|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čiščenje
1.7.2009 9:25:50   
piki4ca
Hejla!

V petek me čaka čiščenje, ker je plod odrml v 8. tednu nosečnosti. Zanima me, kako dolgo to sploh traja, boli, ali bom mogla ostat v bolnišnici ali ne? Malo me je strah vsega skupaj.

LP, Lidija
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čiščenje
1.7.2009 9:44:55   
Jančika_
V Celju je tako (pa mislim, da ni velike razlike med bolnicami): zjutraj prideš tja tešča, se preoblečeš, greš v sobo in počakaš, da prideš na vrsto (ponavadi nekje do poldneva). Poseg sam traja samo nekaj minut, potem nekaj ur ležiš v sobi, po popoldanski viziti pa greš domov, če je vse vredu (nekje po peti uri).

Drži se.

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čiščenje
1.7.2009 9:56:51   
tassika
V LJ enako, potem imaš pa še en teden bolniške.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čiščenje
1.7.2009 10:09:34   
piki4ca
Hvala za odgovore, jaz grem sicer v Maribor, bomo videli, kako in kaj. Kako pa to sploh naredijo? Boli kaj?

LP, Lidija

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čiščenje
1.7.2009 10:44:53   
Teni_
V Mb je podobno. Počakaš, da pride anastezist - me smo prešnji petek šle dol komaj ob pol dveh. Moraš bit na tešče. Potem te peljejo v en prostor, kjer si potem tudi po čiščenju. Tam počakaš, da prideš na vrsto, te pelje noter, zlezeš na stol, ti dajo metuljčka, spustijo anastezijo, v naslednjem trenutku več ne veš nič. Traja vse skupaj nekje 15 minut. Po poti nazaj v tisto sobo te zbudijo, potem si še ene pol ure doli pod nadzorom, da ne zaspiš. Potem te peljejo nazaj v sobo in dve uri ležiš, dobiš za jest, počakaš vizito in greš domov. Seveda, če je vse ok.

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čiščenje
1.7.2009 13:29:44   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

V Mb je podobno. Počakaš, da pride anastezist - me smo prešnji petek šle dol komaj ob pol dveh. Moraš bit na tešče. Potem te peljejo v en prostor, kjer si potem tudi po čiščenju. Tam počakaš, da prideš na vrsto, te pelje noter, zlezeš na stol, ti dajo metuljčka, spustijo anastezijo, v naslednjem trenutku več ne veš nič. Traja vse skupaj nekje 15 minut. Po poti nazaj v tisto sobo te zbudijo, potem si še ene pol ure doli pod nadzorom, da ne zaspiš. Potem te peljejo nazaj v sobo in dve uri ležiš, dobiš za jest, počakaš vizito in greš domov. Seveda, če je vse ok.


zakaj pa to? kaj se zna zgoditi, če zadremaš?

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čiščenje
1.7.2009 14:32:21   
Teni_
Pojma nimam, ampak nam niso pustili nazaj zaspat. Jaz sem bila sicer takoj budna, enih par pa bi jih še dremalo, pa so jih ves čas opominjali. Ne vem zakaj.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čiščenje
1.7.2009 14:35:46   
Muca83
Po poti nazaj v tisto sobo te zbudijo, potem si še ene pol ure doli pod nadzorom, da ne zaspiš. Potem te peljejo nazaj v sobo in dve uri ležiš, dobiš za jest, počakaš vizito in greš domov. Seveda, če je vse ok.


V Lj pa tega ni. Te direkt v sobo nazaj pripeljejo. Potem te pa sprašujejo po imenu in še neki, toliko da vidijo, da si pri sebi. In potem lahko spiš. Jaz vem, da sem mojmu sms poslala, ko sem se zbudila in sem same neumnosti notr napisala user posted image Sem bila še čisto out. Pol ko sem mal k seb prišla sem ga pa poklicala.

Sicer pa kar se bolečin tiče, načeloma nič ne boli. Ampak mene prvič je, samo mislim, da so me prehitro zbudili al kako ker me je res ful bolelo, so mi kar solze tekle, po kakšne pol ure je pa nehalo. Me je bilo zato v drugo ful strah ampak me ni v drugo nič bolelo. Načeloma nobene ne boli, tako da se ne bat.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čiščenje
4.7.2009 20:48:25   
piki4ca
Hej, je že za mano. Ni bolelo čisto nič, je pa res, da sem bila komaj ob dveh na vrsti. Se mi je že bledlo od lakote.
Nekaj me še zanima, koliko časa po čiščenju lahko pričakujem menstruacijo?

LP, Lidija

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čiščenje
4.7.2009 21:07:35   
kenya
Nekje 4-6- tednov na bi prišla M.

_____________________________

Nobody promised you easy life.

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čiščenje
5.7.2009 15:52:39   
piki4ca
Aha, hvala. In kak dolgo ni priporočeno imeti spolnih odnosov? Ker meni je ginekologinja rekla samo, da 2 do 3 mesece naj počakam do ponovne zanositve.

LP, Lidija

(odgovor članu kenya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čiščenje
5.7.2009 16:10:34   
tassika
meni so rekli 3-4 t oz boljše kar do prve M, slončkaš lahko, priporočljivo je samo en zanosit prej kot po 2-eh ciklusih. Odsvetovano je tudi kopanje v bazenih zaradi bakterij tudi tam do prve M lahko pa se komot namakaš v morju. 

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čiščenje
5.7.2009 18:23:56   
piki4ca
Slončkaš?

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čiščenje
5.7.2009 18:50:31   
tassika
imaš spolne odnose to je prišlo vn iz tele slikice user posted image , ubistvu se bom popravila, imaš jih lahko takoj ko nehaš krvavet, ene so jih imele tudi po 14 dneh samo mene je bolelo in imela sem neko bojazen v glavi in sva počakala do konca prve M

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: čiščenje
5.7.2009 18:56:56   
piki4ca
Aha, hvala. 

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: čiščenje
14.7.2009 18:24:45   
piki4ca
Pozdravljene,

še eno vprašanje bi imela. Od takrat, ko sem zagledala dve črtici na testu, sem jemala folno kislino. A je smiselno jo še naprej jemati, če nameravam potem takoj spet zanosit (po dveh, treh mesecih)?

Lp, Lidija

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čiščenje
14.7.2009 21:09:35   
zarjica
Seveda, jo kar jemlji. Itak je najbolje da folno kislino jemeš nekaj mesecev pred zanositvijo. No, jaz je sicer nisem, pa je vseeno bilo vse OK. Torej - tvoja odločitev.

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čiščenje
16.7.2009 19:53:47   
piki4ca
Zarjica, hvala za odgovor. Še eno vprašanje imam. Danes sem domov dobila vabilo, da se moram čimprej zglasit na urgenci zaradi histološkega izivda. Malo mi je čudno vse skupaj, malo pa me je strah. A je katera že dobila takšno vabilo in kaj je bilo narobe? Smatram, da to ne pomeni nič dobrega.

LP, Lidija

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čiščenje
16.7.2009 20:40:39   
zarjica
Meni so, ko so me odpustili iz bolnice, rekli, da naj čez 1 mesec pridem do svojega G, ker bo takrat histološki izvid in ga bova skupaj pogledala. No, res sem takrat šla do G (na domenjeni datum), venda žal izvid ni razjasnil vzroka ss. S plodom je bilo vse OK, zato me je še bolj bolelo, da sem ga morala izgubiti. Srečno, drži se!

(odgovor članu piki4ca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: čiščenje
20.7.2009 10:41:16   
piki4ca
Hej, jaz sem mogla dati ponovno kri, da so preverili vrednost beta HCG, pa čisto nič drugega. Potem mi pa je zdravnica samo rekla, da je vrednost v redu in da naj počakam 3 mesece (cikluse) preden zanosim. Malo mi je bilo čudno vse skupaj, saj niso povedli nič "pametnega" in pomembnega, ker to, kar mi je rekla, lahko iz izvida preberem. Bom počakala na pregled pri svoji ginekologinji, da mi razloži izvide, ker meni se ni za ubadat s temi kraticami in iskati njihov pomen, da bi točno vedla, kaj pomenijo.
Lep dan vsem skupaj.

Lp, Lidija

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?