Redno pisanje dnevnika hvaležnosti je učinkovit način, da se naučimo pozitivnega načina razmišljanja. Pomaga nam, da vidimo tudi majhne stvari v našem življenju in da cenimo stvari, ki jih imamo, namesto da se osredotočamo na stvari, ki jih nimamo.
Zakaj dnevnik hvaležnosti?
Redno pisanje dnevnika je učinkovit način, da se naučimo pozitivnega načina razmišljanja. Pomaga nam, da vidimo tudi majhne stvari v našem življenju in da cenimo stvari, ki jih imamo, namesto da se osredotočamo na stvari, ki jih nimamo.
Ko izražamo hvaležnost, smo usmerjeni v pozitivno in ne moremo biti hkrati negativni (spomnimo se Zakona polarnosti) . Hvaležnost in ljubezen sta najvišji obliki vibracije. In bolj ko naše besede in misli postajajo pozitivne, več pozitivnih ljudi in okoliščin privlačimo v naše življenje.
Pisanje dnevnika nas nauči, da iščemo stvari, za katere smo hvaležni, tudi če imamo slab dan.
Oziroma je takrat še posebej pomembno, da izpolnjujemo dnevnik, ko še bolj potrebujemo pozitivno razmišljanje.
Osredotočimo se na tukaj in zdaj, ne glede na to, v kakšni situaciji smo. Poiščimo pozitivne stvari, bodimo hvaležni za to, kar imamo in da se razvijamo v smeri, ki si jo želimo.
Zvečer, preden gremo spat, si vzemimo nekaj časa in poiščimo vsaj 5 stvari, za katere smo hvaležni.
Kako začeti?
Kupimo zvezek (ali doma najdemo kakšnega). Pomembno je, da nam je všeč in da komaj čakamo, da ga bomo vzeli v roke in kaj vanj napisali.
Lahko že kupimo takega, ki nam vzbuja prijetne občutke, lahko pa ga okrasimo s fotografijami iz družinskega življenja, pozitivnimi slikami iz revij, z otroškimi risbami...
Vsak dan si vzemimo par minut časa in z mislimi preglejmo pretekli dan. Pogovorimo se, kaj se je zgodilo, kako smo ga preživeli, predvsem pa pomislimo na naše občutke in naše misli.
Na vrhu strani napišemo datum in vsak dan začnemo s stavkom: »Danes smo hvaležni za...« in spodaj naštejemo vsaj 5 stvari (idealno vsak družinski član vsaj 5 stvari), ki so se nam zgodile ta dan oziroma smo jih opazili in za katere smo hvaležni in jih cenimo.
Kaj pisati?
Najlažje je, če se v družini dogovorimo za ustaljen način obnavljanja dneva. Tako bomo lažje našli stvari, za katere smo hvaležni.
Lahko ob pogovoru o preteklem dnevu pomislimo na vse drobne stvari, ki so nam prišle nasproti. Ki so nam polepšale dan. Pomislimo na vse drobne pozornosti, majhne darove, ki smo jih prejeli (npr. otroški smeh, sončen dan, jutranja kava...).
Ko končamo, lahko dodamo še naslednje:
- stvari, ki so se zgodile nepričakovano in so nam polepšale dan (npr. poklicala je kolegica, ki jo že dolgo nismo videli in nas povabila na kavo)
- stvari, ki smo jih pričakovali in planirali in so nam polepšale dan (npr.kosilo s sestro)
- stvari, ki jih imamo ponavadi za samoumevne (npr. avto, streho nad glavo)
Več stvari, ko bomo našteli, bolje se bomo počutili. In sčasoma bomo videli, da je obilje na vsakem koraku. Samo pozorni moramo biti na stvari okrog nas.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar: