|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Depresija
Oznake: depresija,psihiater,antidepresivi
7.12.2011

Zanimam se,kako lahko ozdravim depresijo brez tablet. Imam Loram 2,5,katerega vzamem zvečer pred spanjem,saj drugače ne morem zaspati. Poskusila sem že vrsto tablet od Sanval,Valdoxan,pa mi niso najbolje pomagala.Najbol pa me muči nespečnost,od tega pa sem potem tudi nervozna,brezvoljna itd.Prosim za odgovor in lep pozdrav.
ANA




ODGOVOR:
Laura Tratnik, specializantka psihoterapije | 8.12.2011

Spoštovana Ana, depresija je duševna motnja, ki pogosto vpliva tudi na ritem spanja. Lahko pa gre pri vas tudi za depresivno razpoloženje kot posledico nespečnosti. Kako si pomagati brez zdravil? Pomagamo si lahko z obiskovanjem psihoterapije, kjer se srečamo sami s seboj, pogledamo kakšen način življenja imamo, kje vse smo pozabili nase in zakaj. Poiščemo vzroke našega depresivnega počutja, raziščemo svoje strahove. Nespečnost je lahko posledica stresa, prevelikih obveznosti, stalnega premlevanja dogodkov, lastne misli nas lahko namreč zelo močno obremenjujejo. Ritem spanja se lahko izboljša s tem, da si vzamemo več časa zase, za sprostitev telesa in duha in tudi več časa za nam prijetne aktivnosti. Sočasno se učimo razbremeniti svoj um, umiriti misli. Sem sodi redno sproščanje npr. progresivno miščino sproščanje, dihalne tehnike... V veliko pomoč pri motnjah spanja so tudi ritualni pred spanjem, kot sta sprehod po svežem zraku, topla kopel in iskanje svojega ritma spanja, kar pomeni odhod v posteljo ob vedno enaki uri. Vsekakor je ob resnih znakih depresije, potrebno da obiščete zdravnika - psihiatra, ki vam bo postavil točno diagnozo in predpisal ustrezno zdravilo. Najpogosteje so to antidepresivi, ki zahtevajo redno jemanje skozi daljše obdobje. Antidepresivi poleg izboljšanja počutja, ugodno vplivajo tudi na ritem spanja. Od teh zdravil ne postanemo odvisni, možni neželjeni začetni stranski učinki pa v nekaj tednih izzvenijo. Sočasno z medikamentoznim zdravljenjem depresije se priporoča tudi psihoterapija - delo na sebi. Loram, ki ga jemljete je pomirjevalo. Primeren je le za kratkotrajno zdravljenje, saj skozi daljši čas jemanja telo razvije odvisnot. To pomeni, da bi za enak učinek, potrebovali vedno višjo dozo zdravila. Bodite zato previdni pri jemanju pomirjeval ali uspaval! Posvetujte se z psihiatrom. Več najdete tukaj.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Laura Tratnik odgovarja:
Nočna groza
Depresija pri sinu
Depresija+anoreksija pri 8-letnici
Ponovitev poporodne depresije?


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?