Ko zanosiš, telo navzven zgleda precej normalno. Bitjece je namreč še tako majhno, da niti malo ne vpliva na velikost trebuha. Kdaj pa lahko pričakujete lepo zaobljen trebušček?
Do petega meseca boste morali počakati na nosečniški trebušček. (Arhiv Ringaraja.net)
Nekatere ženske precej hitro opazijo, da so jim oblačila postale pretesna, toda za to ni kriva velikost dojenčka v trebuhu, ampak zgodnja nosečniška napihnjenost kot posledica nosečniskih hormonov, ki je pogost znak nosečnosti. Da se nosečnost dejansko pozna tudi na zaobljenem nosečniškem trebuščku, traja kar nekaj časa, saj morata dovolj zrasti tako maternica kot otrok v njej.
Vsaka ženska in vsaka nosečnost je drugačna - kako hitro se vam bo poznala nosečnost je odvisno od različnih dejavnikov, na primer, kolikokrat ste že bili noseči, mišični tonus, v katerem položaju je maternica (npr. retro pozicija) in še nekateri drugi. V splošnem pa velja, da v prvem trimesečju nosečnost ne bo opaziti razlike med normalnim trebuhom in nekaj dodatnimi kilogrami.
PREBERITE TUDI: Čudni prvi znaki nosečnosti
Ne bodite razočarani, če se vam bo zgodilo, da se v prvem trimesečju ne boste mogli več "stlačiti" v svoja stara oblačila, pa tudi nosečniška oblačila vam ne bodo še prav. Precej običajno je, da boste v tem obdobju morali kupiti kakšen kos oblačila, ki bo zgolj eno, dve številki večji, kaj drugega pa na vašo nosečnost ne bo kazalo.
Pri večini ženske se žogica na trebuhu napihne okrog četrtega meseca in pol nosečnosti (18. teden) in več, trebušček pa je že precej opazen okrog petega meseca. Če je to vaša prva nosečnost, običajno traja nekoliko več časa, da se pokaže ta očiten znak nosečnosti - nekatere prvorodke pravijo, da se jim na trebuhu nosečnost ni poznala vse nekje do med 20. in 28. tednom nosečnosti.
Drugi trimester je najlepši - nosečniška slabost običajno izveni ali pa se vsaj omili, nosečka ima bistveno več energije, se počuti odlično in ... simpatičen majhen trebušček že kuka izpod oblačil. To je odličen čas, da začnete uživati v nosečnosti in lepotah, ki jih ta prinaša.
VIR: www.bellybelly.com.au
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Zunanji obrat v nosečnosti
Zunanji obrat v nosečnosti se izvaja, kadar plod ni v glavični vstavi. Izvaja se ga s prijemom na plod skozi trebušno st...
4
Preveč potiskanja je krivo za raztrganine
V Združenem kraljestvu trenutni babiški projekt dosega odlične rezultate pri zmanjševanju vaginalnih raztrganin preprost...
4
Test za nosečnost: kako ga pravilno uporab...
Domači test za ugotavljanje nosečnosti je pogosto prvi na katerega se "obrnemo", ko želimo izvedeti ali smo noseči ali...
3
Sedem razlik med nosečnostjo in PMS
Simptome, kot so povečan apetit, občutljive dojke in razdražljivost pogosto povezujemo s PMS, a zelo podobni simptomi se...
3