|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 21:39:44   
Massa26
Ja, to me zanima, ker vedno večkrat preberem kaj čez moko. Pa ne samo za zgoščevat, ampak tudi na splošno.. ala.. izogibajte se močnatim stvarem..

Pa recimo, če je nekaj zgoščeno z moko, saj moka pri tem ne da nekega izrazitega okusa, da bi bilo tako zanič ravno zaradi moke.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 21:40:54   
CUKRČEK
ker moko trenutno ni moderno uporabljatuser posted image Ker redi, nasploh ni zdrava(razen če je "hiper" polnozrnata), je zanič... In treba je iti v korak z modo, četudi za vogalom naskrivaj še vedno uporabljaš mokouser posted image user posted image



< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 12.1.2009 21:44:52 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 21:42:28   
Seven*
Z moko naceloma nic ni narobe, ampak je dosti bolje ce je polnozrnata, ker bela moka ima visok glikemicni indeks in je glavni vir nasih mascobnih oblog. Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:36:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:37:42   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.


user posted image user posted image user posted image



Ah ja, sanja svinja kukurus...


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:40:03   
vesna_14
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Z moko naceloma nic ni narobe, ampak je dosti bolje ce je polnozrnata, ker bela moka ima visok glikemicni indeks in je glavni vir nasih mascobnih oblog. Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.




Se strinjamuser posted image


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:43:15   
Anonimen
Baje zgaga peče po njej.user posted image user posted image

(odgovor članu vesna_14)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:45:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Z moko naceloma nic ni narobe, ampak je dosti bolje ce je polnozrnata, ker bela moka ima visok glikemicni indeks in je glavni vir nasih mascobnih oblog. Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.




Se strinjamuser posted image



Saj se tudi jaz strinjam, samo ni edini vir debelosti, je pa pomemben, to pa.

(odgovor članu vesna_14)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:46:56   
sttj
kaj pa mi,ko ne rabimo hujšat,kile kar letijo same dol,mogoče zaradi moke,ker je preveč pojemouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:48:30   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: sttj

kaj pa mi,ko ne rabimo hujšat,kile kar letijo same dol,mogoče zaradi moke,ker je preveč pojemouser posted image user posted image


Tebi je pa že kontra usekaluser posted image


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:50:17   
vesna_14
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Z moko naceloma nic ni narobe, ampak je dosti bolje ce je polnozrnata, ker bela moka ima visok glikemicni indeks in je glavni vir nasih mascobnih oblog. Ce skrajno omejis belo moko in bel sladkor garantirano shujsas.




Se strinjamuser posted image



Saj se tudi jaz strinjam, samo ni edini vir debelosti, je pa pomemben, to pa.




To pa je tudi res čeprav se mi zdi, da že res zelo veliko narediš s tem da belo moko zamenjaš z drugo npr. pira karkoli samo da ni bela.
Naprimer pri nas doma bo marca že leto dni kar ne uporabljamo bele moke ampak samo pirinop na kamne mleto in morm rečt, da je super in je sploh ne pogrešamuser posted image in posledično eno z drugim (beri: manj žri po 18 uri sem dala dol 10 kg v slabem letu) to pa je spet nekajuser posted image

Res pa tudo kruha jemo zelo malo pregrešim se ponavadi samo ko ga speče moja mamiuser posted image

Itak pa se mnenja razlikujejo in je za vsakega njegova teorijauser posted image .

Tako da vsakmu koker paše pa je  samo da smo zadovoljni


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:50:32   
Akil
Kako pa potem panirate, delate pice, potice......  Jaz si brez moke življenja predstavljam neuser posted image   Nič ne paše bolj kot zelenjavna juhica z "ajnprenom" (naj me katera, ki ve kako se napiše popravi user posted image )

Pa mi nismo debeli! Pa vsaj 2 na teden jemo nekaj iz moke!


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:54:51   
vesna_14
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

Kako pa potem panirate, delate pice, potice......  Jaz si brez moke življenja predstavljam neuser posted image   Nič ne paše bolj kot zelenjavna juhica z "ajnprenom" (naj me katera, ki ve kako se napiše popravi user posted image )

Pa mi nismo debeli! Pa vsaj 2 na teden jemo nekaj iz moke!



Zamenjala za piro  vse je iz pirine moke občano uporabljam piro + konopljino moko probaj ful dober okus.
Otroci obožujejo kekse iz pire in konoplje, pica je čist kul ko se navadiš tega okusa- jaz osebno ne pogrešam bele moke je pa res da se mož včasih pritožuuje da je "prazno"kosilo ker res ni tako "polnega" okusa kot z belo moko-ali je pač navada okusa.user posted image

Pa tudi sol sem zamenjala za himalajsko sol in morm reč da je manj slana ali pa drugače slana kot navadna kuhinjska sol-včasih se mi zdi da katere stvari sploh ne moreš nasolituser posted image


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:58:08   
Akil
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14

Otroci obožujejo kekse iz pire in konoplje,



Ja te sem tudi jaz enkrat, še v mladih letih probala! user posted image user posted image user posted image   So mi bili kar všeč!!!user posted image user posted image user posted image user posted image



Sori, se nisem mogla vzdražat!user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 22:59:18   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14

Otroci obožujejo kekse iz pire in konoplje,



Ja te sem tudi jaz enkrat, še v mladih letih probala! user posted image user posted image user posted image   So mi bili kar všeč!!!user posted image user posted image user posted image user posted image



Sori, se nisem mogla vzdražat!user posted image



No vidi, pa si le prišla do zaključkauser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 12.1.2009 23:00:09 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 23:00:49   
vesna_14
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: Akil

IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14

Otroci obožujejo kekse iz pire in konoplje,



Ja te sem tudi jaz enkrat, še v mladih letih probala! user posted image user posted image user posted image   So mi bili kar všeč!!!user posted image user posted image user posted image user posted image



Sori, se nisem mogla vzdražat!user posted image











user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


te povabim ko jih spečem pa se bomo skupaj smejate  od THC user posted image user posted image user posted image user posted image

res pa je da niso kukiji user posted image user posted image user posted image












< Sporočilo je popravil vesna_14 -- 12.1.2009 23:01:54 >


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
12.1.2009 23:04:34   
Felicita
Akil, pa verjetn ne makaronov in krompirja vsak dan?

vse skupi je simpl - v moki je škrob. škrob je iz glukoze. glukoza je zelo dobra (popolna) hrana za naše celice (v bistvu se mora vsaka molekula, ki jo želi celica porabit kot energijo (molekule ATP) spremenit v nekaj, kar je glukozi podobno v kemijskem smislu). kakorkoli, celice porabijo samo določeno količino glukoze, problem pri nas, bajskih pa je, da je vnesemo čisto preveč (sladkor, bela moka, testenine, krompir,...). ker je celice ne morjo predelat, jo telo 'uskladišči' za slabe čase v obliki maščobe. maščoba je energetsko zlo bogata (iz ene molekule dobi celica tudi 16x več energije kot iz ene molekule glukoze), ampak se tudi težje aktivira, zato bojo celice trošile vedno po vrstnem redu: glukoza, maščobe, beljakovine.
zato torej pametno s hrano pa velik miganja, pa se nobena glukoza ne bo spreminjala v maščobo in nobena moka, tudi bela ne bo škodila user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 8:39:45   
Poka
So že druge vse napisale. Jaz sem sicer ravno tista, ki je pred leti najbolj komplicirala pri prehrani in no ja, mogoče še tudi zdaj včasih. Bom parekla tako, da če vsak dan ješ bel kruh, bele testenine, sladice itd. normalno da ni zdravo...

Če pa tu in tam zgostiš z belo moko kako zelenjavno juho, pa tud ne boš umrl.

Drugače sem pa jaz za zdravo prehrano že zato, ker je toliko novih stvari, ki jih lahko preizkusiš, kaj novega izumiš, ni se ti treba držat receptov okusi so pa fenomenalni.

Zgostiš pa lahko tudi na druge načine, ne samo z moko ( z nobeno).

Ja in ko hujšaš, je pa priporočljivo zaužit čim manj OH. Čeprav tole ne bo čisto držalo. Zaužit jih moraš ravno toliko, kot jih telo otrebuje in da še hujšaš po pol kile na teden. Če greš takoj samo na beljakovinsko prehrano, ni zdravo oziroma se boste kmalu nazaj zredile. Treba je vedet, kaj delaš in niti ni tako zelo enostavno.



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 9:33:19   
Čupka
Jaz osebno proti beli moki nimam nič. Uporabljam jo veliko, ker veliko pečem. Uporabljam pa tudi polnozrnato, koruzno, ajdovo, občasno pirino,...
Mislim da je važno, da je hrana raznolika.

Zgoščujem pa ne z moko zaradi tega, ker mi jedi zgoščene z moko (zelenjavne juhe, golaži, enolončnice,...) povzročajo kaos v prebavi. Vse od napenjanja do zgage,... Če bom pojedla recimo golaž, brez dodatka moke, in polento, ali krompir, ali karkoli, ne bom imela nobenih težav. Če bom pojedla golaž zgoščen z moko, se mi bo spahovalo in kasneje napenjalo.
Če je jed zabljena s prežganjem iz moke, se mi bo spahovalo in mi bo nagajala želodčna kislina.
Torej, moje telo se temu upira. Po drugi strani pa mi je izziv najt vedno nove rešitve za boljši okus, za pravo gostoto,...namesto zmešat v kozarčku žlico moke z malo vode in jo fliknit v piskeruser posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 10:09:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

ker moko trenutno ni moderno uporabljatuser posted image Ker redi, nasploh ni zdrava(razen če je "hiper" polnozrnata), je zanič... In treba je iti v korak z modo, četudi za vogalom naskrivaj še vedno uporabljaš mokouser posted image user posted image




Od nekdaj ne zgoščujem z moko, še moja mami ni zgoščevala določenih jedi, torej modernost odpade. Zdravo ali ne zdravo, mi jemo spet samo bel kruh, bele testenine, torej tudi to ne drži pri nas. v GLAVNEM v določene jedimi moka ne gre in mi je res fuj oz saj bi pojedla, samo bi mi bilo boljše zgostit s čim drugim.

Z moko zgostim le paprikaš, pa mogoče bi se še kaj našlo, pa se ne spomnim

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 10:26:54   
Felicita
aja, mene še neki zanima... tuki opažam da nekatere pišete o prežganju... a to se lahko sploh uporablja za gostit? user posted image jest namreč če že, npr golaž, posujem žlico moke kr po vrhu pa zmešam... 'podmet' je pa zame kisla smetana (al pa mleko) + moka, zmešano in dodano v hrano. nikol pa moke ne prežgem na maščobi, po tem pa skor verjamem da peče zgaga al kaj je že ena pisala user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 14:18:19   
Čupka
Prežganje je na olju popražena ali samo moka, ali čebula + moka, ali paprika v prahu + moka, ali paprika v prahu + čebula + mokauser posted image  Ja, to je katastrofa za želodec.

Podmet pa je moka razmešana v vodi, ali pa voda+kisla smetana +moka,....

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 19:24:01   
Gina
MOka je večini ljudi kao "fuj" zato, ker sebe ne marajo, se zdijo sami sebi preveč debeli in menda ne bi smeli jesti moke, pa ker gledajo na vsak grižljajček, ki ga dajo vase in se kar naprej čutijo krive, pa imajo menda potem občutek, da niso tolk grešili. Nekaterim ni fajn zato, ker menijo, da to ni zdravo. Enim res ni dobro - tudi kruh recimo (čeprav so v manjšini). Mnogi so pa predvsem zelo odvisni od vsesplošne propagande.

Sama se držim tega, kar je rekla moja babica: Človek je ustvarjen za mešano hrano.

Jem vse sorte. Pa od nobene hrane me ne boli želodec. user posted image

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 19:27:17   
Anonimen
Gina-se poplnoma strinjam s tabouser posted image .Tud mene je zmotlo,ko sem prebrala,da moka ni dobra za zgostitev.Nevem no,mene je mama tud tak učila kuhat,drugače ne znam,da bi pa zdej nevem kolk čebule not zmetala mi pa tud ni.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zakaj je po vaše moka ˝fuj˝?
13.1.2009 19:41:56   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jem vse sorte. Pa od nobene hrane me ne boli želodec. user posted image

Joj, Gina, vidiš, to je pa v teh stresnih, norih časih že skoraj fenomenuser posted image . Lahko si zadovoljna, da nimaš težav s tem. Jaz sem nagnjena h želodčnim težavam, tako da moram malo gledat kaj jem. In če grešim, se mi maščuje. Pa včasih vseeno grešimuser posted image .
Sicer sem pa absolutno za pestro hrano. In sem zelo zadovoljna, da sem uspela otroke vzgojit v nezbirčne gurmančke, ki se ne upirajo ne kmečki pojedini, ne hrani iz voka, ne pizzi, ne dalmatinski kuhinji, jejo skoraj vso zelenjavo po vrsti.......

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?