|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 10:51:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 10:58:29   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Vem, da se sedaj postavljam v vlogo sodnika, ampak ne razumem njihove logike.



Glej, logika je v tem, da najbrž ti starši nimajo možnosti drugega varstva (babice...), sami si pa težko privoščijo še kak dan odsotnosti iz službe. Dvomim, da je kak starš, ki je doma in da vseeeno otroka v vrtec z zelenim smrkljem, zato da ima mir pred njim. Vsaj upam.

Spremeniti ne moreš dost, niti vzgojiteljice ne, žal. Sicer te razumem, da si slabe volje, ampak ne vem v čem je fora takih postov (vsak mesec vsaj en), razen da se potem vsi skupinsko zgražamo.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 10:58:46   
muki1
Ja, pri nas je popolnoma enako. Sama imam otroka po bolezni doma vsaj še nekaj dni, da ,,pride k sebi,,. Je pa res, da imam srečo in imam varstvo( tašča, sestra)
Jaz ostanem doma le v hujših primerih. Letos sem bila dva dni doma, ko je imela hčerka vodene koze in tri dni, ko je imela virozo z visoko vročino(40). Takrat me je res potrebovala in je ni bilo sile, ki bi me gnala v službo.
Sem na takem delovnem mestu, da me komot zamenjajo sodelavci za večino stvari, torej nisem nenadomestljiva, pa me včasih direktor prav pisano pogleda, ko ga prosim za bolniško. Hudo je to usklajevati potem z službo in verjamem, da se marsikateri mamici od žalosti srce para, ko mora bolehnega otročka dati v vrtec, ampak enostavno ne upa ostati doma, če ni lih otrok čisto koma, vročičen in kaj vem kakšen.
Žalostno je to, res..... so pa seveda tudi take, čeprav verjamem, da jih je zelo zelo malo, ki bi ga lahko imele doma, pa ga ne.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 11:07:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:09:21   
Naja31
Jaz se držim tega, da mora miniti vsaj 24 ur od takrat ko je imel vročino, da gre ven ali kamorkoli drugam. Edino ko je imel antibotik (vnet ušes), je bil cel čas jemanja antibiotika doma (oz. pri tašči) in potem še 2 dni po prenehanju jemanja. Vročine pa ni imel že več kot en teden. Ampak jaz si to lahko privoščim, ker imam zlato taščo.

Če je imel včeraj vročino, ga danes sigurno ne bi peljala v vrtec.

Smrkanje in kašljanje brez vročine se mi ne zdi dvolj tehten razlog, da ostane doma. Ob pogoju, da je otrok normalno  razpoložen. Pri nas tudi vsi v otroci (s tem da pol skupine manjka) najmanj smrkajo in kašljajo in moj je je tudi med njimi. Če bi čakala, da ne bi smrkal, bi bil celo zimo lahko doma.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:10:22   
Naja31
Mi je pa to zelo težko zastopiti takšno logiko, da se pošilja bolanega otroka na Calpolu v vrtec


S tem se strinjam in mislim, da takšen otrok ne sodi v vrtec.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 11:16:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:16:33   
mihiani
Se strinjam, nekateri plačujemo tudi varuške, samo da otrok do konca ozdravi. Potem pa pride v vrtec in....Grrrrrrrr

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:45:03   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Vem pa, da nimajo vsi starši možnost ostati doma en teden zaradi bolanega otroka.


A ni 15 dni? Meni je rekla P. ko sva se nekaj menili o bolniških, da ona lahko napiše največ 15 dni neprekinjeno. Mislim, da je tako rekla, koristila nisem nikoli ( trkam na les).

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:49:00   
Anonimen
ko sem jaz mojo oktobra peljala na uvajanje, se mi je okoli obrnilo, ker je vsem 6im otrokom teklo iz nosa- najraje bi se obrnila in šla! Čez 3 dni je tudi moji začelo curljati iz nosu, po 14 dneh smo bili že doma z virozo (vzojiteljica je komentirala, da je še dolgo zdržala)user posted image
Od takrat- to je 4 meseci, ji iz nosa skoz teče (mogoče, da ji ene 14 dni ni), ni vedno gost smrkelj, ampak........imeli rota virus (le kje smo ga dobili v začetku decembrauser posted image ).......pa ko otroka po bolezni pripeljem nazaj v vrtec- spet tam smrkavi, kašljajoči otroci- ja kaj naj- jo izpišemuser posted image
Tako jo tudi jaz vozim v vrtec smrkavo.......

Res pa je, da gredo tudi meni na živce ljudje, ki dajo otroka v vrtec z vročino- nekaj je, da je prej ni imel in te kličejo domov, ampak, se pa najdejo tudi taki, ki otroka pripeljejo v vrtec kljub vročini ( sej je samo 37C.........)

(odgovor članu mihiani)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:50:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Vem pa, da nimajo vsi starši možnost ostati doma en teden zaradi bolanega otroka.


A ni 15 dni? Meni je rekla P. ko sva se nekaj menili o bolniških, da ona lahko napiše največ 15 dni neprekinjeno. Mislim, da je tako rekla, koristila nisem nikoli ( trkam na les).


mislim, da je mislila zaradi službe, ker nekateri delodajalci te ne gledajo dolgo časa, če si preveč v bolniški zaradi otroka, ki je v vrtcu

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 11:54:07   
nemrak
user posted image user posted image ,
problem je v tem, da P ne dajo bolniške, če otrik nima vročine in samo kašlja in smrka. Jaz na žalost nimam drugega varstva user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 11:58:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 12:13:34   
nuala
BOLAN OTROK
BOLNI OTROCI

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 12:16:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 12:26:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Ok, remy. Štekam jasličarje, da jim kar naprej curi iz nosa, ampak 3 letnike user posted image   . Ampak to je samo moje mnenje. Vsak otrok je unikaten. Vsak otrok reagira na svoj način. 


ja, tudi 3 in več letniki so, ki jim od septembra do marca ali pa še dlje visi zelen šmrkelj iz nosa do brade. Ne dolgo nazaj je bila debata o tem nekje na RR, pa ne vem več, kje. In ja, kot sem povedala že na tisti debati, meni ni normalno, da je otrok od jeseni do pomladi oz. bolan oz. šmrkav in kašljajoč. Po moje nekaj mora biti narobe, kaj pa ne vem.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 12:54:09   
nemrak
user posted image user posted image ,
naša ima velikokrat smrkav nos in so mi jo končno v soboto pogledali na ORL in ugotovili, da je to zaradi žrelnice. Kmalu sledi (še februarja) operacija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 13:04:43   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Vem, da se sedaj postavljam v vlogo sodnika, ampak ne razumem njihove logike.



Glej, logika je v tem, da najbrž ti starši nimajo možnosti drugega varstva (babice...), sami si pa težko privoščijo še kak dan odsotnosti iz službe. Dvomim, da je kak starš, ki je doma in da vseeeno otroka v vrtec z zelenim smrkljem, zato da ima mir pred njim. Vsaj upam.


Se podpišem.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 13:04:48   
ZARA
Al bina, vse o zelenih smrkljih - TUKAJ in TUKAJ!

Sicer pa je to pomoje problem vsakega vrtca. Eni res nimajo varstva, enim se pa preprosto jebe.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 13:45:25   
lukec
Nazadnje sem jaz odprla skoraj enako temo in je malo manjkalo pa bi sama izpadla čudna, ker me je takšno ravnanje zmotilo. Stokrat sem povedala, da me malo kašeljčka pa kakšna svečka iz nosa ne moti, me je pa zmotilo, da so pripeljali otroka samo zaradi Dedka Mraza in to ne samo toliko, da bi ga videl (vsega skupaj pet minut, niti daril ni bilo) ampak so ga pustili tam celo dopoldne, naslednji dan je bil pa spet doma. In ja, pripeljala ga je babica, ki je doma.

Pa po mojih izkušnjah se velikokrat zgodi, da imajo bolne otroke v vrtcu ravno tisti, ki imajo možnost čuvanja doma.
Sama imam sina danes doma, ker je ponoči kašljal, če bi bila v službi, bi bil najbrž v vrtcu, ker je danes čisto o.k. in nima vročine ampak, ko so na vrsti antibiotiki in vročina itd. takrat pa je vsak starš dolžan poskrbeti za drugačno varstvo - to ni moj problem.
Nam je na uvodnem sestanku septembra povedala vzgojiteljica, da so imeli primere, ko so zjutraj pripeljali otroka, ki so mu dali svečko, ko so ga previle pa so to ugotovile, ker se je izločila na pleničko in do 11. ure je otrok zakuhal na 39. Ja, nekaterim se res preprosto jebe!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
30.1.2008 14:38:49   
tinkatonka
Glej, logika je v tem, da najbrž ti starši nimajo možnosti drugega varstva (babice...), sami si pa težko privoščijo še kak dan odsotnosti iz službe. Dvomim, da je kak starš, ki je doma in da vseeeno otroka v vrtec z zelenim smrkljem, zato da ima mir pred njim.


Se podpišem pod to. Jaz imam take probleme v službi zaradi bolnišk, pa delam v državni upravi. Groza vam rečem. In ja jaz sem ena izmed tistih, ki pelje sina tud z zelenim šmrkljom v vrtec. Saj to ga ima tako in tako pol zime. Če pa zboli za vročino vedno gledam tako, da je vsaj 1 dan brez vročine če ne več. Samo problemi s službami so veliki.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 14:44:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
30.1.2008 14:49:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
31.1.2008 11:11:46   
tannya
Pri nas v vrtcu smo na sestanku staršev sprejeli sklep v katerih primerih lahko vzogjiteljica zavrne otroka in ga ne sprejme v varstvo:
- vnete oči
- vidno bolan (kašlja, smrka, ni razpoložen ipd.)
- driska , bruhanje
- vročina
in seveda pri vseh ostlalih nalezljivih boleznih.
Sprejeli smo tudi sklep, da mora starš otroka odpeljati najkasneje v 1 uri po tem, ko ga je poklicala vzgojiteljica, da je karkoli z otrokom.
Večina staršev se je s tem strinjala in moram reči, da od lanskega avgusta niso skupinsko nič bolani. Lani pa smo bili pol leta doma.
Gre pa za starostno skupino dveletnikov - jasli.

Bolani otroci nimajo kaj iskati v vrtcu. Kar se pa služb tiče, pa je res problem in vedno večji bo. Jaz sem imela precej težav, pa tudi delam v javni upravi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bolani otroci v vrtcu grrrrrrrrrrrr!
31.1.2008 11:36:09   
tinkamiška
jst bi panapisala samo to, da ne razumem tega, ko pišete, da nekateri starši nimajo varstva, če otrok ni zdrav in ga dajo v vrtec, pa saj se mu stanje spet poslabša in potem spet ornk zboli in ga je treba spet met doma ne? se pravi, če ga da prehitro v vrtec, nič ne profitira glede bolniške, ker se tako ponovi in jo mora spet vzeti...a ni boljše, da je kak dan dlje doma, pa je potem nekaj časa mir?

no sej spremenilo se res nič ne bo s pisanjem tukaj...

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?