|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 13:55:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 13:55:43   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

evo, pri nas hara gripa. starejsi ta teden preboleva virozo, tko da je itak doma, ampak glede na to, da je gripa zacela svoj pohod, resno razmisljam, da bi ostal doma do nadaljnega. zal to potegne kup tezav z varstvom (jz delam 4h na dan), pa se nekak ne morem odlocit...

kaj ve naredite?


V vrtec. Gripo lahko dobi tudi kje drugje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 14:05:38   
neanja duo
Naša dva bosta pa verjetno do marca kar doma.V vrtec sem nesla potrdilo od zdravnika,tako da bom plačevala nižjo ceno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 14:05:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 14:09:58   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

evo, pri nas hara gripa. starejsi ta teden preboleva virozo, tko da je itak doma, ampak glede na to, da je gripa zacela svoj pohod, resno razmisljam, da bi ostal doma do nadaljnega. zal to potegne kup tezav z varstvom (jz delam 4h na dan), pa se nekak ne morem odlocit...

kaj ve naredite?


Kje je to pri vas? Da se izogibamo user posted image .


Ne vem kaj naj rečem. Itak jo lahko stakne kjerkoli drugje. Saj verjetno nisi mislila, da boste vsi 24h na dan doma.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 14:11:15   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Naša dva bosta pa verjetno do marca kar doma.V vrtec sem nesla potrdilo od zdravnika,tako da bom plačevala nižjo ceno.


Ampak očitno imate zdravstvene razloge za to? Kar tako ti noben zdravnik ne bo dal potrdila.
A ti si itak doma? Ali kako?
Ker ne razumem kako lahko zaposlen človek zdaj kar ostane doma naslednjih 6 mesecev. user posted image

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 14:25:43   
skuštrana
Pri nas sicer ne hara gripa (še), ampak bo kar normalno hodila v vrtec, tudi ko bo user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 14:30:12   
neanja duo
Z današnjim dnem sem na porodniškiuser posted image  in zaradi novorojenčka ne bi radi kaj staknili.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 15:33:34   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Z današnjim dnem sem na porodniškiuser posted image  in zaradi novorojenčka ne bi radi kaj staknili.


Na to možnosti sploh nisem pomislila.
Potem je prav da sta doma.

Pa čestitam za bodočega družinskega člana.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
5.11.2009 16:56:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

evo, pri nas hara gripa. starejsi ta teden preboleva virozo, tko da je itak doma, ampak glede na to, da je gripa zacela svoj pohod, resno razmisljam, da bi ostal doma do nadaljnega. zal to potegne kup tezav z varstvom (jz delam 4h na dan), pa se nekak ne morem odlocit...

kaj ve naredite?


Dokler sama ne bo zbolela, itak , da bo šla v vrtec. Bacile in podobno sranje pa itak stakneš tudi v trgovini, frizerju...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
13.11.2009 23:44:04   
* Mateja *
jaz bi ju imela doma, tako kot imam tudi svojega!! V vrtcu je večja verjetnost da kej faše, kot pa doma ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
14.11.2009 5:09:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
14.11.2009 15:18:45   
suminjam
mah, jz bom zivcnega fasala - Niki je po 10 dneh v pon sel v vrtec. seveda je Jan ze v ned zakuril in vceraj HB ni blo vec potrebno zbijanje temperature, pop pa bil ze skor OK. Niki je bil cel teden v vrtcu brez urgence - in seveda prelepo, da bi blo res; vceraj zvecer je zakuril na 39 user posted image ma jz se bom fentala, niti 2 dneva vmes nismo bli zdravi v kompletu, zdaj pa spet jovo na novo user posted image


Pod tole bi se tudi jaz podpiasala ker se nam dogaja nekaj podobnega, bi pa vprašala kako dolgo potem obdržati otroka doma da ne gre v vrtec do takrat ko se pozdravi to itak ampak ali jih imate sedaj doma tudi preventivno pač glede na to da rasaja tale gripa po šolah in vrtcih ali jih vseeno daste v vrtecuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
15.11.2009 21:38:11   
katjandraž
Moj sine hodi v šolo v Kašelj in je ves teden normalno hodil v šolo. Če bi se okužil, bi se tako že pred ponedeljkom, ko je nastala panika, saj kasneje bolnih (in tudi veliko zdravih) otrok ni bilo več v šolo. V šoli so zelo srbno skrbeli za zračenje, umivanje rok, ker je bilo lepo vreme in je bila v šoli cca. tretjina otrok, so bili ogormno tudi zunaj. Sine je še vedno popolnoma zdrav, srčno upam, da tako tudi ostane.
A, ja, mala je bila pa tudi normalno v vrtcu, čeprav ima ogromno Kašeljskih šolskih otrok mlajše bratce in sestrice v vrtcu. In je HB tud zdrava, niti ne poročajo o gripi iz vrtca.

(odgovor članu suminjam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
16.11.2009 9:10:10   
mucica1
Z vami bi le rada želea deliti izkušnje glede nove gripe, ki jo je naš ta veliki vragec (3l) že prebolel. Valjda jo je staknil v vrtcu, potek bolezni pa takole...prvi dan se je obnašal podobno, kot da bi ga "počas snemali" :), merimo temperaturo 37,2, po dveh urah 37.1...ta gre mani osebno najbolj na živce...poteje po 12 urah vrčina narasla na 39, prvič bruhali...temšeraturo smo zbijali, fant se je počutil precej bolje, samo je zopet hitro narasla, ta dan smo bruhali še dvakrat....drugi dan visoka vročina, bruali le enkrat....tretji dan vročina popustila, zelo utrujen, četrti - šesti dan zalo utrujen, sedmi dan ok.

Uzkušnjo sem hotela deliti z vami zgolj zato, ker se mi zdi, da se preveč širi vsesplošna panika...gipa je gripa, kot vse druge....ali pošiljite svoje otroke v vrtec ali ne, o tem pa ne bom sodila, ker vsaka mama za svoje otroke najbolje ve, kaj je prav.....

Lepo se imejte, pa čim manj bacilov...

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
16.11.2009 9:14:29   
mucica1
IZVIRNO SPOROČILO: mucica1

Z vami bi le rada želea deliti izkušnje glede nove gripe, ki jo je naš ta veliki vragec (3l) že prebolel. Valjda jo je staknil v vrtcu, potek bolezni pa takole...prvi dan se je obnašal podobno, kot da bi ga "počas snemali" :), merimo temperaturo 37,2, po dveh urah 37.1...ta gre mani osebno najbolj na živce... po 12 urah vročina narasla na 39, prvič bruhali...temperaturo smo zbijali, fant se je počutil precej bolje, samo je zopet hitro narasla, ta dan smo bruhali še dvakrat....drugi dan visoka vročina, bruhali le enkrat....tretji dan vročina popustila, zelo utrujen, četrti - šesti dan zalo utrujen, sedmi dan ok.

Izkušnjo sem hotela deliti z vami zgolj zato, ker se mi zdi, da se preveč širi vsesplošna panika...gipa je gripa, kot vse druge....ali pošiljite svoje otroke v vrtec ali ne, o tem pa ne bom sodila, ker vsaka mama za svoje otroke najbolje ve, kaj je prav.....

Lepo se imejte, pa čim manj bacilov...

(odgovor članu mucica1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
16.11.2009 10:44:43   
oka
V petek sem šla v vrtec po malo madam. Na oglasni deski pred igralnico je visel nov list. Jasno v vrtcu so zabeležili prvi potrjeni primer nove gripe. Kaj pa zdaj? Dokler je bila ta gripa samo tam nekje v Kašlju sem bila še pogumna in pametna bla, bla, bla, v petek pa me je rahlo zvilo, sploh, ker mala, ko zboli za navadno gripo vedno zraven uspe pridelati še kakšno komplikacijo. Sledil je jasno domači bojni posvet in iskanje možnih kombinacij ob dejstvu, da imamo še šoloobveznega mulca, ki ga ne morem kar tako obdržati doma. No pa se je kombiniranje izkazalo za čisto nepotrebno, ker je madam že v petek zvečer zakuhala, bolele so jo noge, glava, manjkal je le kašelj in utrujenost. V soboto kličem v dežurno, ker se mi je vse skupaj zdelo sumljivo podobno angini oz. kakemu vnetju. Najprej mi je dr. po telefonu kar tako postavila diagnozo nove gripe. Glede na to, da se pri naši hitro zalomi do te mere, da rabi AB pa mi je naročila, da naj prideva. Prideva v čakalnico, kjer sem ugotovila, da ni nekega posebnega režima oz. vsaj ne tistega, ki je napisan na velikem listu, ki visi na vseh vidnih mestih našega ZD. Bolniki z vročino na enem koncu čakalnice, bolniki s poškodbami na klopci 3 metre stran, brez kakršnekoli pregrade ali ločenosti, brez mask, čeprav je na vseh obvestilih napisano, da jih dobimo, če pridemo z vročino v ZD. In smo čakali vročični na kupu, nevročični na drugem kupu, vsi smo se obračali v svojo smer in sumljivo pogledovali sosedovega otroka, ki je zasmrkal in zakašljal. In ves čas sem se spraševala kako to, da jaz kot zdrava oseba nimam neke zaščite pred tem nemarnim virusom. Mislim kje je preventiva? Kje je tisto, kar je zapisano na vseh obvestilih, ki visijo na vidnih mestih (verjetno ne zato, da zapolnijo prazni prostor).
U glavnem, diagnoza male madam je hudo vneto uho in grlo, posledično seveda visoka vročina. In samo zaradi visoke vročine so jo določili za tisti gripozni kup. Očitno je po ta novem vročina znak le za novo gripo in ne več za nešteto drugih viroz ali vnetij.
Zakaj sem to napisala? Zato, ker sem ugotovila, da ne rabiš dat otroka v vrtec, da ti zboli za novo gripo. Ker v tem času ni samo nova gripa edina bolezen z visoko vročino, ki tava naokoli ampak je še kar nekaj drugih kandidatk. In ko otrok rabi AB, ki pa ga dobiš samo pri zdravniku in si ga prisiljen peljati v ZD, ti ga avtomatično vržejo v gripozno skupino, brez zaščite ali karkoli, kar bi bilo zaščiti podobno. Se mi zdi, da je vrtec še najmanjši problem in da se bolj držijo previdnostnih ukrepov, kot pa v ustanovi, ki naj bi skrbela za naše zdravje.

(odgovor članu mucica1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gripa - iti v vrtec, ali ne? ...
16.11.2009 13:07:50   
katjandraž
mucica1, hvala za opis, oka, čimprej se pozdravite.
Skratka, poznam poznam občutek, ko je govora o gripi nekje daleč stran in tistega, ki pride v domač kraj. Danes so klicali iz vrtca, da je tudi tu že potrjen 1 primer nove gripe. In jaz, valjda, prva reakcija je bila panika, sploh ker grem v sredo na službeno pot v tujino. Pa sem spet pametna in ne vem, kaj naj naredimuser posted image . Mah, naj bo že čimprej konc zime in virusov, takih in drugačnihuser posted image .

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?