|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Nižanje imunskega sistema

Uredništvo Ringaraja.net, 28.3.2024
Naše telo se obnaša VEDNO zelo racionalno. Ob pomanjkanju energije racionalno izloči vse tiste funkcije, ki v tistem trenutku niso življenjsko pomembne.
Ključne besede:

image
Zakaj imunski sistem oslabi? (Foto: Freepik.com)
/11


V stresni situaciji ima izločanje kortizola vedno prednost pred ostalimi imunskimi reakcijami!  

To “preklapljanje” prednosti med hormonskim in imunskim sistemom ima velikokrat odločilno vlogo, da se nam imunski sistem začne nižati in tako postanemo manj odporni na infekcije, bolezni.

Pri dolgotrajnem, nekajmesečnem ali celo nekajletnem stresnem dejavniku pa se kronično manjša odpornost velikokrat spremeni v eno od autoimunskih bolezni. Tako v obdobju stresa naše telo s svojim imunskim sistemom napade lastne celice našega telesa.
 
Stres: Tista znana bolečina v želodcu, plitko dihanje, tesnoba v prsih, panika in nesposobnost spregovoriti prave besede. STRAH in negotovost!
 

Alarmni mehanizem
 
Naše telo sproži alarmne mehanizme, ki potrebujejo velike količine energije za aktiviranje obrambnih procesov.  Tako manj “pomembne” organe, racionalno “ izključi“, da ne trošijo tako potrebne energije.
 
Alarmni mehanizem predstavljata  VEDNO živčevje in hormonski sistem. Žleza v možganih sproži nastanek adrenalina in kortizola. Živčevje pa ves čas skrbi za hitro in učinkovito komunikacijo “navodil”.  
 

Dolgoročne posledice
 

Osnovna težava v delovanju organov, to je njihovih celic, se vedno začne s pomanjkanjem nastajanja energije in ob tem čiščenje-razstrupljanje odvečnih kisikovih prostih radikalov. To je t.im. oksidativni stres ali tudi hipoksija in je eden od osnovnih zapletov delovanja celic in s tem organov.
 
Komunikacija ali prevodnost se zaradi pomanjkanja energije v obliki ATP molekul med procesi v sami celici in med celicami zmanjša in tako organi ne opravljajo svojih nalog. Nastajajo napake zaradi nepravilnih “sporočil”, ki so vzrok degenerativnim procesom organizma.
 
Posledice tega, na prvi pogled zanemarljivega, nepravilnega celičnega delovanja pa se začnejo kazati, čez nekaj let v težavah posameznih organov, najprej kot kronična utrujenost, zlovoljnost, dekoncentracija,  vnetjih, bolečinah, alergijah, odpovedovanju funkcij.   
 
Pri vsakem posamezniku se posledice kažejo različno. Ne pozabimo na naše dedne zasnove, poglejmo kakšni so bili naši starši, stari starši!
 

Vir: Klinika Mayo, September 2007
 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

13 slik, ki bodo nasmejale vsakega starša
Spodaj je 13 slik, ki vas bodo zagotovo nasmejale - sploh, če imate slab dan.
9
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
7
Je bilo našim staršem lažje kot nam?
Po nedavnih raziskavah je bilo starševstvo v osemdesetih in devetdesetih letih za naše starše veliko lažje kot za nas - ...
6
Premiera filma Robotove sanje
Animirani film, ki brez besed naslika barvito in toplo pripoved o pomenu prijateljstva in njegovi krhkosti.
6



Zakaj ima otrok afte?
Afte so razjede na ustni sluznici, ki se lahko pojavijo v vseh starostnih obdobjih, tudi pri otrocih. V hujših primerih ...
Med vikendom otrok ne zbujajte zgodaj
Zakaj je dobro, da otrok med vikendom ne zbujamo prezgodaj? Kako sta povezana prekomerna telesna teža in pomanjkanje spa...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?