jo vzela s seboj ko sem šla po telefon. pa nazaj v banjo. No jaz sem vsaj vedela zakaj gre, mislim da gre za vročinski krč, čeprav mi je še vseeno hodilo samo po glavi "o marija, zdele mi bo klele umrla, jaz pa ji ne znam/ ne morem pomagat"
Občutek ki ga ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.

Sprejeli so naju na pediatrijo, kjer je že dežurni zdravnik izključil epileptični napad, drug dan pa tudi dr. Neubauer.
Sedaj imamo stesolit. vendar pa ga jaz ne bom uporabila, razen če krč ne bi prenehal po ene 5 minutah. Voltaren nosimo s seboj, kadar gremo za dlje kot 5h, oz ga imam v ruzaku s plenicami.

Zame vročina predstavlja največjo grozo. res. no sedaj leto po tem že malo bolj realno gledam na to, ampak dolgo nisem mogla.

Ja tko je bilo.



_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vročinski krči
15.7.2008 13:41:06   
BarbaraE
Res hvala za te informacije. Ja, Kleopatra, bila je tema na čvekanju in jo je odprl Kalbo, ker se jim je isto zgodilo kot tebi flask_a. Res je pomembno, da se ohranijo živci in ne delat panike. Upam, da nam ne bo treba. Nikoli se pa ne ve in je dobro vedeti že iz izkušenj drugih, kako ravnati.

Hvala še enkrat. user posted image  

PS: Večkrat si pravim, HB, da imamo RR, kjer izveš še pa še koristnih informacij.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vročinski krči
15.7.2008 14:09:26   
aezzy
mi smo ga imeli pri enem letu in moram popravit samo to, da NE UPORABI HLADNE VODE AMPAK MLAČNO! ker je mrzla prevelik sok za telo, mlacna pa glih prava za "prebudit" otroka iz krca.
Pa tudi direkt po glavi ne polivat ampak po telesu, vratu, po obrazku in direktno po glavi ne, ker se lahko prestrasi, ce sam krc ni tako hud, kot mi mislimo, da je.
Če je krč kratek, ga samo obvladamo, če pač gre, ko se otrok pomiri (in mi z njim!), ga samo lahko odpeljemo k zdravniku, kjer smo prednostno obravnavani.
Če pa dobi stesolid, pa obvezno poklicat rešilca, tudi, ko ta ze prime, tudi, ce je otrok ze pir zavesti, ker potem ga morajo oni peljati za 24 ur na opazovanje.
K nam je prisel rešilec, sama sem jo spravila k sebi z mlačno vodo, potem nas je peljal v ZD na dezurno.Od tam smo sli sami na jesenice. Tam nas je zdravnica zgrozena vprasala kako to, da smo prisli sami, da bi nas moral peljati resilec, tudi, ce je otrok ze vidno vredu. Ko sva sli domov po 24 urah, mi je narocila, da naj v primeru ponovitve ne vozim sama otroka.

Upam, da se ne ponovi več.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vročinski krči
15.7.2008 15:58:22   
FLASK_A
Aezzy, ja imaš prav, temp. vode mora biti največ 2 stopinje nižja kot otrokova izmerjena- torej za nas je to praktično topla voda... Joj, sm čudno napisala...

Rešilec- aveš da mene je pa un dohtar u rešilcu prav streljal s pogledi, je reku da sej nima kej gledat, ker je moj otrok popolnoma "neprizadet" user posted image user posted image user posted image Haloooo! Mislim, da bi ga u jaja brcnila! Se mi pa ni dal še s tem ukvarjat, važno da smo bili pol Ok.

< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 15.7.2008 15:59:29 >


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vročinski krči
16.7.2008 10:38:55   
Pikica76
Mislim, da lahko pride do vročinskega krča tudi zaradi uporabe voltarena, saj naj bi bil izredno agresiven za otroke, ker je sposoben v zelo hitrem času zbiti vročino, kar pa za telo predstavlja izjemen šok.

Mi smo imeli podobno izkušnjo z voltaren,  kot vi in ti povem, da sem ga potem kar stran vrgla. Sedaj smo samo na paracetamolu in kar je najbolje ohlajanje otroka z naravnimi metodami, ker se vse premalo zavedamo, da vročina ni vedno nevarna.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vročinski krči
16.7.2008 21:33:16   
mojca75
Mislim, da lahko pride do vročinskega krča tudi zaradi uporabe voltarena,


Misliš ali veš????!!!!

Ne do vročinskega krča ne pride po uporabi Voltarena! Vročinski krč nastane zaradi nezmožnosti telesa (otrokovega) kompenzirati (z ohlajanjem) tako hitrega naraščanja vročine.
oz cit.: Domnevajo, da se krč sproži zaradi nezmožnosti prilagoditve otrokovih možgan na hitro naraščanje temperature, ne zaradi visoke temperature same.

Draga Pikica76,
ko bo tvoj otrok doživel vročinski krč in bo zgledal kot da bo umrl pred tabo, boš hudičevo rada uporabljala voltaren. Ne mi solit pameti kok je Voltaren škodliv. Sej ji ga ne dajem vsako jutro za zajtrk user posted image .

Uporabljamo ga takrat ko vročina hitro in močno narašča. in edini prime. Voltaren pediatri predpisujejo otrokom ki so ŽE imeli krče (vsaj tako naj bi bilo) ostalim pa paracetamol.

Ko boš (upam da nikoli!!!!) doživela vročinski krč pri otroku in potem "vrgla stran" voltaren se mi pa javi, prosim.

Argumentirano nestrinjanje sprejmem samo od tistih ki so že doživeli vročinske krče, od ostalih žal ne, ker ne veste kako to zgleda.

< Sporočilo je popravil mojca75 -- 16.7.2008 21:36:43 >


_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vročinski krči
16.7.2008 21:40:46   
ThinkPink
Mojca75, hvala za tvoj post.

Ko sem prebrala prejšnjega o domnevni škodljivosti Voltarena, sem takoj letela gledat malo in zapaničarila, kajti pred spanjem sem ji zaradi naraščajoče vročine ravno dala Voltaren (pred tem ji z paracetamolom in kopelni nisem uspela spraviti vročine pod 37,5). Enkrat je že dobila vročinski krč, sedaj pa molim boga (čist zares), da se ne bo ponovilo.




(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vročinski krči
16.7.2008 21:44:53   
mojca75
sej ne rečem da voltaren ni škodliv, mimogrede so vsa zdravila "škodliva" ker nobeno ni brez stranskih učinkov. Vprašati se je treba kaj je manjše zlo. Voltaren in brez vročinskega krča, ali vročinski krč + Stesolit, ki ga sedaj imamo vsi ki smo krče imeli. user posted image
Vseeno mislim da je voltaren MOČNO manj škodliv!
Sej so tud antibiotiki škodlivi, pa kaj a bomo zdej zdravili škrlatinko s kamilicami, in tvegali posledice na srčku,.. najbrž ne.
Bolj da končam da ne bom okarakterizirana kot "ljubitelica zdravil". Ampak res me pogrejejo komentarji nepoznavalcev.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vročinski krči
17.7.2008 8:27:05   
aezzy
Mi smo tudi imeli negativno izkušnjo z voltarenom in to v bolnici!
KO sva morali ostati za 24 ur noter, zaradi vrocinskega krca je proti veceru vrocina spet narasla na 40 in to v piclih pol ure in ker so se ustrasili, da bo ponoven krc, so ji dali, KER JIM JE ZMANJKALO!!!! 25mg, 50 mg (ENOLETNEMU OTROKU!) in tamali je v 15 minutah T padla na 36,6, kar je zeloooo velik sok za telo, bila je dobesedno mrzla in tresla se je. takoj sem poklicala sestro, ki je rekla, da je svecka tako hitro delovala, ker je bila ta mocna, ker jim je sibkih zmanjaklo!
Si predstavljate mojo paniko! tamala pa sploh nenavajena na zdravila, niti paracetamola ni vzela, ker do enega leta sploh ni imela vrocine! prisla je dezurna zdravnica in okregala sestro pred mano!, potem pa rekla, da ji ne smejo nic vec dati, ce bo vrocina spet narasla, da upamo, da ji ne bo.
Bila sem zelo prestrasena ampak se je potem vse umirilo in sva sli naslednji dan domov.

ne vem, se strinjam, da so zdravila skodljiva in se strinjam s tem, da so edina stvar, ki zares pomagajo, sploh antibiotiki. Ampak kljub vsemu voltaren sveck nimamo doma in ji po krcih zbijam vrocino z mlacno vodo ali nogicam v kisu ze pri 37.5. Ce slucajno naraste na 38, ji dam paracetamol in spet mlacdno vodo.
zaenkrat je zelo malo bolana, pri dveh letih se nismo imeli AB (vem, to verjetno se pride), vrocino nad 37.5 je po krcu imela le 2x. user posted image

Mojca 75, mene tudi razkuri pametovanje tistih, ki krca se niso doziveli. In pa tisto:ne zbijaj vrocine ce ni nad 38, vrocina sama je dobrodosla za telo! Ko bo imel  otrok krc, bo se kako hitro zacela zbijati vrocino pri 37.5!

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vročinski krči
17.7.2008 8:34:09   
mojca75
25mg, 50 mg

to je druga, ampak problem ni bil v Voltarenu, ampak v dozi! dali so ji dozo za odraslega človeka, bog vari dat sam pol svečke v takem primeru, ane! To je res katastrofa.
Jaz ji že tamale svečke (25mg) dam samo pol al pa 2/3. (odrežem stran tam na "neošiljenem koncu").
Ampak Voltaren ma drugo učinkovino, ne paracetamol kot ga imajo Paracetamol, calpol, ...etc

za take vročinarje za zbijanje pomaga tudi naprosin (obstaja tudi sirup), samo na našo je imel stranske učinke - je ratala čist hiper aktivna in mi je 2h po zbijanju vročine harala po stanovanju (med 2 in 4 uro ponoči user posted image ).

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vročinski krči
17.7.2008 8:54:56   
Pikica76
Želela sem samo opozoriti na škodljivost voltarena, s čemer so se strinjali tudi zdravniki, saj je naš mali doživel podobno situacijo kot aezzy, s tem, da so bili v bolnici tudi primeri, ki so uporabljali voltaren in se jim je isto zgodilo. Torej do takrat niti jaz nisem vedela kako škodljivo je lahko to zdravilo, saj kot pravim je preveč agresivno in ga jaz svojemu otroku pač več ne bom dajala, žal mi je da me nihče na take posledice ni kdo že prej opozoril.

Je pa res, da nisem zdravnica in tako na forumu samo podajam svoje mnenje, ki ga lahko ali pa ne upoštevate.

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vročinski krči
17.7.2008 10:22:42   
ThinkPink
Mi smo tudi imeli negativno izkušnjo z voltarenom in to v bolnici!
KO sva morali ostati za 24 ur noter, zaradi vrocinskega krca je proti veceru vrocina spet narasla na 40 in to v piclih pol ure in ker so se ustrasili, da bo ponoven krc, so ji dali, KER JIM JE ZMANJKALO!!!! 25mg, 50 mg (ENOLETNEMU OTROKU!)


Ojoj...skoraj ne morem verjeti, da so lahko taki butli. Mi smo včeraj dali mali 12,5mg, pa ji je vročina ful padla in celo noč ni zakuhala. Kot je bilo že omenjeno ni težava v samem Voltarenu, temveč v količini, ki je bila 3x prekoračena!

Pa še to - nam je bilo v bolnici rečeno, da naj si vročinski krči ne bi sledili v kratkem časovnem obdobju. Torej, če ga je dobila, ga v istem "vročinskem obdobju" (v roku nekaj dni) naj ne bi dobila. To mi je rekla ena sestra sicer...

So krči dedni? Nas so namreč vsi spraševali kdo ima v družini vr. krče? Pa jih nima nihče.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vročinski krči
17.7.2008 11:19:41   
mojca75
ali so krči dedni!? Ja, kjer jih je imel eden od staršem (moj mož jih je imel) ima otrok večje možnosti da jih ima. Na nek način so dedni, oz bi rekla jaz - ima "dobre" preddispozicije", ni pa nujno da če jih ima eden od staršev, da jih bo imel tudi otrok.

jaz bi svetovala, da če je kdo od staršev mel krče da se pri otroku bolj spremlja kako narašča vročina. bog ne daj pa da se apriori uporablja Voltaren.
men se zdi da je informiranost pomembna da poznamo zadevo in da pametno odreagiramo.



_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?