|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 - mesečniki
9.9.2005 21:05:05   
yvon
Vem, da je bilo o 3. mesečnikih veliko napisanega, a me vseeno zanima, kako se kaj razvijao vaši, kaj počnejo, koliko pojejo, spijo, jočejo, se smejejo, grulijo....
Ruben je pravi velikan ima 65 cm in 6500 g ( velik uspeh, ker sva imela težave s težo, ki ni narašćala).
Poje približno 750 - 850 ml na dan, joka cca. 2 - neskončno na dan , se veliko smeje, pogovarja, gruli, pa tudi lepo spi od cca. 20.30 - 6.30 ( papcamo točno ob 3.00 ) Aja pa še to ? A vaši kaj jamrajo v spanju? Ruben namreč jamra redno vsako jutro od 5.00 zjutraj in to v spanju !!??
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   3 - mesečniki
9.9.2005 21:32:02   
mimica
Moj je težak 6510 g ter dolg 62 cm, kar je zelo veliko za naju, saj se je rodil kot nedonošenček ( 2550 g in 47 cm ). Tako, da sem izredno vesela, da tako lepo napreduje. Spimo tudi zelo dobro ( če se spomnim na prejšnje mesece, ko se je zbujal na 2 uri ). Spi od 20.00-cca. 5 00, popaca, zaspi nazaj in spi do 10.00. Poje - nimam pojma, ampak glede na polivanje absolutno preveč. Najraje se pogovarja zjutraj, zvečer pa je že siten, najraje pa opazuje svoje rokice. MOram rečt, da je zelo priden fantek.Aja, on pa ne jamra, ampak cvili v spanju in to ponavadi okrog 21.00.

(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   3 - mesečniki
9.9.2005 21:59:53   
Anonimen
Naš še sicer nima 3 mesece, se pa bližamo tudi temu... Vidim pa, da ta vajina otročka pridna, moj je pravi patron. Zadnje čase čez dan skoraj več ne spi, zvečer ga uspavat je težje kot osvojiti Nanga Parbat, ponoči se zbudi zelo različno za dojenje, ko pa se naje, pa ni šans, da bi ga spravila nazaj v posteljico. Je kot sovica, ko ga položim dol. Torej se do jutra tiščimo v zakonski postelji, mali večino časa priklopljen, vmes samo zamenjamo iz leve na desno, ko je spet lačen, tako da se počutim kot na roštilju
Čez dan pa ga zanimajo njegove rokice, pa glasbo ima zelo rad (treba je seveda plesat, ne samo poslušat), v ležalničku vzdrži največ 10 minut, potem pa je treba spet kaj novega pogruntat, da ga zamotim. Skratka - zelo naporen, a sladek kot med
Aja - koliko je dolg, pojma nimam, saj se v posvetovalnici za nič na svetu ni pustil izmerit. Je pa precej zrastel, vidim po cunjicah

(odgovor članu yvon)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   3 - mesečniki
10.9.2005 9:45:08   
tanjaDi
Moj se priblizuje ze 4 mes. ima 7300kg in 66cm. Cez dan ne spi, mogoce ce zaspi za 10min max pol ure. Ponoci pa gre ob 22h spat, se zbudi ob 4h ga podojim, potem spi z nama v postelji tja do 7h. Vcasih pa se ponoci zbudi tudi 2x do 3x

V spanju pa tudi neki godrnja, vcasih tudi zajoce, velikokrat pa cuca

(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   3 - mesečniki
10.9.2005 11:58:43   
bobek05
Naš Anej je imel pri 2. mesecih 63cm in 6060g (pri rojstvu 50cm in 3480g), konec septembra pa imamo 3. posvetovalnico. Poje približno 140-180ml na obrok, zvečer pred "ta velikim spanjem" pa okrog 240ml. Zaspi med 20h in 21h (po kopanju), pa potegnem do 5.30-7h (odvisno kako hudo je utrujen).. Potem se naje in še kakšno kitico zategne do 8h ali 9h. Skozi dan sicer res bolj malo spi, a kljub temu nekaj spi, ker drugače je prav tečen.. Drugače pa se ukvarja sam s sabo - ga položim v gugalnik pa ves čas strmi v igračke, ki dol visijo ali pa v okna, ker ga ful zanima svetloba in po novem njegove rokice, ki so večino časa v njegovih ustih... Kaj ga že mantrajo dlesni??? Se mi zdi nekam prehitro.. Jamrati pa začne vedno proti jutru, ko se začne prebujat, najbolj pa se smeji in spušča take čudne glasove, ko je sit, previt in je tisti dan že kakal. Občasno nas še malo šraufa (upam, da bo kmalu minilo ), drugače pa smo na nadomestni hrani, ker mama nima več mleka - na začetku je imel zlatenico, pa zaradi prevelike utrujenosti ni hotel sesati in smo morali na dodatek - pa je šlo mleko bye bye, ker po flaški ni hotel več dojke..

Sem pa opazila, da velikokrat nekaj sanja in kar v spanju krili z rokami - 1x je malo zasmrčal, pa se je tako ustrašil, da se je prebudil

(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   3 - mesečniki
10.9.2005 20:26:39   
yvon
Hvala vam za vaše odgovore, imela bi pa še eno vprašanje.
Nekaj dni se že dogaja, da imava z Rubnom težave s hranjenjem. Noče več piti mleka. Je na Novalacu že skoraj od rojstva, najprej kot dodatek , potem pa kar redno. Mleko pluva ven in noče več, tako, da spijeva komi 100 ml na obrok in to 6x na dan.Malo!! Sem vprašala patronažno, pa je rekla, da se bo uredilo, ampak to traja že cel teden. Po vaše kaj mi je storiti???
Hvala


(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   3 - mesečniki
10.9.2005 20:56:36   
M i s h k a
Naše dete bo jutri 3 mesece Natančno koliko tehta nimam pjma cca. 6kg in 62 cm (moje meritve). Spi od 22.00 do 6h pa potem hrana in zopet do 10h. Poje med 700-800ml/dan in to samo dodatek. Spi pa podnevi tako-tako, na tri ure bedenja ena ura spanja potem bujenje, hrana, previjanje, igrače - izjemno rada ima baby-gym potem je kake pol ure mir pred njo klepeta pa zadnje tri dni kot navita...ves čas...tako kot mama Jok-različno včasih ima "napade" kričanja zvečer, včasih pa je skoraj cel dan kot angelček. Pred spanjem-vsakim - pa mora spiti 30ml mleka, potem pa zaspi brez vsakega uspavanja - trenutno pač to vžge    Silno rada se igra z igračami, ki jih je možno vrteti, pa prav neverjetno rada gleda slikanice in posluša oponašanje živali. O kakem obračanju s trebuha na hrbet ali obratno ni ne duha ne sluha bi pa madam že kar sedela, ves čas se zaganja v sedeči položaj. Zaključujem poročilo.
Pa lepo rastite vsi.
Mishka

(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   3 - mesečniki
10.9.2005 22:04:33   
zi&mm
No, mi bomo konc meseca že 4m stari; Žiga je sedaj velik 72cm in 6600gr težak , zvečer zaspi okoli 21te ure in spi do 06te, ko se dojiva pol pa podaljša nekje do 9-te ;danes do 10:30; koliko poje pa nimam pojma saj ga dojim, čez dan se hraniva na 3ure vmes pa seveda previjanje, čebljanje, igranje največ z rokicami, vedno mora bit kdo z njim v prostoru če ne zažene vik in krik, drugače je pa priden ; veliko kriči oziroma nekaj po svoje čeblja; pri 2mesecih pa je imel obdobje od 05:30 do 07:30, ko je jamral v spanje - zakaj to, ne vem; se pa zgodi, da začne v spanju full in ga pol komaj komaj potolažimo
Evo, se že javlja,

(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?