|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 11:00:15   
varci
Pozdravljene,

imam 3M fantka, ki je imel v torek 1. cepljenje. Že pred tem ni bil nek velik jedec, zdaj pa poje še manj (cca. 80 -100 ml na obrok). Težava pa je predvsem v tem, ker vsakič ko je potrebno jesti se začne histerično dreti, čim dobi v usta flaško. (dojen je bil samo 2M in še to smo kombinirali z Novalac, saj mi je nato mleko popolnoma usahnilo).
Tako traja 30 min, da nekako poje, vmes  5x podira kupčka se pomiri in zopet histerija ko dobi flaško itd.user posted image
Zanima me ali je to možna reakcija na cepjenje. Vročine nima, na mestu uboda ga ne boli, grlo ima OK in je drugače vesel fant. Malo me skrbi, ker bi glede na svojo velikost  lahko bil težji.

Hvala za vaše iskušnje user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 13:07:25   
Lana25
Hecno, pravkar sem se namreč spraševala, če je možno, da zaradi ceplenja dojenček manj poje. Mi smo dobili pikeca včeraj, pa danes noče jest. Mogoče ima samo kakšen slab dan, al je pa res kaj na tem. Vročine pa prav tako za enkrat še nima. Drugače pa, ko ima apetit, večinoma poje od 80 do 100 ml. Le izjemoma 120. Zato pa je bolj pogosto, približno na 2,5 uri. Ima pa pri 3 mesecih 7070 g, tak da me ne skrbi, ker naenkrat ne poje večje količine.

_____________________________

Pusti soncu srce, naj hrepenenja polete,
pusti sanjam vso svobodo, pusti soncu srce ...

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice.

(odgovor članu varci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 13:48:24   
cursa
Joj, varci, kot bi brala svojo zgodbo, le da naša še ni bila cepljena, ker je stara dva meseca in pol. Zdele se ene par dni se dogaja, da enostavno prične jokat in odrivat flaško, ko je čas za hranjenje. Sem najprej mislila, da mogoče še ni lačna, ampak po štirih urah pa že mora bit, al kako? Prav silit jo ne upam, probam pa mal večkrat ponudit, pol pa enkrat le prične jest. Najhuje je proti večeru. Morda je že preveč zmatrana, ker mi čez dan spi le od tri do štiri ure. Pojma nimam zakaj kar naenkrat noče več jest, ker sicer kar rada je. Mi poje na dan štiri obroke po 120 ml in jutranji in večerni obrok po 150 ml. Kar je v celem dnevu 780 ml in za moje pojme ni malo za 5,3 kg težko punčko. 

(odgovor članu varci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 15:06:47   
gajka
Varci, kot da bi brala začetek naše zgodbe. user posted image

Po 1. cepljenju se je začelo zavračanje dojenja, dretje v joško, zvijanje nazaj... Včasih še predno sem se dodobra naštimala za dojenje, drugič šele po nekaj potegihh... Potem sem sumila na soor in sva mazala jeziček z Daktarinom. Stanje se je malo izboljšalo. Ko je čez 1 mesec prišlo na vrsto 2. cepljenje, je P potrdila, da je še malo okužbe s soorom in naj nadaljujem z mazanjem z Daktarinom. Po tem cepljenju pa je šlo strmo navzdol. Se je zgodilo, da se tudi po 10 ur ni hotel dojiti! user posted image Poskušali smo vse, tudi AM ali moje mleko preko flaške. Nič! Dojil se je samo ponoči oz. podnevi napol buden. Zaradi vsega tega sva šla k P, naredili so teste blata, krvi, urina - vse b.p. Vmes sem bila jaz celo 3 tedne na dieti brez KM in jajc, če bi bila slučajno kriva alergija... Potem pa smo pri dobrih 5 m začeli počasi z GH - riževa kašica na mojem mleku, zelenjava... Potem je tudi dojenje postalo prijetnejše, čeprav popolno še vedno ni. Dojiva se lahko samo na postelji, pri pritajeni svetlobi, brez vseh motečih dejavnikov... Včeraj smo imeli 3. cepljenje in upam, da tokrat ne bo kaj hujšega. user posted image

Upam, da vseeno ne greste po naših stopinjah! user posted image Pa veliko potrpljenja!

Drugače pa je bilo na 1. cepljenju meni rečeno, da se lahko kot stranski efekt pojavi vročina, zaspanost, neješčost... Vendar dvomim, da so imeli v mislih tako dolgo neješčost, kot se je izkazala pri nas. user posted image

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 15:30:54   
AnciM
Jaz pa dvomim, da je to zaradi cepljenja. Mislim, da je bolj krivo to, da so vsi naši malčki cepljeni približno pri isti starosti. In tako dobijo vsi krizo pri približno isti starosti. Moj namreč tudi zadnja dva dni nekaj štrajka, pa sva bila 2. cepljena v ponedeljek. To je pa sedaj že 5 dan. Simptomi cepljenja pa morajo zvodeneti v 48 urah.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 16:19:04   
botrca
Varci koliko pa tvoj tehta? Koliko sem prebrala od drugih so vsi konkretno težki, tak da ne vem kaj se sekirate če vam kak dan ne jejo kot ponavadi. Če bi opisovala mojo zgodbo bi preveč porabila za pisanje, samo to da moj otrok je že od začetka neješč in ima zdaj 9kg pri 13 mesecih, tak da ne vidim razloga da se sekirate, ker imate kar "težke" user posted image .

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 18:41:31   
varci
 Botrca - Ja moj je velik 65,5 cm in tehta 6600 kg. Pediatrinja je rekla, da bi lahko bil za svojo velikost težji, ampak meni se zdi, da je čisto OK.
No zdaj se je nekoliko popravilo in vsaj je brez histerije.

Hvala vsem. user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 19:32:59   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: varci

 Botrca - Ja moj je velik 65,5 cm in tehta 6600 kg. Pediatrinja je rekla, da bi lahko bil za svojo velikost težji, ampak meni se zdi, da je čisto OK.
No zdaj se je nekoliko popravilo in vsaj je brez histerije.

Hvala vsem. user posted image



ali so kje na netu objavljeni okvirni podatki razmerju med težo in velikostjo dojenčkov?

(odgovor članu varci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 21:59:42   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: varci

 Botrca - Ja moj je velik 65,5 cm in tehta 6600 kg. Pediatrinja je rekla, da bi lahko bil za svojo velikost težji, ampak meni se zdi, da je čisto OK.
No zdaj se je nekoliko popravilo in vsaj je brez histerije.

Hvala vsem. user posted image



Pri teh mesecih ima 6600g in ti se sekiraš? Če ti je v tolažbo, moj je pri 6 mesecih imel točno toliko pa P ni nič rekla, da je presuh. Tvoj pa niti pod razno ni suh, daj no ne bit takoj panična, to je samo posledica cepljenja.

Lepo papajte pa uživaj da ti otrok je user posted image .

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu varci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
23.1.2009 22:02:48   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: cursa

ali so kje na netu objavljeni okvirni podatki razmerju med težo in velikostjo dojenčkov?



Ja, tu na rr klikni na dojenček in spodaj desno imaš razvoj otroka in vpišeš starost mislim da pa težo in obseg glavice in potrdiš pa se ti prikažeta dve razpredelnici. Si razumela?

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
24.1.2009 9:33:03   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: cursa

ali so kje na netu objavljeni okvirni podatki razmerju med težo in velikostjo dojenčkov?



Ja, tu na rr klikni na dojenček in spodaj desno imaš razvoj otroka in vpišeš starost mislim da pa težo in obseg glavice in potrdiš pa se ti prikažeta dve razpredelnici. Si razumela?


razumelauser posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
24.1.2009 10:30:27   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: cursa

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: cursa

ali so kje na netu objavljeni okvirni podatki razmerju med težo in velikostjo dojenčkov?



Ja, tu na rr klikni na dojenček in spodaj desno imaš razvoj otroka in vpišeš starost mislim da pa težo in obseg glavice in potrdiš pa se ti prikažeta dve razpredelnici. Si razumela?


razumelauser posted image



In kaki so rezultati? Zadovoljivi?user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
24.1.2009 11:46:55   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: cursa

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: cursa

ali so kje na netu objavljeni okvirni podatki razmerju med težo in velikostjo dojenčkov?



Ja, tu na rr klikni na dojenček in spodaj desno imaš razvoj otroka in vpišeš starost mislim da pa težo in obseg glavice in potrdiš pa se ti prikažeta dve razpredelnici. Si razumela?


razumelauser posted image



In kaki so rezultati? Zadovoljivi?user posted image


rezultati zadovoljivi. user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1. cepljenje - noče jesti
24.3.2009 23:42:32   
nives180
midva sva bila sedaj cepljena 3x...in..... vsakič ko je dobil pikico, en teden ni hotel jesti.... prvo cepljenje ni bila taka panika...
2. sva bila že na gosti hrani ( 1. teden) in po cepljenju sem mu dala kosilo (gh) in ko je pojedel polovico obroka, se je začel dret noooorooo in ga nisem pomirila kar dobro uro.... res se je revček zvijal.... potem sva nazaj preklopila samo na mleko in je bilo ok....
prejšnji teden 3. cepljenje.... ista zgodba...poje polovico kosila potem v jok, se zvija in se ga ne da pomiriti....
prov revček je... sedaj ga že en teden matra....
in že po drugem cepljenju sva šla nazaj do P. in je rekla, da ga lahko grlo boli!?!?wtf?
sedaj sva šla tudi nazaj in spet ista zgodba, da je pač lahko prehlajen....
ne morm vrjet, res!!! ni čudno da zrdavniki svojih otrok ne cepijo!!le zakaj?strup!!
če bom imela še enega piška, ga do enega leta ne dam cepiti!

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?