|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 9:15:37   
*žaži*
Pozdravljeni,
zanima me kolikšni so mesečni stroški za otroka ko gre v šolo?
Kot opažam, se stroški kar povečajo v primerjavi z prej- vrtcem. Prosim, če mi naštejete mogoče malo bolj natančno kaj vse vaš otrok potrebuje na mesec (prehrana v šoli, interesne dejavnosti, oblačila, knjige, izleti, in vse ostalo... kakšne igrače) in koliko to približno nanese?

V naprej hvala za prijaznost user posted image

Lp

ŽaŽi
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 9:31:17   
Tejči
Največji strošek je nakup potrebščin, ki ga opravimo med junijem in avgustem (za 2. razred je prišlo okrog 200 €-zaradi torbe). Drugače pri nas mesečni stroški niso nič večji. Otrok je oblečen enako kot če bi bil v  vrtcu ali doma. V šoli ima malico, ki je subvencionirana, kosilo mesečno stane cca 25 € (odvisno od št. dni). Interesne dejavnosti v šoli so neplačljive, s čim se ukvarja izven šole je povsem vaša odločitev. Izleti, obiski gledališča in podobno so minimalni strošek-mesečno do 5 €. Tako, da to je to. Še kakšno vprašanje?user posted image

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 9:39:41   
Tutan
Nakup potrebščin računam na cca 250€. Nekaj € gor ali dol.

Drugače pa pričakujem, da se bo strošek vrtec-šola znižal. Ker vrtec je ogromen strošek (definitivno ima med našimi položnicami najvišjo cifro user posted image )....ta cifra bo s prehodom v šolo se zmanjšala vsaj za polovico (načeloma ok, skoraj definitivno bo sine hodil tudi na kosilo, računam pa da je kosilo cca 2,5€ na dan + malica).

Oblačila, obutev - cenovno je tole povsem enako, ali vrtec ali šola, edinole verjetno bi bilo fino, da bi mali gospodič prešel iz trenirkic na kavbojke (pa ga tudi ne mislim silit).
Interesne dejavnosti - letos (zadnje leto vrtca) hodi plavanje+atletika, pomojem bo tudi naslednje leto...

Končna računica - vrtec je mesečno vsaj 80€ dražji od šole user posted image (pustimo nepredvidene stroške, ki jih imamo tudi v vrtcu in v šoli - 10€ za to, 5€ za zobne ščetke, 3€ za lutke itn...to pričakujem tudi v šoli).

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:00:15   
Nika v službi
Podobno kot predhodnici, strošek šole je nižji, tudi če štejem začetni strošek potrebščin, smo v roku 2 mesecev na plusu. Razliko, ki nam "ostaja", tudi nalagamo na varčevalni račun od naše madam. Pri nas preračunana razlika mesečnega stroška med vrtcem in stroškom prehrane + izletov znaša okoli 90 - 100€.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:01:38   
uškinamama
Enako kot Tutan in Nika...prišparamo s šolo user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:11:12   
kaboname
tudi mi prišparamo z šolo.
malica+ kosilo cca 50-55e na mesec odvisno od dnevov, ko je v šoli, nekatere interesne dejavnosti imajo v šoli zastojn, tako da tukaj nič ne plačamo drugače pa občasno za kak izlet gre nekaj e ampak ni to ne vem kako velik strošek.Edino v juniju-avgista je malo večji znesek ko se nakupijo zvezki in pripomočki.
V vsakem primeru je šola ceneje kot vrtec

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:28:07   
mojcaziga
Definitivno je odvisno od tega koliko plačuješ vrtčebsko varstvo.

Pri nas je mesečna položnica okoli 60 - 70€ (malica, kosilo, dodatni športni program). Skoraj vsak mesec imajo dan ali več dejavnosti in je tu doplačila do 10 -15€. Vsako leto ima šola organizirano zimsko šolo v naravi, ki pride 240€. Ni pa obvezna, ampak gre večina otrok. Obvezna 3-dnevna šola v naravi je bila v 3. rauredu in je bila cena 100€, ker so bili nastanjeni v COŠD.
V novembru/decembru imajo 3-dnevni tečaj drsanja, doplačilo 30€. Enkrat imajo tečaj plavanja - v 1. in 3. razredu ga časti MOM in plačamo samo prevoz okoli 20€, v 2. razredu smo ga krili sami in je bilo okrog 45€.
In potem so tu še stroški polskih potrebščin inostalega potrošnega materiala čez vso šolski leto.

Največkrat so dodatni strošek tudi dodatne, izvenšolske dejavnosti, ki jih običajno v vrtcu še nimajo.

lp

(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:32:25   
Tutan
Ne vem sicer, kako je pri vas, ampak pri nas imajo v sklopu vrtca vsi predšolski otroci (letos torej letniki 2006) plavalni in smučarski tečaj. In oboje je za plačat. (plavalni 45€ in smučarski 60€)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:50:22   
*bubi*
Jaz vem, da bo letos rednih mesečnih stroškov krepko več, smo namreč prešli iz dveh vrtičkarjev na vrtičkarja in šolarja. Torej plačam za enega več vrtca kot sem prej za oba plus šolska položnica, ki jo še pričakujemo in ne vem, koliko bo znašala.

Dejavnosti v šoli so brezplačne, tisto kar hodita popoldan pa je itak moja odločitev in je bil strošek že prej.

Plavalni tečaj v 1.r. je brezplačen oz. časti občina, šola v naravi pa nas čaka v 3.r.


Gledam pa na to še vedno z optimističnega vidika: pri vrtcu sem dobro skoz prišla, lahko bi bilo veliko slabše. user posted image  Zdaj pač je tako kot je.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 10:51:22   
Nika v službi
Podobno, tudi pri nas v vrtcu so bile dodatne, plačljive aktivnosti, tabori, izleti...

Dodatne, izvenšolske dejavnosti, je pri nas imela že v vrtcu (plavanje), nadaljuje tudi zdaj, ko je v šoli. Vse ostale dejavnosti pa so znotraj rednega programa in so zastonj. Dodatne dejavnost so pač odločitev staršev, kaj, koliko... želijo in zmorejo dati.

Jaz res ne vidim bistvene razlike in tudi ko vse seštejem, je plus. Je pa res, da smo mi plačevali 7. razred vrtca.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 11:26:49   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Jaz vem, da bo letos rednih mesečnih stroškov krepko več, smo namreč prešli iz dveh vrtičkarjev na vrtičkarja in šolarja. Torej plačam za enega več vrtca kot sem prej za oba plus šolska položnica, ki jo še pričakujemo in ne vem, koliko bo znašala.



pri meni isto. Prehrana 70€ na mesec (zajtrk, malica, kosilo)+ostalo kar pač pride.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 11:32:14   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Jaz vem, da bo letos rednih mesečnih stroškov krepko več, smo namreč prešli iz dveh vrtičkarjev na vrtičkarja in šolarja. Torej plačam za enega več vrtca kot sem prej za oba plus šolska položnica, ki jo še pričakujemo in ne vem, koliko bo znašala.




pri meni isto. Prehrana 70€ na mesec (zajtrk, malica, kosilo)+ostalo kar pač pride.


Isto pri nas!


_____________________________



(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ...ko gre otrok v šolo- STROŠKI?
11.10.2011 21:57:15   
malabiba30
IZVIRNO SPOROČILO: *žaži*

Pozdravljeni,
zanima me kolikšni so mesečni stroški za otroka ko gre v šolo?
Kot opažam, se stroški kar povečajo v primerjavi z prej- vrtcem. Prosim, če mi naštejete mogoče malo bolj natančno kaj vse vaš otrok potrebuje na mesec (prehrana v šoli, interesne dejavnosti, oblačila, knjige, izleti, in vse ostalo... kakšne igrače) in koliko to približno nanese?

V naprej hvala za prijaznost user posted image

Lp

ŽaŽi



razlika v stroških je lahko zelooo velika - odvisno od tega, kateri plačilni razred si plačevala vrtec. Jaz sem plačevala vrtca 190€ (6.pl.razred), v mesecu septembru pa sem za šolo odštela 55€ (zajtrk + malica + glasbena šola + karate) (ok..plus začetni strošek 150€ - ampak to je 1x letno). Tako da s šolo kar lepo privarčujemo...

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?