|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Depresija, anksiozne motnje in nosečnost
Oznake: depresija,anksiozne motnje,nosečnost


Spoštovani,
že nekaj let se s pomočjo antidepresivov (Paroxat) zdravim za depresijo in anksioznostjo. Enkrat sem v dogovoru z zdravnikom že opustila zdravila, ampak žal neuspešno. Sedaj jem zdravila in se počutim dobro. Ker razmišljam o zanositvi, me skrbi kako bo z mojim zdravstvenim stanjem v nosečnosti. Ne bi rada jemala zdravil, hkrati pa me skrbi kako bo z mojim stanjem, ter kako bo moje počutje posledično vplivalo na otroka.
Naj povem, da se trudim, da bi premagala to bolezen - rešitve sem iskala in jih še vedno iščem v hrani, športu, alternativi ... ampak mi žal še ni uspelo. Je v tem primeru sploh še kaj upanja?
Hvaležna bom za vsakršen nasvet.
Lep pozdrav, bralka




ODGOVOR:
Laura Tratnik, specializantka psihoterapije | 1.12.2011

Spoštovana bralka! Depresija in anksioznost so motnje, ki se zdravijo dolgotrajno. Pogosto je zelo učinkovito zdravljenje kadar sočasno potekata tako zdravljenje z zdravili, antidepresivi, kot tudi redna psihoterapija. Zdravila imajo moč obvladovati neželjene simptome, utrujenost, strahove, tesnobe in so dobrodošla pomoč, da lahko normalno funkcioniramo v vsakdanjem življenju. Ne morejo pa zdravila spremeniti ali popraviti vzrokov, ki so nas v to stanje pripeljali. Prav zato se depresija in anksioznost po zaključku jemanja zdravil, v kolikor nismo sočasno odpravili vzrokov zanje, najpogosteje vrneta. Psihoterapija pa je tista, ki nam pomaga skozi pogovor raziskovati kaj v življenu nas je pripeljalo do tega stanja in kaj lahko naredimo, da bomo živeli naprej življenje kot si ga želimo. Učimo se soočati se s svojimi stiskami, strahovi, zavorami, čustvi, pričakovanji in razočaranji. Je spoznavanje samega sebe, svojih vzvodov delovanja in ob spoznanju, da nam ne prinašajo željenih rezultatov tudi spreminjanje sebe, v bolj zrele, samozavestne in čustveno stabilne osebe. Redna psihoterapija skozi nosečnost bi bila za vas lahko velika podpora za soočenje s spremembami, ki prihajajo. Ne glede na to ali jemljete zdravila še naprej ali ne. V kolikor resnično ne bi šlo brez antidepresivov, se z zdravnikom psihiatrom pogovorita o načrtovani nosečnosti in vam bo predpisal ustrezen antidepresiv, ki ga bo kljub nosečnosti možno jemati. Paroxat se uporabi med nosečnostjo in dojenjem samo takrat, ko pričakovane koristi odtehtajo možno tveganje. Še več pa najdete tukaj.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Laura Tratnik odgovarja:
Nočna groza
Depresija pri sinu
Depresija+anoreksija pri 8-letnici
Ponovitev poporodne depresije?


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?