|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

BLOG: Iskreno o telovadbi v času porodniške

Urška Plemenitaš Iršič, mama in dula, 12.7.2023
Mamica me sprašuje, kaj delam v času porodniške, da pridem nazaj v predporodno formo. Tole bo spet en zapis, ki vam ne bo všeč. ;)

image
Čas porodniške namenim dojenčku nežni jogi, lahkim sprehodom. (Freepik.com)
/11


Moj iskren odgovor: Nič. Skoraj nič.

Čas porodniške ne namenjam temu, da izboljšujem svojo formo, telo, navade, sebe.

Čas porodniške namenim dojenčku, spanju, crkljanju, počivanju, nežni jogi, lahkim sprehodom, ustvarjanju nove družinske dinamike.

Prvo leto po rojstvu otroka se trudim samo eno, to je PREŽIVETI.

 

PREBERITE TUDI: Iskreno o spanju in uspavanju - blog


Že zdavnaj sem nehala loviti družbena prepričanja o tem, da se telo celi šest tednov po porodu ali da gre devet mesecev gor in devet dol, ali da si po enem letu porodniške v enakem stanju kot pred zanositvijo.

Pri meni to ne drži.

V bistvu mislim, da so ti mejniki škodljivi in dajejo nepotreben pritisk na mamice.


A ne bi bilo lepo, če bi ti nekdo po porodu rekel: "Hej, tole leto ne rabiš doseči nič posebnega, ti samo preživi." To zmorem, bi si rekle. ;)

Žal pa so družabni profili polni objav v smislu "sem šest tednov po porodu in sem prehodila 20 kilometrov", ti pa se komaj vlečeš iz sobe v sobo. Pod takšni objavo se po navadi vsujejo pohvale in všečki in nehote dobimo signal, da je to prav in zaželeno. Me zanima, če bo ta ženska dobila isto število pohval in všečkov, ko bo čez par let zapisala: "Stara sem 40 let in rabim plenico, ko grem na sprehod." :)

Poporodno obdobje je naporno, tako psihično kot tudi fizično. Ni tekmovanje, katera prej zmore narediti več.

 

PREBERITE TUDI: Kako in kdaj telovaditi po carskem rezu?


Prvo leto življenja novega otroka me dojenček popolnoma okopira. Dojim vsako uro, previjam, nosim ...

Ko imam kakšno uro prosto, si pa brez slabe vesti prižgem Netflix.

V 11 letih materinstva sem se naučila biti prijazna do sebe.

Sedaj je Meta stara 13 mesecev, septembra gre v vrtec in takrat prihaja moj čas. Čas, ki ga bom namenila telovadbi, pridobivanju kondicije, oblikovanju telesa ... Čas v katerem se bom vrnila "nazaj k sebi" v svojo najboljšo verzijo.

Ne bom lovila svoje stare podobe, raje bom nadgradila to, ki je sedaj. Torej, ne, ne vračam se, jaz grem samo naprej.


Pa ti? Si preživela? Je otrok preživel? :) 

Bravoooo! Obvladaš materinstvo, sedi odl (5). ;)

 

Kako pa ti občutiš poporodno obdobje?

 



urška iršičSem Urška, mamica štirih otrok. Po poklicu sem organizator socialnih mrež.

Sem učiteljica joge in plesa za otroke. Več let sem vodila svojo plesno šolo.

Svojo četrto punčko sem rodila doma. Priprave na njen porod so me vzpodbudile, da se podam v svet dul, ženskih, dekliških in materinskih krogov in tukaj sem odkrila svoje poslanstvo, ki je pomoč nosečnicam, mamicam, porodnicam in družinam.

V svojem delu zelo uživam.

Moje življenje se vrti okoli narave in naravnega življenja. Vse kar mi je ljubo je povezano z naravo.

Sodelujem v neprofitni organizaciji Inštitut Umbilica, ki se ukvarja z izboljšavo možnosti v obporodnem obdobju. Več o meni poglejte na Facebook profilu Urška P. Iršič in Skrivnost žensk.

 

Mnenja blogerke ne izražajo nujno mnenja uredništva Ringaraja.net.


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Zadnji šolski dan
Zadnji šolski dan ni le konec ocen in domačih nalog, ampak tudi začetek poletnih dogodivščin. Preverite 10 preprostih id...
8
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
6
6 idej za najlepši konec šole in vrtca
Preverite šest idej, kako otroku organizirati poseben zaključek vrtčevskega/šolskega leta, da bo septembra lažje vstopil...
6
Koga je težje vzgajati: fantka ali deklico?
Disciplina, spoštovanje, šola - kdo vam bo delal več težav: deklica ali deček? Čeprav so si otroci različni, so otroški ...
4



Na počitnice s kriminalno napetim branjem
Če iščete napeto poletno branje, vas bosta kriminalki Zaznamovana za vse življenje in Bele sledi švedske avtorice Emelie...
Otrok se lahko zaljubi že pri petih letih
Kaj je ljubezen? Kaj otroku predstavlja zaljubljenost? Kdaj je mladostnik dovolj zrel, da že lahko ljubi? Kdaj je pravi ...




Spanje pri babici in dedku
Zoja Lara

Pri kakšni starosti je primerno, da otrok prvič prespi ločen od staršev?

pri 1 letu (51%)

pri 2 letih (19%)

pri 3 letih (18%)

ko je star 6 let ali več (11%)


Število vseh glasov: 636

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!