|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   10 vprašanj o dihanju med porodom
4.3.2009 15:03:13   
elyy
MENE PA ZANIMA, ALI JE POMENBNO KAKO PORODNICA DIHA MED POPADKI?


ELYYuser posted image


< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 4.3.2009 20:00:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:04:17   
Kerensa*
Ne, ni važno. Važno je samo, da diha in da ne izdihne. Vse ostalo so nianse in rodila bo v vsakem primeru.

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:08:00   
Katjusa
prvič sem dihala po svoje pa sem rodila
drugič pa mi je babica pomagala oz. me je vodla in sem tud rodilauser posted image user posted image user posted image user posted image
je pa res, da 1. sem bla šivana, 2. pa ne (če ma to kej veze z dihanjem pa ne vem) mi je bil pa 1. porod mal manj mučen, ko sem mogla dihat po navodilih sem se mogla prav trudit in sem se bolj ubadala z dihanjem kot s porodomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:18:20   
2 Sraki
Mene so popadki manj boleli, ko sem poslušala babičina navodila in tako tudi dihala. Torej rodiš tako ali tako. Vendar, morda je tudi res, da si tako bolj zaposlen z dihanjem in ne misliš toliko na druge stvari. 

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:18:59   
Netopirčy81
Men je pomagal, ko sem končno ujela tisti ritm. Čeprav je blo glih tko mučnih 9 ur.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:23:44   
april09
Men je bilo pravilno dihanje zakon - s prepono. Mi je fuuul pomagalo. Sem se pa morala ful koncentrirat, da sem  pravilno dihala med unimi bolecinami, ampak ko je ratalo, je bilo pa dost lazje.
Jah, rodis pa res v vsakem primeru, ce dihas tko al drugac. user posted image  user posted image

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:25:42   
Anonimen
Na tvoje prvo vprašanje ti odgovorim, da je pomembno kako dihaš med popadki.

Zdej pa čakam naslednjih 9 vprašanj.user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 15:44:10   
pipic
ne ni pomembno.sama nisem mogla dihati  tako kot mi je rekla babica,ampak sem dihala po svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 16:03:22   
Šaki
men se pa zdi da je kar pomembno.
ker prvič ker sm narobe dihala sm kar naj.ebala.res mislm da zarad dihanja

v drugo pa sm zelo poslušala babco in res dihala tko kot je ona rekla in je res pomagalo.

tko da jz mislm da JE pomembno

< Sporočilo je popravil bad girl -- 4.3.2009 16:04:18 >


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 16:42:37   
Anonimen
Meni je FUL pomagalo!!!

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 22:01:20   
maca m
Jaz ne vem ali je pomagalo ali ni, vem le to, da bi najrajši vse po vrsti nabila (z mojim user posted image vred), ko so mi težili s tem dihanjem.  Čeprav vem, da je bilo to zame dobro, ampak v tistih urah sem prevečkrat slišala: "dihaj, dihaj" in sem bila že čist živčna.

_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 22:03:56   
Volga
Zelo je pomembno. Tista, ki pravi, da ni, pojma nima.

Aja, zakaj pa vpiješ?


< Sporočilo je popravil Volga -- 4.3.2009 22:04:09 >

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
4.3.2009 22:05:46   
Anonimen
Zelo je pomembno. Tista, ki pravi, da ni, pojma nima.


Res je.
Pododgovor stevilka 2. Pomembno je tudi, da diha partner.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 8:07:48   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zelo je pomembno. Tista, ki pravi, da ni, pojma nima.

Aja, zakaj pa vpiješ?



Dihala sem, pa ne tako kot so me učili v šoli in v porodni. Ko bi mogla dihat po pasje, sem se začela dušiti, sploh mi ni šlo, začelo se mi je vrtet in postajat slabo, pa da ne govorim da sem skoz samo mislila in se koncentrirala na to hudičevo pasje dihanje, da sem vse ostalo odklopila. Počutila sem se tak nesposobno, pol pa sta še mož in babica govorila, kak ne znam po pasje dihatuser posted image . Pol sem se pa nehala trudit po pasje in sem začela z globokim vdihom in počasnim dolgim izdihom in je bilo mučos bolje. Nikoli več po pasjeuser posted image user posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 8:08:50   
spps
Dihanje je pomembno-vodi te itak babica v P,tk,da jo poslušaj kako te usmerjauser posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 8:26:42   
katka11
dihanje je pomembno, ampak men se ni blo treba koncentrirat, drugace kot prav sploh nisem mogla dihat, je slo zraven...

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 9:54:26   
clara23
jaz sem se bolje počutila če sem dihala po svoje. Tisto "pravilno dihanje" me je samo še bolj izmučilouser posted image

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 9:58:22   
andrejkam

IZVIRNO SPOROČILO: april09

Men je bilo pravilno dihanje zakon - s prepono. Mi je fuuul pomagalo. Sem se pa morala ful koncentrirat, da sem  pravilno dihala med unimi bolecinami, ampak ko je ratalo, je bilo pa dost lazje.
Jah, rodis pa res v vsakem primeru, ce dihas tko al drugac. user posted image  user posted image

se podpišem

(odgovor članu april09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 10:25:11   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Na tvoje prvo vprašanje ti odgovorim, da je pomembno kako dihaš med popadki.

Zdej pa čakam naslednjih 9 vprašanj.user posted image


user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 10:50:19   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zelo je pomembno. Tista, ki pravi, da ni, pojma nima.

Aja, zakaj pa vpiješ?



Dihala sem, pa ne tako kot so me učili v šoli in v porodni. Ko bi mogla dihat po pasje, sem se začela dušiti, sploh mi ni šlo, začelo se mi je vrtet in postajat slabo, pa da ne govorim da sem skoz samo mislila in se koncentrirala na to hudičevo pasje dihanje, da sem vse ostalo odklopila. Počutila sem se tak nesposobno, pol pa sta še mož in babica govorila, kak ne znam po pasje dihatuser posted image . Pol sem se pa nehala trudit po pasje in sem začela z globokim vdihom in počasnim dolgim izdihom in je bilo mučos bolje. Nikoli več po pasjeuser posted image user posted image .


Men je babca takoj povedala, da obstajata dva načina dihanja. V materinsko nisem hodila. Prvi je ta po pasje, ki meni tudi ni šel. Drugi pa ta s počasnim izdihom. Veliko lažje. Sploh je pa babca razložila, da je bistvo tega dihanja, da me resnično dihamo in smo sproščene. Ko te zavije kak močan popadek, kar pozabiš da moraš tudi vdihniti in izdihniti. Bi se kar zvijal tam po postelji. Če pa se skoncentriraš na dihanje; počasi noter in počasi ven; pa je bilo meni veliko lažje.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 10:59:38   
Alči
Je pomembno. Poslušaj navodila oz. itak vadiš v mater.šoli, kamor naj bi hodili....Ni težko, vsaka zna, samo probat more. Do vrtoglavice pride če pregloboko vdihuješ in izdihuješ (isto kot ti rata slabo pa vrti se ti če hočeš čimhitreje napihnit balon) Z dihanjem sprostiš mišiče, ki jih drugače napenjaš po nepotrebnem in lahko zaviraš porod. Babica ti pomaga, samo poslušaj jo. Mene osebno je bolj motila maska, ki ti jo dajo, da si jo tiščiš na usta, me je kar ena panika zagrabila, ne vem zakaj, tako da je nisem hotela uporabljat.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 11:05:14   
AnciM
Mene osebno je bolj motila maska, ki ti jo dajo, da si jo tiščiš na usta, me je kar ena panika zagrabila, ne vem zakaj, tako da je nisem hotela uporabljat.


Meni je niso niti ponudili.user posted image


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 11:40:54   
anny1
AnciM-sej ti jo ne vedno, sam če vidjo da si čist na konc z močmiuser posted image  da te še mal bol ob moči spravjouser posted image  men jo pri prvemu porodu niso ponudil, k je bil na konc cr, nakoc drugega pa so mi jo dal, da sem bla še mal bol user posted image  že po tistmu dihanju pol pa še ta maska-globoko vdihni, počasi izdihni, nevem kaj je not sam meni se je začel rolat po prvem vdihu, nisem nič več vedla a še prov diham ali neuser posted image , tko da ja je pomembo kako dihaš, če ne že zaradi bolečin, ki se ti sprožajo med samimi popadki, pravilno dihanje pomaga pri odpravljanju bolečin, drugč te pa babca vodi, če je tako ali pa ti pokaže ene 3* pol pa sam naprej ona pa sam kontrolira
lp

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 11:42:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Mene osebno je bolj motila maska, ki ti jo dajo, da si jo tiščiš na usta, me je kar ena panika zagrabila, ne vem zakaj, tako da je nisem hotela uporabljat.


Meni je niso niti ponudili.user posted image



Jaz sem jo dobila, ker je tamali drastno padel utrip in je bilo potrebno rodit pod hitno. Hop na trebuh in vakum.

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 10 VPRAŠANJ O DIHANJU MED PORODOM
5.3.2009 11:45:58   
pipic
clara daj ne piši tako,saj veš da nimaš pojmauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?