|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Lažna spletna e-bančništva

P.L., 27.1.2015
Slovenske banke so napadli spletni goljufi s tako imenovanim ribarjenjem (phishing). Previdno pri poslovanju preko e banke!

image
Slovenske banke so napadli goljufi. (freedigitalphotos.net)
/11


Na Nacionalni odzivni center za obravnavo incidentov s področja varnosti elektronskih omrežij in informacij (SI-CERT), so v teh dneh pričeli prejemati prijave o elektronskih sporočilih, ki želijo uporabnike spletnih bank prepričati, da preko lažnega spletnega mesta vpišejo svoje podatke, s katerimi dostopajo do e-bančništva.


Na tak način so napadli komitente Nove ljubljanske banke (NLB), Nove Kreditne banke Maribor (NKBM), SKB banke, Abanke, Unicredit banke in Probanke.


Sporočila, ki jih goljufi pošiljajo, so kratka in pozivajo uporabnike, naj kliknejo na njihovo povezavo, ki naj bi vodila do spletne banke in vpišejo svoje podatke, s katerimi dostopajo so e-bančništva.


Primeri takšnih sporočil so: »Prejeli ste novo varnostno opozorilo.«, »Vaš račun je trenutno prekinjen.«, »Novo plačilo prejeto.« …


Sporočila so poslana z neveljavnim naslovom pošiljatelja, iz domene, ki ne obstaja. Sporočilo vsebuje tudi povezavo na spletno mesto, ki uporabnika usmeri na tako imenovane phising strani.


Nikoli ne vstopajte preko povezav, ki jih dobite po e-pošti!


Banke svojim uporabnikom nikdar ne pošiljajo obvestila na elektronske naslove, preko Facebooka in ostalih spletnih strani. Držite se tudi pravila, da do svojega e-bančništva dostopate vedno le preko spletnega naslova banke. Preberite si tudi osnovna navodila za varno e-bančništvo.


Še več informacij boste našli tukaj.

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Z evrom prihajajo ponaredki
Že v nekaj sekundah lahko vsakdo preveri pristnost tako, da bankovec nagne proti svetlobi. Pravi bankovci v primerjavi s...
2
Kaj moram vedeti o vzajemnih skladih?
Preden se odločite za varčevanje za otroka v obliki vlaganja v vzajemne sklade, se poučite o tej obliki investicije.
2
Varčujmo za naše malčke
»Po toči zvoniti je prepozno,« pravi znan slovenski pregovor. Več kot pribito ta drži v primeru varčevanja za naš največ...
2
Vedno potrebujemo košček Amerike!
Naj bo film, popularna kultura ali globalne blagovne znamke, brez Amerike skorajda ne gre. Podobno je pri naložbah.
2



Izredni limit – le če ne gre drugače!
Marsikdo najame limit, da bi z njim prebrodil krajšo finančno stisko in poravnal nepričakovane stroške, nekateri pa »v m...
Otroški dodatek v letu 2025: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Ščetkanje zob.
Admin

Kdaj ste svojim otrokom začeli umivati ​​zobe?