|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:03:39   
Olivija
Malo sem brskala po tujih straneh in na večih straneh je pisalo, da naj se zbija vročina pri otrocih šele, ko pride nad 40 stopinj.

Zdaj pa že močno dvomim, da ravnava pravilno, ko Juliji zbijava vročino že pri 39.  Sicer na paracetamol dobro reagira in ji tudi zniža vročino, samo se mi pa zdijo ta nihanja od 39,7 do 37,5 prehuda. Verjamem v to, da vročina pomaga telesu, ampak še vseeno me ful stisne, ko prileze temperatura do 40. Ji pa delava tudi obkladke in zdaj sem si res natančno prebrala postopek, kako jih pravilno narediti.

Je pa trenutno tako, da je imela 14 dni nazaj 3 dni visoko vročino (tudi nad 40) in zdaj jo ima spet. Zdaj pa nevem, mogoče tisti virusi 14 dni nazaj niso bili uničeni, ker smo ji zbijali vročino ali pa kaj podobnega.

Prosim za vaše izkušnje, ker me tele vročine na 14 dni totalno izmučijo, našo pikico pa še bolj.

Lep večer!

O.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:07:33   
rija
Tale je pa huda! Da zbijaš šele pri 40 stopinjah....verjetno je kaka ameriška študija, kjer je vse, dokler ne umreš "normalno" in nenevarno user posted image

Jaz mojemu zaradi krčev zbijam že pri 37, 3 in je zanj malo čez 38 že nevarna vročina, pri 39 pa blede.....tak da....

Aja, mogoče pa tvoj otrok rabi kakšna zdravila, da se do konca pozdravi....user posted image  nič ne pišeš o njih....samo o zbijanju vročine....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:14:24   
eya
Jaz začnem zbijat vročino, ko ima 38,5 v ritki oz. 39 pod pazduho. Več ne pustim, ker se potem tudi slabo počuti. Če vročina že tretji dan, gremo pa k pediatrinji, oz. gremo že prej, če ima še kake druge znake. A lahko prosim napišeš ali pa daš link do tega, kako se prav naredi obkladke?

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:23:26   
Jessy
Zbija se pri 38,3 st. C, merjeno pod pazduho.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:35:32   
Olivija
Rija: Naša ni nagnjena k krčem, jasno nekaj drugega je pri otrocih, ki so že doživeli vročinski krč, to je tudi na teh straneh napisano - takim otrokom je treba vročino takoj zbijati.

So pa to nemške strani, nobene ameriške, je pa napisano, da otroci veliko lažje prenašajo vročino kot odrasli in da potem, ko jim zbijemo vročino  in se "lažno" počutijo dobro preveč skačejo okoli namesto, da bi počivali. Je pa res, da naša vročino zelo dobro prenaša.

Vsakič gremo k zdravniku, že zaradi bolniške in ne dobimo nobenih drugih zdravil, kar je logično, ker antibiotiki primejo samo pri bakterijah. Virusi so pa nekaj čisto drugega in se mora telo samo boriti proti njim.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 31.7.2007 22:45:33 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:41:16   
Anonimen
A misliš, da ji šele pri 40 daš paracetamol?

Meni je to prevroče, mi2 ga dava pri vročini nad 38, merjeno pod pazduho, nad 39,5 pa še pod tuš, ko je bilo enkrat treba.

Mogoče je pod zbijanje mišljeno to tuširanje?

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:42:54   
Olivija
Linki:

Obkladki, ki odvajajo toploto

še več o obkladkih

na splošno o vročini


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:47:06   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

A misliš, da ji šele pri 40 daš paracetamol?

Meni je to prevroče, mi2 ga dava pri vročini nad 38, merjeno pod pazduho, nad 39,5 pa še pod tuš, ko je bilo enkrat treba.

Mogoče je pod zbijanje mišljeno to tuširanje?


To sem mislila, zbijanje s paracetamolom. Vem, kaj pravi naša stroka, paracetamol, ko pride vročina čez 38,9 ali 39 - odvisno od zdravnika.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:47:28   
rija
ja, saj v tem je point: otroci različno prenašajo vročino....naš pri 38 ne more več glave pokonci držati....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:49:28   
rija
izjema so

Ausnahmen von dieser Regel sind Kinder unter drei Jahren
 
se pravi vsi otroci pod 3 leti, ker krči so omenjeni nekoliko naprej

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:49:49   
Olivija
vidiš, naša pa pri 38 še okol divja, pri 39,5  pa risanke gleda.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:53:33   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

izjema so

Ausnahmen von dieser Regel sind Kinder unter drei Jahren
 
se pravi vsi otroci pod 3 leti, ker krči so omenjeni nekoliko naprej

to sem tudi zasledila.

Tale odstavek mi je bolj zanimiv:

Man sollte sich darüber im Klaren sein, dass fiebersenkende Medikamente diese Abwehrvorgänge unterdrücken. Sie senken die Temperatur, ohne die eigentliche Krankheitsursache zu bekämpfen. Viren und Bakterien bleiben im Körper aktiv. Das kann zur Folge haben, dass sich das kranke Kind schnell wieder besser fühlt, herumtobt und sich selbst dadurch zu früh zu viel zumutet.Studien, in denen der Nutzen fiebersenkender Medikamente untersucht wurde, haben gezeigt: Fiebersenkung kann zwar das Befinden bessern, aber nicht das Endresultat (das so genannte Outcome) der Erkrankung. Fiebersenkung bewirkt also keine kürzere Krankheitsdauer und Folgeerkrankungen werden nicht weniger.
Außerdem können diese Medikamente, wie alle pharmakologisch wirksamen Substanzen, Nebenwirkungen auslösen. Nicht selten wird auch darüber berichtet, dass die besonders rasche Fiebersenkung, die durch Medikamente herbeigeführt werden kann, wiederum den kindlichen Organismus belastet.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:56:25   
rija
saj to so že naše babice vedele brez medicinskih študij, da se z vročino telo bori proti bolezni user posted image

vendar: zopet ne gre posploševati....tudi kemoterapija je hudo škodljiva, pa vendar zdravi user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:56:36   
kofetek2010
vročino začnem zbijat takoj, ko doseže 38°C, ker ji ful hitro lahko naraste in je lahko kaj hitro blizu 40°C

prej sem ji dajala svečke, a od kar ima fobijo pred njimi ji raje dam Calpol in jo slečem do pleničke


čakat, da bo 40°C mi je res prehuda...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 22:57:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, saj v tem je point: otroci različno prenašajo vročino....naš pri 38 ne more več glave pokonci držati....


Tudi odrasli; eni so pri 37 že čist koma, enim je to normalna temperatura.

Opazuj otroka, kdaj mu "pade život", takrat je prestopil svoj prag vročine.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:00:04   
Olivija
sej vem, samo kot ponavadi, smo na to malo pozabili, ob poplavi raznih zdravil, ki zbijajo vročino, in antibiotikih.

Mene samo skrbi, da ji škodujeva s preveč paracetamola. Bomo zdaj uporabili več naravnih metod.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:02:24   
kofetek2010
včasih so s koutri pokrivali, pa še kak šnops je blo treba spit user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:03:11   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, saj v tem je point: otroci različno prenašajo vročino....naš pri 38 ne more več glave pokonci držati....


Tudi odrasli; eni so pri 37 že čist koma, enim je to normalna temperatura.

Opazuj otroka, kdaj mu "pade život", takrat je prestopil svoj prag vročine.



Na to sem pomislila, da sem preveč zaskrbljena, ko ji naraste temperatura čez 39 in da je to mogoče njena čisto naravna reakcija - jaz pa takoj s Calpolom pritežim.

Grem jo zdaj preverit, ker sumim, da bom danes še imeli akcijo z obkladki. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:04:56   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

včasih so s koutri pokrivali, pa še kak šnops je blo treba spit user posted image


Tako je bilo pri meni, aspirin pa v posteljo, zraven pa šnops z medom. Tale šnops sem dobila tudi v srednji šoli, če sem močno kašlala - imam prijetne spomine na prve ure biologije user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:05:35   
rija
olivija; koliko je stara tvoja pupa?

ker mi ni jasno, kak uspeš z obkladkiuser posted image  moj dobesedno znori ob njih in pobegne, edino, ko je zaradi vročine ali apaurina čisto v komi, se nekoliko manj pritožuje...user posted image user posted image

da mu jih dam v dimlje pa itak ni variante, torej spimo na največjih 3M hladilnih vrečkahuser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:09:41   
Olivija
23 mesecev, se sicer zelo pritožuje, ampak na srečo samo verbalno, tako da nam uspeva dobro, nisem pa še probala celih 20 minut, tako kot je tam napisano, zaenkrat smo prakticiral tam okoli 10 minut in ji je vročina lepo padla.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:13:26   
eva1
Z paracetamol zbijam pri 38.5, če je nad 39.5 pa z voltarenom-jaz vem, da bi tudi sebi zbila vročino, če bi jo tok imela in zakaj jo pol otroku nebi?

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:13:31   
rija
saj, najhuje je itak tista minutka, ko ga dam gor....te dobesedno ponori, valjda, če pa mu je mrzlo, potem pa se kar nekak sprijazni in šok ni več tak hud in pač leži tudi uro na tistih vrečah, vmes mu jih zamenjam za sveže hladne in opet jovo na novo tuli user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:24:34   
taška30
Jaz do 39° sploh ne zbijam. Bi pa zbijala, če bi bila naša nagnjena k krčem ali da bi bledla, bila psihično odsotna...
Pri nas je tud tako da pri 38,5 še nori naokoli, pri 39 sedi na tleh in se normalno igra, pri 39,5 pa gleda risanke.

Meni se ne zdi tako grozno, če otroku ob vročini 'pade život' kot je napisala Mičuser posted image , samo nisem čist sigurna kaj je mislila s tem, al da je otrok psihično odsoten ali le da ni več živahen in se bolj počasi vleče naokoli - ker to drugo se mi zdi celo koristno za potek bolezni - mirovanje pač, da se organizem lažje opomore.
Pač vsak svojega otroka najbolj pozna.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zbijanje visoke vročine
31.7.2007 23:28:19   
Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Z paracetamol zbijam pri 38.5, če je nad 39.5 pa z voltarenom-jaz vem, da bi tudi sebi zbila vročino, če bi jo tok imela in zakaj jo pol otroku nebi?


Jaz jo sebi ne zbijam tako hitro, ker se poznam in vem, da mi vročina koristi, sej v tem je point, da po nekaterih teorijah otroku prej škodimo kot pa koristimo.
Sem gledala en fejst zanimiv dokumentarec na Avstriji o ljudeh, ki niso več sposobni sami "vzpostaviti" vročino - neverjetno kakšne zdravstvene težave imajo, potem so pa pogrunal sistem za "umetno vzpostavitev"vročine, tako da jim zdaj tako pomagajo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?