|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 19:54:24   
ThinkPink
No, to me zanima, ker je naša pri 19m pogrutala, da obstajajo sladkarije in bi jih nonstop jedla. Do pred kratkim sladkarij ni marala, sedaj pa pravi maniak. In če ji že dam kaj bolj sladkega, bi rada, da je čimmanj nezdravo.
Poznate kakšne "zdrave sladkarije"? Meni se npr. zdi dokaj zdrava sladkarija Kinder Milch Schnite. Še kaj podobnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 19:55:20   
rija
rozine, suhe marelice, suhe slive...

vse ostalo je isti šmornuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:24:10   
tintin
kaj pa je v kinderju zdravega?
:)
zdrave sladkarije - hm hm...pečene banane, doma narejeno pecivo, sadne rezine

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:25:19   
Anonimen
Zadnej case sem na kandiranem ananasu.

Bi se pa verjetno dalo razpravljati o zdravju user posted image .
Samo je tako nesramno sladek, da ga kaj veliko niti ne morem pojesti.

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:30:29   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Kinder Milch Schnite. Še kaj podobnega?


user posted image  
Moč oglasov.

Zdravih sladkarij ni.
V manjših količinah je zdravo suho sadje, s tem, da je vprašanje, v kaj vse ga namakajo in s čim potresajo, da ohrani živo in svežo barvo.
Če mene vprašaš, je še najboljša kvalitetna čokolada z večjo vsebnostjo kakava.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:32:08   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

rozine, suhe marelice, suhe slive...



to je tudi moji všeč. Moja ima rada čokolado in ji jo dam, ker menim da ni nič narobe, da jo poje. Meni je tudi všeč. Drugih sladkarij pa skoraj ne je. 


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:38:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Kinder Milch Schnite. Še kaj podobnega?


user posted image  
Moč oglasov.


A to res verjamete, da je zdravo?

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:41:28   
Najaa
Ma ja, rozine in suho sadje. Od čokolade pa tista s 70% kakavom. user posted image

Sicer ji pa najraje dam kaj od kinder.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:44:04   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Kinder Milch Schnite. Še kaj podobnega?


user posted image  
Moč oglasov.


A to res verjamete, da je zdravo?


Si pa smešna. A ne veš, koliko mleka vsebuje?! Mleko je pa ja zdravo!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:44:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Kinder Milch Schnite. Še kaj podobnega?


user posted image  
Moč oglasov.


A to res verjamete, da je zdravo?


Si pa smešna. A ne veš, koliko mleka vsebuje?! Mleko je pa ja zdravo!

Zal nisem videla reklame user posted image .
So mi TV izklopili. In kako naj potem vem?

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:51:14   
picola1
Moja tašča in tast imata isti štos s tem Kinderjem...Pa kaj kompliciraš, to je pa ja zdravo, sej je samo mleko notr...user posted image user posted image Imata še enega vnuka, ki je alergičen na vse živo pa je itak samo te čokoladke, ker so najbolj zdrave...user posted image user posted image user posted image
Moč oglaševanja, se strinjam...

Hm...zdrave sladkarije...Meni osebno so fajn tiste od Alnature (marelična rezina pa mandljeva...tut sladkor je notr, sam je trsni pa itak največ sadja...pa vse bio) Hm, kaj še? Ja, v bistvu suho sadje al pa temna čokolada...Aja, pa kakšni polnozrnati piškoti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 20:55:10   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: rija

rozine, suhe marelice, suhe slive...

vse ostalo je isti šmornuser posted image



Edino suho sadje, ki vsebuje sadni sladkor je ok, vse drugo pa ni zdravo. ma ne verjamem, da se lahko za vedno ognete vsem sladkarijam. Sej res niso zdrave, ma občasno, ne vidim nič groznega pri tem, če se malo posladkajo. No če le nimajo težav z težo, se dovolj gibljejo, pa po obroku. In predvsem, če vsega ostalega, kar je zdravo, pojejo dovolj( sadje, zelenjava,...) Raznoraznih merendinic ne kupujem, če kupim, kupim občasno 5 cereali od Mulino bianco.

Po moje je vseeno boljše, če sam doma nardiš kako pecivo, kak biskvit z sadjem, al pa marmorni kolač, al pa kako sadno krostato, al pa kak skutni ali jabolčni zavitek. jaz večkrat spečem jabolčni zavitek in mu ne dodajam sladkorja. Tudi tako se lahko otroci posladkajo in je 1000x boljše, kot pa če jejo industrijskoe zadeve, pa ostale sladkarije.

Aja pa še to sem pozabla povedat. naš šestletnik ima najraje Frutabela rezine. Je kar nekaj suhega sadja in vlaknin notri.

< Sporočilo je popravil blaža -- 23.3.2009 20:58:08 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:09:44   
ThinkPink
Doma narejenega peciva, raznih štrudlov,biskvitov itd, noče. Ona bi jedla samo medenjake z marmeladomovim polnilom, napolitanke, da o čokoladi niti ne govorim. Pri nas doma sem prepovedala izrekati besedo čokolada, ker ko samo omenim kaj o čokoladi, se mala prične dreti in kazati na predal. Doma ji še nekako uspevam omejiti  sladkarije, na obisku pa iz mize poje vse, kaj je čokoladnega. Saj ji dam, nimam nič priti sladkemu (saj zobke umivamo za vsako figo). Drugače normalno je vse, posladka se npr. po kakšni malici.

Očitno sem pa res z lune, ampak jaz sem dejansko verjela, da ta je Kinder ok, mleko, med, biskvitek...Sliši se čisto kul.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:12:31   
Anonimen
Pri nas doma sem prepovedala izrekati besedo čokolada, ker ko samo omenim kaj o čokoladi, se mala prične dreti in kazati na predal. Doma ji še nekako uspevam omejiti  sladkarije, na obisku pa iz mize poje vse, kaj je čokoladnega. Saj ji dam, nimam nič priti sladkemu (saj zobke umivamo za vsako figo). Drugače normalno je vse, posladka se npr. po kakšni malici.


Kaj pa ce zapeljete v to smer, da dobi cokolado po kosilu, ce vse poje? Recimo celo Zivotinjsko, da se vec slisi user posted image ?

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:18:38   
ThinkPink
Kaj pa ce zapeljete v to smer, da dobi cokolado po kosilu, ce vse poje? Recimo celo Zivotinjsko, da se vec slisi user posted image ?

Uhh, pri nas to ne paliuser posted image . Namreč, ko bi samo omenila, če vse poješ dobiš čokolado, bi prenehala jesti in bi čokolado hotela takoj. Je odločna punca. In mislim, da še ne razume pogojevanja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:18:43   
Anonimen
Evo, moj je ravno zmazal tri životinjska carstvauser posted image  še vedno mislim, da je za zobe manjši greh čokolada, kot pa bonboni. pa zobe si umivat za vsako figo tudi ni zdravo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:21:32   
Anonimen
In mislim, da še ne razume pogojevanja...


Ja, mozno, to moje obdobje je ze v arhivih user posted image .

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:23:52   
Anonimen
Evo, moj je ravno zmazal tri životinjska carstvauser posted image   


Za vsakega v druzini po eno.
Logicna operacija.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:24:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Evo, moj je ravno zmazal tri životinjska carstvauser posted image   


Za vsakega v druzini po eno.
Logicna operacija.


A kaj, ko se meni nabere okoli riti četudi jaz ne pojem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Zdrave sladkarije"
23.3.2009 21:25:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Evo, moj je ravno zmazal tri životinjska carstvauser posted image   


Za vsakega v druzini po eno.
Logicna operacija.


A kaj, ko se meni nabere okoli riti četudi jaz ne pojem. user posted image


To je pa ze visja matemtika.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 6:39:04   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Kaj pa ce zapeljete v to smer, da dobi cokolado po kosilu, ce vse poje? Recimo celo Zivotinjsko, da se vec slisi user posted image ?

Uhh, pri nas to ne paliuser posted image . Namreč, ko bi samo omenila, če vse poješ dobiš čokolado, bi prenehala jesti in bi čokolado hotela takoj. Je odločna punca. In mislim, da še ne razume pogojevanja...


Takemu otroku bi jaz en cel predal na njegovi višini napolnila do vrha s sladkarijami, ki jih ima rad, in mu pustila, da se napoka do nezavesti dokler želi. Čez nekaj dni bodo sladkarije toliko zanimive kot špinača.
Ne pa da otroka vzgajate v nekoga, ki je prepričan, da so sladkarije nagrada, če je priden, in cele dneve ne razmišlja o ničemer drugem kot o tem, kje bo kakšno sladkarijo dobil. In jih po možnosti kje pri kom drugem doma tlači v žepe, da jo bo pojedel kasneje.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 9:48:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Kaj pa ce zapeljete v to smer, da dobi cokolado po kosilu, ce vse poje? Recimo celo Zivotinjsko, da se vec slisi user posted image ?

Uhh, pri nas to ne paliuser posted image . Namreč, ko bi samo omenila, če vse poješ dobiš čokolado, bi prenehala jesti in bi čokolado hotela takoj. Je odločna punca. In mislim, da še ne razume pogojevanja...


Takemu otroku bi jaz en cel predal na njegovi višini napolnila do vrha s sladkarijami, ki jih ima rad, in mu pustila, da se napoka do nezavesti dokler želi. Čez nekaj dni bodo sladkarije toliko zanimive kot špinača.
Ne pa da otroka vzgajate v nekoga, ki je prepričan, da so sladkarije nagrada, če je priden, in cele dneve ne razmišlja o ničemer drugem kot o tem, kje bo kakšno sladkarijo dobil. In jih po možnosti kje pri kom drugem doma tlači v žepe, da jo bo pojedel kasneje.


Imaš prav. Sladkarija ne sme biti nagrada ali prepoved. Meni so vedno sladkarije najprej dali za nagrado, potem pa skrili, ker sem bila od nekdaj debelušna.
Moj otrok pa ima v kuhinji na pultu eno skledo bonbonov in eno skledo čokolad, čips in piškote pa tudi ve kje jih najde in lahko vzame kadar hoče. In vzame zelo redko.

No, razen včeraj user posted image  in to je bila njegova večerja user posted image  pokličite CSD user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 9:57:43   
mika
jaz sem očitno nekje falila, ker sploh ne vem zakaj sladkarije niso zdrave....razen da bi naj povzročale karies.

Mi imamo doma poln predal čokoladnih sladkarij, pojem večino jaz, pupa pa koliko želi in po mojih ocenah ne pretirava. Mine kak dan, ko ne poje nič čokoladnega.

Kako lahko škodujejo sladkarije zdravemu otroku, ki nima težav s prehrano in težo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 10:11:50   
Najaa
V mejah normale je vse ok. Sploh pa, kako lahko preprečiš otroku, da je sladkarije, sam se pa bašeš z njimi? user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 10:42:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

V mejah normale je vse ok. Sploh pa, kako lahko preprečiš otroku, da je sladkarije, sam se pa bašeš z njimi? user posted image


Tud jaz sem mnenja da v mejah normale je ok. Sam se mi zdi da je postala prava obsesija z zdravo prehrano. Ko slišim zdravo se mi stemni pred očmiuser posted image .

Drugače pa poznam mamo, ki je na skrivaj jedla čokolado, ker za otroke ni zdravauser posted image .Njeni hčeri pa sta pa obe močnejše postave, kljub zdravi prehrani.

Še vedno me zanima, čemu škodijo sladkarije, da je toliko cirkusa okoli njih.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?