Sedemčlanska sestavljena družina Culiberg se je podala na enomesečno pot po Afriki. Kako so spakirali, kaj je pomembno pri varnosti in kako je potekal polet, je zapisala Jasna Žaler Culiberg.
Popotovanje do naše želene destinacije – Johannesburga ne bi moglo biti boljše. Do Benetk smo se odpravili z avtom, potem pa kratek let do Londona in potem 11-urni let do Johannesburga, ki pa je potekal ponoči. Vedno poskušamo dobiti nočni let, saj tako otroci na letalu spijo – tudi zdaj so, celo tako dolgo, da smo jih morali buditi, ko smo pristali in so zamudili tudi zajtrk.
Naša prva potovanja
Otroci so vajeni dogodivščin in potovanj. Z vsakim otrokom smo šli na prvo potovanje, še preden je dopolnil tri mesece. Potem pa smo seveda veliko potovali v prvem letu, ko dojenček še ne potrebuje svoje letalske karte – enkrat smo šli na Tajsko, enkrat v Panamo in Kostariko, pa Maldivi, vse to z majhnimi otroki. Otroci resnično niso omejitev pri potovanjih, važno je, da imajo opravljeni prvi pediatrični pregled po rojstvu in mi smo šli.
Zdravje
Tudi pri tem potovanju smo morali razmišljati o zdravju in varovanju tega tam, kamor gremo. Za Afriko je nujno cepljenje za rumeno mrzlico, mi pa smo, tudi zaradi drugih potovanj, cepljeni proti tifusu, steklini, hepatitisu A in B, klopnemu meningitisu, pa še kaj bi se našlo. Ko smo tukaj, vsak dan jemljemo probiotike, da nas slučajno ne preseneti kakšna driska in stvari za krepitev imunskega sistema. Zelo pomembno je bilo, da pri pakiranju ne bi pozabili zdravil, pa seveda dokumentov, zavarovanja in tokrat – satelitskega telefona.

Kako smo vse spakirali
Pakiranje zame ni naporno, je pa treba temeljito premisliti. Vse je odvisno od tega, kam greš, kako greš, ali se boš premikal dnevno, kakšne bodo temperature. Mi smo se morali vsekakor dobro pripraviti, saj vsako noč spimo v drugem kraju, in lahko več ur na dan izgubiš samo z iskanjem nečesa, prepakiravanjem, izgubljanjem vsega. Ker je šlo z nami več kot 300kg donacije smo morali razmišljati, kako spakirati čim manj, da bomo vse to lahko vzeli s seboj.
Varnost
Najbolj pomembno pa se je bilo pripraviti glede varnosti. Že od začetka smo imeli ogromno dela s pripravo dokumentacije za pridobitev vstopnih viz – sploh zato, ker nas je toliko. Bližnjim doma smo pustili načrt, da točno vedo, kje smo, pazimo na svoje stvari, kartice in denar imamo razdeljene – nikoli vsega na istem mestu in pa seveda satelitski telefon, da lahko vedno pokličemo. Prijatelji tukaj so nam celo kupili nože in solzivce, da jih imamo, če bi bili slučajno napadeni.
PREBERITE TUDI: Na dobrodelno misijo v Bocvano s petimi otroki

Sedemčlanska sestavljena družina Culiberg, ki utrinke iz svojega življenja deli na blogu z naslovom 2many4granny, se bo oktobra podala na enomesečno pot po Afriki - po celotni Južni Afriki, Namibiji, Bocvani, Zimbabveju in Zambiji. Skupaj bodo prevozili približno 15.000 km.
V dobrodelni akciji bodo v sodelovanju s slovenskim Karitasom zbirali sredstva za gradnjo zavetišč za otroke.
Njihove zanimive popotne dogodivščine bo mamica Jasna Žaler Culiberg delila v obliki popotniškega bloga.
Mnenja blogerjev ne izražajo nujno mnenja uredništva Ringaraja.net.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Česa ne smemo pozabiti pred odhodom na poč...
Družinsko potovanje je eno najlepših doživetij, ki jih z otroki lahko delimo. Lahko pa je tudi stresno. Dokler vsi v avt...
8
Izlet v pravljično deželo do najlepšega slapa
Vas zanima, kje najdete najlepši slap v Sloveniji, kjer se boste počutili, kot da ste zašli v domišljijsko deželo princa...
3
Družinski kolesarski izlet na Istrskem mar...
Na voljo so zadnja mesta za družinski kolesarski izlet na Istrskem kolesarskem maratonu! Hitro se prijavite, da jih ne z...
3
Zdravila za dopust
Da bi bili na dopustu bolj mirni, moramo vzeti na dopust nekaj osnovnih zdravil brez recepta, ki jih kupimo v lekarni.
3