|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Spanje v zakonski postelji

Drole Petra, 24.1.2010
Mnogo otrok teh let spi v sobi staršev ali v družinski postelji. Pravila, kaj je prav in kaj ne, ni. Pomembno je, da spalni režim, ki ga prakticirate, ustreza vam!

image
/11


Mnogo otrok teh let spi v sobi staršev ali v družinski postelji. Pravila, kaj je prav in kaj ne, ni. Pomembno je, da spalni režim, ki ga prakticirate, ustreza vam! Mnogi otroci pa v postelji staršev preživijo le del noči – ko jih postane strah, se jim pridružijo. Težko jih je prepričati, da bi ponovno spali v svoji postelji.

Če se to dogaja tudi vašemu otroku in bi radi to preprečili, imamo nekaj nasvetov.

  1. Najprej se odločite, kdaj boste uvedli spremembe. Izberite točno določen večer. Najbolje bo, da je to večer ob koncu tedna, saj se boste v vsakem primeru lahko odpočili.
  2. Že čez dan otroku svetujte, naj čez noč ostane v svoji postelji. Pojasnite, da mnogo otrok iste starosti (lahko jih tudi imenujete) spi v svoji sobi.
  3. Če bo otrok vso noč ostal v svoji postelji, naj dobi določeno število točk, ki se bodo kasneje, ko jih bo zbral dovolj, spremenile v nagrado.


Ne pozabite na vsakdanjo večerno rutino. Nikar je ne spreminjajte ali prekinjajte. Otroka ob koncu dne le prijazno opomnite na dogovor, ki ste ga z njim sklenili čez dan. Povejte mu, da boste zelo ponosni nanj, če se bo dogovora zares držal. Če bo otrok potožil, da vas ponoči pogreša, mu lahko posodite kaj svojega za čez noč, na primer blazino, oblačilo. Naj ga ima ves čas ob sebi.

Dogovora pa se seveda držite tudi vi. Če bo otrok kljub vsemu prišel v vašo spalnico, kar se bo po vsej verjetnosti zgodilo, vztrajajte. Nežno ga primite za roko in ga odpeljite nazaj v svojo sobo. Morda boste morali nekaj minut počakati ob njem, da se pomiri in zaspi nazaj.

Če se otrok drži dogovora in vso noč spi v svoji postelji, pa zjutraj nikar ne pozabite proslavljati! Čez nekaj noči naj bi se težava s tem postopkom umirila.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
8
Pomladno potepanje s kolesom
Pomlad prinaša toplejše sončne žarke. Vremenske razmere, primerne za gibanje zunaj, koristijo tako staršem, kot njihovim...
5
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
4
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
4



Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Vročina pri otroku: Ne znižujte je prehitro!
Če ima vaš otrok povišano temperaturo 37,6 stopinj Celzija, to že ni razlog, da mu daste zdravilo za zniževanje le te.