|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   študijski dopust
15.12.2008 23:05:23   
* Mateja *
zanima me ali mi pripada študijski dopust pred zagovorom diplome. delam pa v vrtcu in sem zaključila z diplomo. čakam na datum za zagovor. pa me matra, če mikej pripada, ker povedal mi tega zagotovo nebo nobeden.

Hvala!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: študijski dopust
16.12.2008 9:05:19   
liliana
Odvisno je od tega ali se izobražuješ v interesu delodajalca ali ne.....

Več pa najdeš v kolektivni pogodbi vzgoje in izobraževanja

17.2. Izobraževanje za pridobitev javno veljavne izobrazbe

54. člen


Delavci imajo pravico do izobraževanja za pridobitev javno veljavne izobrazbe v svojem interesu ali v interesu zavoda, zavod pa ima pravico delavce napotiti na takšno izobraževanje.

Delavec se je dolžan izobraževati, če ga zavod napoti na izobraževanje za pridobitev javno veljavne izobrazbe.

Delavec, ki se za pridobitev javno veljavne izobrazbe izobražuje v interesu zavoda in delavec, ki je na takšno izobraževanje napoten, sklene z zavodom pogodbo, s katero se uredijo medsebojne pravice in obveznosti.


a) Izobraževanje v interesu zavoda in napotitev na izobraževanje

55. člen


Delavcu, ki se izobražuje za pridobitev javno veljavne izobrazbe v interesu zavoda in delavcu, ki je na izobraževanje napoten s strani zavoda, pripada:

- za vsako prvo opravljanje izpita na ravni izobraževanja do V. stopnje - 3 delovni dnevi,

- za vsako prvo opravljanje izpita na višji ali visoki stopnji izobraževanja - 5 delovnih dni,

- za zaključni izpit na ravni izobraževanja do V. stopnje zahtevnosti

- 10 delovnih dni,

- za diplomo na višji ali visoki šoli - 15 delovnih dni,

- za vsako prvo opravljanje izpita na podiplomskem študiju - 10 delovnih dni,

- za pripravo magistrske naloge - 25 delovnih dni,

- za pripravo doktorske disertacije - 35 delovnih dni.

Delavcu pripada tudi povračilo stroškov šolnine, razen če zavod sam krije te stroške.

Če je izobraževanje organizirano med delovnim časom, se čas izobraževanja šteje v redni delovni čas, delavec pa ima enake pravice, kot če bi delal.


b) Izobraževanje v lastnem interesu

55a. člen


Delavcu, ki se za pridobitev javno veljavne izobrazbe izobražuje v lastnem interesu, zavod omogoča izobraževanje v skladu s svojimi možnostmi.

Zavod lahko z delavcem iz prejšnjega odstavka sklene pogodbo o ureditvi medsebojnih pravic in obveznosti.

Če se z zakonom za posamezno delovno mesto na področju vzgoje in izobraževanja pogoji za opravljanje dela spremenijo in se predpiše zahtevnejša stopnja strokovne izobrazbe, kot je veljala ob sklenitvi delovnega razmerja delavca za to delovno mesto, potem pripada delavcu, ki se za dosego te strokovne izobrazbe izobražuje v lastnem interesu:

- za vsako prvo opravljanje izpita 2 delovna dneva,

- za pripravo na zaključni izpit 7 delovnih dni,

- za pripravo diplome 10 delovnih dni.

S pogodbo iz drugega odstavka se te pravice lahko določijo za delavca tudi ugodneje.


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: študijski dopust
16.12.2008 10:01:04   
jakaracman
Če so te oni poslal in plačal in si sklenila pogodbo o izobraževanju, v kaetri bi tudi pisalo koliko dopusta ti pripada na kakšen izpit, vaje, diplomo.Predvidevam, da nisi, zato je moj odgovor ne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: študijski dopust
16.12.2008 11:18:47   
lukec
Res ti pripada samo pri izobraževanju v interesu delodajalca. Sama sem še študirala, ko sem že delala v šoli in sem za izpite lahko koristila le ure, ki sem jih imela v dobro, ali pa redni dopust, izrednega nič, ker je bilo dokončanje študija moj problem.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: študijski dopust
16.12.2008 11:42:36   
dana
Tudi pri nas je tako kot je napisala jakaracman. Jaz imam v pogodbi vse zapisano - koliko dni mi pripada za posamezen izpit in koliko za zagovor.
Tudi mene čaka samo še zagovor.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: študijski dopust
17.12.2008 23:30:24   
* Mateja *
šolam se zaradi sebe, čeprav je ravnateljica rekla naj pohitim z diplomo, ker nimam prave izobrazbe( diploma mi manjka) za delovno mesto. Tako da ne vem, ma upam, da mi bo kaj dala, ker čene bom pregorela!!!

Hvala punce!

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?