|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2-letnik in mleko
13.6.2013 13:07:57   
kindersurprise
Koliko mleka popije vaš 2-letnik in kakšno mleko mu dajete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 13:23:02   
MTFP
nasa dvo letnica ga popije od polltra navzgor. Ji pa dajemo domacega, obcasno razrecenega... Sicer ga je tudi sin v njeni starosti spil vsaj tri flaske dnevno (cca 6 dcl), danes pri stirih letih pa komaj da kaj spije. morda salcko tedensko (no pa v raznih kosmicih, kakavu, ...)

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 13:25:15   
MTFP
aja se to sem pozabila, ce zmanjka domacega pa kupljenega, ponavadi iz Lidla ali Hofra - vcasih polnomastnega, vcasih pa manj...cisto po naklucju kar kupimo... ampak to je tako redko...

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 13:31:19   
mamica deklicam
naša dvoletnica ga spije skoraj en liter dnevno, včasih pa več.

Kupujemo polnomastnega v Hofru. Prej smo imeli domačega, a ga je kmetica krepko podražila. So pa to naredili tudi v Hofru in to ne dolgo nazaj. Očitno trgovine že višajo cene pred uvedbo povišanega davka.user posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 13:36:02   
MTFP

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

naša dvoletnica ga spije skoraj en liter dnevno, včasih pa več.

Kupujemo polnomastnega v Hofru. Prej smo imeli domačega, a ga je kmetica krepko podražila. So pa to naredili tudi v Hofru in to ne dolgo nazaj. Očitno trgovine že višajo cene pred uvedbo povišanega davka.user posted image


lepo prebrati, sama sem se bala da pretiravamo, pa gre tudi dosti takrat literska steklecica (minimalno pa pol litra)...
Ja cene gredo res gor... ni vec normalno no...
Mleko pa mi kupujemo po 40 centov/ liter... samo mislim, da imamo druzinski popust, ne vem kaka je cena drugace,.. placujemo pa toliko ze tri leta ...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 14:45:23   
kindersurprise
Hvala za odgovore. Naš dečko namreč še vedno spije kar dosti mleka (cca 1/2 l/dan). Zadnjič pa mi je ena gospa svetovala naj prije čim manj mleka, češ da ustvarja dodatno sluz v telesu (mali pa je imel vnetje dihalnih poti). In seveda hočeš najboljše za otroka, in potem brskaš po internetu, se sprašuješ, če je škodljivo vsako mleko, ali samo homogenizirano....in si na koncu še bolj zmeden user posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 14:47:46   
rakica82
ja mleko je dejansko problematično pri prehladu in podobnem. jaz moji takrat omejim mlečne izdelke

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 15:01:33   
darhaha84
Naš spije cca ½ l na dan (zvečer 1,5 dcl, zjutraj 2 dcl in pa kakšno »kavico« vmes ko jaz kavo pijem in se mi pridruži (malo mu spenim mleko in posujem s kakavom), kakšen jogurt, kosmiče, čokolino, gres, mlečni riž, prosena kaša…). Mislim, da v povprečju ne gre čez ½ l/dan. Kupujem pa mleko z mlekomata ali v trgovini obvezno nehomogenizranega od planike. Sta pa oba 1 EUR/l.

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 16:56:57   
saragr
To da je mleko lahko škodljivo, sem jaz enkrat zasledila v nekem članku, a ker me ni zanimalo sem ga samo na hitro preletela. A katera od vas ve o kakšni količini je to govora in v kateri starosti otroka in zakaj naj bi bilo škodljivo?

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 17:19:19   
ellie
kravje mleko je za teličke user posted image

Človeško telo ni narejeno, da bi prebavljalo mleko tako kot bi moralo. Ampak ker smo že toliko zmutirali, veliko ljudi nima nekih problemov. Še vedno pa jih ogromno ima. Meni mleko ful ne paše...me boli želodec. In mojega malega tudi. Ampak kljub temu spije tu in tam kak kakav ali poje čokolino. Kupim pa mleko brez laktoze...ker naju ne matra toliko potem. Prav pijemo pa mleka ne. Edino mož v kavi user posted image  on pa nima problemov..


Pri prehladu in to pa ja...mleko povečuje nastajanje sluzi v dihalih...in se zato odsvetuje.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 18:47:40   
emma83
Koliko vam pa otroci pojejo, ce spijejo take kolicine mleka? Moj 2,5-letnik spije pol litra tedensko, mogoce pridemo do litra, vec pa ne.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2-letnik in mleko
13.6.2013 19:12:33   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: emma83

Koliko vam pa otroci pojejo, ce spijejo take kolicine mleka? Moj 2,5-letnik spije pol litra tedensko, mogoce pridemo do litra, vec pa ne.


moja hči je bila zelo neješča in je nekaj časa gor rasla skoraj samo na mleku. Zdaj je začela bolj normalno jesti a količina mleka je ostala ista in je vsaj malo bolj zrasla. Jo je pa pediatrinja premerila, ker sem povedala mojo skrb, da se mi zdi predrobna za svoja leta in me je pomirila, da hči očitno ve, koliko rabi in je čisto v okviru za njena leta.

otrok ima to lepo sposobnost, da sam začuti koliko in kaj rabi. Tako da ni potrebe, da ga silimo z vsako hrano. Midva oba z možem obožujeva mleko in jaz nimam nobenih problemov z njegovo prebavo, razen mogoče malo vetrovov več. Mlajša se je vrgla po naju in ima mleko tudi rada. Ga očitno tudi dobro prenaša. Če to pomeni, da bomo morali imeti doma vedno nekaj litrov mleka, jih bomo pa imeli user posted image user posted image

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
13.6.2013 19:31:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2-letnik in mleko
14.6.2013 8:02:33   
ribica.
Mleko sploh ni zdravo. In je tako kot je rekla ena predhodnica, za teličke. Pri nas je mleko skoraj nekaj takega kot pijače z mehurčki, pijemo res redko. Da bi pa popil otrok liter na dan??? Sploh pa otrok ki že vse je. Vsakemu svoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2-letnik in mleko
14.6.2013 9:52:29   
Arwenko
Mleka sploh ne pijemo, porabimo ga za kakšno kavo in pa koliko je v kakšni jedi, npr. palačinke, da bi ga pa pili pa se sploh ne spomnim kdaj smo ga nazadnje.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2-letnik in mleko
14.6.2013 12:15:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
če bi bilo kravje mleko samo za teličke potem krava nebi imela mleko celo življenje, se ti ne zdi, ampak samo v času "dojenja".


Kravje mleko je vecinoma za telicke... ce pogledas okoli sebe uvidis, da je itak vecina homo sapiensa v bistvu neka vrsta goveda.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2-letnik in mleko
14.6.2013 12:31:40   
mateyka
to da mleko ni zdravo, govorijo ljudje, ki nimajo laktozne tolerance. eni jo majo, v mleku uživajo in jim tudi prav nič ne škodi. skozi zgovodino in evolucijo, so nekateri razvili visoko toleranco na mleko in to ni problem. za dosti ljudi pa je. vse je odvisno kam padeš oz. s kakimi geni se rodiš. recimo afrika tolerance skoraj nima (samo določena plemena), sever evrope pa kar precej.

http://www.slate.com/articles/health_and_science/human_evolution/2012/10/evolution_of_lactose_tolerance_why_do_humans_keep_drinking_milk.html

http://news.sciencemag.org/sciencenow/2006/12/11-01.html

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 8:38:31   
ribica.
to, da mleko ni zdravo govorijo dejstva! če se dovolj poglobiš v to kaj je zdrava prehrana. Saj če pokadiš cigaret te tud ne pobere, ti je čist fajn ane, verjetno ne čutiš ravno da je škodljiv. Sam dobrega ti pa vseen nič ne naredi. Tud mleko ti ne naredi nič dobrega, je pa fajn za pit, verjetno. Sam ni pa to zdrava hrana. Ne tolk, da bi jo ponujala doma v litrih. Govorim pa zase seveda.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 10:00:51   
mistina

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

če bi bilo kravje mleko samo za teličke potem krava nebi imela mleko celo življenje, se ti ne zdi, ampak samo v času "dojenja".


Zdej, ali to samo jaz narobe razumem, ali pa vlada prepričanje, da ima krava mleko od rojstva naprej? Seveda ima krava mleko samo v času dojenja. Kot pri človeku se laktacija sproži ko povrže tele, in traja dokler obstaja povpraševanje (kot pri ženskah). In če ni telička ni mleka. In ja, kravje mleko je primarno namenjeno zgolj teličkom, kot je materino dojenčku. Krave, ki so namenjene za pridelavo mleka za ljudi, v povprečju povržejo eno tele na leto, od tu potem nenehna laktacija (ki se sicer prekine malce pred telitvijo, tudi mlezivo se ne oddaja).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 12:26:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.
to, da mleko ni zdravo govorijo dejstva!


ne pretiravaj.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 12:43:25   
LuLu
Meni je že vse skupaj smešno user posted image

Pa poglejte naše starše, in stare starše. Eni so kar stari in zelo zdravi za svoja leta. Pa ne bi malo njihove prehranjevalne navade vzeli, kot pa si vsakih par mesecev zmišljevali, kako nekaj škodi, kar se pije že stoletja. Pa saj imate pred nosom primere, da mleko ne škodi user posted image

Preveč se poglabljate v to, kaj je zdrava hrana in ob tem pozabljate na marketing in denar, ki je sveta vladar. Malo kmečke pameti pri prehrani in boste dočakali 100 let.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 12:46:31   
ribica.

Ne pretiravam, z mlekom pa sploh ne!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 16:25:06   
nusi
glede škodljivosti mleka sem sicer slišala že nekaj časa nazaj, samo se s tem sploh nisem ukvarjala ko je bil tamal star 2 leti, ga je še vedno spil pol litra in več na dan, ampak mel je pa non stop viroze, prehlade, ki so se vlekli 14 dni in bronhiolitise... ma groza user posted image . potem sem še malo pobrskala glede mleka in sem ga začasno ukinila in stanje se je res ful popravilo, manj pehladov, ki bi se razvili v kaj več, tole s sluzjo pri prehladu mogoče le ni iz trte zvito. sedaj ga dobi samo še z gresom, čokotom.. pač občasno, za pitje uporabim riževo mleko.
Verjetno enim ne povzroča nobenih težav, drugam pa lahko jih.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 16:28:19   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Verjetno enim ne povzroča nobenih težav, drugam pa lahko jih.


Točno tako user posted image  Kot vsaka druga hrana in pijača.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 16:55:13   
Shorty_
Naša je pri dveh letih spila minimalno mleka, sicer se je dojila 22 mesecev, potem pa je predvsem kakšne skute in jogutre od mlečnih zadev konzumirala, prav mleka še danes ne mara.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?