|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Tekmovanja
Oznake: tekmovanje,razvoj,otrok,vzgoja
21.10.2014

Imam 6 letno hči, ki se boji tekmovanj oziroma niti nima želje tekmovati če ve da ne bo prva. To se dogaja pri različnih igrah, v katerih ne želi sodelovati, postane "živčna" in prične jokati. Sedaj ko je v šoli, pa mora sodelovati tudi pri takšnih dejavnosti. Doma ji nikdar nismo puščali zmagovati niti je nismo spodbujali, da mora vedno zmagati. Tudi pri kakšnih igrah na računalniku, če so na čas ne bo imela želje za igro. Zanima me, kako naj ji olajšam, da ne bo tako "živčna" kadar pride do takšnih situacij, ker opažam da so zanjo zelo stresna. Kadar pa tekmuje z mlajšo sestrico (4), ji pa ni problema, ker pravi da jo itak prehiti. Hvala za odgovor




ODGOVOR:
Dr. Saša Poljak Lukek, spec. zakonske in družinske terapije | 3.11.2014

Pozdravljeni. Vaša hči zelo intenzivno doživlja dogajanje in ljudi okoli sebe. To za deklico njene starosti niti ni tako presenetljivo. Je pa zelo stresno, ker vidite njeno stisko in imate občutek, da ji ne morete pomagati. Vendar vsakič, ko se sooča s porazom se uči, kako se z njim spopasti in sčasoma ji bo vedno lažje. Pomagate ji tako, da sami ne doživljate, da ste naredili kaj narobe in da tudi vi te "težave" razumete kot priložnost za razvoj in rast. Tako lahko tudi z njo preko igre vsak njen poraz spremenite v priložnost za nekaj novega (npr. če pri igri ni prva, ima pa priložnost, da nekaj na primer nariše, če pri računalniški igri ne zmaga, ima priložnost preizkusiti kakšen nov progam...). Preusmerite ji pozornost iz rezultata na samo dejavnost. Seveda to ne bo lahko in vedno ne bo uspešno, saj bo vaša hči verjetno to svojo občutljivost ohranila. Vendar to ni nujno slabo. Svoje izzive bo izbirala preudarno in ne bo prezglavo tekmovalna. Situacije doma in v šoli pa jo bodo prisilile, da najde način, kako ji bobo tudi občutki na drugem mestu obvladljivi.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Dr. Saša Poljak Lukek odgovarja:
Vpliv prijateljice
Spanje triletnice
Posesivnost
Težave z vzgojo


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?