|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 13:46:11   
TomTaylor
Mislim, jz res nimam sreče z zdravjemuser posted image user posted image user posted image user posted image . Komaj me je minila migrena (danes), pa imam  že vnet mehuruser posted image . Na vodo me tišči vsakih 5 minut, uriniranje pa boli, peče...user posted image . Danes veliko pijem in upam da bom "odplaknila" vse skupaj...ampak dejte mi prosim povedat, pomojem ni kul tole vnetje + nosečnost? Je treba it kr k zdravniku ane, nč čakat, da se samo od sebe pozdravi?

....madona, v vseh skoraj 30 letih nisem imela toliko zdravstvenih težav, kot zdaj v borih 3-eh mesecih kar sem noseča...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 13:49:38   
mika
Ja, bo treba k zdravniku. Ponavadi za vnetje mehurja predpišejo Primotren, ne vem pa če je za nosečnice tudi.
Če imaš doma mogoče hrastovo lubje in kamilice skuhaj čaj in se 'vsedi' nad paro, pa v posteljo.

čimprej se pozdraviuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 14:19:34   
limonita
Seveda, vnetje mehurja je treba zdraviti - sploh zato, da ne gre na ledvice. Dobila boš antibiotik, verjetno Amoksiklav - je dovoljen, Primotren je prepovedan. Če je hudo pojdi kar do dežurnega.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 14:29:45   
TomTaylor
samo, ful mi je čudno vse skupaj - sem ravno na Hiconcilu user posted image ...

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 15:53:33   
bamoocham
Meni pomagajo suhe brusnice (embalaža Odlično), brusnični čaj (Droga). oz. vse kar je iz brusnic..kako kapsulo Brusnifema je tut fajn vzet.. v glavnem pij pij pij, da se bakterije nimajo časa prijemat na stene mehurja.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 20:23:57   
Monni
Jaz sem imela močno vnet mehur na začetku nosečnosti in me je osebni zdravnik napotil do ginekologinje, naj ona odloči katere tablete so priporočljive. Do nosečnosti sem za vnet mehur vedno dobila Primotren, ginekologinja mi je pa predpisala druge tablete, ki so prav tako nemudoma delovale, morala sem pa biti dalj časa v bolniški kot bi bila drugače. 

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
1.3.2009 20:24:50   
bskrle
Uroinfekti se radi ponavljajo, sama sem imela 3. POjedla sem 5 škatlic hiconcila. Jedla brusnice, pila brus. čaj,  pila in pila ...Ja ta teden imam spet kontrolo urina ...

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
2.3.2009 8:54:46   
LERO
Sotrpinka kar k zdravniku. Jaz imam uroinfekt že 2 meseca, od kar so ga odkrili. Imela sem hiconicl, amokisklav in zinnat, pa ni nič pomagalo. V petek so mi spet poslali naprej in bo izvid šele v četrtek. Komaj čakam, ker me tudi ful srbi, boli, peče. Poleg tega me spodaj boli trebuh, prejšnjič pa sem imela celo krče. Zdravljenje potrebno!

Upam, da se ti bo kmalu pozdravilo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
2.3.2009 18:05:55   
TomTaylor
no, danes sem morala it k zdravniku, namreč uriniram kri...madona me boli ko lulam user posted image user posted image ...Dobila pa sem Amoksiklav. 

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
4.3.2009 19:54:00   
nushka
alo,

sama sem imela v prvem mesecu nosečnosti vnetje mehurja. sem si kupila v lekarni brusnični sok, sicer je ful kisel, se meša z vodo. poleg tega mi je zelo pomagal od patra Ašiča njegov postni čaj. v parih dneh je bilo boljše. poskusi.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
5.3.2009 17:21:36   
LERO
Jaz moram zaradi vnetij jutri že drugič v bolnico. Naredili naj bi mi tudi UZ ledvic.
Ko se vrnem, sporočim, kako je bilo.

(odgovor članu nushka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
5.3.2009 17:22:54   
LERO
TT, pazi, da pri Amoksiklavu ne boš dobila kakšnih stranskih učinkov. Meni je grlo zaoteklo in sem težko požirala slino, včasih me je celo dušilo, po telesu pa sem dobila suhe izpušaje, ki so zelo srbeli.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
5.3.2009 20:01:33   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

TT, pazi, da pri Amoksiklavu ne boš dobila kakšnih stranskih učinkov. Meni je grlo zaoteklo in sem težko požirala slino, včasih me je celo dušilo, po telesu pa sem dobila suhe izpušaje, ki so zelo srbeli.


ja, hvala, sem si prebrala navodila in piše, da če pride do takšnih "stranskih učinkov" je treba nemudoma prekinit. No, pri meni ni bilo nič takega. Ampak nekega izboljšanja - razen nebolečega in nekrvavega uriniranja, ni. Zdaj me spodaj vse peče, srbi,...Jutri grem na kontrolo, pa bomo videli.

Lero, držim pesti, da bo vse OK. Čimprej se pozdravi!

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
5.3.2009 20:49:43   
Upsss
punce, držim pesti, da boste imele čim manj težav v bodoče...
Tudi sama trpim za vnetji mehurja že več kot 10 let, sedaj v nosečnosti pa je res krizaaa (noseča 20 t) sem imela že 2x kr hudo vnetje, zdravila z Zinnatom, ker sem na Amoksiklav in Primotren alergična. POtem sem si kupila  naravni brusnični 100% sok (dobi v Sanolaborju), kuham si brusnični čaj, na dan pojem dve brusnični kapsuli (tu je potrebno pazit, da ne vsebujejo timijana ali drugih zelišč, ki jih v nosečnosti naj ne bi jedle), pijem pa ogroooomno. Trenutno sem brez vnetja že 2 tedna user posted image  bravo jaz. Saj ne morem drugače, kot da sama sebe tolažim in upam, da težav več ne bo...
Aja, kako pa so vam ugotovili vnetje? Mene so poslali na urinski test po Sanfordu (mi gre na živce, ker traja par dni do rezultatov)user posted image

pozdravček vsem sotrpinkam, pozdravite se čimprej

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
5.3.2009 22:30:01   
rozilu
Ojla, punce.

Tega me je pa najbolj strah v nosečnosti - vnetja mehurja! Tako kot ti Upsss, imam tudi jaz vnetja že 10 let (ali kako več), povprečno enkrat letno. Zdaj ko sem noseča 7t postanem ob vsakem zbadanju tam spodaj kar panična in se začnem nacejat s čajem in vodo... Zaenkrat se je izšlo. Sicer pa tudi jaz prakticiram brusnice (najraje marmelado).

Me pa še nekaj zanima: zakaj naj ne bi  timijana v nosečnosti? Je kaka znanstvena osnova za tem? Se mi namreč zdi prcej blago in nedolžno zelišče...

Čim manj vnetij!!!

(odgovor članu Upsss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "prehlajen" mehur & nosečnost
12.10.2020 23:29:56   
jaz12
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Ojla, punce.

Tega me je pa najbolj strah v nosečnosti - vnetja mehurja! Tako kot ti Upsss, imam tudi jaz vnetja že 10 let (ali kako več), povprečno enkrat letno. Zdaj ko sem noseča 7t postanem ob vsakem zbadanju tam spodaj kar panična in se začnem nacejat s čajem in vodo... Zaenkrat se je izšlo. Sicer pa tudi jaz prakticiram brusnice (najraje marmelado).

Me pa še nekaj zanima: zakaj naj ne bi  timijana v nosečnosti? Je kaka znanstvena osnova za tem? Se mi namreč zdi prcej blago in nedolžno zelišče...

Čim manj vnetij!!!




Kakor sem brala je problem samo v primeru zaužitja večjih količin timjana.

Sicer pa sem imela tudi sama prejšnji teden vnetje in sem naletela na kar koristen članek: Vnetje mehurja v času nosečnosti

< Sporočilo je popravil jaz12 -- 12.10.2020 23:33:40 >

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?