|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zelenjava
1.7.2009 13:02:12   
Anja24
Živjo,

naša pupa je stara skoraj 6 mesecev, pred 14 dnevi smo začeli z GH. Lepo je samo banano, včasih kako jabolko (če je zraven banana), zelenjave pa noče (razen frutek). Zanima me kaj bi lahko dala zraven npr. korenčka, brokolija, da bi imelo boljši okus in bi user posted image  raje jedla.
Pa zanima me še katero zelenjavo še dajete vašim dojenčkom??

Hvala za odgovore in lpuser posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zelenjava
1.7.2009 13:10:24   
2srcka
Pri nas je bil na začetku isti problem, nobene zelenjave ni hotel. Kar davil se je. Sem pa vstrajala in mu vsak dan dala drugo zelenjavo, čeprav jo je pojedel eno žlico. Poskusi z zelenjavo ki je bolj sladka (krompir, grah, koruza). Sem mu pa potem ko je začel jesti samo krompir, vsako zelenjavo zmečala z krompirjem in dodala zdenka sirček ali kislo smetano. Zdaj pri 8 mesecih pa zelenjavo obožuje.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zelenjava
1.7.2009 17:22:31   
Katy78
Midva sva začela pred 3 tedni. Poskusil je korenček, kolerabo, cvetačo, bučke in brokoli ter krompir, riž, ajdovo kašo, proseno kašo. Moj ima najraje korenček in kolerabo, ker sta sladka. Pa par kapljic olivnega olja mu dam noter, pa rad poje. Od začetka sem mu vmešala tudi malo AM, da je raje pojedel, zdaj je tudi brez AM. user posted image  Poskusi dodati AM ali svoje mleko, mu bo bolj domač okus in bo mogoče raje jedel potem pa ga postopno dodajaj čedalje manj.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zelenjava
1.7.2009 21:23:25   
Anja24
Katy, dobra ideja. Bom poskusila dodati AM.
Glede druge zelenjave pa ne vem kaj ji sploh lahko dam, P je rekla da samo korenček in brokoli.user posted image

Martand, kisle smetane ji pa verjetno ne smem dati???



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zelenjava
2.7.2009 8:59:11   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Katy, dobra ideja. Bom poskusila dodati AM.
Glede druge zelenjave pa ne vem kaj ji sploh lahko dam, P je rekla da samo korenček in brokoli.user posted image



Hm, to se mi zdi pa čudno. K meni je prišla patronažka in rekla, da za začetek lahko vso zelenjavo, ki sem ti jo napisala zgoraj, pa še blitvo, malo pozneje pa še špinačo, grah, ohrovt. A ima tvoj dojenči kakšne alergije, da je dala P tako navodilo?

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zelenjava
2.7.2009 12:56:19   
Anja24
Ne, nobenih alergij nima. K nam naj bi tudi prišla patronažna, ampak ni imela časauser posted image
Imamo pa kmalu posvetovalnico, tko da jo bom lahko vprašala kako in kaj. Ker jaz bi rada, da bi ji lahko kaj skuhala, ne pa da same frutke je.

Katy 78, pa mu ti kaj soliš? Ker nekatere vem da dodajajo sol. Pa hvala za odgovore user posted image



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zelenjava
2.7.2009 13:00:18   
Katy78
Mah, o tej soli je spet toiko različnih mnenj. Eni pravijo da naj se dojenčku ne soli, drugi da se lahko doda kakšno zrno soli... Jaz sem začela brez, da vidim, kako bo jedel. Če ne bi jedel s takim veseljem, bi mu pa poskusila dodati tudi malo soli... Eni dojenčki menda raje jejoo, če je malo slano. Jaz bom zdaj na začetku ostala pri nesoljeni zelenjavi, počasi se bo pa itak moral navaditi soli in ostalih blagih začimb.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zelenjava
2.7.2009 13:18:58   
Anja24
Pa še to me zanimauser posted image  - a zelenjave poje za cel obrok in koliko obrokov Gh poje dnevno?



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zelenjava
2.7.2009 13:27:15   
Katy78
Ja, zelenjave+krompir/riž/polenta/ajdova/prosena kaša poje za cel obrok, tam od 150-200ml. Imava pa zaenkrat torej kosilo in pa zvečer za večerjo riževo kašico, ostalo je pa še na AM. Midva sva začela z zelenjavo pred 3 tedni, z riževo kašico pa pred 4 tedni. Moj je sicer star 7 mesecev, ampak je nedonošenček in bi moral biti star 5,5 meseca, zato sva začela šele pred malo manj kot enim mesecem in zato še nima toliko obrokov GH. Bova pa počasi, verjetno čez vikend,  začela s sadjem za dop. malico.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zelenjava
2.7.2009 13:28:56   
Anja24
Aha, hvala user posted image



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zelenjava
2.7.2009 17:57:53   
VRTNICA84

Samo kolikor vem. Moreš pri user posted image vztrajat in bo mogoče drugič poskusil.  Baje ni dobro, da kar nehaš.

Mi damo od zelenjave; korenček, peteršilj, grah, brokoli, zeleno, špinačo, krompir.

Pa je od začetka tudi full zavračala zelenjavo. Zdaj pa jo pridno je.


_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zelenjava
5.7.2009 21:31:20   
2srcka
Anja24, ker naš na začetku (pri 6 mesecih) ni hotel zelenjave, sem mu začela v zelenjavne kašice dodajati kislo smetano ali Zdenka sirček in potem jo je začel jesti. Zdaj jo je tudi brez smetane in sirčka. Je pa to tvoja odločitev. Jaz nisem gledala da mu določeno hrano ponudim pri teh in teh mesecih, razen svinjine. Seveda pa ne dodajam začimb (razen peteršilja). Včeraj pa sem mu začela kašice mešati z kravjim mlekom.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zelenjava
6.7.2009 13:32:19   
Anja24
Mi smo bili včeraj na obisku. Za večerjo smo zraven za prilogo jedli kuhan krompir in korenček. In jaz naši pupi to malo spasiram če bi slučajno hotela jest. In glej jo - je vse pojedla. Očitno zato, ker je bilo slano, jaz pa ji prej nisem nič solila. Očitno ji to ni ustrezalouser posted image




(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zelenjava
7.7.2009 11:03:14   
katarinas
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Živjo,

naša pupa je stara skoraj 6 mesecev, pred 14 dnevi smo začeli z GH. Lepo je samo banano, včasih kako jabolko (če je zraven banana), zelenjave pa noče (razen frutek). Zanima me kaj bi lahko dala zraven npr. korenčka, brokolija, da bi imelo boljši okus in bi user posted image  raje jedla.
Pa zanima me še katero zelenjavo še dajete vašim dojenčkom??

Hvala za odgovore in lpuser posted image





če same zelenjave noče pojesti lahko zmešaš tudi npr. jabolko+korenček, lahko pa dodaš tudi malo banane, da je okus boljši. Jaz sem tudi tako pripravljala.
Sem pa kuhala vso zelenjavo kar je možno, od zelja, solate, bučk, zelene, pora, krompir je bil skoraj vedno...ma vse kar obstajauser posted image  Včasih več stvari naenkrat, včasih samo po dve skupaj. Kasneje sem v to še vmešavala riž, polento, kus-kus....

V zelenjavo lahko dodaš morda tudi malo masla, ali pa za odtenek posoliš, če hočeš...ali pa mešaj z AM...

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zelenjava
7.7.2009 15:59:51   
Anja24
Tisto kar sem zadnjič napisala zdaj ne drži večuser posted image  ne pomaga ne AM, ne sol...nič. Očitno mora imet tak dan da ji paše zelenjava. Al kajuser posted image



(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zelenjava
7.7.2009 16:06:39   
miapia
A si poskusila zelenjavo + riž, polenta, krompir ali samo z zelenjavo? Naša npr. ni bila navdušena nad brokolijem, ki je brez soli res katastrofa. Pa dodam malo korenčka ali koruze, pa poje. Dodam tudi malo margarine, menda daš lahko tudi kislo smetano, zdaj, ko je že piščančka, ga podušim na kančku olivnega olja.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zelenjava
7.7.2009 16:20:40   
Anja24
Dala sem ji korenček in krompir, malo sem tudi posolila (2 dni nazaj je to jedla). Danes pa ni blo v redu za našo gospodičnico. Potem sem ji dala pa malo kasneje korenček od hippa, je pa vse pojedlauser posted image



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zelenjava
7.7.2009 17:00:04   
miapia
ja, kdo bi jih razumel. naša je pa sadje od začetka jedla, zdaj sicer je, samo rajši ima pa zelenjavo. Pa ji malo z riževo kašico zmešam, drug dan dam hippovo, tretji dan spet "čisto" sadje, pa kolikor poje, pač poje.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zelenjava
12.7.2009 19:04:54   
yupi
naša je stara 7 mesecev in že en mesec uvajama gosto hrano + dojenje sadne kašice ima zelo rada kar se pa tiče zelenjavnih pa imama problem ker jih ne mara včeraj sem ji dala špinačo in pire čez dve uri se je še podojila ker drugače ne zaspi in je po dveh urah vso špinačo pobruhala stem da ni pojedla dosti za kakšno malo žličko tako da več nevem kako ji naj dam zelenjavo,bom probala z kupljenimi od hippa,pa zdi se mi da še se vedno dovolj naje mojega mleka. 

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zelenjava
12.7.2009 19:24:29   
tejči28
Naš je od začetka tudi bruhal po špinači,drugo zelenjavo pa je jedel.Špinaco sem mu spet ponudila pri 8 mesecih in je pojedo normalen obrok.Vztrajat je treba,ker če mu od začetka ne paše,lahko pa da bo kasneje jedel.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu yupi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zelenjava
12.7.2009 20:55:53   
sabina1345
Naša pri šestih meseci in pol poje vso zelenjavo (brokoli, bučke, korenček, stročji fižol, kolerabo, grah) v kombinaciji z krompirjem, polento ali rižem. Špinačo sem ji hotela dat danes, pa sem se premislila, ker berem po internetu, da jo dojenčkom odsvetujejo??? Baje vsebuje neko kislino, ki povzroča ledvične kamne in baje spoh ni ne vem kako koristna, železo se naj ne bi absorbiralo iz špinače?? A to drži?

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zelenjava
13.7.2009 9:17:51   
Katy78
Za špinačo sem tudi jaz slišala, da naj bi se jo ponudilo nekoliko kasneje (pa ne vem več točno zakaj), blitvo pa menda lahko že prej. Ne vem, nekje sem to prebrala.

(odgovor članu sabina1345)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zelenjava
19.7.2009 22:16:52   
Dušk@
jaz sem začela dodajati zelenjavo pri 6m, 3 dni korenje, 2 dni bučke, sedaj pa korenju in bučkam dodam še krompir. Na srečo nisva imeli težav, niti packa še zaenkrat  ne :))

Zanima pa me nekaj drugega, prebrala sem, da bi naj hrani dodal malo olja ali margarine. Ok, jaz sem začela z margarino...kaj pa olivno olje, doma imam namreč domače olivno olje iz dalmacije, pa bi ji raje to dala, a imate kakšne izkušnje? Skoraj sem prepričana da je bolj zdravo kot pa navadno olje ali marg. Kdaj ste pa začele z rižem in žitaricami?

Lp, Dušk@

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zelenjava
12.8.2009 16:02:37   
veveričica
Moja user posted image je dobila po špinači rdeče lise po obrazu.in jo ji sigurno nebom prav kmalu dala.sploh pa naj nebi vsebovala nevemkoliko železa

(odgovor članu Dušk@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zelenjava
15.8.2009 23:27:37   
tasa.m
Mi smo potrebovali dva meseca, da je začela jesti zelenjavo. Prej je pojedla samo dve žličke potem ji je pa šlo na bruhanje. Ji pa zdaj dodajam malo soli, maslo oz. kislo smetano. Ima pa zelo rada zelenjavo (korenček, cvetača, brokoli, grah, bučke) s krompirjem. Enkrat na teden pa dodam meso oz. rumenjak (stari smo osem mesecev). Edino od šestega meseca je korenček z jabulkom.

Je pa od margarine boljše maslo. Riž lahko je že od 4. oz. 6. meseca (takrat, ko začneš uvajati GH, ker ne vsebuje glutena). Ostale žitarice, ki vsebujejo gluten smo mi začeli pri 7. mesecih.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?