|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Kdaj te bom prvič začutila?

Helena Mlakar, 12.4.2023
Od tistega dne dalje, ko se nosečnici na testu pokaže tisti magični plusek, komaj čaka, da bo začutila prve gibe svojega še nerojenega otročička. Ti se po navadi zgodijo okrog 20. tedna nosečnosti.

image
Kdaj te bom prvič začutila? (Foto: Freepik.com)
/11


Mamica, ki je v pričakovanju, težko čaka, kdaj bo prvič začutila svojega dojenčka, ki se pridno razvija v njenem trebuščku. Kdaj naj bi začutila prvo dogajanje, je zelo različno od nosečnice do nosečnice. Nekatere občutijo tiste prve mehurčke ali rahlo plapolanje že v dopolnjenem 14. tednu nosečnosti, spet druge svojega dojenčka prvič začutijo okrog 20. tedna nosečnosti.

Ženska, ki je noseča prvič, gibe morda začuti nekoliko kasneje od ženske, ki je noseča drugič ali večkrat. Razlog za to je povsem preprost, drugorodke že vedo, kako se občuti prve gibe in jih zato hitreje prepoznajo.

Največkrat nosečnica prve gibe začuti, ko miruje in je sproščena. Ti se občutijo kot nekakšno pretakanje, pokanje mehurčkov ali rahlo valovanje. Iz tedna v teden pa postajajo ti nežni gibi vse močnejši in pogostejši.

Po 24. tednu nosečnosti naj bi bili gibi prisotni vsak dan. Če jih nosečnica ne občuti redno, naj se posvetuje s svojim ginekologom.

 

PREBERI ŠE:

Nosečniške težave

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kako pospešiti porod s hrano?
Zbrali smo seznam živil, s pomočjo katerih lahko na naraven način pospešite porod.
6
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
4
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
4
Sedem razlik med nosečnostjo in PMS
Simptome, kot so povečan apetit, občutljive dojke in razdražljivost pogosto povezujemo s PMS, a zelo podobni simptomi se...
4



Boleča sramna kost v nosečnosti
Boleča sramna kost naj bi se pojavila pri četrtini nosečnic, kažejo raziskave. Zakaj pride do tega in kako si pomagati?
Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?