|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Dobro je vedeti

Varnost otroka
Ko je otrok sposoben samostojnega raziskovanja svojega okolja (pa naj bo to po vseh štirih, s pomočjo hojice ali ko že hodi), lahko kaj hitro zaide v težave ali celo ogrozi svoje življenje. Otroci v Sloveniji (in tudi v drugih razvitih državah po svetu) umirajo predvsem zaradi posledic poškodb in zastrupitev. Med vzroki umrljivosti so na prvem mestu prometne nesreče, med pogostejšimi vzroki pa so še utopitve, zadušitve, samopoškodbe (samomori), padci, zastrupitve in udarci.

Zmanjšajte možnost nesreče
Nesreče (predvsem prometne nesreče) pa niso le vodilni vzrok smrtnosti, ampak so tudi med najpogostejšimi vzroki trajnih poškodb. Možnost nesreče lahko zmanjšate tako, da vse nevarne snovi in predmete umaknete izven otrokovega dosega, upoštevate ukrepe za varen dom za otroka in da otroku postopno razložite, kaj je nevarno in česa se mora zato izogibati (ostri ali vroči predmeti, stopnice, električne vtičnice in električni aparati, …). Najbolj zanesljiv ukrep pa je stalen nadzor nad otrokom.

Nikoli sam v banji
Večina otrok obožuje igro v vodi. Ker pa je voda lahko za otroka kaj hitro usodna, je pomembno, da ga v vodi ali v bližini vode niti za hip ne pustimo samega. Tudi otroka, ki že zna plavati, pred sedmim letom starosti nikoli ne puščamo v vodi samega, saj otrok še ne zna oceniti nevarnosti, pogosto pa ob tem tudi precenjuje svoje sposobnosti. Potrebno ga je nenehno budno nadzorovati. Večina utopitev se zgodi v bližnji okolici doma (ob raziskovanju okolice), najbolj ogroženi pa so otroci v drugem letu starosti.   Za čim ustreznejše ukrepanje ob poškodbi se poučite o nudenju prve pomoči otroku, vedno bodite dobro založeni s priborom za prvo pomoč, ob telefonu pa imejte seznam pomembnih telefonskih številk (reševalna postaja, otrokov zdravnik, otroška bolnišnica, gasilci, policija).
Uporaba hojice
Če vas mika uporaba hojice, razmislite še enkrat. Zdravniki namreč uporabo hojice odsvetujejo, saj se otrok v hojici odriva s prsti in posledično razvije nepravilen način hoje. Hkrati pa se ne nauči obrambnih mehanizmov pri padcih in se kasneje ne zna ujeti na roke ter lahko pristane na nosu. 

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Prehrana
Zdravje in nega
Spanje
Dobro je vedeti
Igrajmo se




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?